Novinky v roce 2021

Napsali jsme před 5 lety

8.5.2016

Recenze pivnice "U třech" v Přerově
Lidová knajpa U třech je přerovskou stálicí, ostatně takový Myšák by o tom mohl jistě říct svoje. Každopádně tato recenze pochází od Čivy, který sem zaskočil na pár akčních černých ležáků od Litovle a taky trochu zavzpomínat na starý časy. Jak se návštěva vydařila, o tom už více v dnešní recenzi. (Tahle nenápadná hospůdka, nacházející se přes cestu naproti přerovskému gymnáziu Jakuba Śkody, vždy lákala Losa k návštěvě, hlavně proto, protože je absolventem zmíněného gymnázia. Bohužel, pokud se Los v Přerově na nějaké pijatyce objevil, vždy si to namířil do jiných putyk a tak tato mu zůstala navěky zapovězena; a s ohledem na aktuální bydliště našich porotců je tato dnešní připomínka ojedinělou připomínkou, že se v centru Přerova takováto paluša nachází - pozn. red.)


Napsali jsme před 5 lety

1.5.2016

Recenze bar clubu "Majky" v Bystřici
Do naší hemailové schránky nám přistála aktuální recenze od Brtníka na bar club Majky, kterou tímto mimořádně zařazujeme, protože bystřických recenzí máme v poslední době jako šafránu. Děkujeme brtnikovi, a po zveřejnění jeho přístí, již páte recenze, jej rádi přivítáme mezi leny naší stálé poroty. (K tomuto počinu máme hned dvě poznámky; první ta, že byť bylo Brtníkovi nabídnuto členství v naší stálé porotě, tak na něj nereflektoval; OK, ale tím pádem se připravil o účast na chystané víkendové oslavě 20. výroční našeho vzniku. A druhá poznámka se týká hospody samotné - ta již několik let vzkvétá pod vedením kamaráda Radka, a bylo to také místo, kde Los vloni pokřtil svou knížku - pozn. red.)


Napsali jsme před 15 lety!!!

25.4.2006

RECENZE RESTAURACE U LUĎKA
Po více než měsíci vám naše porota přináší opět recenzi bystřické paluše, dnes konkrétně recenzi hospody, která byla na našich srnkách naposledy recenzována v roce 2003. Tímto vám tedy představujeme recenzi restaurace U Luďka ála Los. (Luděk to zabalil, ještě v předkoronavirovým obdobím byla tato restaurace trvale uzavřena, a její otěže převzali jiní bystřičtí provozovatelé, kteří to tu ovšem změnili na restauraci "U Rybky" - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!!!

20.4.2006

RECENZE PUTYKY "NA SKLEPĚ" V DŘEVOHOSTICÍCH
Dnes máme pro vás další lahůdku v podobě nové double-recenze knajpy z blízkého okolí bystřického, konkrétně pak recenzi dřevohostické hospy Na Sklepě ála Ozzy a Čiva. Děkujmež tímto našim novým srnkovým recenzentům za jejich aktivitu a doufejmež, že tato pokračovati bude a ztráceti se nebude. Tento jejich recenzoidní počin budiž navždy archivován v naší sekci Recenze.


Napsali jsme před 5 lety

17.4.2016

Recenze restaurace "Tesák"
Před pár týdny si to Los vesele vykračoval po Hostýnských vrcholcích, a jako vždy neopomněl navštívit jeho oblíbenou hospůdku Tesák, která v mnohém prošla razantní interiérovou rekonstrukcí, a tak pojďme tedy díky Losovi nahlédnout pod pokličku této turisty oblíbené legendární hospůdky. (Mno, co k této horské chatě dodat? Snad jen, že se jedná o nejlegendárnější legendu na podhostýnském poli, kam naše porota premiérově zavítala ještě za dob hlubokého socialismu. Los se zde konkrétně vyskytoval již v 80. letech 20. století, konkrétně jakožto pionýr na pionýrském táboře, kdy pobýval na cca 20 metrů vzdálené ubytovně Čerňava, a sem se chodila socialistická mládež pravidelně stravovat. Od té doby se jedná o srdeční záležitost, a byť nejsou někdy hodnocení nijak extra vysoká, tak se jedná zcela určitě o nejoblíbenější putyku na světě - pozn. red.)


