Novinky v roce 2020

Napsali jsme před 5 lety

18.1.2015

Recenze pizzabaru "Angelo"
Po dlouhých předlouhých měsících tu máme konečně recenzi od jiného hodnotitele než Čivy a Losa. Jistý Brtník nám poslal své dojmy a pojmy z pizzabaru Angelo a my jen doufáme, že to není jeho první a poslední recenzentský počin. (Pizzabar Angelo ukončil svůj provoz na bystřickém sídlišti pár let dozadu a aktuálně se pod názvem Angelo Pizza nachází v prostorách městského domu Sušil, kde před lety fungovala restaurace téhož jména. S ohledem na tyto skutečnosti jsme se rozhodli Pizzabar taktéž zařadit do naší knihy, ve které si můžeme přečíst jeho zaniklý příběh v kapitole "Příběh umělého osvětlení" - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

17.1.2010

RECENZE HOSPODY "U ŠICÁKA" ALIAS "YTONG"
První recenze v roli stávajícího člena poroty Davulky nás zavede do hospody nacházející se na křižovatce U Benetkového, naproti Bingo Baru, s nejasným názvem. My jsme si ji nazvali U Šicáka podle jména majitele, anebo taktéž "Ytong" podle materiálu, kterého se při stavbě této nové hospody povalovalo kolem tuny a tuny. (Ajtakrajta, na tuhle hospodu jsme úplně zapomněli, že zde stávala ještě před aktuálním vietnamským provozem pod názvem "Las Vegas II". Tuto původní verzi zrecenzovali hned dva naši porotci, výše zmíněný Davulka a rok předtím i Los. No, popřemýšlíme, zdali hospoda "U Šicáka" náhodou taky nenapsala nějaký příběh, a zdali by si poté nezasloužila své místo na stránkách nové knihy - pozn. red.).


Recenze hotelu "Říka" na Chvalčově

12.1.2020 by Los
Bystřické hospody

Hotel Říka je legendární podnik, který obšťastňuje své návštěvníky již desítky a desítky let. Jeho kouzlu podlehl i Los, který se zde vyskytnul vloni v březnu a přinesl nám odsud své pozitivní hodnocení. Neuplynul ani rok, a Los se tady objevil znovu, a byť původně neměl v úmyslu to tady opět po 10 měsících hodnotit, tak vysoká laťka místní služeb jej nenechala klidným, a přinesl nám další recenzi. No klobouk dolů před takovou hospodou, je vidět, že když se majitelé snaží, výsledek se dostaví. Tímto počinem se restaurace Říka dostala mezi TOP 10 mezi bystřickými putykami, gratulujeme!

Počet recenzí celkem: 574


Napsali jsme před 5 lety

11.1.2015

Recenze restaurace "Ovčárna" na Hostýně
Los zajel před svátky na Hostýn kouknout se na vánočně vyzdobený kostelík. No a při té příležitosti samozřejmě nezapomněl navštívit místní putyku pod autobusovou točnou, která mj. byla vyhlášena jako nejlepší hospoda roku 2010. Razantní změna v kvalitě jednotlivých hodnocených kritérií ho natolik bouchnula do hlavy, že prostě musel dnešní recenzi napsat. A tak tu máme již celkově osmou recenzi restaurace a penzionu Ovčárna, tentokrát oproti předchozím opravdu kritickou a nekompromisní! (Jak je uvedeno v naší připravované knize v kapitole "Příběh plných talířů": "Ano, restaurace „Ovčárna“ na Hostýně stále funguje, stále nabízí poutní-kům pokrmy a pitivo, ale aktuálně již píše jiný příběh, a řekněme si to na plnou hubu, bohužel." Tato 5 let stará recenze byla sepsána ještě v oněch dobách "plných talířů", ale poslední dva roky již funguje pod jiným vedením, což se výrazně projevilo na poklesu množství i kvalit pokrmů, proto si pojďme Losovou recenzí z roku 2010 připomenout tehdejší atmosféru a zdejší pochutiny, byť pobyt v ten den se tady vůbec nepovedl - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

