Novinky v roce 2019

Napsali jsme před 5 lety

28.12.2014

RECENZE PIVNICE "U HANUŠA"
Dříve byla tato hospoda hodně nenáviděná; první porotci před více než 10-ti lety na tuto knajpu čpěli síru a zášť. Nicméně 10 let je dlouhá doba a tak se jednak kvality a jednak postoj aktuální poroty k této hospodě razantně změnil a tak její posledněletní recenze jsou již opravdu objektivní a nezatížené minulým myšlením. Dnes se vám to bude snažit dokázat Čiva v poslední recenzi roku 2014, a sice, že pivnici U Hanuša je možno v klidu navštívit, posedět, popít a odnést si solidní zážitky a draka. (Ach jo, už i tato legendární pivnice je minulostí a na jejím místě dnes funguje Forbes Casino. Díky jejímu konci se příběh hospody U Hanuša tedy objeví v připravované knížce, konkrétně v kapitole "Příběh neoblíbené pivnice" - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

21.12.2014

RECENZE BÝVALÉHO AMIA ALIAS "U KRAJCARA"
Koukáme jako blázni a nevycházíme z údivu, že dnes Čivou recenzovaný pajzl U Krajcara se na našich srnkách mihl naposledy před předlouhými pěti lety!!! A to se jedná vlastně o hospodu přímo v centru, pár desítek metrů od suprhyprmarketu Albrecht. Znalí asi budou vědět, že dříve se to tady nazývalo "Amio", ti neznalí už to teď vědí. Nicméně důležitější než název hospody je, jak je na tom kvalitativně uvnitř a na to vám dnes Čiva přináší odpověď ve formě své recenze. (Od těch dob, kdy to tu po "Amiu" převzal "Krajcar", jsme nějak ztratili o tuto restauraci zájem, a proto taky na našem webu už žádné novější recenze této hospody nenajdete. Není to ani tak ze zášti nebo z nenávisti, prostě a dobře jsou v okolí vhodnější podniky pro pití či jídlo, a tak se na "Krajcara" jaksi nedostává času. I když, zavřeli i "Luďka" i "Hanuša", tak díky tomuto prořídnutí se sem možná někdy podíváme - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

20.12.2009

RECENZE RESTAURACE "HRÁŠKOVKA" NA RUSAVĚ HOŘANSKU
Trochu jsme vyměnili pořadí slibovaných recenzí, abychom neměli 3 recenze jedné hospody v jednom roce - i tak tu bude za chvíli "přezahájkováno". Divoké prasátko se vydalo brouzdati hostýnské vrchy a hory a po sestupu na Rusavu narazilo na dosud nezrecenzovanou hospůdku světle zelené, hráškové, barvy. Odtud pracovní název "Hráškovka", byť oficiální název zní U Hradilů. Před Vánoci vám tudíž servírujeme další skvělou, dlouhou a zajímavou recenzi od Divokého prasátka, doplněnou o perfektní aktuální fotky. Více takových! (Už hodně hodně dlouho zde nikdo z našich recenzentů nebyl, je to ostuda. Na druhou stranu registrujeme a sledujeme vývoj této hospody alespoň na sociálních sítích, a těší nás, že to tu má snahu pořád o rozvoj a rozkvět - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

14.12.2014

RECENZE "RENNO" CLUBU NA NÁMĚSTÍ
Opět tu máme další Čivovu recenzi, tentokrát bystřickou a navíc velmi zajímavou, protože do dané hospody na náměstí si jen tak někdo netroufne. Ne, že by tam bylo nebezpečno, ale kvality tohoto hostinského zařízení jsou dlouhodobě na bodu mrazu. Toto potvrdil i Čiva ve své dnešní recenzi Renno Clubu na bystřickém náměstí, přičemž se jedná o recenzi po více než pěti letech. (Naše nová kniha je víceméně dopsána, a v jejím obsahu najdeme i tento bar, který byl uzavřen před cca 2 lety. Sice to byla v roce 2014 recenze po více než 5 letech, ale v té době nikdo netušil, že se jednalo o recenzi poslední - pozn. red.).


Recenze pivnice "U Krajčů" v Pozlovicích

8.12.2019 by Los
Zlínské hospody

Teprve vloni Los objevil tuto hospodu ukrytou v pozlovických luzích a hájích, a už je tu od něj druhá recenze. Ta loňská první nedopadla vůbec špatně, takže jsme byli zvědaví, jak to tu funguje za podzimních dlouhých večerů. Proto se do hospody U Krajčů vydal za svými recenzentskými povinnostmi i za účasti místního Chosého, který mu dělal průvodce. Zrovna si ale řekněme, že se v ten večer moc nedařilo tamnímu vrchnímu, takže čtěte pozorně, abyste se případně i vy příště nenapálili.

Počet recenzí celkem: 572


Napsali jsme před 5 lety

30.11.2014

RECENZE RUSAVSKÉHO OBČERSTVENÍ "U KŮLU"
Čiva se nám rozcestoval nejen vlakmo, ale i busmo, neřkuli i pěšmo. A tak si to jednou doštrádoval až na Rusavu, kde ho přivítal dočasně uzavřený penzion Čecher. Nicméně žíznivý Čiva se nevzdal a veden vidinou skvělého posezení, popsaného Losem v roce 2010 i 2013, v občerstvení U kůlu, vydal se na několika kilometrovou tůru po cestě směrem k rusavské přehradě. Kdyby tak Čiva tušil, co jej tam čeká a nemine, určitě by své kroky sem nevážil. (Tak nevím, co děláme špatně, ale ty hospody, které v minulosti prošly naším hodnocením, tak mizí z trhu. A to i přesto, že například hodnocení tohoto penzionu "U kůlu" bylo vždy pozitivní. Takže po pivnici "U Hanuša" a restauraci "Podhoran" jde potřetí v řadě o hospodu, která již není funkční, a po níž zbyly jen vzpomínky a příběh, který bude navěky věkův zaarchivován na stránkách připravované knihy - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!!!

30.11.2004

Dneska mám pro vás jednu specialitku, a sice recenzi pajzlu, který na těchto stránkách dosud nebyl recenzován. Jedná se o recenzi na kontroverzní pajzl Podhoran, kterou nám zaslal Rumcajs. (Další z celé řady hospod, které již dlouhá léta nejsou součástí bystřické pivní scény. Hotelová restaurace Podhoran zanikla spolu s hotelem jako toakovým někdy počátkem druhé dekády 21. století, a doposud jsou její prostory víceméně prázdné, maximálně využívané na nějaké výstavy a vernisáže. Je ale fakt, že se proslýchá, že by zde mohlo dojít k rekonstrukci, a mohla by tu vzniknout restaurace nová. Necháme se překvapit, v každém případě je tento podnik dalším v řadě, který bude mít svůj příběh v nové knize - pozn. red.).


Recenze nádražky ve Starém Městě

24.11.2019 by Luťas
Nádražní hospody

Že se na nádraží ve Starém městě u Uherského Hradiště nachází velká nádražní restaurace, to je mnohým asi známo. Ale to, že jsou tam hned dvě, to asi ví málokdo. Aktuálně tedy přinášíme další Luťasovu nádražní recenzi, konkrétně na tu velkou "denní" nádražní restauraci Dvořan, přičemž Luťas slíbil, že se časem dočkáme i recenze té menší, "podvečerní" nádražní pivnice.

Počet recenzí celkem: 571


Napsali jsme před 15 lety!!!

24.11.2004

Tak, a konečně tu máme novou recenzi na těchto stránkách dosud neoblíbenou hospodu U Hanuša I přesto, že se tato hospoda v celkovém hodnocení všech recenzí nezvedla ze dna pomyslné tabulky, její kvality jsou určitě solidní a návštěva není v současné době takovým hororem, jak bylo dosud prezentováno. (Fotbalová pivnice "U Hanuša" je již minulostí, brány této solidní hospody se zavřely tak dva roky pozpátku a na jejím místě vyrostl další z celé řady TomLan herních doupat. Vedlejší restaurace nicméně stále funguje, byť tato nemá to správné hostinské kouzlo. Nic naplat, pivnice bude tudíž součástí připravované knihy - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

23.11.2014

DRUHÁ LETOŠNÍ RECENZE "NÁDRAŽKY" V PŘEROVĚ
Druhou zastávkou Losa s Čivou při jejich kolejovém výletě byla restaurace Nádraží v Přerově. K oběma porotcům se tady přidal i NP z blogu Vágus.cz, který ochutnal i pevnou stravu, a tak je dnešní Losova recenze kompletní, doplněná o pár fotografií interéru této nádražní hosspody.


Recenze zlínské restaurace "Canada"

17.11.2019 by Los
Zlínské hospody

Kdo někdy šel ve Zlíně z vlakového nebo autobusového nádraží směrem k 21. budově, musel zákonitě minout hospodu Canada, která zde funguje od raných 90. let, a jak to tak vypadá, pořád prosperuje, pořád se rozvíjí. Poprvé ji pro naše čtenáře ohodnotil Kuzmič v roce 2016, a letos se sem vydal Los, aby přinesl aktuální zážitky.

Počet recenzí celkem: 570


Napsali jsme před 5 lety

16.11.2014

DRUHÁ LETOŠNÍ RECENZE "U NÁDRAŽÍ" V BRODKU
Tak už i Los se vydal po stopách kolejí a spolu s Čivou navštívil v jeden den hned dvě nádražky. První zastávkou vlaku byl Brodek u Přerova, kde se oba porotci uchýlili pod střechu místní hospody a restaurace U nádraží, aby zde přečkali dobu čekání na NP z blogu Vágus.cz, který přislíbil svou účast taktéž. Čiva své dojmy a pojmy z této hospody sepsal a zaslal již 12.10., nyní je zde tedy Losova verze, doplněná o pár zajímavých fotografií.


Recenze hospody "Na Trojáku"

10.11.2019 by Los & Rotkader
Bystřické hospody

Na jednom z horských vrcholů jméně Troják se nachází celý rekreační a restaurační komplex, tvořený hotelem Na Trojáku, schovaným za zdejší sjezdovkou, a hostincem Na Trojáku, který pro vás dnes ohodnotili Los s naším korespondentem Rotkaderem. Celý tento komplex má nového majitele, což se velmi razantně projevilo jak na návštěvnosti, tak na šíři sortimentu, a pak tedy i cenách. Jak se zde tedy aktuálně naši porotci cítili, to si přečtěte v jejich, opět rozsáhlé, dvojrecenzi.

Počet recenzí celkem: 569


Napsali jsme před 5 lety

9.11.2014

RECENZE NÁDRAŽKY "U MAŠINKY" V OTROKOVICÍCH
Čiva opět potvrdil svou roli cestovatele a tentokrát se zastavil v Otrokovicích na nádražce příhodně nazvané U mašinky. Tentokrát doplnil i dvě zajímavé fotky interiéru, čímž se stala tato recenze o dost zajímavější, protože kromě zajímavé recenze si to tam můžeme představit i podle fotek. Jen tak pro pořádek, tato recenze je Čivova již 20. recenze jen za rok 2014!!! Mnozí porotci tolik recenzí nenapsali za celé své působení na našich srnkách, a to už je fakt co říct. Čivův výkon je více než obdivuhodný a zaslouží si poklonu. Hranice jsou docela blízko a určitě nemálo z vás se zde vyskytlo, ovšem už asi ne ani zdaleka každý navštívil místní restauraci. Takže proto čtěte dnešní Čivův recenzentský příspěvek a třeba se při dalším výskytu na tomto nádru zde stavíte.


Napsali jsme před 10 lety ...

8.11.2009

RECENZE ROCK CLUBU "ŠUPLÍK" V PŘEROVĚ
Čiva se nám postupně stává hlavním recenzentem hospod v okolních městech a dědinách. A proč ne? Aspoň se dozvíme, jak se v okolí popíjí, a jestli mají tyto venkovní hospody co závidět těm bystřickým, anebo naopak, jestli se mají bystřické hospody co od těch venkovních učit. No, dost řečí, pojďme se mrknout na Čivovu recenzi rockového klubu Šuplík v Přerově. (Tento podnik je již nenávratně uzavřen, ani jsme nestihli zaregistrovat, kdy, ale již minimálně druhým třetím rokem zde funguje klub "U hrochů", takže Šuplík může být uzavřen už takových minimálně pět šest let. Ale s ohledem na to, že sem zavítal jen Čiva, a jen jednou, tak nám vlastně tohoto podniku ani není líto, byť jediná Čivova recenze dopadla velmi pozitivně - pozn. red.).


Recenze restaurace "U Jána" v Pozlovicích

3.11.2019 by Los
Zlínské hospody

Původně se v Pozlovicích Los chystal na ověření špatného jídla ve Valašském šenku Ogar, které mu bylo naservírováno vloni v létě, ale k tomu nakonec nedošlo z důvodu taneční a hudební akce, na kterou Los se svým kumpánem neměli náladu. Ale hned přes cestu na ně svítil nápis U Jána, a protože oba dva byli žízniví jako dromedáři, slovo dalo slovo a odvážně sem vkročili. A neprohloupili, naopak, večer to byl vydařený, a o jeho průběhu vám Los zaslal své hodnocení.