Napsali jsme před 10 lety ...

10.4.2011

RECENZE MEGALEGENDY "SOKOLKA"
RUMcajs společně s Losem zrecenzovali megalegendu na bystřickém hospodském poli, a sice Sokolku. RUMcajs byl tak nadšen, že behem jednoho čtvrtletí zaslal již svou druhou recenzi, což je na něj frekvence nevídaná. Ale buďme jen rádi, Sokolka si to opravdu zaslouží.


Napsali jsme před 15 lety!!!

9.4.2006

RECENZE HOSPODY "U VAŠINŮ" VE KŘTOMILI
První recenze od našich nových externích přispěvovatelů Ozzyho a Čivy je na světě. Proto vám dnes můžeme představit naprostou lahůdku, a sice recenzi hospody U Vašinů nacházející se v blízké dědině Křtomil, kterou v budoucnu naleznete navěky zaarchivovanou mezi ostatními hodnotitelskými kousky v sekci Recenze, doufejme že s celou řadou dalších recenzentských počinů našich nových členů externí poroty.


Napsali jsme před 15 lety!!!

6.4.2006

NOVINKY V HOSPŮDCE U KRBU
Naše porota oslovila majitele hospůdky "U Krbu" a požádala o poskytnutí novinek pro naše čtenáře. Majitelé s podivem zareagovali ani ne do 24-ti hodin a tak vám můžeme poskytnout žhavé novinky z oné hospůdky, citujeme: "...koncem týdne připravujeme nový vzhled stránek, které budou obsahovat informace o akcích, v našem případě se budou týkat hlavně nabídky nevšedních pokrmů, připravovaných jak klasickým způsobem na pánvi, tak i způsobem přímým, nad ohněm." Děkujeme! (Rok po této zprávě už nebylo po této hospůdce ani vidu ani slechu a otěže pohostinské činnosti převzal "Tisport bar", který zde fungoval až do roku 2019. Tuhle novinku bychom zde nijak nedávali, nebýt té skutečnosti, že ještě po 15 letech webové stránky hospůdky "U krbu" fungují, a to je prostě bomba přečíst si, co se tam před těmi 15 lety nabízelo, a za kolik - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

3.4.2016

Recenze "Nádražky" v Přerově
V případě přerovské nádražky se jedná již o její čtvrtou recenzi a je tak hned po nádražce bystřické nejčastěji hodnocenou nádražní knajpou. Důvodem ale zřejmě nebude vynikající pivko nebo útulné prostředí, nýbrž fakt, že Přerov je holt železniční uzel, a tak se tam porota čas od času vyskytne. Jak tedy dopadlo hodnocení této zauzlované nádražky, to se dočtete v Čivově recenzi. Mimochodem – sice jsme obecně proti nějakým zásadním modernizacím, ale ty hajzlíky, ty by se přece jen hodily. (Naše porota, vyjma Čivy, moc neholduje návštěvám nádražních restaurací, ale pokud už je nějaká navštívena, vždy to stojí za to. Zajímavostí této přerovské hospody určitě budiž, že se tady uskutečnilo setkání porotců dvou recenzentských webů, a sice pajzly.cz a vagus.cz - pozn. red.)


Napsali jsme před 10 lety ...

3.4.2011

RECENZE RESTAURACE "OCTÁRNA" V KROMĚŘÍŽI
Jafix, dědek Lebedú se teda rozšoupl. Vzal si svůj důchod a zajel si užít do kroměřížské luxusní restaurace Octárna. Co ho k tomu vedlo, to nám nesdělil, ale třeba jen měl cestu kolem z nemocnice směrem na nádraží.


Napsali jsme před 10 lety ...