10.1.2010

RECENZE JEDNÉ Z NEJLEPŠÍCH HOSPOD "ZAHÁJENÉ"
A máme tu první recenzi v roce 2010. Jedná se o první recenzi v měsíci, tudíž by to měla být dle zvyků výjezdní recenze, nicméně nyní činíme výjimku a předkládáme recenzi od velmi aktivního Divokého prasátka na sídlišťskou legendu mezi legendami Zahájené. Hodnocení této hospody roku 2007 je opět vysoké, tak jak se dalo očekávat, takže přejeme příjemné čtení. (Hospoda "Zahájka" naštěstí pořád funguje a naštěstí si pořád udržuje své vysoké kvality. Průběžně to tady navštěvujeme, vždyť na našem webu jsme tuto putyku zhodnotili již 13x, a to už o něčem svědčí. A kromě toho taky to, že se tento podnik nachází mezi TOP 10 mezi bystřickými pajzly - pozn. red.).


Recenze baru "BeFeLeMe" v Teplicích

5.1.2020 by Los
Vzdálené hospody

Los navštívil daleká území Ústeckého kraje, konkrétně město Teplice. Na jednom z náměstí, kde měl dočasné bydliště, se nachází taková pseudohospoda, kafébar, se zajímavým jménem BeFeLeMe. A nebyl by to samozřejmě Los, aby se tam nevydal na výzvědy a nesepsal nám z toho své dojmy v podobě recenze. A tak ji tady máme, první recenzi roku 2020.

Počet recenzí celkem: 573


Napsali jsme před 15 lety!!!

4.1.2005

V roce 2004 byla tato hospůdka dočasně uzavřena a nikdo nevěděl proč a jak dlouho to bude trvat. Naštěstí došlo ke znovuotevření v relativně krátkém čase. Co se od dob minulých změnilo? To vše a mnohem více vám přinese naše nová recenze hospůdky Lázeňská koliba doplněná o nové fotografie interiéru této krásné valašské koliby. (Už asi začínáte tušit, proč má naše připravovaná knížka, skoro 300 stránek. Ano, je to proto, protože zaniklých hospod je na Podhostýnsku opravdu několik desítek, a tak jsme měli kde čerpat zdroje a inspiraci. Tato 15 let Losova stará recenze byla třetí v pořadí a zároveň poslední, protože o dva roky později to zde bylo přebudováno na bydlení, kterýtož stav trvá dodnes - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!!!

4.1.2005

A opět po krátkém čase přinášíme recenzi na těchto stránkách bývalými porotami neoblíbeného zařízení U Hanuša. Jak je z této recenze zřejmé, kvalita se zlepšila ve všech směrech, takže po dlouhém čase můžeme na těchto stránkách návštěvu této pivnice a restaurace pod jedním jménem doporučit, s čímž sice členové bývalých porot nemusí souhlasit, žel se s tím budou muset dočasně smířit. (Pivnice "U Hanuša" má bohužel taktéž svou kapitolu v naší nové knize, a sice pod názvem "Příběh neoblíbené pivnice". Aktuálně na tomto místě funguje nějaká herna, čímž se pro nás místní dveře definitivně zavřely - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

4.1.2015

Recenze pražské nádražky "Braník"
Tak Čiva se objevil i v našem hlavním městě Práglu, a to nejen jednou, ale hned několikrát. Při svých cestách českými drahami nás samozřejmě nechtěl ochudit o své zážitky z tamních nádražních hospod a tak vám dnes přinášíme první z celé řady jeho recenzí na pražské nádražky. Dnes se s Čivou podíváme na pražské nádraží Braník, kde strávil nějaký čas s NP z blogu Vágus.cz.


Napsali jsme před 15 lety!!!

2.1.2005

Jako první recenzi v roce 2005 vám přinášíme recenzi zpracovanou členem bývalé poroty Candátem na hospodu U tří šutrů. (Začínáme mít takové podezření, že poté, co v minulosti dostala nějaká hospoda průměrné či podprůměrné hodnocení, tak následně zanikla. Důkazem je tomu i hospoda "U tří šutrů", kde se dveře definitivně uzavřely v roce 2010 a tak si vysloužila svou samostatnou kapitolu "Příběh zlatomládežnického doupěte" v připravované knize - pozn. red.).