Počet recenzí celkem: 568


LOS JE JIŽ 15 LET ŠÉFREDAKTOREM

1.11.2019

Los dnes slaví již 15. narozeniny v pozici šéfredaktora webu pajzly.cz! Jeho úvodní slovo při nástupu do funkce v roce 2004 si můžete přečíst zde. Za svou pajzlovskou kariéru stačil napsat už neuvěřitelných 175 recenzí, které kromě této stránky publikuje taktéž na našem Twitteru, a mnoho z nich otiskl taktéž v našich čtyřech publikacích, ať už to byla kniha Pajzly z roku 2014, tak i v našich ročenkách Zpravodaj (2015), Slavné dny (2016) a Pajzlák (2017). Kromě toho v rámci archivářské činnosti pro uchování historie zpracoval přehled bývalých porotců a aktuálně udržuje i seznam zaniklých hospod jak na Bystřicku tak na Zlínsku. K tomu stihl napsat i obsáhlou humornou báji a pověst o oslavě svých narozenin. Dnes ovšem pro čtenáře připravil pravou lahůdku, a sice online mapu všech hospod, které byly na webu pajzly.cz kdy zrecenzovány. Odkaz na tuto mapu najdete nově taktéž v záhlaví stránky a jak Los slíbil, mapa bude řádně aktualizována. Děkujeme a gratulujeme!


Napsali jsme před 5 lety

26.10.2014

RECENZE NÁDRAŽKY "HRANICE"
Dnes tu máme další recenzi nádražky, konkrétně opět od velmi aktivního Čivy, tentokrát na nádražku v Hranicích n. M.. Hranice jsou docela blízko a určitě nemálo z vás se zde vyskytlo, ovšem už asi ne ani zdaleka každý navštívil místní restauraci. Takže proto čtěte dnešní Čivův recenzentský příspěvek a třeba se při dalším výskytu na tomto nádru zde stavíte.


Napsali jsme před 10 lety ...

25.10.2009

RECENZE "BÍLÉ HORY" ALIAS "U ICELY"
Dědovi Lebedovi po transplantaci nových jater viditelně otrnulo a jeho chlastací apetit se vrací k výkonům v jeho mladých letech (čili v době hospodářské krize 30. let minulého století). V době jeho zažité již druhé celosvětové hospodářské krize začal obrážet hospody z našetřeného důchodu, protože ostatní porotci zarytě mlčí. Tentokrát se stala jeho terčem pivního útoku sídlišťská hospodská legenda Bílá Hora jinak zvaná "U Icely". Jeho recenze je daleko barvitější a zajímavější než z minulého týdne, ale posuďte raději sami.


Recenze "Komáří Vížky" v Horní Krupce

20.10.2019 by Los & Rotkader
Vzdálené hospody

Na přečtení dnešní recenze si najděte fakt hodně času. Los s Rotkaderem se nějak rozvášnili, a popsali svůj pobyt v restauraci Komáří Vížka opravdu rozsáhle. Ale stojí to za to, jejich pozitivní dojmy z téhle vyhlášené horské chaty nedaleko německých hranic na Teplicku vás určitě nenechají na pochybách, že se zde mají návštěvníci jako v bavlnce.

Počet recenzí celkem: 567


Napsali jsme před 15 lety!!!

14.10.2004

Slavnostně zveřejňujeme další ze série Losových recenzí. Tentokrát se jedná o starou známou Sokolovnu, hospodu, kde pětiboďáci platí kradenými anténami a odnáší si s sebou staré pařezy. (Pivnice Sokolovna si stále drží svůj standard hospody, a nikoliv žádné vývařovny, ani restaurace. Naštěstí ani žádné snahy o povýšení této čtyřky na nějaký modernější podnik nebyly zaznamenány, čímž ale nechceme říct, že se zde nenajíte. Kde jinde dostanete domácky udělaného pivního psa a utopence? To se dnes už nevidí, a tak se na návštěvu Sokolky vždy těšíme do dnešních dní - pozn. red.).


Motel Zátopek definitivně zanikl

13.10.2019 by Los
Uzavřené hospody

Do našeho seznamu zavřených hospod na Bystřicku jsme bohužel museli přidat další podnik, jehož činnost byla nadobro ukončena Jde o restauraci motelu Zátopek, mezi obcemi Hošťálková a Ratiboř. A byť jde o pajzl, který svým umístěním patří spíše mezi hospody na Meziříčsku a Vsetínsku, tak na Losovu přímou žádost jsme jej zařadili do bystřického výčtu. RIP. (Motel Zátopek do tohoto výčtu určitě patří, vždyť je to vlastně jen přes kopec od Rajnochovic, takže ochotu redakce zařadit i tuto nejnověji zaniknutou hospodu do seznamu hospod na Bystřicku jen kvitujeme. A to, jak moc se interiér kdysi krásné hospůdky změnil, o tom raději nechceme ani mluvit, protože bychom byli hodně sprostí. Sami se o rapidní změně můžete přsvědčit na těchto fotografiích, ze kterých je nám zřejmé, že tady už se asi nikdy neobjevíme - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

12.10.2014

RECENZE RESTAURACE "U NÁDRAŽÍ" BRODEK U PŘEROVA
Jak už Čiva oznámil na našich fejsbukových srnkách, tak spolu s Losem navštívil nádražku v Brodku u Přerova, oficiálně pojmenovanou (nečekaně) U nádraží (vlastně úplně stejně jako nádražka v Bystřici). Čivův názor na tuto hospodu si můžete přečíst v dnešní recenzi, Losova recenze bude následovat o pár týdnů. Již teď můžeme prozradit, že co člověk, to názor ...


Napsali jsme před 5 lety

5.10.2014

RECENZE BUSNÁDROVÉ KNAJPY "NA FLORENCI"
Kromě toho, že se Čiva rozcestoval vlakem, tak nezapomněl ani na druhý způsob veřejné dopravy, a tou byl, je a bude autobus. Takže dnes máme jedinečnou možnost posoudit kvality bystřické autobusové nádražky nazvané Na Florenci. Kvalita této hospody se pomalu, ale jistě, zvyšuje, což je dobré znamení.


Napsali jsme před 5 lety

28.9.2014

RECENZE BYSTŘICKÉ NÁDRAŽKY "U NÁDRAŽÍ"
Ani při cestování vlakem Čiva nezapomněl na svou skoro domovskou hospodu a tak přibrzdil přímo v Bystřici a jal se hodovat v místní nádražce výstižně nazvané U nádraží. Hned na úvod připomeneme, že Čiva tuto hospodu zrecenzoval i vloni a jaké bylo naše překvapení, když tato hospoda u něj měziročně stoupnula skoro o bod. To nás samozřejmě těší, pokud kvalita hospody jde nahoru, tak to jen a jen kvitujeme. (Pro znalé bystřické hospodské povaleče je to zde dodnes známé spíše jako pivnice "U Bobra", byť se takto zdejší podnik jmenoval jen cca do roku 2007. Ať tak nebo onak, kromě rekonstrukce exteriéru došlo i k malým úpravám interiéru, ale naštěstí původní kouzlo zůstalo nedotčeno, tzn. posezení v samostatných boxech nadstřešených trámovými kostrukcemi zůstalo stále stejné. Díky změně piva z neslaného nemastného Gambáča na Svijanský máz bylo taktéž pozitivní, takže při čekání na vlak zdejší návštěvu doporučujeme - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

27.9.2009

RECENZE LÁZEŇSKÉ LEGENDY "VAGÓN"
Los se nechal přesvědčit k turistickému výletu do Lázní, aby se tam pokochal místními krásami a ochutnal po letech tamní pivko. Následně Los zpracoval více než pozitivní recenzi, kterou s radostí zveřejňujeme. Jo a kam že to Los vlastně šlapal? No přece na skvělý Vagón, kam se stahuje spousta lázeňských i bystřických návštěvníků. (Tohle občerstvení funguje do dnešních dní, ba co víc, neustále vylepšuje jak své interiérové i exteriérové vybavení, tak nabídku pokrmů a pochutin. Los sem chodíval velmi rád, což si můžeme připomenout jeho minisérií fotek z let 2005, 2006 a 2007. Dnešní vzhled i nabídku občerstvení Vagón můžete pak sledovat na jejich Fejsu - pozn. red.).


Recenze nádražky "Bahno" v Pardubicích

22.9.2019 by Čiva
Nádražní hospody

Že je Čiva fanouškem železniční přepravy, to je věc všeobecně známá. A jednu krásnou sobotu zrodil se nápad přerušit své cestování a omrknout konečně slavné město perníku, tedy Pardubice. Ty jsou opravdu důležitým železničním uzlem, s čímž koresponduje fakt, že zde jsou hned dvě nádražky - a jednu z nich už Čiva kdysi dávno prozkoumal. A i kdyby ne, ani tak by tam nešel, jelikož tou druhou nádražkou je minipivovar s poetickým názvem Bahno.

Počet recenzí celkem: 566


Napsali jsme před 5 lety

21.9.2014

RECENZE PŘEROVSKÉ "NÁDRAŽKY"
Tak Čiva to vzal s tou cestovní mánií doslova a do písmene a jal se obcestovat celou Moravu vlakem. Jeho cílem nejsou až tak krásy Moravy jako takové, ale spíše krásy nádražních hospod, restaurací a bufetů. Dnes vám tedy přinášíme jeho další úlovek, a sice recenze Čivovy skoro rodné nádražky Nádražního bufetu Přerov. Mnoho z vás by do takovéto putyky asi nikdy nevkročilo, a tak máte díky dnešní Čivově recenzi jedinečnou možnost se sem dovnitř podívat. (Přerovská nádražka má skoro stejnou posvátnou auru jako ta ve ValMezu, která je již bohužel ale spoustu let zavřená; v Přerově to nicméně stále jede na plné obrátky, a proto všem, kteří chtějí zažít atmosféru pozdního socialismu a ochutnat nejen místní pivo Zubr, ale i smaženky a podobné pochutiny ukryté za proskleným pultem, doporučujeme, aby se sem zašli minimálně nadechnout nezapomenutelného nádražně restauračního vzduchu - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

20.9.2009

RECENZE NEJ BYSTŘICKÉ HOSPODY "ZAHÁJENÉ"
Děda Lebeda (Fr.) se nám hezky rozchlastal, asi dostal svůj důchod, a tak nás tento měsíc poctil už svou druhou recenzí. Tentokrát si vzal na paškál bystřickou hvězdu mezi hospodami, konkrétně hospodu Zahájené, kde se pije dobře celé porotě. Proto není žádným překvapením, že recenze této hospody, letos již druhá, dopadla více než nadprůměrně. (Zahájka měla, má a bude mít své kouzlo ve všech ročních obdobích. Na jaře vše okolo voní a kvete při průchodu megazahrádkou dovnitř, v létě je to venku obsypáno návštěvníky do posledních teplých paprsků na podzim, kde pro změnu pak vše hraje barvami, no a v zimě je zasněžená Zahájka prostě famózní - viz zde zimní foto pořízené Losem v lednu 2008. A samotná atmosféra otevřené hospody na Štědrý den, to už je pak kapitola sama pro sebe. Za nás prostě top podnik, minimálně na střední Moravě - pozn. red.).


Další informace o zavřených hospodách

18.9.2019 by Los
Uzavřené hospody

Náš výčet zavřených hospod na Bystřicku jsme opět rozšířili o další dva podniky, které byly nadobro uzavřeny. První z nich je pivnice Formanka, která fungovala zboku objektu tehdejšího hotelu Podhoran. Životní příběh byl ukončen před dlouhými 15 lety, asi proto jsme na ni zcela pozapomněli, a tak tímto si tuto hospodu rádi připomínáme. Druhou hospodou je pak zakletý podnik Pod Skálou, který pod tímto názvem fungoval v Rychlově pouhopouhých sedm měsíců. Nicméně i za tuto krátkou éru jsme čtenářům odsud přinesli hned dvě recenze, a tak si své místo mezi ostatními zavřenými pajzly prostě zaslouží. (Dvaadvacet zavřených hospod jen a pouze v Bystřici a okolí? Tak to už je megačíslo. A když si k tomu připočteme hospody, které jsou dodnes otevřené, lehce si spočítáme to obrovské množství různých restauračních zařízení, které se na Bystřicku nacházely a nacházejí, z čehož je zřejmé, že toto přece nejde jen tak uživit, a právě proto jich taková spousta musela vyklidit pole. Jinak Los si dal tu práci, a pro ty, kteří nemají ani páru, kde všechny ty zavřené hospody vlastně stály a fungovaly, připravil interaktivní mapu, na které je můžete shlédnout - pozn. red.).


Recenze plovoucí Bárky ve Zlíně

15.9.2019 by Beer Belly
Zlínské hospody

Na Kudlovském jezírku stojí dlouhá léta loď, ve které byla kdysi provozována restaurace. Bohužel to tu nefungovalo dlouho a tak stál tento objekt opuštěn. Naštěstí se ale situace změnila a nová mladá provozovatelka se vrhla na podnikání v oblasti gastronomie a rumologie. Ano, jde spíše o kavárnu s velkým výběrem rumů než o typickou hospodu a restauraci, a jak to zde pod novým vedením funguje, to zašel zjistit Beer Belly. Více čtěte v jeho první letošní recenzi.