27.3.2011

RECENZE RESTAURACE HOTELU "ŘÍKA"
Dnes vám představujeme opravdový unikát. Los nám zaslal aktuální recenzi restaurace hotelu Říka, na čemž by nebylo až tak nic zajímavého vzhledem k tomu, že na těchto srnkách až na výjimky recenzuje už fakt jen Los. Zajímavé ovšem je, že se jedná už o jeho pátou recenzi Říky v řadě od roku 2006, a to nemá konkurenci. Jak se tedy vyvíjí kvality či nekvality Říky za posledních 5 let, to si můžete přečíst jak v dnešní Losově recenzi, tak v těch předchozích, které najdete v sekci "recenze". (No, dnes už má Los na kontě celkem 10 po sobě jdoucích recenzí této krásné retro hospůdky - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

27.3.2016

Recenze restaurace "Sport" v Holešově
Jak je z posledních Losových recenzí zřejmé, tak bystřické pajzly pro něj asi již po těch letech ztratily své kouzlo, protože stále častěji vyjíždí za bystřické hranice, konkrétně na Holešov. Je fakt, že mezi holešovskými hospodami je v oblasti recenzí zatím pole neorané, a tak nám Losovy výlety nejsou až tak proti srsti. Tentokrát vám přinášíme aktuální hodnocení restaurace Sport nacházející se v budově holešovského Sportcentra. Tuto knajpu zrecenzoval Los již vloni, tak sami můžete posoudit, v čem se kvality tohoto podniku zlepšily a v čem naopak zhoršily. (Tahle restaurace padla za vlast ve chvíli, kdy před pár lety prošlo Sport centrum rozsáhlejší rekonstrukcí; ta asi dopadla dobře, ale o občerstvení v této hospůdce byli pak všichni návštěvníci již ochuzeni - pozn. red.)


Napsali jsme před 15 lety!!!

20.3.2006

RECENZE HOSPODY "U JEŽKA"
Pro znaveného pěšo, cyklo i lyžařoturistu je uprostřed hostýnských luhů a hájů k mání hospůdka, která vám výrazným způsobem zpříjemní váš výlet, a ve které můžete nabrat síly na další cestu. Tímto vám tedy představujeme velmi speciální recenzi na hospůdku, restauraci a hotýlek U Ježka ála Los. (Tahle nenápadná recenze má pro nás o to mimořádnější význam - za prvé je to jediné svědectví o tom, že nějaká taková hospůdka poblíž Rajnochovic vůbec existovala, za druhé po ní již není ani vidu ani slechu díky požáru v roce 2011 a následnému srovnání se zemí, za třetí její torzo zdobí obálku Losovy knihy, a za čtvrté to měla být jedna ze zastávek v rámci srazu našich porotců, který se sice neuskutečnil, ale o to více toho dodnes litujeme. No a za páté jsme přesvědčeni, že pokud by osud tohoto pensionu nebyl takový jako byl, tak by asi žádná publikace o zaniklých hospodách nevznikla; takže jen potvrzujeme pravidlo, že všechno špatné může být i k něčemu dobré - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

20.3.2011

RECENZE "ČH" ALIAS "ČERNÉ" ALIAS "SIŤÁKU"
Kdysi byla tato hospoda nejvíce navštěvovaným hospodským zařízením, kde si nebylo o víkendu možno sednout ani ve dvě ve tři ráno. Já tyto doby zažil a nelituju. Taky jsem zažil následný úpradek a abych pravdu řekl, tak jsem tehdy doufal, že se to tu zavře a bude klid. Ale ono ne. Svou klientelu si tento podnik udržel případně našel novou, což je sice překvapení, ale dokazuje to, že nějaké kvality si tento podnik asi udržel, jinak by to nikdo nechodil. A tak se Los vydal s párečkem známých navštívit prostory baru Černá Hora, aby aktuálně pro tento rok mohl poreferovat o kvalitách či nekvalitách v běhu času. (Komplexní historii tohoto podniku budete moci zjistit z nově připravované publikace pod názvem Kronika podhostýnských pohostinství. Sice si ještě pár let počkáte, ale určitě to bude stát za to - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 i 15 lety!!!

