Restaurace M.D. Original 1869, Olomouc


18.11.2015, sepsal Los


Restaurace M.D. Originál 1869
Březinova 7
772 00 Olomouc

Tel.: 585 224 813
E-mail: mdoriginal1869@seznam.cz
Web: www.mdoriginal1869.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš sas kamošovi narodil prcek, vlastně né, prckyňa, holčina, a toš bylo nitné ju podliť tak, aby žila až do smrti. A toš protože je kamoš z Holomóca, toš mňa nezbylo nic inačího, než ho nafštívit v jeho skoro rodném mjestě, v jím hojně nafštěvovaným pajzlu. Ani sem nevjeďél, do čeho idu, a gdetokruwa vlastně je, ale džípíeska mňe dovedla až na parking před dajaký fajný podnik s menem 1869 či co, a toš vzhůru dovnitřka!


Los pivos kvalitos

A toš fšecko v gambáčským stylu, hrůza mňe pojala hnedkáj ode dvéří. Né, já Gambáč nemožu! Ale prej ho tu majó z tanku, toš asi průtočnost tu mosí byť víc než naprůmjerná, a toš asi to tym náfštěvníkom mosí chutnať, ináč by sa na to vyprdli no ni? A toš i gdyž sem tu zahlíd i dvanáctkovú Plzeň, toš sem zariskoval a objednál si teho tankovýho Gambrinusa. První loky mňe sice políval pot a husí koža následovala, ale to bylo asi enem tym podvjedómím, páč chuťa byla fakt dobrá, řízná, hořká. Pjena sa držela taky víc než enem pár fteřín, a toš sem neodolál a přidal si další porci Gambáča v podobje několika dalších půllitrů. Fakt sa to dalo, takže předsudky stranó a pojďme sa napiť.

3.50


Los jídlos kvalitos

A toš na jídlo tu bylo fakt dačo dobrýho, od křidýlek počínaje, přes žebra, až po utopence. Kamoši si dali žebra a kolena, ale mjeli to dajaký přematsný přeslaný, aspoň říkali. Já si dal utopenca a byl sem spokójný jak cap po drbačce. Tento způsob jídla sa mi moc pozdává, připomíná mi to legendárňí serijál Hospoda na tydlivizi Hnova, a taxem aspoň zavzpomínál na časy dávno minulé, gdy aj v bystřických putykách dávali něco podobnýho jako pivní psy, tvargle, utopence, nakládaný hermelíny apod. Jojo, tady sa dá k pivku fajne pojesť.

3.75


Los obsluhos kvalitos

A toš tadyk sem fakt nechápál. Narváno tu bylo až povrch, ale obsluhovaly enem dvje, slovy dvje, číšnice, kerý mjely na starosti dobrých 100 žíznivých krků a ešče stačily aji jídlo roznášať. Klobúk dole, totok sem hodně dlúho neviďél a v bystřicko-holešovských zaprděných restauračkách to enem tak člověk asi neuvidí. Odfčil si myslím, že gdyž porovnám rychlosť a kvality těchto dvúch postarších dam, tak fšecky číšnice, se kerýma sem sa od i do tý doby setkál, sú lemry pomalý. Výborňě!!!

4.75


Los prostřeďos kvalitos

A toš jedňím slovem megaknajpa. Prostě jedna veličajzná místnost, gde u vchodu byl kulec, pak stoly a židličky rozesetý růzňě po ploše, ale se fším ladem aji skladem, vjetší či menší pro vícero či méněro spolustolovníků. Byl tu slušný hukot a to se mňe moc líbilo, přece je viďét, že ve vjetších mjestech to žije a lidi si dajaký prachy na pivko vždycky ušetří. Pípa aji jídelna byly zcela neviditelně umístěny do pravý zadní části megaknajpy, takže vizuelně nerušily ani nezavazaly. Ináč sa jedná o knajpu nekuřáckó, takže aji dýchatelno tu bylo. Úžasné!

4.25


Los klientelos

A toš jak už bylo výše napsaný, toš narvaný to tu moselo byť aspoň sto lidma, a to fšech vjekových i pohlavních kategorií. U vchodu hráli puboši kulec, paxem tam zahlíd postarší párty nekolikera kočen asi z jedný práce či kanclu, pak spústa pomladších postarších namixovaných typů. Fšeci kecali, pili, žrali, bavili sa, a taxe ta atmoška promíchala, že sem odcházál fakticky unešen z teho, jak to f súčasný dobje dokáže ešče dagde žiť. Bravo!

4.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Joj, byl sem nadšen. Pivko sice standard, průmjer, ale gdo si chce pochutnať, toš sa tu nabízá aji Plzeň a pak Gambáč v nefiltrovaným stavu, takže pivní nabídka nejen že neurazí, ale víceméně i nadchne a každý si tu vybere podle sebe, či sa tu ide fakt ožrat z tankovýho standardu, anebo či si ide pochutnať. Jídlo k pivku je fajne zvoleno a dá sa na něm fuckticky dobře pochutnať, obsluha the top of the top, klientela famózní a prostředí čistý, hlučný, ale nezakouřený. Já doporučuji a při příští návštěvje Holomóca vím, kam chcu zapadnóť.

4.00


Los prognózos

A toš tu to bude žiť, páč klienti odsáď chodí a mosí chodiť spokójní, a toš sa sem určitě rádi vracijó, a to je dobře. Navíc si mysím, že tato knajpa dostává aji dobrý reference, takže sa klientela može aji rozšiřovať, a já jim to enem přeju, páč mi po dlúhé dobje negdo ukázál, že sa dají hospodské služby furt ešče posunúť na vyšší level.