Počet recenzí celkem: 565


Napsali jsme před 5 lety

14.9.2014

RECENZE RYCHLOVSKÉ ZAKLETÉ RESTAURACE "POD SKÁLOU"
Dnes máme pro vás další lahůdku v podobě recenze hospody, která za skoro 15 let existence našich srnek nebyla ohodnocena! Jde o zakletý podnik v Rychlově kousek od nedávno recenzované hospody "U kapličky" směrem na Přerov, dnes nesoucí název Pod Skálou. Zakletý určitě je, protože majitelé se zde střídají jako ponožky a skoro vždy nově nasupující po pár měsících skončí z důvodu nízké návštěvnosti. Proč tomu tak je? Nějaké důvody vám nastíní RUMcajs ve své dnešní recenzi. (Zakleto tady opravdu bylo, protože do čtyřech měsíců od této recenze tato restaurace ukončila svou činnost, přičemž celkově to tu fungovalo pod tímto názvem a provozovatelem asi jen měsíců cca sedm. Zajímavé ale je, že dodnes fungují její dvoje(!!!) webové stránky, jedny jako Pod Skálou, druhé jako Hospůdka Pod Skálou, a pak ještě dokonce i Facebook, takže můžete dodnes nasát zdejší atmosféru z fotogalerií. Dnes to tu funguje pod jednoduchým názvem "Hospoda" a zatím se tomu tady daří, když už odpadla veškerá konkurence v podání uzavřených okolních pajzlů U Valacha a U kapličky - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

13.9.2009

RECENZE BOWLINGU "NA TROJÁKU"
Staří pardálové se k našim recenzentům vracejí. Příkladem byly recenze z minulých týdnů od znovuobživlého Dědy Lebedy či Rumcajse, a dnes od Kafky, který se také letos poprvé vzbudil a seslal na nás dlouhatánskou recenzi na hospodu a bowling Na Trojáku. Jestli mu skoro roční pauza v psaní prospěla nebo ne, posuďte sami při čtení jeho recenze. (To, že se pod hospodou Na Trojáku u cesty nachází bowling, to je pro mnohé novinka, a i ti, co tuto skutečnost znají, tak to zde asi moc nenavštívili. Takže o to je Kafkova recenze záslužnější, i když odsud nemáme žádné fotky pro nasátí atmosféry. Ale podobně jako chata na Těsáku, tak i zdejší nálevnu na Trojáku pravidelně navštěvujeme a užíváme si zdejší kouzlo, pivko, pár jídel a teplo z místních kamen Petra - pozn. red.).


Informace o dalších zavřených hospodách

8.9.2019 by Los
Uzavřené hospody

Je tomu jen pár týdnů, kdy jsme vás informovali o tom, že na Bystřicku byly uzavřeny další hospody, a dnes v tom výčtu budeme pokračovat. O letošních prázdninách se totiž nadobro uzavřely brány hospody U kapličky nacházející se u cesty směrem na Přerov v příměstské části Rychlov. Proto jsme i tuto, na našem webu v minulosti 3x zrecenzovanou, hospodu zařadili i s patřičným komentářem do našeho seznamu zavřených hospod. A na radu redakce jsme zároveň napravili náš rest, a do pojednání jsme zařadili i informace o bystřické hospodě Mrtvolka, jejíž příběh sice skončil před dobrými 15ti lety, ale v našem archivu je díky hodnocení Jaryna a Vanďase z roku 2002 uložena navěky. (Tak, a v Losově pojednání je již kulaté číslo 20ti hospod, které v dávné i nedávné době na Bystřicku vyklidily pozice, a jsou jen již ve vzpomínkách návštěvníků a štamgastů. A aby toho nebylo málo, tak navrhujeme, aby byla prověřena činnost pajzlu "U Vašinů" ve Křtomili, kde se nám to zdá při průjezdech kolem taky nějaké mrtvé - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

7.9.2014

VÝJEZDNÍ RECENZE RESTAURACE "KANADA" V HOLEŠOVĚ
Nejenom Čiva se rozcestoval, ale už i Los zvednul kotvy a párkrát vyrazil za hranice bystřického maloměsta, aby otestoval okolní putyky. Dnes vám představujeme jeho aktuální recenzi na holešovskou restauraci Kanada, která u Losa vůbec nedopadla špatně, takže jen Holešovu závidíme pajzl takovéhoto typu a kvalit. (Restaurace Kanada je jedna z velmi mála, která má venkovní zahrádku. Holt holešovská zástavba neumožňuje moc hospodám mít venkovní posezení, a pokud ano, tak je to hned u cesty, kde vám kolemprojíždějící mohou ujídat přímo z aut. Zdejší výtečná kuchyně a moderní prostředí nás nenechává na pochybách, že se jedná o jeden z nejnavštěvovanějších podniků v Holešově, v létě v zimě - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

6.9.2009

RECENZE "ZLATÉ CIHLY" V OSTRAVĚ
Děda Lebeda vyzkoušel splavnost našich řek a tak si řek, že někam vyrazí. Tentokrát ho jeho koráb zavezl na sever do Ostravy, konkrétně Moravské Ostravy, kde si dal v luxusním hotýlku Zlatá cihla něco do nosu. Jeho následná recenze je výjimečně zajímavá a doplněná o spoustu fotografií. Díky Dědo Lebedo, doufejme, že vody hned tak neopadnou a my se co nejdříve dočkáme další vodácké recenze.


Napsali jsme před 10 lety ...

30.8.2009

RECENZE LEGENDÁRNÍ HOSPODY "TESÁK"
Hurá, tak jako minulý týden vstal z mrtvých Rumcajs, tak tento týden oznamujeme zmrtvýchvstání Divokého prasátka, který nám zaslal recenzi na oblíbenou hospůdku Tesák, doplněnou o spoustu aktuálních fotek. Chro! (Chata a restaurace Tesák je naší porotou dodnes pravidelně navštěvována. Kouzlo turistické chaty se socialistickým nádechem je ideální prostředí pro začátky nebo konce pěší tůry, popřípadě povinnou zastávkou v rámci cyklotrasy. Kromě skvělého pivka se tu i výtečně vaří, hajzlíky prošly rekonstrukcí, tak teď už jen obnovit možnost noclehů, a bude to tu dokonalé - pozn. red.).


Recenze hospody U Třech v Přerově

25.8.2019 by Čiva
Přerovské hospody

Shodou okolností jsme si nedávno připomněli 10 let od jediné recenze jakéhosi dr. Voštěpa, který se ve svém počinu zaměřil na přerovskou pivnici U třech. Ta pak dlouho zůstala recenzenty nepolíbena, až se k tomu před třemi lety rozhoupal Čiva, který je i autorem recenze aktuální, ověřující jeho vlastní hypotézu, že bude mít tato knajpa existenční problémy kvůli nedostatku pičů. A jak to tedy dopadlo? Čtěte aktuální recenzi!

Počet recenzí celkem: 564


Napsali jsme před 5 lety

24.8.2014

RECENZE RESTAURACE "U LUĎKA"
Po dlouhé Čivově sérii recenzí tu přichází malá změna v podobě recenze od Losa. Malá proto, protože kromě těchto dvou porotců se vlastně nikdo jiný neangažuje. Ale to nyní pomiňme a věnujme se dnešnímu hodnocení restaurace U Luďka, kterou vloni zrecenzoval Čiva, který zde strávil několik chvilek společně s Losem, který naopak loňské hodnocení neprovedl. Letos však vše napravil a tak se po roce opět dozvíme, jak to tu vypadá. (Stejně jako včera zmiňované Renno, tak i hospoda a restaurace U Luďka je již minulostí. Brány se zde zavřely teprve nedávno,a tok 1.6.2019, ale s ohledem na malou návštěvnost se vlastně dicvíme, že k tomu nedošlo o nějakých pár roků dříve. Ale je tohoto podniku škoda, protože šlo o pěknou retro hospůdku - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

23.8.2009

RECENZE RENNO CLUBU NA NÁMĚSTÍ
Hurá, Rumcajs žije. Manka ho asi pustila z domovní klece a Rumcajs rychle vyrazil do ulic sepsat po roce recenzi. Teď si vzal na paškál bystřický hnusklub Renno Club, nacházející se na náměstí vedle (podle nás) kvalitnějšího podniku Dodo Pub. Mno, ruku na srce, kdo by se chtěl v Rennu zdržovat? Rumcajs to udělal za nás a tak čtěte jeho recenzi. (Renno club je již minulostí, na jeho místě dnes funguje sportovně laděný Rosefish bar, zmodernizovaný, zrekonstruovaný, takže už nejde o tmavou špeluňku s nepřetržitou otevírací dobou ... a to je jen dobře - pozn. red.).


Informace o dalších zavřených hospodách

18.8.2019 by Los
Uzavřené hospody

Náhodou jsme si při průjezdu Bystřicí a okolí všimli, že byly uzavřeny brány dalších hospod, které jsme v minulosti hodnotili, a tak je nutné tuto skutečnost napravit a tyto knajpy jsme zařadili do našeho Pojednání o zavřených hospodách I. První z nich je špeluňka Černá Hora v centru Bystřice, druhá pak hospoda Na rozcestí na Rusavě na křižovatce. Jak dlouho jsou tyto hospody zavřené, netušíme, ale tento stav trvá u obou už asi po dobu mnoha měsíců. A abychom přehled zavřených hospod na Bystřicku zkompletovali, tak jsme doplnili i informace o zavřené restauraci Sušil, kam se před pár lety nastěhovala místní picérka, ale to už je jiný příběh. (No hezký hezký, Losovo pojednání obsahuje informace již o 18 zavřených hospodách, což potvrzuje docela vysokou úmrtnost pajzlů na Bystřicku. Ale pokud si dobře vzpomínáme, tak v Rychlově fungovala hospoda "Pod Skálou", která se sice transformovala do "Hospody", ale ta předchozí verze by si určitě taktéž zasloužila v pojednání zmínit. A v neposlední řadě by si to zasloužila bystřická Mrtvolka, která je sice v pojednání zmíněna již coby zaniklý původně vietnamský podnik "U dvou lvů", ale její historie sahá daleko daleko dál - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

17.8.2014

RECENZE HOSPODSKÉ LEGENDY "SOKOLOVNA"
Konečně jsme se i letos dočkali recenze jednoznačné bystřické legendy mezi legendami na poli pivním, hospodském i pajzlovském, a to recenze pivnice Sokolovna. Letošní velmi aktivní recenzent Čiva tuhle megalegendu nevynechal a udělal jednoznačně dobře, protože tato od něj dostala nejvyšší hodnocení ze všech jeho letošních recenzí. Jen tak pro pořádek, jedná se již o 11. recenzi této hospody na našich srnkách, což zcela jistě potvrzuje kvality a navštěvovanost této hospody. (Sokolka je furt aktivní a nás jen mrzí, že už nemáme tolik příležitostí ji navštívit. Tato 5 let stará recenze je dokonce tím posledním hodnocením této pivnice, od té doby se tu nikdo z nás neobjevil. Tak že by nějaký nový bystřický recenzent tuto dlouhou mezeru zaplnil a Sokolku pro naše čtenáře zrecenzoval? - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

16.8.2009

RECENZE PŘEROVSKÉ PIVNICE "U TŘECH"
Na naše srnky zavítal nový recenzent pod psedonymem Dr. Voštěp a na úvod svého působení u nás zaslal dlouhou recenzi na přerovskou pivnici U Třech. Dr. Voštěp se tímto stává čekatelem na členství v naší porotě. (Dr. Voštěp se nám pak už nikdy neozval a tato jeho recenze tak zůstává jeho jediným počinem na našem webu. Navíc, od té doby žádný z našich porotců hospodu U Třech nenavštívil, takže ani nemáme srovnání ani aktuální informace o tom, jak to zde funguje. Škoda - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

10.8.2014

RECENZE "TIPSPORT" BARU V PŘEROVSKÉ ULICI
Dnes recenzovaný podnik je pro porotu víceméně zakletý. Ne snad proto, že by to byla total knajpa, kam se porotci bojí, to ne, ale proto, že se tam prostě nikomu nechce. Až teda na Čivu, který je vždy připraven prolézt a zhodnotit jakýkoliv podnik, ať už v 5-ti hvězdičkovém hotelu, anebo nádražní bufáče. Čiva nás dnes svou recenzí na Tipsport bar vyvede z omylu, jedná se o docela solidní podnik, kde je kromě zajímavého piva i velmi kvalitní obsluha, nicméně ani ostatní kritria nedopadla úplně zle, proto je i Čivovo celkové hodnocení překvapivě pozitivní. (Tato hospoda taktéž prošla různými provozovateli, a tím pádem i různými názvy a styly. Kdysi dávno, když to tu vzniklo, se to jmenovalo "Z club", a poté hospůdka "U Krbu", kterou již pro naše čtenáře zrecenzovali RUMcajs a Děda Lebeda v roce 2004. Pár let na to už to tu jelo pod současným názvem až dodnes. Zajímavosti o této hospodě jsou hned dvě; první ta, že dosud fungují ještě webové stránky pod názvem U krbu, i když už to tu pod tímto názvem nefunguje cca 13 let; druhá ta, že se jedná o další hospodu pod názvem Tipsport, ta druhá pod stejným názvem se nachází naproti Alberta a připomněli jsme si ji před 14ti dny taky pět let starou recenzí - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

3.8.2014

RECENZE NÁDRAŽKY "MAŠINKA" V HULÍNĚ
A dost, opravdu je na našich srnkách hodně recenzí nádražních restauraček, takže padlo definitivní rozhodnutí, že se na našich srnkách co nevidět objeví nová sekce pod názvem "Recenze nádražek", nebo možná jen krátce "Nádražky". Ta dnešní recenzovaná se nachází na nádru v Hulíně a jmenuje se to tu příznačně Mašinka, Nejedná se o plnohodnotnou nádražní restaurace, ale spíše o nádražní stánek s bufetem, ale o to je dnešní Čivova výjezdní recenze zajímavější. Čtěte! (Tato nádražka byla zrecenzovaná i přáteli z blogu Vágus.cz 2011. Čivova i Vágusova recenze se následně objevily v naší ročence Zpravodaj. Kromě toho si tuto nádražku vybral NP z Vágus.cz i k uložení knihy Pámbůprdel, takže její atmosféru můžete nasát i z jeho krátkého videa - pozn. red.)