13.3.2006 a 13.3.2016

RECENZE HOSPODY "ZAHÁJENÉ"
Dnes tu máme pro vás velkou raritu a specialitu v jednom, a sice dvě recenze na hostinec "Zahájené" v Bystřici p. H., které od sebe dělí na den přesně (!!!) 10 let. Toto nebylo nijak zamýšleno, prostě při procházení našeho archivu jsme tuto skutečnost zjistili až nyní. Máte tak unikátní příležitost přečíst si, jak se kvality této historické hospody vyvíjely v čase. Najděte si proto trochu času, a ponořte se do dob dávno minulých, konkrétně do roku 2006, abyste se následně přepnuli do dob nedávno minulých, a to do roku 2016. Příjemné čtení.


Napsali jsme před 15 lety!!!

7.3.2006

RECENZE BARU ČERNÁ HORA
Zlatomládežníky, mlamoji, frikulíny a gelomrdy oblíbený pajzl Černá Hora byl na našich srnkách už párkrát (a to doslova) recenzován. Byť se nejedná u naší poroty o oblíbenou hospodu, v zájmu rozkvětu našich srnek se naše porota obětovala a připravila vám aktuální recenzi této knajpy. Tímto vám tedy můžeme představit aktuální recenzi ČéHáčka ála Los. (Bar Černá Hora byl v 90. letech pod vedením vrchního Toma nejnavštěvovanější hospodou na Bystřicku. Poté, co tento podnik padl do spárů majitele budovy, to tu začalo rapidně uvadat, o čemž tedy svědčí i tehdejší Losovo svěděctví. A jak to nakonec s tímto barem dopadlo, to už víme taktéž, a ti, kdož to dosud neví, tak si zdejší historické události, včetně interview s Tomem můžete přečíst v Losově knize, konkrétně v kapitole "Příběh zamřížovaného vstupu" - pozn. red.)


Napsali jsme před 5 lety

6.3.2016

Recenze "Staré Budvarky" v Hodoníně
V poslední době jsou v módě tzv. pivotéky, tedy obchody, kde se dají sehnat pivka od těch z minipivovarů českých až po exotické kousky (nejen) z Evropy. Dále jsou pak v módě hospody, kde taková pivka neprodávají v lahváčích, ale kde je točí. A právě takto zaměřeným podnikem disponuje i juhomoravský Hodonín v podobě pivnice Stará Budvarka, která je známa rovněž pod názvem Restaurace U Pošty.


Napsali jsme před 5 lety

28.2.2016

Recenze restaurace "Tacl" v Holešově
Los v období nedávných vánočních svátků navštívil známé v Holešově, se kterými zašel na pokec do vyhlášené restaurace Tacl. Vše bylo fajn, ale pokud je tato restaurace vyhlášená svým jídlem, tak tady nastal nemalý problém. Ale více čtěte v dnešní Losově recenzi.


Napsali jsme před 10 lety ...

27.2.2011

RECENZE NEJLEPŠÍ HOSPODY ROKU 2010 "OVČÁRNA"
Ještě jsme nestačili ani doručit diplom nejlépe hodnocené hospody loňského roku a už tady máme její další recenzi. Ano, jedná se o hostýnský penzion Ovčárna, oblíbený to Losův podnik. A právě Los opět nevydržel a vyrazil ve sněhu a plískanici otestovat zimní pivko. Jeho opět pozitivní hodnocení nás navádí na to, aby i někdo jiný poslal recenzi Ovčárny, jestli si Los náhodou nevymýšlí a nedostává za kladné hodnocení nějaké tantiemy... (Po úmrtí předchozího kuchařského mága a provozovatele Pavla je aktuálně penzion Ovčárna v rukou bývalých provozovatelů restaurace Sušil, a ještě předtím restaurace Amio, a byť to tak zpočátku nevypadalo, tak aktuálně se tady taktéž vaří a sedí výtečně - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

21.2.2016

Recenze nádražky v Hodoníně
Čivovo putování po jižní Moravě dnes pokračuje nádražkou v Hodoníně, která upoutala zejména tím, že daleko víc než hospoda funguje jako potraviny, kam si v nedělní poledne chodí maminy všeho věku pro knedle. O tom, jestli se zde dá pořídit k snědku i něco jiného, jakých kvalit dosahuje zdejší Braník a klientela po jeho konzumaci už více v samotné recenzi.


