Novinky v roce 2018

Napsali jsme před 15 lety!!!

15.2.2003

RECENZE HOSPODY "ČERNÁ HORA"
Kdysi dávno, po Sametové revoluci, vznikl klub, který se jmenoval "City bar", a kterému nikdo neřekl jinak než "Ciťák". Jeho kvality byly mizerné, a proto se rychle odporoučel do pivního hrobu. Strmý nárůst pak hospoda v prostorách bývalé socialistické sauny zaznamenala po příchodu holešovského Tomáše Němce, který ji nazval "Bar Černá Hora". Tento podnik natolik prosperoval, až se to nelíbilo majiteli budovy plachtářovi Štěpáníkovi z Chvalčova, takže Holešovjákovi neprodloužil smlouvu a započal bar provozovat na své triko. A právě z této doby je naše dnešní 15 let stará recenze baru Černá Hora, kam se vydal Kryšpín a Hajdalák. Jejich průměrné hodnocení ještě ukazuje na určité kvality tohoto pajzlu, které šly v následujících letech ovšem strmě dolů a dnes jde o poloprázdné doupě.


Recenze "Local Lokalu" v Olomouci

18.2.2018 by Čiva
Vzdálené hospody

Dnes pro vás máme knajpu olomouckou Local Lokal, která sice byla recenzována před „pouhým“ půlrokem, nicméně za tu dobu stihla změnit provozovatele, a tak to sem Čivu nalákalo znovu, aby zjistil, zda proběhla změna k lepšímu, či k horšímu, a zda se třeba splnilo nějaké to přání z recenze minulé.

Počet recenzí celkem: 505


Napsali jsme před 10 lety...

17.2.2008

RECENZE CHLAŠČOVSKÉ HOSPODY "U KRÁLŮ"
Už bylo na čase, aby se i Los zapojil do recenzentského dění na letošních srnkách. Jeho loňská jedna jediná recenze byla trestuhodně málo, nicméně pro letošek přislíbil výrazné polepšení. Jako první v pořadí si pro vás připravil recenzi hospody U Králů na Chlaščově, kterou navštívil čistě z recenzentských důvodů asi podruhé v životě. Mimochodem, tato recenze byla naposledy zrecenzována Kryšpínem a Ženou se dvěma tvářemi v roce 2003, takže už bylo na čase. (Podle našich nejnovějších informací je tato hospoda k dnešnímu dni již uzavřena, holt potomstvo po nebožtíkovi Královi se nedokázalo postarat o žíznivé Chvalčovjáky, kteří se přesunuli do nedalekých sousedních pivnic U Michala anebo Pod lipami - pozn. red.)


Napsali jsme před 15 lety!!!

15.2.2003

RECENZE HOSPODY "U BOBRA"
Historie našich stránek je opravdu dlouhá, předlouhá, a tak máme tu jedinečnou možnost začít postupně oživovat vzpomínky až 15 let staré! Dnes tedy poprvé máme možnost představit trojrecenzi, což bylo na tehdejší dobu zcela běžné, hospody "U Bobra" alias dnešní hospody "U nádraží", a to včetně dobového komentáře:
Nová recenzentská sezona slavnostně zahájena! Začínáme aktualizovanou recenzí hospody U Bobra. Co se v ní od loňska změnilo a co zůstalo při starém?


Recenze KMP v Budějicích

11.2.2018 by Čiva
Vzdálené hospody

Poslední dobou se to na našich srnkách hemží zejména hospodama ze Zlína nebo z Prahy. Tak si Čiva řekl, že trochu pročísne pěnu a přidá zase něco z jihu Čech – no a kam zajít na inšpekci než do nejlepší budějovické knajpy Klub malých pivovarů alias KMP, ještě k tomu když od minulé recenze uplynul více než rok a půl.

Počet recenzí celkem: 504


Napsali jsme před 10 lety...