Recenze bufetu na koupališti v Sehradicích

28.7.2019 by Los
Zlínské hospody

Bufety na koupaliště prostě patří, lidi jsou žízniví a hladoví, a tak se místní provozovatelé snaží přetrhnout, aby je napojili a nakrmili. Nejinak je tomu i v případě bufetu na koupališti v Sehradicích u Luhačovic, kam Los každoročně nejednou zavítá, a každoročně nám odsud naposílá svou verzi hodnocení. Letošní recenze dopadla lépe než ta loňská, ale určitě to nebylo kvůli pivu, které se zde neskutečně zkazilo, ale kvůli ... čtěte Losovu recenzi.

Počet recenzí celkem: 563


Napsali jsme před 5 lety

27.7.2014

300. RECENZE, DNES NA BAR CLUB MAJKY
Dnešní den je výjimečný tím, že právě nyní zveřejňujeme naši 300. recenzi na našich srnkách. Ta 200. patřila Losovi a jeho megaobsáhlé recenzi na bufet "U kůlu" na Rusavě. Dnešní jubilejní patří pro změnu Čivovi, a byť není zdaleka tak obsáhlá jako již zmíněná Losova dvoustá, tak určitě zajímavá recenze to je. Proč? No protože byť je v BpH hospod jako much, neustále se najdou takové, které nově vznikají, příp. mění majitele a tak jsou vlastně taktéž nové. Ta dnešní splňuje minimálně to druhé kritérium a ještě navíc nikdy nebyla na našich srnkách recenzována, ať už měla v minulosti jakékoliv jméno i majitele. A o jaký podnik to tedy jde? Jedná se o Bar Club Majky, který se nachází na vlevo od restaurace "U Krajcara", pro pamětníky určitě známá jako "Amio", napravo od vjezdu do dvora, kde se nachází pneuservis, bowling, sklenářství a firma Reisenthel. Díky Čivo, potěšil jsi nás! (Pod tímto názvem měl podnik krátkého trvání, po pár letech se změnil jak majitel, tak název. Dnes to tu funguje pod názvem "Tipsport Bar", majitelem je stejná osoba, která provozuje nedalekou hospodu "Na Klempírně", a podle doslechu se jedná o hojně navštěvovaný podnik, což je samozřejmě pozitivní zjištění, a asi to hovoří i o kvalitách zde nabízených pochutin a služeb - pozn.red.)


Recenze Mlýnské stoky v Budějicích

21.7.2019 by Čiva
Budějovické hospody

Laskavý čtenář našich srnek již jistě ví, že v nejlepší budějovické knajpě nečepují Budvar a že se to tam jmenuje Klub malých pivovarů. Co se však nestalo! Na podzim minulého roku byla otevřena pobočka tohoto podniku v samém centru města Na Mlýnské stoce v bývalé suterénní špeluňce nabízející leda tak Kozla a pirohy. Jak si tedy vede tento "nový" podnik v porovnání se zavedenou "Husovkou"? Jen čtěte!

Počet recenzí celkem: 562


Napsali jsme před 5 lety

20.7.2014

RECENZE HOSPODY "U KAPLIČKY"
Když už byl Čiva v Rychlově, tak neopomněl zrecenzovat i místní knajpu pod názvem U kapličky. Tato byla podobně jako minulý týden "Valach" zrecenzována před hodně dlouhými 7 lety, a proto i tatotýdenní recenze je určitě pro všechny zajímavá z hlediska uplynulého času a jeho vlivu na chod, kvality a nekvality tohoto hostince. Hned na úvod musíme prohlásit, že nás Čivovo kladné hodnocení příjemně překvapilo a kvitujeme, že úroveň tohoto podniku jde stále vzhůru. (Podle bystřických drbů a klepů by se tahle hospoda měla údajně také co nevidět zavírat, tak jen doufáme, že jsou to pravdu fejky a nestane se tak, to by pak Rychlov byl bez hospody /protože Hospodu alias Pod Skálou opravdu za typickou hospodu nepovažujeme/, což by byla velká škoda - pozn.red.)


Napsali jsme před 10 lety ...

19.7.2009

RECENZE POUTNÍHO DOMU Č. 2 NA HOSTÝNĚ
Dnes pro vás máme jednu specialitku od Ozzyho, který po dlouhé předlouhé době zrecenzoval zajímavou restauraci na Hostýně s neméně zajímavým a netradičním názvem Poutní dům č. 2. Tato recenze je hlavně zajímavá tím, že tato restauračka byla naposledy zrecenzovaná před neuvěřitelnými pěti lety! Jak tedy jde s touto hospodou čas? Viz Ozzyho recenzi. (Ano, daná recenze byla specialitkou, ale ne z výše uvedeného důvodu, ale jak jsme následně zjistili, tak se jednalo a dosud jedná o zcela poslední recenzentský počin bývalého porotce Ozzyho - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

13.7.2014

RECENZE HOSPODY "U VALACHA"
Po dlouhých předlouhých 7 letech tu máme recenzi hospody, která byla v minulosti hojně navštěvována za účelem obědů zaměstnanců okolních podniků. Od té doby se hodně změnilo, ze skororestaurace se stala obyčejná hospoda, ovšem taktéž hojně navštěvovaná, s vlastními štamgasty a dokonce i nočním barem. I od té doby se hodně změnilo, ale v posledních letech neměl nikdo čas, anebo snad ani chuť, to tu vyzkoušet. Až dnes Čiva, který se rozjel po bystřických lokálech, a bral to hlava nehlava. A o jaké hospodě je dnes řeč? Jde o knajpu U Valacha, nacházející se na pomezí mezi Bystřicí a Rychlovem po pravé straně směrem na Přerov. Díky Čivovi tak máme jedinečnou příležitost sem konečně po dlouhé době nahlédnout a zjistit aktuální kvalitu místních pochutin apod. (Hospoda a bar U Valacha je dlouhodobě nevyužitá a zavřená, takže jsme ji zmínili i v našem Pojednání o zavřených bystřických hospodách. Nicméně podle fotek, které jsme našli v jedné realitní kanceláři, a které můžete shlédnout na našem Twitteru, je ale vidět, že je to tu nachystáno pro další provoz; problémem podle doslechu nicméně je výše nájmu, která je s ohledem na předpokládanou nízkou návštěvnost smrtící, přičemž majitelé objektu nechtějí couvnout. No uvidíme, pár skvělých akcí jsme zde absolvovali, takže případnému znovuotevření a dalším návštěvám se nebráníme - pozn.red.)


Recenze restaurace "Réva" v Rakvicích

7.7.2019 by Los
Vzdálené hospody

Restaurace Réva byla otevřena teprve před rokem a půl, a patří do konsorcia vinařství Réva Rakvice, které patří taktéž mezi ty novější, protože vzniklo až po revoluci v roce 1995. Los sem zajel na kole nejen na občerstvení, ale vědom si svých povinností, taktéž s recenzentskými úmysly. Dnešní recenze nepřímo navazuje na jeho recenzi Zaječského šenku z poloviny června, protože obě hospody Los navštívil v jeden den, byť interval v jejich sepsání a zveřejnění zabral pár týdnů.

Počet recenzí celkem: 561


Napsali jsme před 5 lety

6.7.2014

VÝJEZDNÍ RECENZE NÁDRAŽKY "OSTRAVA-SVINOV"
Jak to tak sledujeme, tak tu máme již několikátou recenzi nádražní restaurace, tentokrát v Čivově podání na restauraci na vlakovém Nádraží Svinov v Ostravě. Proto naše porota silně uvažuje o tom, že kromě stávajících sekcí "Recenze" a "Výjezdní recenze" vytvoří sekci novou, a sice "Nádražky"; mno, necháme si to ještě projít hlavou...


Napsali jsme před 10 lety ...

5.7.2009

VÝJEZDNÍ RECENZE PŘEROVSKÉ PUTYKY "U NELLY"
Máme zde nový měsíc a pravidlem je, že první recenze v měsíci bývá vždy výjezdní. I tentokrát pro vás máme jednu připravenu, respektive ji pro vás připravil, sepsal a ohodnotil Čiva. Jedná se o hernu bar U Nelly, v nedalekém Přerově. Upozorňujeme, že Čiva se natolik rozepsal a poslal iks zajímavých fotografií, že si opravdu najděte aspoň 5-10 minut času a v klidu si dnešní recenzi projděte, protože určitě stojí za to.


Napsali jsme před 5 lety

29.6.2014

RECENZE LETNÍ HOSPODY "TENISKLUB" NA KURTECH
Takže už i Los se letos konečně pohnul jinak než jen od výčepu k výčepu, a zmasakroval své zlenivělé tělo na bystřických antukových kurtech. Nebyl by to však Los, aby si neodpustil zrecenzovat i místní putyku příhodně nazvanou Tenisbar. Jedná se čistě jen a pouze o letní hospodu, tzn. v zimě mimo tenisovou sezonu se tu neděje lautr nic. Nicméně teplých měsíců v roce je stále dost a dost, proto se sem určitě vyplatí stavit nejen si zahrát, ale i jen tak na čumendu s pitivem i jídlem před sebou.


Napsali jsme před 10 lety ...

28.6.2009

RECENZE RÁJE FRIKULÍNŮ "U TŘÍ ŠUTRŮ"
Je tomu skoro na den 8 let, kdy se otevřela činnost těchto srnek, a to konkrétně recenzí na knajpu "U Supa". Po osmi letech vám tedy u příležitosti 8. narozenin našich srnek přinášíme recenzi hospody U tří šutrů, která se nachází právě v místech, kde před dávnem zmíněná hospoda "U Supa". (Hospoda je již dlouhá léta zavřena, přesně je tomu v těchto dnech již 10 let. Tato poslední recenze z roku 2009 vyšla až týden po jejím oficiálním uzavření, takže Losova návštěva přišla opravdu na poslední chvíli. Jak je zmíněno výše v textu, jedná se o hospodu, v jejíž prostorách to dříve fungovalo pod názvem U supa, což byla naprosto první recenze na našem webu, o to více jsme zdejší uzavření listovali, byť kvality této hospody již v posledních letech fungování nebyly nic moc. Hospoda je uvedena taktéž v našem Pojednání o zavřených hospodách - pozn. red.)


Napsali jsme před 5 lety

22.6.2014

RECENZE ZAHRÁDKY "VAGÓN" V LÁZNÍCH
S příchodem léta se Los vrátil do života po zimní i jarním spánku a začal objíždět a obcházet Hostýnské hory jako sup. Tentokrát jeho kroky zamířily z Hostýna směrem dolů do Bystřice a po cestě prostě nelze minout občerstvení Vagón ve čtvrti Lázně. Čas již byl pozdní, ale i tak stihl pár piv a západ sluníčka nad Bystřicí, prostě závidíme...


Napsali jsme před 10 lety ...

21.6.2009

RECENZE LETNÍ KNAJPY "TENISKLUB"
No kam ten Los všude nevleze. Pár týdnů nás tady bombarduje recenzama z nóbl podniků, který nikdo z naší poroty snad v životě nenavštívil díky nedostatku peněz, no a tentokrát si vybral další z netradičních hospod. Tato je otevřená jen přes léto a nachází se u tenisových kurtů v parku Zahájené. Na to, že se nachází právě u tenisových kurtů má vpravdě netypický název Tenisklub. A Los se vydal zjistit, jestli se tam dá zajít.


Hospoda "U Luďka" uzavřena

19.6.2019 by Los
Novinky

Další hospodská legenda opustila bystřické hospodské pole, a to konkrétně restaurace a bar "U Luďka", a ještě více konkrétně od 1.6.2019. Tuto hospodu jsme v minulosti zrecenzovali celkem 6x a podílela se na tom de facto celá porota; první trojrecenzi jsme přinesli již v roce 2002, následovala čtyřrecenze v roce 2003 a poslední pak byla před pěti lety Losova z roku 2014. Další detaily k této uzavřené hospůdce si můžete přečist v článku "Pojednání o zavřených hospodách", kam jsme "Luďka" bohužel museli zařadit. RIP.


