Novinky v roce 2021

Recenze horské chaty "Tesák"

24.1.2021 by Los
Bystřické hospody

Dnes slavíme další významný milník, a tím je zveřejnění celkem již 600. recenze na našem webu. S ohledem na dlouhodobá proticovidovská opatření to ale vypadá, že se jedná o poslední recenzi na dlouhé týdny, možná měsíce. Naštěstí máme bohatý, již skoro 20letý, archiv, ze kterého vám budeme několikrát do týdne vytahovat historické, až prehistorické, recenze, které se na našem webu objevily před 5, 10 a 15 lety. Ale nyní se vraťme k dnešní recenzi, kdy se ještě v prosinci loňského roku mohlo chodit do hospod, čehož Los beze zbytku využil, a kromě hostince "Na Trojáku", jehož recenzi jste si mohli přečíst před 14 dny, navštívil i restauraci chatu Tesák, ve které konkrétně tehdejší sobotní výlet začínal. Losovo velmi vysoké hodnocení je možná odrazem nedostatku příležitostí hospody vůbec navštívit, anebo že by se tady opravdu blýskalo na špičkové časy? To už posuďte sami při čtení jeho rozsáhlého hodnocení, doplněného navíc o celou sadu krásných fotografií.

Počet recenzí celkem: 600


Napsali jsme před 5 lety

24.1.2016

Recenze pivovaru "Holendr" ve ValMezu
Dnes tu máme jednu specialitku. Svou recenzi nám zaslal náš nový recenzent Cop, který navíc tak trochu zkopíroval formu recenzí ze spřáteleného webu Vágus.cz, tzn. že se nejedná o hodnocení dle předem připravených kritérií, ale o volně sepsaný hodnotící text. Cop nám zaslal recenzi nového minipivovaru Holendr z Valašského Maziříčí a my jen doufáme, že nezůstane tato jeho recenze jen ojedinělým recenzentským počinem, ale bude nám přispívat i nadále. (Naše doufání zůstalo nevyslyšeno a tato recenze dodnes zůstává jen ojedinělým Copovým výtvorem - pozn. red.)


Napsali jsme před 10 lety ...

23.1.2011

RECENZE RESTAURACE "RONDO" ALIAS "U ŽIVNÝCH"
Tenhle podnik to je Losova bašta, za posledních pár let je to už jeho třetí recenze této restaurace a asi jediného solidního hotelu / penzionu v Bystřici a širokém okolí. Tentokrát sem Losa narozdíl od ségry vytáhl jeho kamoš z Práglu, se který okusil více než jeden škopek a kdyby neměli zábrany se ožrat mezi večeřícími rodinkami a zamilovanými páry, tak by se tam zmrtvili docela solidně. I přesto anebo právě proto dnes můžeme přinést Losovu recenzi penzionu Rondo, známější asi pod názvem "U Živných".


Napsali jsme před 15 lety!!!

21.1.2006

RECENZE HOTELU "ŘÍKA"
Pomyslné 1. místo mezi bystřickými hospodami držel hotel "Říka" díky Myšákově recenzi z roku 2005, kde tuto knajpu ohodnotil plným počtem bodů. Naše porota samozřejmě musela prověřit takto vysoké hodnocení a tak se na Říku vydala a okusila tamní posezení u pivka s recenzoidním záměrem. Tímto vám tedy přinášíme Losovu recenzi hotelu Říka, kde se dozvíte, jaké že to tam ve skutečnosti vlastně je. (V onom roce 2006 započala epochální s=rie Losových recenzí této hotelové socialisticky laděné restaurace. Aktuálně Los sepsal již 10 hodnocení této hospody, a zajímavostí uričtě budiž i fakt, že tyto recenze se objevují vždy na přelomech let - pozn. red.)


Napsali jsme před 10 lety ...

16.1.2011

RECENZE LEGENDY "U KRÁLŮ" NA CHVALČOVĚ
Hospoda U Králů byla před časem na nějakou dobu uzavřená, všichni víme proč, a ti, kdo ne, tak vězte, že provozovatel Král zemřel. Po kratší odmlce se nicméně její brány znovu otevřely s tím, že provoz a obsluhu převzaly ženské příbuzné mrtvého majitele. Los se byl s RUMcajsem, Divokým prasátkem i Dědou Lebedou podívat této chvalčovské legendě na zoubek. Jak to dopadlo, to vám dnes přinášíme v RUMcajsově verzi recenze U Králů, přičemž Losova verze bude za pár týdnů následovat. (Legenda nelegenda, tato hospoda padla za vlast někdy v roce 2018. Od té doby objekt chátrá a tak si chvalčovští obyvatelé musí na pivko zajít až k hasičárně Pod lipami, což je ale skoro kilák - pozn. red.)


Napsali jsme před 15 lety!!!

11.1.2006

RECENZE RESTAURACE "RONDO"
Po delší době abstinence se i Los odhodlal vyrazit do víru bystřického maloměsta a navštívit nějakou knajpu. I přesto, že čistě pivní posezení v restauracích není to pravé ořechové, navštívil jistou bystřickou restauraci, přičemž samozřejmě nezapomněl na čtenáře těchto srnek a zaznamenal své pocity. Tímto vám tedy představujeme první letošní recenzi bystřické knajpy, konkrétně pak recenzi restaurace Rondo, obohacenou o spoustu fotografií. (Je velmi příjemné zjistit, že i po všech těch letech si tato restaurace, potažmo penzion, drží stále své vysoké kvality, a tak ti, co si chtějí výtečně pošmáknout, tak mají v tomto podniku jistotu. Bravo! Pozn. red.)


Recenze hostince u cesty "Na Trojáku"

10.1.2021 by Los
Bystřické hospody

Poslední víkend před prosincovým lockdownem využil Los beze zbytku k procházkám po Hostýnských luzích a hájích, přičemž samozřejmě neopomněl navštívit i legendární hostinec Na Trojáku, nacházející se u hlavní cesty, kousek od autobusové zastávky a parkoviště. Jeho kroky sem zamířily nezvykle až jakožto vrchol jeho výletu, takže se tu vyskytnul až v podvečeních hodinách, což určitě mělo vliv na jeho vysoce pozitivní ohodnocení dnešní návštěvy. Neváhejte tudíž ani vteřinu a vrhněte se na první letošní hodnocení na našem webu; a jakmile se hospody otevřou, tak se vrhněte i do zdejší hospody.

Počet recenzí celkem: 599


Napsali jsme před 10 lety ...

9.1.2011

RECENZE RESTAURACE "U HANUŠA"
Nejčastěji recenzovaná hospoda na našich srnkách je zcela jistě hospoda a restauračka U Hanuša. Čím to je, to můžeme jen hádat, ale je fakt, že její strategické umístění pár set metrů od centra k návštěvě jen láká. Ale jestli se dočkáte očekávané kvality nebo ne, to si můžete přečíst v již sedmi recenzích z minulých let. Dnes vám tudíž představujeme recenzi již osmou, kterou nám napsal Čiva, který se v prostorách restaurace U Hanuša před časem zúčastnil nějaké kravatózní recepce.