Hostinec "U Krajčů", Pozlovice


8.12.2019, sepsal Los


Hostinec U Krajčů
K Přehradě 69
763 26 Pozlovice

Tel.: 603 946 870
E-mail: romankrajca@gmail.com
Web: www.ukrajcu.cz

Recenze z předchozích let:
2018

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš gdyž mňa kamoš Chosé opjet vyzvál na dajaký pivní boj do nekeré Pozlovické knajpy, toš abysme zmjenili prostřédí, navrhnul sem zmjenu, třebas u Krajčů. No a gdyž mi pak potvrdíl, že sa tu čepuje přerovské pivní patok, toš bylo rozhodnuto; navíc sem mjel od začátku úmysl to tu opjet po čase ztrestať svojí recenzú, tagže vlastně sem tak spojíl příjemný s užitečným. Hurá teda do víru pozlovické pohostinské scény!


Los pivos kvalitos

A toš totok možu, Zubr, mňam. Teda, nějak moc ne mňam. Sicéj sa fšeci dušovali, že ide o pravú jedenáctku Granda, ale podle mňa na to byla chuť nepříliš hořká, tagže bysem podezřívál, že šlo spíš o Golda. Ale co, těžké krýgl s uchem byl faň, pjena sa udržela aspoň cestu od výčepu na stůl, chuť Zubrácká, tagže mírně nasládlá, oproti jiným pražským europivům prostě balada. Tady sem žádný vjetší průsér nezaznamenál, a pokáď si pamatuju, aj před rokem sem si tu pošmákl, tagže vysoká kvalita pivního moku jest tu zárukou.

4.25


Los jídlos kvalitos

A toš nigde nic, totok jest pivnice, tadyk sú pokrmy enem při dajaké oficijální akci, ináč sa tu vyskytujú enem pochutiny ke zřeďéní piva v žaludku.

x.xx


Los obsluhos kvalitos

A toš katastrofa hrůza děs! Zpočátka sem si myslém, že onen pomalý až šúravý pohyb výčepáka po lokále dělá schválně, ale paxem zistíl, že takto levé a neschopné je tento pingl asi od narozéní, anebo od přírody. Piva sice donésl, to zas ja, ale čekali sme na ně a aj při odnosu prázdnýho skla sa furt vyptávál, ešlivá chceme nebo nechceme. A pak to přišlo, objednali sme si ten večír asi jediný dostupný jídlo, což byly čipsy z nedaleký zlínský čipsárny, ale byly prošlý, hnusný, slizký, smradlavý. Taxme je chtěli vymjeniť, ale jak na sviňu sa výčapák u našeho stola nechťél a nechťél zdržeť, tagže po celú dobu naší náfštěvy pak smrděly na našem stole. No a gdyž sme si teda řekli o placéní, toš aj gdyž sme mu čipsy reklamovali, tak bez mrknutí oka a bez jakýhokoliv komentáře nám ty čipsy do útraty prostě započítál. Kolega se nevjeřícně zeptál, že to snáď nemyslí vážně, že budeme platit ty čipsy, ale pingl bez mrknutí oka udělál súčet a ohlásil cifru ... aj s čipsama. Dost, ideme pryč! Dajaký body dávám enem za ty donášený pivka, ináč obsluha nestála za nic.

1.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš parádní prostřédí typický venkovský hospody, dřevjený židličky z Thonetovy fabričky, čisté bílé ubrusy sú sice takovú výzvú pro tento typ pohostinství, ale furt to vypadá líp než špinavý ubrusy někerého pivovaru. No a protože sa uvnitřka hospod už dajaký čas nekuří, tak odsáď človjek odejde nezasmrádlé, takgže gdyž bysem si doma vymyslél, že sem byl třebas v kině, tak by mi to snáď aj vjeřili. Pár fotografií sem pořídíl, a ty najdete pod recenzú, tagže vlastní názor si možete udělať sami. Za mě ano.

4.25


Los klientelos kvalitos

A toš gdybysem mohl, tak nedám enem pjet bodů, ale snáď aj deset! Takový výskyt štamgastů sem neviďél "od Kuvajtu napadení". První štamgast sa vymotál z hospody ešče před tím, než sme vůbec dokázali vůbec vstúpiť a svým totálně zrychtovaným výrazem se nás snažíl obšťastniť dajakó historkó; paxa vydál na cestu k domovu, toš snáď došél. Další tři čtyři štamgasti nás čekali už uvnitř, přičémž sa k nim postupně stejný počet přidál, a toš pak to tu správně začalo hučať. Kromje nich sa tu přisli na chvílu pobaviť aj místní robky s přítelama, a pak pár kúskú samostatně. To bylo asi tak vše, za tu chvílu, co sme tu poseděli už sem nezaznamenál výskyt nikeho inačího, ale tento vzorek bohatě stačíl k temu, abysem po dlúhé dobje udělíl za kvalitu klientely plné počet bodíků.

5.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

No, pivo bylo f pořádku, o tym žádná. Na jídlo prošlé čipsy ale už vůbec ne, a ešče k temu přihlouplý výčení, kerý nám je bez mrknutí oka započítál, to už bylo hodně moc. Hnedkaj po tymto ekstempóre sme odsáď vypadnuli a rači sa přesunuli naproti na Plzínku k Janovi. Údajně, gdyž je tu ten pravej výčepák, tak je to tu v naprostým pořádku, popis jeho chování mi silně připomíná pana Volka z chvalčovské Říky, ale rači stokráť mjeť jako obsluhu podobnýho žovijálního komika, než tento děs bjes. Mně sa tu líbí, tagže gdyby to nepokazíl výšepák, dal bysem temu tady klidně víc jak štyry body, takhle to pro dnešní večír ale srážím na kolena; snáď jen díky hojnýmu výskytu štamgastů to sice neposílám do horoucích pekel, ale průmjérný večír zde to byl jako vyšije.

3.00


Los prognózos

A toš snáď sa tu něgdo chytne za nos a buď obsluze promluví do duše, anebo ji vymjéní; stejně tak jako je potřeba vymjéniť prošlý potraviny. Ináč sa tu napříště fakt znova těším, ale ve chvíli, gdy za prosklenýma dveřama ještě před vstupem zaregistruju onoho výčepáka, otáčám sa na podpadku a mizím; v opačným případě gdykoliv rád vendu a napojím sa.