Napsali jsme před 10 lety ...

18.6.2009

UZAVŘENÍ HOSPODY "U TŘÍ ŠUTRŮ"
Donesla se k uším naší poroty zajímavá zpráva, a sice, že se tuto sobotu 20.6.2009 zavírá hospoda U tří šutrů, resp. že je to poslední příležitost, kdy v této hospodě zachlastat, protože od neděle již bude definitivně uzavřena. Co je důvodem k uzavření tohoto úspěšného a frikulíny hojně navštěvovaného podniku, to sice nevíme, ale vzhledem k průměrným recenzím na našich srnkách to ani zjišťovat moc nebudeme. Takže kdo měl tuhle hospodu rád, má dva dny na to, aby zachlastal. R.I.P.!!! (Tento podnik byl na přelomu tisíciletí ten nejnavštěvovanější, hlavně místní bystřickou omladinou, protože jeho brány zůstávaly otevřené do brzkých i pozdních ranních hodin, jukebox vyřvával jak na lesy hudbu všech možných i nemožných žánrů a provozovatelé, kamarádi, tzv. tři šutři, se často víkendových akcí osobně zúčastňovali, a pobyt zde tak byl o to více aktraktivnější. Stejně jako spousta jiných i tato hospoda ovšem doplatila na věkovou změnu obyvatelstva, kdy pravidelní návštěvníci povyrostli a začali mít jiné problémy, a nová omladina se orientovala již na podniky jiné třídy - pozn. red.).


Recenze hospody "Zaječský šenk" v Zaječím

16.6.2019 by Los
Vzdálené hospody

Je zde určitě celá řada čtenářů, kteří jezdí provětrat své bicykly do Lednicko Valtického areálu a okolí. Tak pro všechny tyto, a nejenom je samozřejmě, zde máme tip od Losa, který v rámci svých projížděk navštívil v dědince Zaječí zcela novou putyku, nově patřící k již zavedené restauraci Zaječský šenk. A že šlo o výtečnou volbu, to určitě Los potvrzuje ve své recenzi, a zároveň zve k návštěvě. Díky za tip.

Počet recenzí celkem: 560


Napsali jsme před 5 lety

15.6.2014

RECENZE STÁNKU "U MADONY" NA HOSTÝNĚ
Ani si nepamatujeme, že by se někdy někdo pokusil zhodnotit nějakou nálevnu, která nemá zděné stěny. Až dnes, dnes tu máme pro vás recenzi jednoho ze stánků nacházející se na Svatém Hostýně a který několik bystřických lidí nazývá U Madony. Tuto netradiční, ale neméně kvalitní, recenzi, na neméně kvalitní podnik, nám zaslal Los, který si kvůli tomu snad vzal i dovolenou, aby měl čas a klid se tu podívat, ochutnat, zhodnotit a recenzi napsat. (Tento stánek máme neskutečně rádi a věříme pevně tomu, že zde bude fungovat na věky věků. Paní majitelka se se svým přítelem o péči stará s láskou a je to určitě vidět i na počtech obsazených stolů. My se zde při návštěvě Svatého Hostýna stavíme vždy a rádi zde zanecháme nějakou tu těžce vydělanou korunu navíc, protože si to paní Madona určitě zaslouží - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

14.6.2009

RECENZE HOSPODY "NA ROZCESTÍ" NA RUSAVĚ
No jo, Los sice azšel zrecenzovat již podruhé rusavský Čecher, ale že se u autobusové zastávky na rozcetí nachází daleko zajímavější restaurační podnik, toho si nevšiml. Naštěstí tu máme Čivu, který Losovo opomenutí briskně napravil a tak se dnes můžeme kochat Čivovou recenzí na rusavskou hospodu Na rozcestí, která je o to zajímavější, že dosud na našich srnkách není zrecenzovaná, byť by si to vzhledem k Čivovu velmi kladnému hodnocení již dávno zasloužila. (Abychom pravdu řekli, o osudu této hospody nám není nic známo. Při průjezdech Rusavou samozřejmě vidíme, že objekt zde stále stojí, nápisy na něm jsou stále neměnné a oznamující přítomnost hospody, ale jestli je zde opravdu otevřeno nebo už ne, to bohužel nevíme - pozn. red.).


Recenze pizzerie "Sicilia" v Netolicích

9.6.2019 by Čiva
Vzdálené hospody

A tož dorazila návštěva z Moravy a při té příležitosti došlo i na návštěvu malebného městečka Netolice, zhruba na půli cesty mezi Budějovicema a Prachaticema. Při přemýšlení, kde se tady najíst, zase tak moc možností není, a když nás přepadla chuť na pizzu, byla volba jasná – vyrážíme na Sicílii!

Počet recenzí celkem: 559


Napsali jsme před 5 lety

8.6.2014

RECENZE UMÍRAJÍCÍ HOSPODY "U KRÁLŮ" NA CHVALČOVĚ
Dnes tu máme pro vás opravdu specialitku. Nejenže se nám opět ozval RUMcajs, jehož letošní již druhá recenze je naplněním jeho ročního množství recenzí, koukaje na posledních 5 let pozpátku, ale navíc nám zrecenzoval hospodu, která už 3 roky marně čekala na svého hodnotitele. Jedná se o pajzl U Králů na Chvalčově, kam se popravdě mnoha z nám fakt nechce a jak je zřejmé z RUMcajsovi recenze, tak právem. (Co dodat? Snad jen to, že je zde již druhým rokem zavřeno, a nevypadá to, že by zde probíhaly jakékoliv aktivity k oživení - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

1.6.2014

VÝJEZDNÍ RECENZE "U KRATOCHVÍLŮ" V DOBROTICÍCH
Los při svých cyklotůrách po Bystřicko-Holešovsku neopomněl zastavit v hojně navštěvované hospodě v Dobroticích u cesty u zatáčky, kam se desítky lidí zastaví na místní vynikající zmrzlinu. I tu Los ochutnal, ale kromě ní si dal ještě místní pivko na košt, aby mohl příp. nemohl doporučit cyklistům a dalším projíždějícím zdejší občerstvovací zastávku. Mnozí již tuší, že se jedná o hospodu U Kratochvílů, a jestli to tu stojí za to, to čtěte v dnešní Losově výjezdní recenzi. (Tahle hospoda prošla významnou interiérovou i exteriérovou proměnou; dnes se tedy již nejedná o obyčejnou nálevnu, ale nachází se zde plnohodnotná restaurace vyzývající okolo projíždějící na typickou českou kuchyni, kterou si můžete dát jak v kompletně přebudovaném interiéru, tak na prosklené zimní zahradě, tak i venku. Dosud jsme služby tohoto zrekonstruovaného podniku nevyzkoušeli, tedy kromě krátké zastávky na zmrzlinu, kterou tady mají stále nejlepší široko daleko - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

31.5.2009

RECENZE NEJHORŠÍ HOSPODY "ČECHER"
Nevím, jestli jste četli Losovu recenzu na Penzion kolibu Čecher z roku 2006, ale pokud ne, přišli jste o jedno z nejhoršch hodnocení v historii našich srnek. Od té doby došlo na Čecheru k výměně majitelů a tak Los neváhal a zašel tento podnik zrecenzovat znovu, aby se přesvědčil jestli změna provozotatele byla k lepšímu (k horšímu to už ani nešlo). Jak tedy dopadlo hodnocení dosud nejhůře hodnocené hospody na našich srnkách? Čtěte Losovu recenzi na Penzion Čecher nacházející se nad koupalištěm na Rusavě.


Napsali jsme před 5 i 10 lety

24.5.2009 a 25.5.2014

RECENZE PENZIONU RONDO V ROCE 2009 A 2014
Tak se nám to hezky sešlo, v rámci připomínek našich historických recenzí vám tedy servírujeme recenze na restauraci v penzionu Rondo v Bystřici p. H., kterou zrecenzoval Los jak před 10 lety, tak de facto skoro přesně na den i před 5 lety. (Penzion Rondo si do dnešních dní udržuje svou nespornou kvality, a to jak po stránce gastronomické, tak po stránce ubytovací. Příjemná restaurace prostorově rozdělená do dvou částí na horní a dolní je v letních měsících výrazně kapacitně rozšířena o venkovní zahrádku, usazenou v příjemné zeleni a oddělenou od okolí ploty a budovami. Náštěvu důrazně doporučujeme - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

18.5.2014

RECENZE BYSŘICKÉ PICÉRKY "ANGELO"
V Bystřici je fakt málo solidních restauraček, takže lidi vyjíždějí do okolí např. do Brusného, do Osíčka, na Rusavu apod. Nicméně jednou z těch mála slušných (ve všech směrech) je určitě Pizzabar Angelo. Jaké to bylo pro nás překvapení, když jsme zjistili, že tato hospoda zde byla naposledy recenzována kdysi dávno předávno v roce 2010! A tak neměl Los těžkou volbu, kam tentokrát zajít a díky němu se zde můžeme podívat nejen v rámci hodnocení, ale také díky několika fotkám, které dosud na našich srnkách chyběly. (Před 14ti dny jsme tuto pizzerii vzpomínali v rámci připomenutí její recenze z roku 2009, takže jen v krátkosti připomeneme, že již pár let je tento podnik přestěhovaný do bystřického kulturního domu Sušil u kina, a původní objekt, kde se na sídlišti picérka nacházela, je aktuálně nevyužit - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

17.5.2009

RECENZE HOTELU ŘÍKA NA CHLAŠČOVĚ
Los začíná vykukovat z bystřických luhů a hájů i mimo svůj obvyklý rajón, a tak se díky tomu můžeme podívat i do jiných než bystřických hospůdek a pajzlů. Tentokrát si vybral hotel Říka, jemuž železnou rukou vládne klan Volků. (Návštěvu hospody v hotelu Říka velmi doporučujeme, atmosféra dob minulých, výtečné pivko a úslužná obsluha, to jsou kvality, které si tento podnik dlouhodobě drží, což potvrdil i Los s Rotkaderem v jejich letošní březnové recenzi - pozn. red.).


Zahraniční recenze Goldhopfen baru v Lipsku

12.5.2019 by Čiva
Zahraniční hospody

Dosud poslední zahraniční recenzi nám přineslo Divoké prasátko v roce 2017, přičemž pro něj to byla derniéra a od té doby jsme o něm neslyšeli a ani už neuslyšíme. Po tedy více než dvou letech se konečně dočkáváme další zahraniční recenze, tentokrát z pera doktora Čivy, kterýžto zavítal do Německa, konkrétně do Lipska, kde navštívil klubovou hospodu Goldhopfen. Zde ochutnal několik piv a jeho více než pozitivní hodnocení si zasluhuje určitě pozornost. Danké! A jen pro pořádek, toto je Čivova první recenze v roce 2019, dal si na čas, chlapec.

Počet recenzí celkem: 558


Napsali jsme před 5 lety

11.5.2014

RECENZE HOSTINCE "VE DVOŘE" V RAJNOCHOVICÍCH
V poslední době to začíná být na našich srnkách zajímavé, protože jsou zde recenzovány hospody, které dosud neprošly přísným okem a krkem našich recenzentů. Nejinak je tomu i dnes, kdy nám Los zaslal ze svých cest recenzi z Rajnochovic, konkrétně z ubytovacího hostince Ve dvoře. Rozhodně jsme čekali vyšší hodnocení, protože Los o této hospodě v minulosti pěl jen samé chvály a ódy; jak je tedy možné, že tento pajzl horkotěžko dosáhl průměrného hodnocení? Čtěte Losovu recenzi. (Tento hostinec je i nadále funkční a okolo projíždějícími hojně navštěvovaný. My jsme se tam ukázali naposledy někdy v létě 2017 a více méně můžeme potvrdit Losova slova, že prostředí a atmosféra vnitřních prostor je skvělá, ovšem jídlo o ničem a venku plno much, které lezou jak do pití, tak na jídlo a smrádek z nedalekých stájí tomu taky moc nepřidal. Ale na jedno dvě rychlé pivka sem kdykoliv, už jen pro to, že tu široko daleko není jiné pohostinství - pozn. red.).


Recenze restaurace Laudon v Novém Jičíně

5.5.2019 by Myšák
Meziříčské hospody

Myšák v Novém Jičíně ještě údajně nikdy nebyl, ale to mu nezabránilo, aby si našel útulnou hospůdku Laudon, ve které se náramně pohostil, a ještě nám stihl sepsat své postřehy. Návštěva zde stojí za to, proto si nenechte ujít Myšákovu dnešní recenzi.

Počet recenzí celkem: 557


Napsali jsme před 5 lety

4.5.2014

VÝJEZDNÍ RECENZE PRAŽSKÉHO PAJZLU "FORMANKA"
No tak to čumíme, Čiva se vydal do velkoměsta a dokonce tam šel i vychutnat místní patoky v místních prostorách jakésik hospody. Podle něj se jedná o čtyřku jak vyšitou a to je jenom dobře, že i v Práglu se takovéto hospody vyskytují. Proto čtěte dnešní Čivovu výjezdní recenzi na pajzl Branická Formanka, který sice drtivá většina z nás asi nikdy nenavštíví, ale vzhledem k Čivovu vysokému hodnocení to bude asi fakt škoda.