10.2.2008

RECENZE HOSPODY "U VAŠINŮ" KŘTOMIL
Je neděle a tak pro vás máme další ze série bystřických recenzí. Dnes sice úplně slovo "bystřických" neplatí, protože vám dnes chceme představit recenzi hospody U Vašinů nácházející se u cesty v Křtomili. Recenzi nám zaslal nám dosud neznámý David, který udělil této hospodě opravdu nebývale vysoké hodnocení. Jen tak pro úplnost, David se tímto stává novým čekatelem na členství v porotě, takže pokud bude aktivní i do budoucna, rádi ho přivítáme mezi stálou porotou. (K tomu nedošlo, tak jak se David rychle zjevil, tak rychle zmizel, toto byla jeho první a poslední recenze a poté už jsme o něm nikdy neslyšeli - pozn. red.)


Recenze žižkovské pivnice "Radyně"

4.2.2018 by Karel
Pražské hospody

Náš nový přišpěvovatel Karel má opravdu široký záběr, jednou pošle recenzi ze středu Moravy, jindy z Prahy, je to holt cestovatel. Dnes tu máme na řadě další pražskou hospodu, konkrétně pivnici Radyně nacházející se ve změti uliček pražského Žižkova. Jedná se o ten nejtypičtější pajzl se vším všudy a takovéto hospody my prostě můžeme, proto jsme rádi, že alespoň pomocí Karlovy recenze sem můžeme nakouknout.

Počet recenzí celkem: 503


Napsali jsme před 10 lety...

3.2.2008

RECENZE SOKOLKY ÁLA PLACHŤÁK
Jak už začíná být na našich srnkách pravidlem, každou neděli zveřejňujeme novou recenzi. Proto i tentokrát vás neošidíme a naservírujeme recenzi hned jedné z nejstarších, nejznámějších a nejkontroverznějších hospod na bystřickém poli. Ano, kdo hádal, že se jedná o Sokolku, má pravdu. Pro rok 2008 ji zrecenzoval Plachťák, kterému se tam prý velmi líbilo, což se odrazilo i na konečném hodnocení v jeho recenzi.


Recenze smíchovské nádražky "U Váhy"

28.1.2018 by Jan Tejnor
Nádražní hospody

Dnesni recenze je zajimava hned nekolika fakty. Za prve je velmi strucna, ale vystizna, za druhe je napsana bez hacku a carek, za treti ji napsal nam neznamy dopisovatel Jan Tejnor, za ctvrte nemaji jednotlive hodnocene kriteria vlastni hodnoceni, to je az v celkovem hodnoceni hospody, navic vtipne uvedeno nikolik textem, ale poctem hvezdicek (po vzoru blogu Vágus.cz, za pate se jedna o prvni letosni nadrazku, kterych je tu za posledni rok opravdu jako safranu, no a v neposledni rade je potreba si uz rict, o jakou hospodu jde, ne? Tak tedy vam predstavujeme hostinec U Váhy, ktery se nachazi v Praze kousek od smichovkeho nadrazi. No a vzhledem k vysokemu Janovu hodnoceni opet Prazakum muzeme jen zavidet. A pro srovnani si muzete precist recenzi teto nadrazky taktez na blogu Vyvarovna zde.

Počet recenzí celkem: 502


Napsali jsme před 10 lety...

27.1.2008

RECENZE RESTAURACE "RONDO" ÁLA KAFKA
Kafka své slovo dodržel a ještě před zimním setkáním zaslal svou již třetí recenzi, takže jej během krátké doby oficiálně uvedeme mezi stálou porotu. Zatím se můžete pokochat jeho recenzí na restauraci Rondo alias "U Živných", kterou pro vás připravil, a která je o to vzácnější, protože dle jeho slov tento podnik navštívil poprvé a dle jeho finančních možností taky asi naposledy.


Recenze restaurace "PUOR" ve Zlíně

21.1.2018 by Beer Belly
Zlínské hospody

Hm, koukáme jako blázni, ale hned na úvod roku tu máme jasného kandidáta na nejlépe hodnocenou hospodu roku ve zlínském regionu. Ano, Beer Belly si vybírá pro svá občerstvení jen samé specialitky a zánovní knajpy, takže nedávno zavítal do čerstvě otevřené "plzeňácké" restaurace PUOR do 13. budovy areálu Svit ve Zlíně. Pro neznalé, "PUOR" je zkratka pro "Pilsner Urquell Original Restaurant", a jak je vidět z Bellyho skoro maximálního hodnocení, tak je tu fakticky parádně.