Napsali jsme před 10 lety ...

20.2.2011

RECENZE CHLAŠČOVSKÉ HOSPODY "U KRÁLŮ"
Hned čtveřice porotců se vydala na Chlaščov prozkoumat, co udělalo s místní legendou dočasné zavření po úmrtí majitele a znovuotevření zbytkem jeho rodiny. Ano ano, pivnice U Králů byla před časem znovuotevřena a my jsme byli nadržení jak puberťáci před deflorací, co nás v tomto podniku očekává. Své dojmy a pojmy už sdělil RUMcajs ve své recenzi z ledna, Los nám recenzi zaslal až nyní, což ovšem nic nemění na tom, že byste si jí měli přečíst. (Vstupní dveře této hospody jsou již pár let definitivně uzavřeny, takže i když se po opadnutí vládních proticovidových opatření ostatní chvalčovské hospody s největší pravděpodobností znovuotevřou, zde zůstanou jen vzpomínky - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!!!

19.2.2006

RECENZE RESTAURACE U HANUŠA
S recenzemi restaurací se rozthl pytel a tak Los přispěl dalším dílem do této "kolekce". Tentokrát se jedná o další z řady recenzí na našich srnkách nejvíce recenzovaného a zároveň nejkontroverznějšího bystřického podniku U Hanuša, konkrétně tedy jeho restaurační části, jak už bylo výše zmíněno.


Napsali jsme před 15 lety!!!

15.2.2006

VÝJEZDNÍ RECENZE NÁDRAŽKY V PŘEROVĚ
Myšák zaslal další z řady svých výjezdních recenzí, konkrétně pak na nádražku v Přerově. Budiž mu za to děkováno. Naši porotu nato ihned napadlo, že nádražní restauračky a bufáče jsou vlastně mnohdy poslední záchranou (případně první pomocí) pro mnohé cestovatele, a proto by nebylo marné vrhnout se na dráhu (a to doslova) recenzí právě nádražních podniků, co vy na to? Neříkejte, že všichni jezdíte autama...


Napsali jsme před 5 lety

14.2.2016

Recenze nádražky "Lokálka" v Břeclavi
Čiva se rád projíždí vlaky, to už je všeobecně známo, nicméně tentokrát byla jízda specifická. Ani ne tak proto, že se svezl zcela novým typem vlaku, ale spíš proto, do jaké nádražky se dostal, uvážíme-li, že většina nádražek jsou už od pohledu pořádný pajzly. Ne tak nádražka břeclavská. kde to novotou všecko až září. Zda jsou na tom dobře i ostatní prvky této nádražky, o tom více v recenzi.


Napsali jsme před 10 lety ...

30.1.2011

RECENZE ZASTRČENÝ RESTAURAČKY "BEST"
Vloni Losova recenze tohoto podnika nedopadla dost dobře, ale náhoda tomu přála, a Los byl do tohoto podniku pozván, což se neodmítá, ani kdyby to mělo být do neoblíbenýho Hanuša. Tentokrát byla volba lákavější a tak se Los vydal otestovat kvality a nekvality restaurace Best. Udělal Los dobře nebo špatně? Čtěte v recenzi...


Napsali jsme před 5 lety

7.2.2016

Recenze restaurace "Elko" ve Hvozdné
Tak tímto směrem jsme se ještě nikdy nevydali a tak je dnešní recenze z Hvozdné vlastně taková místní premiéra. Los se tady objevil ve společnosti místních obyvatel a tak je samozřejmě přemluvil, aby navštívili i místní restauraci Elko. V prázdné hospodě bylo fajn a tak zpracování recenze byla logickým vyústěním této návštěvy. (K našemu velkému překvapení jsme ještě před pár týdny zjistili, že tato restaurace je stále v provozu, byť tam podle místních nikdo nechodí - pozn. red.)