Napsali jsme před 10 lety ...

3.5.2009

RECENZE BYSTŘICKÉ PICÉRKY "ANGELO"
Je první neděle v měsíci a měla by se tu tudíž objevit výjezdní recenze. Bohužel, není tomu dnes tak, protože mimobystřičtí recenzenti jsou asi na Havaji a na recenze kašlou. Tak se pro dnešek musíte smířit s Losovou recenzí pizzerie na sídlišti Angelo. (Pizzabar Angelo sice stále ještě v Bystřici funguje, ale již několik se nachází v prostorách bývalé restaurace Sušil u vchodu do místního kina vedle sportovní haly, kam se musel přestěhovat údajně kvůli neshodám na nájemném s majitelem objektu na sídlišti. Od té doby je tento objekt nevyužitý a čeká se na to, co se tady bude dít. Nám se zdály tyto bývalé prostory útulnější, komornější, příjemnější, než ty nové, proto tento podnik již nijak zvlášť nenavštěvujeme - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

27.4.2014

RECENZE RESTAURACE "HOTEL NA TROJÁKU"
Minulý týden jste měli možnost posoudit ne/kvality hospody na Trojáku, která se nachází u cesty u autobusové zastávky a tento týden můžete z Losovy recenze poprvé na našich srnkách posoudit, jak si na tom stojí restaurace patřící k hotelu Na Trojáku. Obě zmíněné hospody spadají pod jednoho provozovatele, nicméně jejich rozdílnost je doočíbijící, a to nejen prostředím, ale i poživatinami a pochutinami. (Tato recenze je vskutku raritní, protože jde doposud o jediné hodnocení této hotelové restaurace. Pokud se někdo z nás vyskytne na Trojáku, vždy si to zamíří do hospody u cesty, neznáme nikoho, kdo by dobrovolně volil Losem před 5ti lety zrecenzovanou restauraci, čemuž se vlastně i divíme, protože kvality tohoto podniku nejsou vůbec špatné. Proto dnes kvitujeme toho, že si tuto recenzi můžeme připomenout, a třeba někoho navnadíme na to, aby se sem vydal a přinesl nám odsud aktuální zážitky - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

26.4.2009

RECENZE HOSPODY ROKU 2007 "ZAHÁJENÉ"
Ajaj, Los se tozchlastal a tak obráží v x-bodáckém stylu snad všecky hospody, které mu ještě nalijou na sekyru, páč on jinak nepije. Protentokrát ho pohostili v jedné z nejlepší hospodě v Bystřici, a sice v hospodě Zahájené. Jako odměnu za pohoštění Los sepsal nezvykle dlouhou recenzi, kterou vám tedy dnes předkládáme k prostudování. (Hospoda Zahájené je velmi oblíbeným návštěvním místem jak poroty, o čemž svědčí aktuálně již 13 recenzí, které na našich stránkách máme, tak bystřických obyvatel, o čemž zase svědčí naplněnost této hospody ve všech ročních obdobích, v létě pak obzvláště - pozn. red.).


Recenze PUORu ve Zlíně

21.4.2019 by Los
Zlínské hospody

Baťův areál ve Zlíně se zaplnil jak firmami, státními institucemi, tak restauracemi a hospodami. Jednou z nich je již vloni zrecenzovaný PUOR, kam tentokrát vkročil Los za doprovodu třech po pivu lačnících kumpánů. Předem objednaný stůl se ukázal jako výtečný nápad, protože v onen páteční večer tu bylo narváno, což svědčí o vysokých kvalitách této restaurace a pivnice, a Los tento předpoklad ve své recenzi jen potvrzuje.

Počet recenzí celkem: 556


Napsali jsme před 15 lety!!!

20.4.2004

os se opět rozepsal a zaslal nám recenzi hospody Zahájené. Nezapomeňte, že jaro už klepe na dveře - tato hospoda je proslulá zejména svou věhlasnou maxizahrádkou, na které stojí za to posedět a z povzdálí sledovat obnažené děvy skotačící na nedalekém koupališti. (Zahájka je nesmrtelná, nepřetržitě funguje již od konce 19. století, a nijak to nevypadá, že by se jí vedlo špatně. Sousedství s koupalištěm, přítomnost megazahrádky ukraté pod korunami velkých kaštanových stromů a blízkost hustě obydleného sídliště i bystřického sportovního areálu, to jsou všechno faktory, které nahrávají této hospodě k celoroční bohaté návštěvnosti. A proč ne, kvality jsou zde na vysoké úrovni a i my se zde vždy rádi objevíme - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

19.4.2009

RECENZE HOSPŮDKY "NA ROŽKU"
Čiva se krátce po Ozzym vydal taktéž dobýt hospodu u Kovony, která bude zanedlouho sousedit s bestiálním mega hyper super marketem Lidl. Ano ano, Čiva se nám zastavil na nejedno do denní hospůdky Na rožku a zaslal nám svou recenzi doplněnou o celou řadu aktuálních fotografií. K překvapení ostatních porotců nás Čiva přesvědčil o faktu, že na rožku se chlastá rok od roku lépe a lépe, což je zřejmé také z jeho výrazně pozitivní recenze. (Před necelým měsícem jsme tuhle hospodu na našem webu zmiňovali díky 5 let staré recenzi a dnes ji tu máme její recenzi ještě o dalších 5 let dřívejší. Jak už bylo řečeno, objekt byl zbourán, a tudíž se sem už nikdy nikdo nestaví, proto jsme rádi, že v dnes připomínané Čivově recenzi najdeme dostatek fotografií, abychom si ji připomněli aspoň takto - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!!!

16.4.2004

Naše další recenze je pro změnu od Rumcajse. Ve svém příspěvku popisuje své dojmy z nedávné návštěvy hostince U Krbu, dříve spíš známého pod označením "Bistro Z". Los nám zaslal nějaké ty informace o sobě. K vidění jsou jako obvykle v naší sekci "Porota". (Tato hospoda funguje do dnešních dní, ale již dlouhá léta pod názvem "Tipsport Bar", a předtím nesla označení "Z" alias "Zetko". Zajímavé jsou nicméně dvě věci, jednak tuto hospodu můžete vidět denně v obrázku nahoře v záhlaví našeho webu, a jednak, byť byla v této podobě uzavřena již před dobrými 12-13 lety lety, dodnes jsou funkční její webové stránky, včetně odkazů na jídelní i nápojový lístek :-) - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!!!

15.4.2004

Tentokrát vám přinášíme opravdovou lahůdku - recenzi Lázeňské koliby pro rok 2004, v Losově podání. Pro úplnost dodáváme, že se Los stává nejnovějším členem naší poroty, přestože o něm vůbec nic nevíme - teda až na to, že nemá foťák. :) (Tak dnes je to opravdová lahůdka, historicky úplně první Losova recenze, která odstartovala jeho hvězdnou kariéru jak recenzenta, tak po pár měsících šéfredaktora, kterým zůstává dodnes. Co se týče poznámky o foťáku, tak můžeme s odstupem času potvrdit, že Los v té době opravdu nedisponoval digitálním foťákem, nicméně naštěstí o rok později již ano, takže existuje dost fotografií interiéru pro představu čtenářů, jak nádherně a útulně zde bylo. Pro nás jednoznačná srdcovka a na věky věků se slzou v oku vzpomínáme - pozn. red.).


Recenze pivnice Rally bar ve Vizovicích

14.4.2019 by Los
Zlínské hospody

Los se opět vydal do Vizovic a byť jeho recenzentské kroky měly původně vést do úplně jiné hospody, tak nakonec vsadil na jistotu a zašel do pivnice Rally bar, kde se dobře napojil již vloni. A letos byl jeho zážitek ještě povýšen na vyšší level, čímž chceme říci, že to tu fakt stojí za to.

Počet recenzí celkem: 555


Napsali jsme před 5 lety

13.4.2014

RECENZE "DODO PUBU" NA NÁMĚSTÍ
RUMcajs není zrovna moc aktivní, ale v posledních letech standardně udržuje frekvenci v intervalu jedné až dvou recenzí za rok. Tato chvíle v roce 2014 přišla právě nyní a tak si můžeme přečíst aktuální recenzi na Dodo Pub, nacházející se v samém srdci Bystřice u náměstí, a postupně se, se vzrůstajícími teplotami, rozšiřující i na chodník před hospodu.


Napsali jsme před 10 lety ...

12.4.2009

RECENZE HOSTINCE "NA TROJÁKU"
Los jel zase lyžovat, je to magor, furt kdesi lítá po bílých planinách nahoru dolů, mno, každý svého (ne)štěstí strůjcem. Ale díky tomuto lítání nám donesl skvělou recenzi plnou aktuálních fotek, a to na hospodu, která doposaváď nebyla na našich srnkách zrecenzovaná (a jakože už jich moc nezrecenzovaných není). Jedná se o hostinec Na Trojáku. Aby se nenechal Los zahanbit Čivou, tak nám taktéž servíruje docela obsáhlou recenzi, plnou zajímavostí a postřehů. Jak se teda chlastá v lyžařském středisku? Kdo to chce vědět, tak má možnost si to přečíst v Losově nejnovější recenzi. (Hospoda na Trojáku má podobné kouzlo jako ta na Tesáku. Jde o typickou turistickou občerstvovnu, která je hojně navštěvovaná jak turisty, tak cyklisty a v zimě lyžaři. My se zde stavujeme pokaždé, kdy se na Trojáku vyskytneme, a návštěvu zde rozhodně doporučujeme - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

6.4.2014

RECENZE MOTELU "ZÁTOPEK" V RATIBOŘI
Kdo někdy projížděl vesnicemi Hošťálková a Ratiboř, tak určitě ví, jak je důležité mít pevné nervy, než se těmito nekonečnými dědinami prokousáte z jednoho konce na druhý. A přesně v místě, kde jedna dědina končí a druhá začíná, stojí motel Zátopek, který láká na domácí kuchyni a sportovní vyžití v podobě přilehlých tenisových kurtů. Los se sem vydal po tůře na Pržácích a tak si můžeme přečíst historicky první recenzi na tuto hospodu.


Napsali jsme před 10 lety ...

5.4.2009

PRVNÍ LETOŠNÍ VÝJEZDNÍ RECENZE
Věčný študák Čiva má pár zkušeností s návštěvami hospod v okolí busových či vlakových nádraží. Dnešek nebude výjimkou, protože se Čiva odhodal navštívit a pro vás zrecenzovat přerovskou putyku s názvem Bar Evropa, nacházející se kousek od obou nádraží. Podle jeho recenze se tam musí nejen přerovákům docela dobře chlastat, takže proto doporučujeme přečtení jeho opravdu hodně rozsáhlé recenze, doplněné o řadu zajímavých fotografií.


Odchod Milana ze stálé poroty

Porota

Dnes máme pro všechny čtenáře smutnou zprávu, a sice, že náš dosavadní právoplatný porotce Milan dobrovolně opouští řady naší stálé poroty. Za jeho rozhodnutím byla změna bydliště, práce a životního stylu. Určitě se ale budeme vídat na srazech poroty a přátel našeho webu, stejně tak na křtech dalších našich tištěných publikací, což Milan přislíbil, jen už od něj prostě nepřistane žádná recenze. Díky Milane za dosavadní recenzentské výtvory a někdy ahoj. Milan byl tímto přeřazen mezi ostatní bývalé porotce.


Napsali jsme před 5 lety

30.3.2014

RECENZE VÝTEČNÉ HOSPODY "BRUSÉNKA"
Los před pár týdny nahlásil hotel Říka jako kandidáta na hospodu roku 2014. Nyní si otevřeně řekněme, že to bylo prohlášení předčasné a v tuto chvíli již neplatí. Dnes tu pro vás máme opravdového, nefalšovaného kandidáta na nejlepší hospodu roku 2014, která se sice nenachází přímo v Bystřici, ale jen pár kilometrů vedle v dědince Brusné a odtud tedy i název tohoto skvělého podniku Brusénka. Los se zde objevil letos hned několikrát, protože tomu nechtěl věřit, jak skvělé to tu je, ale nakonec ho to tu natolik přesvědčilo, že už pak neváhal a zaslal nám obsáhlou a všemi směry chválu pějící recenzi. Zajímavé je, že nekolik je tento podnik dle Losa výtečný, tak dosud na našich srnkách recenzován nebyl. Nu podívejme, to je raketový vstup na recenzentské pole, první recenze, první místo, nu proč ne ...


Napsali jsme před 10 lety ...

29.3.2009

TRESTNÁ VÝPRAVA KE KRAJCAROVI ALIAS DO AMIA
Amio nebylo zrecenzováno už skoro čtyry roky. Od těch dob změnila tato restaurace jednak majitela a jednak název. Los se sem vypravil zjistit po tak dlouhé době, jestli stojí tento podnik poctít svou návštěvou či nikoliv. Z jeho recenze vyplývá spíš to druhé. Proto čtěte smrtící Losovu recenzi na restauraci U Krajcara.


Napsali jsme před 15 lety!!!