Počet recenzí celkem: 501


Napsali jsme před 10 lety...

20.1.2008

VÝJEZDNÍ RECENZE KNAJPY "U FAJNEGO SYNKA"
Tak první recenze bystřických hospod máme za sebou a tak vám dnes přinášíme změnu ve formě výjezdní recenze. Tuto nám zaslal znovuzrozený Děda Lebeda a jedná se o zcela nově otevřenou knajpu U Fajnego synka v Českém Těšíně. Co v tom městě Děda Lebeda dělal nám není známo, teda kromě toho, že tam zachlastal, a tak mu za to dík. Tato recenze byla zařazena mezi ostatní naše výjezdní recenze a je to 24. výjezdní recenze na našich srnkách.


Vzpomínka

17.1.2018

Třináctka je nešťastné číslo samo o sobě a dnešní den tomu není jinak. Dnes je tomu totiž již 13 let, co dne 17.1.2005 odešel do věčných lovišť ve věku 34 let po dlouhé těžké nemoci náš kamarád, úspěšný podnikatel a pravidelný návštěvník bystřických hospod, pan Petr Piska alias Piďa. Vzpomínka na něj je nicméně stále živá, stejně tak jako jeho životní elán, radost, smích a humor, kterého byl vždy plný, nikdy jej neopouštěl a rád jej rozdával. Prosíme, vzpomínejme na něj jen v dobrém, a to nejen dnes. Děkujeme.


Napsali jsme před 10 lety...

13.1.2008

A ZASE TEN "HANUŠ"
Ozval se nám Kafka - čekatel na členství, že prý mý zájem se zúčastnit zimního setkání poroty. A že prý nám pošle obratem dvě recenze, aby splnil podmínku pro přijetí. My říkáme, proč ne. A tak vám v tuto chvíli můžeme představit druhou Kafkovu recenzi, tentokrát na knajpu U Hanuša. Tato hospoda byla a je v naších luzích hájích jedna z nejkontroverznějších, alespoň co se hodnocení týče, nehledě na to, že je to již šestá recenze za dobu existence našich srnek. A to je dobře, protože můžeme srovnávat. Jak si vedla tudíž hospoda U Hanuša v roce 2008? To si nenechte ujít v Kafkově recenzi.


Recenze "U bílého koně" na Rusavě

7.1.2018 by Los
Bystřické hospody

Dnes máme na našem webu svátek, protože dnes zveřejňujeme již 500. recenzi! Dosažení takového milníku si zaslouží i odpovídající recenzi, a tak jsme Los přichystal velmi pozitivní hodnocení penzionu a restaurace U bílého koně na Rusavě, kde se konaly již dva křty našich ročenek, a letos tomu bude asi stejně tak. Los to zde navštívil i mimo křty několikrát, takže jeho recenze není jen dílem jednoho odpoledne či večera zde stráveného, ale jakožto souhrn pojmů a dojmů z mnoha návštěv, což činí jeho recenzi o to víc zajímější a objektivnější.

Počet recenzí celkem: 500


Napsali jsme před 10 lety...

6.1.2008

RECENZE RUSAVSKÉ MYSLIVECKÉ CHATY "GRŮŇ"
První recenze roku 2008 patří protentokrát nejnovějšímu přírůstku v naší porotě, a sice Plachťákovi. Ten se vydal na Rusavu, kde je dost hospod, nicméně dosud málo zrecenzovaných a tudíž i málo známých co se do pivních kvalit týče. Tentokrát si vzal na paškál mysliveckou chatu Grůň, nacházející nalevo od silnice kousek od chatek před přehradou.


Zhodnocení událostí v roce 2017

1.1.2018 by Los
Novinky

Vítejte v nové roce 2018! Hned na úvod roku jsme pro vás připravili obsáhlé šéfredaktorovo Zhodnocení událostí, které se na našem webu udály v roce 2017.