Napsali jsme před 5 lety

31.1.2016

Recenze pivnice "Parník" v Přerově
Pro přerovské a okolní obyvatelstvo je synonymem pro pivo jednoznačně Zubr. Kdo si však chce rozšířit své obzory, měl by se rozhodně vypravit do zdejšího minipivovaru Parník, který již nějakou dobu brázdí přerovské pivní moře. Zda je to plavba stabilní a klidná či zda se tato bárka kymácí nebo jí dokonce hrozí potopení, o tom se sem několikrát zašel přesvědčit Čiva.


Napsali jsme před 10 lety ...

30.1.2011

RECENZE "SOKOLKY"
Dnešní recenzi si Los určitě užil. Vypravil se opět zrecenzovat svou oblíbenou hospůdku, kam už jeho tatík a děd chodili ochutnávat pivní moky. Ano ano jedná se o historicky jednu z nejstarších bez přestání fungujících hospod našeho kraje, a sice Sokolka. Jestli se sem dá zajít i dnes, to si přečtěte v dnešní Losově (a již osmé celkem) recenzi.


Recenze horské chaty "Tesák"

24.1.2021 by Los
Bystřické hospody

Dnes slavíme další významný milník, a tím je zveřejnění celkem již 600. recenze na našem webu. S ohledem na dlouhodobá proticovidovská opatření to ale vypadá, že se jedná o poslední recenzi na dlouhé týdny, možná měsíce. Naštěstí máme bohatý, již skoro 20letý, archiv, ze kterého vám budeme několikrát do týdne vytahovat historické, až prehistorické, recenze, které se na našem webu objevily před 5, 10 a 15 lety. Ale nyní se vraťme k dnešní recenzi, kdy se ještě v prosinci loňského roku mohlo chodit do hospod, čehož Los beze zbytku využil, a kromě hostince "Na Trojáku", jehož recenzi jste si mohli přečíst před 14 dny, navštívil i restauraci chatu Tesák, ve které konkrétně tehdejší sobotní výlet začínal. Losovo velmi vysoké hodnocení je možná odrazem nedostatku příležitostí hospody vůbec navštívit, anebo že by se tady opravdu blýskalo na špičkové časy? To už posuďte sami při čtení jeho rozsáhlého hodnocení, doplněného navíc o celou sadu krásných fotografií.

Počet recenzí celkem: 600


Napsali jsme před 5 lety

24.1.2016

Recenze pivovaru "Holendr" ve ValMezu
Dnes tu máme jednu specialitku. Svou recenzi nám zaslal náš nový recenzent Cop, který navíc tak trochu zkopíroval formu recenzí ze spřáteleného webu Vágus.cz, tzn. že se nejedná o hodnocení dle předem připravených kritérií, ale o volně sepsaný hodnotící text. Cop nám zaslal recenzi nového minipivovaru Holendr z Valašského Maziříčí a my jen doufáme, že nezůstane tato jeho recenze jen ojedinělým recenzentským počinem, ale bude nám přispívat i nadále. (Naše doufání zůstalo nevyslyšeno a tato recenze dodnes zůstává jen ojedinělým Copovým výtvorem - pozn. red.)


Napsali jsme před 10 lety ...

23.1.2011

RECENZE RESTAURACE "RONDO" ALIAS "U ŽIVNÝCH"
Tenhle podnik to je Losova bašta, za posledních pár let je to už jeho třetí recenze této restaurace a asi jediného solidního hotelu / penzionu v Bystřici a širokém okolí. Tentokrát sem Losa narozdíl od ségry vytáhl jeho kamoš z Práglu, se který okusil více než jeden škopek a kdyby neměli zábrany se ožrat mezi večeřícími rodinkami a zamilovanými páry, tak by se tam zmrtvili docela solidně. I přesto anebo právě proto dnes můžeme přinést Losovu recenzi penzionu Rondo, známější asi pod názvem "U Živných".


Napsali jsme před 15 lety!!!