26.3.2004

S téměř měsíčním zpožděním nám zaslal Pivoj své hodnocení hospody s našim interním označením Bílá hora, mezi některými bystřičany známé spíš pod názvem "Udírna". Pokud jste alespoň trochu zvědaví a zajímá vás, co se v této hospodě od naší poslední recenze změnilo, jste na tom správném místě. (Tato hospoda na sídlišti funguje do dnešních dní. Oficiální název stále nemá, ale podle příjmení majitele se jí říká "U Icely" - pozn. red.).


Recenze hospůdky Moštárna v Neubuzi

24.3.2019 by Los
Zlínské hospody

Zima nám venku již asi definitivně skončila, ale ještě jednou si ji připomeneme zimní Losovou recenzí hospůdky Moštárna, nacházející se u fotbalového hřiště na kraji obce Neubuz u Slušovic. V loňském roce zdejší venkovní zahrádku Los s Luťasem pravidelně navštěvovali v rámci svých cyklovýletů, ale tentokrát se zde objevili za třeskutých mrazů, aby si užili i vnitřek hospody a nasáli tak komplexní atmosféru. A že se jim líbilo i vevnitř, to Los potvrzuje v dnešní recenzi.

Počet recenzí celkem: 554


Napsali jsme před 5 lety

23.3.2014

RECENZE UPADNUTÉ LEGENDY "NA ROŽKU"
Čiva se opět odvážil do těch nejhorších hospodských zákoutí z těch nejhorších a z těchto odvážných cest vám přinášime další recenzi. Dnes je to recenze na hospodu u Lidlu Na rožku, která v dobách minulých byla oblíbeným podnikem místních dělníků, ve které trávili jak svačinové, tak obědové i odpolední pauzy; bohužel, minulý čas je zde na místě; více v Čivově recenzi. (Tak sem se už nikdy nikdo nepodívá, protože budova byla zbourána a na jejím místě se nachází parkoviště zmíněného sousedního Lidlu. S ohledem na poslední recenze to vlastně ani není škoda, ale pro ty, kteří zde v 80. a 90. letech trávili své mládí, to je určitě z nostalgického hlediska velká rána - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

22.3.2009

SEDMÁ RECENZA HOSPODY U HANUŠA
Los se nějak letos rozchlastal, aji rozepsal. Dneska má pro vás recenzu nejčastěji recenzované hospody v historii našich srnek; věřte nevěřte, ale je to fakticky už sedmá recenza pajzlu U Hanuša. (Hospoda U Hanuša je již druhým rokem nefunkční; na jejím místě se nyní nachází další z bystřických vietnamských nonstop barů s výherními tomlan automaty. O to víc je tedy dnešní připomenutí této 10 let staré recenze zajímavější, protože nás zavádí do časů již dávno zaniklých, do atmosféry, která se v těchto prostorách již nikdy nebude opakovat - pozn. red.).


Recenze restaurace "Říka" na Chvalčově

17.3.2019 by Los & Rotkader
Bystřické hospody

Jakmile vysvitne sluníčko a ptáci začnou zpívat, tak Los vylézá ze svého brlohu a hledá si hned cestičky skrze Hostýnské hory a lesy. Dnes mu na jeho výletě dělali společnost Rotkader s Pítkečem, a že šlo o výlet více než úspěšný, to dokládá i dnešní recenze na restauraci v hotelu Říka, což je hned první stavení na Chvalčově poté, co se směrem z Tesáku vynoříte z lesa. Jde o jedinou chvalčovskou restauraci, ale i tak velmi kvalitní. Návštěvu zde doporučujeme a důvody si přečtěte v dnešní Losovo Rotkaderově rozsáhlé dvojrecenzi.

Počet recenzí celkem: 553


Napsali jsme před 5 lety

16.3.2014

RECENZE PENZIONU "OVČÁRNA" NA HOSTÝNĚ
Na Hostýně je restaurací "něúrekom", jak říkají naši bratia Slováci; Poutní dům, Poutní dům 2, U Madony a hlavně pak dnes Losem recenzovaná Ovčárna. Tato hospoda, respektive penzion, protože se tady opravdu dá bydlet, se nachází kousek od zastávky autobusu směrem z kopce (viz obrázek níže, vyfoceno z autobusové točny). Zároveň byla nejlépe hodnocenou hospodou roku 2010, takže toto jsou reference samy o sobě ty nejlepší. A dnes vám Los ve své recenzi dokáže, že kvality zůstávají... (Kvality jídla jsou v této restauraci již minulostí. Důvod je jednoduchý a smutný - kuchař a bývalý provozovatel Pavel Plhal vloni zemřel. A je nutno zmínit, že jeden z nejlepších kuchařů, co jsme měli tu čest poznat. Aktuálně mají v podnájmu hostýnskou Ovčárnu bývalí provozovatelé již neexistující bystřické restaurace Sušil, tak uvidíme, jakým způsobem se to zde bude vyvíjet - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

15.3.2009

OPĚT SOKOLKA
Sokolka je pojem, pro mnohé generace je to stálice mezi bystřickými hospodami. Také proto se sem naše porota ráda stavuje na pivko, a také proto tu máme dnes již šestou recenzi za doby existence našich srnek. Tentokrát se hodnocení ujal Los, který Sokolku zrecenzoval pro letošní rok.


Recenze turistické hospody "Tesák"

10.3.2019 by Los
Bystřické hospody

Tesák, to je u naší poroty pojem. Zde se slavily veškeré důležité události, ať už to byly narozeniny, pohřby, narození dětí, nebo jen to, že mají porotci volno. Proto jakmile se Losovi uvolnil víkend, okamžitě na Tesák nasměřoval své kroky s kamarádem Pítkečem, který razí pravidlo, že v "hospodě je líp než na světě". A že to o této turistické restauraci platí, to je jasné, a Los to dnes ve své recenzi jen potvrzuje. Shodou okolností jsme skoro na den před pěti lety zveřejnili taktéž recenzi na tuto hospodu, což máte možnost shlédnout níže, takže se dnešní Losova recenze datumově docela trefila. Losova recenze je obohacena o celou řadu aktuálních fotografií jak exteriéru, tak hlavně interiéru, čímž je daleko aktraktivnější, a člověk se už při čtení může ponořit do zdejší atmosféry.

Počet recenzí celkem: 552


Napsali jsme před 5 lety

9.3.2014

RECENZE "TESÁKU" NA TESÁKU
Na Tesák se nemálo členů naší poroty pravidelně vrací, kde buď začíná nebo končí jejich tůristické úsilí. Proto jsme byli zvědaví, jak to tam pro letošní rok vypadá, protože jaro už klepe nezvratitelně na dveře a tento podnik bude hojně navštěvován. Hodnocení protentokrát ujal Čiva, který vám dnes přináší recenzi na restauraci Tesák. Zajímavostí této recenze je, že se jedná o jubilejní 200. bystřickou recenzi! (Tato turistická občerstvovna neustále funguje, ba co víc, nechává si stále stejný ráz interiéru se stovkami pověšených vlaječek u stropu. Díky tomu se zde člověk cítí jako před desítkami let, naštěstí jen díky neměnnému prostředí, kvality této hospody jsou na nadstandardní úrovni - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

8.3.2009

RECENZE BARU ČERNÁ HORA PO TŘECH LETECH
Ozzy je odvážlivec, jinak to ani není možné, že se odvážil dovnitř jednoho z největších pajzlů v Bystřici a širokém okolí, a sice do Baru Černá Hora. Ale jakožto člena poroty ho tam donutily recenzentské povinnosti, takže budiž mu za jeho recenzi dík. U Šicáka alias Ytong (Podle nejnovějších zvěstí je bar Černá Hora uzavřen a funguje už jen restaurace Best v prvním patře budovy. Ono ani není divu, kvality této hospody po odchodu zakladatele p. Němce z Holešova nešly jen od desíti k pěti, ale od desíti k jedné, a byť se určitě najde klientela, která upřednostňuje zaplivané putyky, tak těch je v Bystřici celá řada, takže mají tito milovníci paluší na výběr, a toto prostě Černá Hora nebyla schopná ustát. I tak je tohoto podniku škoda - pozn. red.).


Recenze minipivovaru "Černý orel" v Kroměříži

3.3.2019 by Los
Kroměřížské hospody

Los se po dlouhé době objevil v Kroměříži a tak si nenechal ujít pozvání do místního minipivovaru Černý orel, který se nachází v horní části hlavního kroměřížského náměstí. Recenze na tento podnik jsou na našich stránkách víceméně rozporuplné, někomu zdejší pivko chutnalo, někomu ne. Je jasné, že každý má své chutě, a tak se Los těšil, že ochutná, a přikloní se buď na stranu chválitelů anebo na stranu kritiků. Jak to tedy dopadlo, to vše je v dnešní recenzi ke čtení.

Počet recenzí celkem: 551


Napsali jsme před 5 lety

2.3.2014

RECENZE BARU "RETRO" V HOLEŠOVĚ
Když Los v roce 2005 zavedl sekci Výjezdní recenze, tak jednou z historicky prvních výjezdních recenzí, čili recenzí hospod z měst mimo Bystřici p. H., byla recenze na "Retro" bar v nedalekém Holešově. Od té doby už bylo vypito nemálo piv, ale Los na tuto hospodu nezapomněl a po neuvěřitelných devíti letech se sem vrátil a tuto knajpu zhodnotil. Jak se tedy pije v holešovském Baru Retro se dnes dozvíte v Losově recenzi, doplněné o pár interiérových fotografií. (Majitel domu definitivně vzdal chod zdejší restaurace a baru a přízemí domu aktuálně přestavuje na prostory pro bydlení. Proto tato recenze je opravdu již plnohodnotně nostalgická a fotografie v ní uvedené patří již do archivu, protože v těchto místech již žádná restaurace nikdy nebude - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

1.3.2009

RECENZE NOVÉ HOSPODY "U ŠICÁKA" ALIAS "YTONG"
Naproti v současné době rekonstruovaném Baru 8 vyrostla vloni nová hospoda, které někdo říká "U Šicáka" podle jména majitele, jiní zase "Ytong" kvůli matrijálu, který byl na výstavbu použit ve větším než malém množství. Ať už je pravda takové nebo onaká, představujeme vám dnes historicky první recenzi této hospody, které se ujal náš šéfredaktor Los. Jak se teda chlastá v novém? Mrkněte na Losovu recenzi U Šicáka alias Ytong a posuďte sami. (V současné době je tato hospoda stále otevřená, ale už dlouhá léta pod taktovkou vietnamských majitelů, kteří tento podnik přejmenovali na "Las Vegas II". Jedná se o skoro nonstop otevřený podnik mající svou nemalou klientelu, takže i v konkurenci okolostojících hospod typu "Bar 8", "Rondo" či "Zahájené" neustále funguje - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

23.2.2014

RECENZE HOTELU "ŘÍKA" NA CHVALČOVĚ
Když si pročteme historické recenze na dnes recenzovaný podnik, tak zjistíme, že Los je asi jediný, kdo hotel Říka navštěvuje, protože jinak si nedovedeme vysvětlit, jak je možné, že je toto již jeho 6. recenze této knajpy v řadě!!! De facto tuto hospodu recenzoval kromě něj jen a pouze Myšák, a to už někdy v pravěku v roce 2005. Naposledy byla tato hospoda recenzována v roce 2011 a to je dost dlouhá doba na to se tu recenzentsky opět podívat, takže pojďme na dnešní Losovu dlouhatánskou vševypovídající recenzi. (Na Říce jsme nebyli již několik let, ale z doslechu víme, že si zde stále udržují výtečnou kvalitu piva i jídla, a díky neměnnému interiéru si zachovávají podobný nostalgický status jako restaurace Na Tesáku. Díky tomu je a bude Říka naším trvalým favoritem pro zastavení při průjezdu či průchodu kolem - pozn. red.).


Recenze hospody v Sehradicích

17.2.2019 by Luťas
Zlínské hospody

Luťasova sbírka recenzí se rozrůstá a tak bude na čase jej pozvat do stálé poroty. Mezitím vám předkládáme jeho aktuální recenzi na Hospodu v Sehradicích, kde se mu potvrdilo pravidlo, že "v hospodě je líp jak na světě". Nevěříte? Tak si přečtěte jeho recenzi a posuďte sami.

Počet recenzí celkem: 550


Napsali jsme před 5 lety

16.2.2014

RECENZE "BINGO BARU" U BENETKOVÉHO
Čiva poslal tuhle recenzi s následujícím textem v e-mailu: "A sklad je vymetenej". No poteškoště, jestli se jeho slova naplní a opravdu už nic nemá připraveno, tak nás čeká v brzké době silné oddobí recenzentského sucha. Snáď něco našetří a opět půjde někde pít, protože jinak nevimnevim... Abychom to ale dlouho nezdržovali, dnešní recenze je na Bingo Bar, alias dříve nazývaný "8" anebo "Osmička". Tato hospoda byla naposled recenzována v roce 2008 Divokým prasátkem (pokud tedy nepočítáme Davulkův rádobyrecenzentský počin z roku 2010, a to fakt nepočítáme), takže co se zde za oněch 6 let změnilo anebo nezměnilo? Čtěte dnešní Čivovu recenzi. (Bingo bar funguje bez větších problémů do dnešních dní. Jeho nespornou výhodou je dlouhá otvírací doba, o víkendech de facto až do rána. My jsme měli vždy problém tam udělat nějaké fotografie, buďto jsme při recenzování zapomněli, anebo fotky díky tamní tmě nevyšly. Proto jsme aspoň dnes rádi, že jsme několik fotek interiéru dohledali na FB profilu této hospody, a tyto jsme dali na náš Twitter - pozn. red.).


Recenze moravské jídelny Avion v Kroměříži

10.2.2019 by Myšák
Kroměřížské hospody

Před 3,5 lety našel na kroměřížském náměstí typickou nádražku a rozplýval se nad atmosférou i pochutinami v ní. Aktuálně se zde objevil Myšák, který taktéž obdivoval její nabídku. Ano, doposud stále ještě funguje Moravská jídelna Avion na kroměřížském hlavním náměstí, obklopena jedním hotelem vedle druhého, a doposud bojující svou skromností proti luxusu okolních reastaurací a náleven. Jak dlouho to ještě vydrží, to nám není známo, ale dokud funguje, určitě stojí za to ji navštívit. Jakmile se na jejím místě totiž vyskytne fast food či jiné stereotypní zařízení, pak už bude pozdě nasát nostalgickou atmosféru dob nedávno minulých.

Počet recenzí celkem: 549


Napsali jsme před 5 lety

9.2.2014

RECENZE HOSPODY NA PATŘE "BEST"
Rozchlastaný Čiva nás nenechává na pochybách, že to myslí s pajzlama vážně. Dnes vám přinášíme jeho další z celé řady recenzí, tentokrát na restauraci Best, která se nachází nad bývalou saunou. Jak tak sledujeme, tak nadprůměrná kvalita tohoto podniku je stabilní, což potvrzuje i dosavadních devět recenzí na našich srnkách. Hlavním problémem tohoto podniku tak vidíme v tom, že se tu nevyskytuje žádné bezplatné parkování v okolí, a tak si hosté musí připlatit už před příchodem sem ...


Napsali jsme před 15 lety!!!

8.2.2004

Kuzmič nám zaslal první dvě ze svých bystřických pověstí. Jedná se o dojemné příběhy Prodaná švestka a O záhadném upírově zmizení. (Uvedené báje a pověsti bystřické byly z Kuzmičova pera na hodně hodně dlouhou dobu prvními a posledními příběhy, které se na našich stránkách objevily. Až po více jak 10 letech se Kuzmič opět ozval a v roce 2014 zaslal svou třetí pověst Jak Jura objevil výhody bezhotovostní platby. Díky jeho nepopiratelným pisatelským kvalitám doufáme, že nebudeme muset čekat dalších 10 let na jeho příští báji - pozn. red.).


Recenze nádražního bufetu v Hulíně

3.2.2019 by Luťas
Nádražní hospody

Po kritické recenzi zlínského bufetu je tu Luťas znovu, a jak je vidět, tak i po předchozí špatné zkušenosti na nádražky nezanevřel. Tentokrát si vzal na paškál "domácí" nádražní Bufet, který v jeho hodnocení docela obstál. Na hulínském nádraží se nicméně nachází i vyhlášené občerstvení Mašinka, a tak se tamní bufáč musí snažit, aby přežil. A jestli se mu to daří nebo ne, to vám napoví Luťas ve své dnešní recenzi.

Počet recenzí celkem: 548


Napsali jsme před 5 lety

2.2.2014

VÝJEZDNÍ RECENZE BRNĚNSKÉ "FARMY"
Dnes slaví naše srnky malý svátek, protože nám po celých čtyřech letech zaslal recenzi náš specialista na výjezdní recenze Myšák. Žije, a to je to nejpodstatnější! Díky němu máme dnes možnost poznat, jak se chlastá v Brně, konkrétně v restauračce zvané Farma. Kdo navštíví Brno, měl by navštívit i tuto knajpu, když už ne kvůli hodnocení, tak určitě kvůli exotickému pivu, které se tu čepuje, a které tady v okolí prostě nikde nenajdete! Jinak se jedná již o druhou recenzi této hospody na našich srnkách, ta první je z pradávného roku 2006, takže určitě stojí za to si přečíst i ji a porovnat rozdíly...


Recenze restaurace "Lidový dům" v Prostějově

27.1.2019 by Gryzly
Olomoucké hospody

Máme tu nového externího přispěvovatele, který hned svou premiérovou recenzí velmi příjemně překvapil. Jmenuje se Gryzly a bydlí v Prostějově, odkud k nám taktéž přistála jeho prvotina. A ne ledajaká, jde o velmi obsáhlé hodnocení kvalit prostějovské restaurace Lidový dům. Gryzlyho jsme osobně potkali i poznali a tak jeho příslib následujících recenzentských počinů vypadá více než reálně, což nás díky jeho spisovatelským kvalitám velmi těší.

Počet recenzí celkem: 547


Napsali jsme před 5 lety

26.1.2014

DESÁTÁ RECENZE "JAZAJKY" ALIAS "ZAHÁJENÉ"
Dnes recenzovaná hospoda má v posledních dvou letech velkou progresi. Po převzetí novým provozovatelem tu došlo k tak zásadním změnám zevnějšku i vnitřku, že to nemá na bystřickém poli obdoby. Jestli jsou to změny k lepšímu či k horšímu, to ať posoudí každý sám, nicméně dnešní Losova recenze "restaurace a pizzerie" Zahájené vám může mnohé napovědět. Los má tuto hospodu výjimečně v oblibě, vždyť zde trávil i spoustu let na "vánočním pivku" na Štědré dny. Byť se to tu tváří jako restaurace, jde podle nás o čistokrevnou pivnici, která se nicméně rozrostla o další místnosti, kde jdou pořádat firemní či soukromé párty odděleně od ostatního osazenstva. Dodnes jde o velmi navštěvovanou hospodu hlavně v letních měsících díky své obrovské a kaštany kryté zahrádce, sousedící s místním koupalištěm. Jde taktéž o námi historicky první hospodu oceněnou titulem Nejlepší hospoda roku - více viz naše stránky Publikace pajzly.cz - pozn. red.).


Recenze penzionu "Ovčárna" na Hostýně

20.1.2019 by Brtník
Bystřické hospody

To, že provozovatel a vynikající kuchař v restauraci Ovčárna na Sv. Hostýně vloni zemřel, to je známé. Nicméně méně známé pak bylo, kdo a jestli a jak tuto hospodu i s penzionem povede. Dle webových stránek to tu aktuálně řídí manželé z Bystřice, bývalí provozovatelé restaurace Sušil, kde je aktuálně nasáčkovaný pizzabar Angelo. Restaurace Ovčárna byla vyhlášená díky obřím porcím toho nejlepšího jídla široko daleko, a právě díky výše uvedenému se Brtník v čase vánočním vydal zjistit, jakým způsobem se změna provozovatele projevila na kvalitách. A jedním dechem si řekněme, že projevila, minimálně na jídle, ostatní kritéria nejsou až takový průser, ale více již nebudeme prozrazovat a vy si najděte chvilku na přečtení dnešní Brtníkové recenze.

Počet recenzí celkem: 546


Napsali jsme před 5 lety

19.1.2014

RECENZE PAJZLU "ČERNÁ HORA"
Tak dnes recenzovaný podnik je na bystřické scéně již spousty let a kromě časů, kdy této hospodě šéfoval jistý p. Němec z Holešova a pozvedl její kvality na nejvyšší stupeň, tak její kvality patří mezi podprůměrné. V 90. letech se tady tomu říkalo "City Bar" alias "Siťák", ale dlouhá léta je to tu známé jako Bar Černá Hora. Černo tu je, ne sice díky místním obyvatelům Podhoranu, ale ... čtěte dnešní Čivovu recenzi!


Recenze nádražního bufetu ve Zlíně

13.1.2019 by Luťas
Zlínské hospody

Náš nový externí dopisovatel, a horký kandidát na členství ve stálé porotě, Luťas, dnes příjemně překvapil svou rozsáhlou recenzí nádražního bufetu na zlínském vlakovém nádraží, nazvaného podle cedule nad vchodem Fast food, kterou doplnil celou řadou autentických fotografií a zážitků z tohoto nejšpinavějšího nádraží v celé ČR. Za jeho odvahu mu budiž dík, a vy všichni, kteří sem chcete někdy vkročit, nedělejte to! Důvody si přečtěte v Luťaově recenzi.

Počet recenzí celkem: 545


Napsali jsme před 5 lety

12.1.2014

RECENZE NEJLEPŠÍ HOSPODY ROKU 2013 "NA KLEMPÍRNĚ"
Jak je z předchozího příspěvku zřejmé, nejlepší hodpocenou hospodou roku 2013 byla "Na klempírně". Tato byla ovšem zrecenzovaná již v únoru, takže ode dneška skoro rok nazpět. Proto děkujeme Čivovi, že se ujal nového hodnocení pro letošní rok a tak můžeme porovnat, co se Na klempírně za tu dlouhou dobu změnilo, a zda-li tu opět máme či nemáme kandidáta na nejlepší hospodu letošního roku.


Napsali jsme před 15 lety!!!

9.1.2004

Při našem prosincovém výletu na Hostýn jsme na zpáteční cestě narazili na opravdový hospodský skvost - jeho název zní Lázeňská koliba. Původně jsme váhali, jestli vůbec máme hospodu takovýchto kvalit recenzovat, přeci jen se specializujeme na hodnocení putyk a pajzlů a nikoliv restaurací. V tomto případě jsme však museli učinit výjimku. (Tato restaurace je již na věky věků uzavřena, protože si z ní zhruba před 10ti lety udělal syn původního majitele rodinný domek. Jedním dechem dodáváme, že je této restauračky velká škoda, protože podobně laděnou hospůdku jsme již od té doby nikdy nikde neobjevili - pozn. šéfredaktora).


Recenze "Valašského šenku" ve Vizovicích

6.1.2019 by Los
Zlínské hospody

Dnes pro vás máme připravené hodnocení dřevěnice ve Vizovicích, nesoucí název Valašský šenk, která doposud unikala pozornosti porotců i jiných recenzentů. Tuto skutečnost se rozhodl těsně před Vánoci změnil sám šéfredaktor Los, který se sem vydal s dalšími kumpány provětrat jak vnitřnosti, tak peněženky. Nenechte si tedy ujít premiérovou recenzi tohoto vyhlášeného podniku, tentokrát nejen z pohledu návštěvníka jdoucího sem zahnat hlad, ale spíše jdoucího sem zahnat žízeň. Příjemným zjištěním je, že se po více než 10ti letech Los vrátil ke komentování přiložených fotografií, což ještě více vtáhne čtenáře do atmosféry.

Počet recenzí celkem: 544


Napsali jsme před 5 lety

5.1.2014

RECENZE RESTAURACE "TACL" V HOLEŠOVĚ
Vítejte v novém roce 2014 a jak se říká na nový rok tak po celý rok, tak vám hned první neděli roku 2014 přinášíme novou recenzi. Tentokrát se jí zhostil šéfredachtor Los a je na podnik z nedalekého Holešova pod názvem restaurace Tacl. Pokud nás paměť neklame, tak se jedná teprve o třetí recenzi holešovského podniku za celou historii našich srnek. A to je určitě škoda, protože jak už bylo řečeno, Holešov je kousek, vlakmo i busmo se sem dá dostat skoro 24 hodin denně, a co víc, dá se tu zachlastat a nažrat určitě lépe než v drtivé většině bystřických pajzlů.


Napsali jsme před 15 lety!!!

1.1.2004

Jak jinak než novými recenzemi uvítat příchod nového roku. Mnoho lidí má v současné době namířeno na Hostýn - proto jsme se rozhodli zrecenzovat pro vás dvě hospody nacházející se na samém vrcholu tohoto posvátného kopce. Původně jsme sice chtěli se zveřejněním recenzí počkat na Pivojovo hodnocení. Ten se však stále ještě neprobral z alkoholického opojení. Proto uvádíme následující recenze bez něj, s tím, že Pivojovy postřehy k nim později připíšeme. Takže nezapomeňte pravidelně navštěvovat naše stránky, aby vám něco neuteklo. Slavnostně tedy uvádím další ze série výjezdních recenzí za hranice našeho města: Poutní dům č.2 a ubytovací hostinec Ovčárna.


Vzpomínka na bývalé porotce

24.12.2018 by Los
Články

Aktuálně na náš web přispívá několik recenzentů, které jde na prstech obou ruk spočítat. Nicméně za naši více než 17ti letou historii zde dopisovalo daleko daleko více osob, které se buď jenom mihli, anebo vydrželi s námi dlouhé roky, než nakonec upustili kormidlo. Myslíme si, že je čas pořádně se na tyto osoby podívat, protože se taktéž zasloužili o to, že se dnes pyšníme již více než 500 zveřejněnými recenzemi. Los si tedy dal tu práci, vytáhnul všechny dostupné informace a recenze o bývalých porotcích a sepsal pro naše čtenáře a příznivce sáhodlouhý článek se vzpomínkou na tyto bývalé porotce.