21.1.2006

RECENZE HOTELU "ŘÍKA"
Pomyslné 1. místo mezi bystřickými hospodami držel hotel "Říka" díky Myšákově recenzi z roku 2005, kde tuto knajpu ohodnotil plným počtem bodů. Naše porota samozřejmě musela prověřit takto vysoké hodnocení a tak se na Říku vydala a okusila tamní posezení u pivka s recenzoidním záměrem. Tímto vám tedy přinášíme Losovu recenzi hotelu Říka, kde se dozvíte, jaké že to tam ve skutečnosti vlastně je. (V onom roce 2006 započala epochální s=rie Losových recenzí této hotelové socialisticky laděné restaurace. Aktuálně Los sepsal již 10 hodnocení této hospody, a zajímavostí uričtě budiž i fakt, že tyto recenze se objevují vždy na přelomech let - pozn. red.)


Napsali jsme před 10 lety ...

16.1.2011

RECENZE LEGENDY "U KRÁLŮ" NA CHVALČOVĚ
Hospoda U Králů byla před časem na nějakou dobu uzavřená, všichni víme proč, a ti, kdo ne, tak vězte, že provozovatel Král zemřel. Po kratší odmlce se nicméně její brány znovu otevřely s tím, že provoz a obsluhu převzaly ženské příbuzné mrtvého majitele. Los se byl s RUMcajsem, Divokým prasátkem i Dědou Lebedou podívat této chvalčovské legendě na zoubek. Jak to dopadlo, to vám dnes přinášíme v RUMcajsově verzi recenze U Králů, přičemž Losova verze bude za pár týdnů následovat. (Legenda nelegenda, tato hospoda padla za vlast někdy v roce 2018. Od té doby objekt chátrá a tak si chvalčovští obyvatelé musí na pivko zajít až k hasičárně Pod lipami, což je ale skoro kilák - pozn. red.)


Napsali jsme před 15 lety!!!

11.1.2006

RECENZE RESTAURACE "RONDO"
Po delší době abstinence se i Los odhodlal vyrazit do víru bystřického maloměsta a navštívit nějakou knajpu. I přesto, že čistě pivní posezení v restauracích není to pravé ořechové, navštívil jistou bystřickou restauraci, přičemž samozřejmě nezapomněl na čtenáře těchto srnek a zaznamenal své pocity. Tímto vám tedy představujeme první letošní recenzi bystřické knajpy, konkrétně pak recenzi restaurace Rondo, obohacenou o spoustu fotografií. (Je velmi příjemné zjistit, že i po všech těch letech si tato restaurace, potažmo penzion, drží stále své vysoké kvality, a tak ti, co si chtějí výtečně pošmáknout, tak mají v tomto podniku jistotu. Bravo! Pozn. red.)


Recenze hostince u cesty "Na Trojáku"

10.1.2021 by Los
Bystřické hospody

Poslední víkend před prosincovým lockdownem využil Los beze zbytku k procházkám po Hostýnských luzích a hájích, přičemž samozřejmě neopomněl navštívit i legendární hostinec Na Trojáku, nacházející se u hlavní cesty, kousek od autobusové zastávky a parkoviště. Jeho kroky sem zamířily nezvykle až jakožto vrchol jeho výletu, takže se tu vyskytnul až v podvečeních hodinách, což určitě mělo vliv na jeho vysoce pozitivní ohodnocení dnešní návštěvy. Neváhejte tudíž ani vteřinu a vrhněte se na první letošní hodnocení na našem webu; a jakmile se hospody otevřou, tak se vrhněte i do zdejší hospody.

Počet recenzí celkem: 599


Napsali jsme před 10 lety ...

9.1.2011

RECENZE RESTAURACE "U HANUŠA"
Nejčastěji recenzovaná hospoda na našich srnkách je zcela jistě hospoda a restauračka U Hanuša. Čím to je, to můžeme jen hádat, ale je fakt, že její strategické umístění pár set metrů od centra k návštěvě jen láká. Ale jestli se dočkáte očekávané kvality nebo ne, to si můžete přečíst v již sedmi recenzích z minulých let. Dnes vám tudíž představujeme recenzi již osmou, kterou nám napsal Čiva, který se v prostorách restaurace U Hanuša před časem zúčastnil nějaké kravatózní recepce.