Hostinec "U Krajčů", Pozlovice


22.7.2018, sepsal Los, komentuje Rotkader


Hostinec U Krajčů
K Přehradě 69
763 26 Pozlovice

Tel.: 603 946 870
E-mail: romankrajca@gmail.com
Web: www.ukrajcu.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš před časem ste si mohli fšeci přečíst, jaké že to byl průsér s jídlem v Pozlovicách ve valašským šenku Ogar. To fšeci víte. Ale co nevíte je, že ešče předtím, než sme sa s Rotkaderem vydali sa hnusně nažrat, toš sme sa stavili v Pozlovicách v pivnici na čistě tekutý občerstvéní, a sice tu, ke Krajčom. Důvod? Modrý slunečník s nápisem Zubr byl jasnou volbou!

Pozlovice jsme s Losem na kole chtěli jen minout a spíše se zastavit někde u Luhačovicko Pozlovické přehrady, oba jsme měli na mysli oblíbené občerstvení Zátoka. Když ovšem Los zcela nečekaně změnil směr jízdy z cesty na chodník a na pivní zahrádku, byl jsem překvapený. Nicméně přítomnost jeho oblíbeného piva Zubr moje překvapení velmi rychle zahladil, a mně bylo jasné, že Losa přemlouvat k pokračování za původním cílem bylo zcela zbytečné. Tak tedy pojďme na Zubra!


Los pivos kvalitos

A toš tadyk jest to moja krevní skupina už od pohledu. Velký slunečník s modrú barvú a nápisem Zubr mi připomíná zlatý časy pobytu v rodnej Bystřici p. H., gdy sme sa pod podobným schovávali před slunkem jednak na Vagóně a jednak na Sokolce. Pivko bylo natočený sice do nezubrácké sklenice, ale zato to byla sklínka z tlustýho skla aj s tlustým uchem. Vzít, naklonit, zaklonit, napít, balada na jazyku, balada v břichu. Výtečné pivánko, skvěle vychlazené, chutné, čistá pjena, čistá sklénka. Mosím hodnotiť prostě vysoko, mňam.

Nejsem nijak vysazený na jednu značku piva. Osobně je mi docela jedno, jestli se v dané hospodě točí lektvary z okolních minipidi pivovarů, anebo nadnárodní europiva, osobně si myslím, že drtivá většina chuti a kvality je stejně v rukou výčepního. Na druhou stranu nemůžu říct, že bych se na Zubra netěšil, poté, co jsem opustil přerovské luhy a háje se mi po tomto pivku občas stýská a tak jeho přítomnost na cyklovýletě jsem přivítal bez skrývaného nadšení. Tady není co řešit, potvrzuji Losovo hodnocení a přikláním se k názoru, že pokud někde v Pozlovicích na pivo, tak sem.

4.75


Los jídlos kvalitos

A toš totok jest pivnica jak vyšitá, tady teho na žrádlo asi moc nedostanete.

Na jídlo jsme ještě neměli ani pomyšlení, ale i kdyby ano, tak nevím nevím, jestli tady něco teplého dostanete. Já jsem se zasytil dvěma pivama ...

x.xx


Los obsluhos kvalitos

A toš seděli sme venku a objednali sme si sami uvnitřka, aby si nás fšimli dříf, než ponesú neco nekomu venku sedícímu. První pivko donesla velmi stará paní, která nám na stole nechala aji aluminiovej podtácek, pro další pivko sme si opjet moseli dojít řéct dovnitř. Ale určitě obsluha funguje aji venku, páč súsedúm normálka nosili, toš nevim.

No já jsem z obsluhy moc nadšený nebyl. Óká, je mi jasné, že nemají venku kameru, aby si všimli nově příchozích, takže první osobní objednávka přímo uvnitř u výčepního pultu byla víceméně povinností, pak už to ale mělo lítat. Ale nelítalo. První pivko nám donesla důchodkyně, kterou jsme měli nutkání spíš podržet a pomoct jí, aby neupadla. Ta položila podtácek a zase se odšourala pryč. Další pivní várka nebyla doručena po vypití a tak jsme se jali opět osobně navštívit interiér a objednat si. Oproti Losovi si ale nejsem jistý, jestli fungovala obsluha i okolních venkovních stolů, já co si pamatuji, tak i ostatní spolustolovníci se zvedali a mizeli ve dveřích, aby si buď vítězoslavně donesli pivo sami, anebo aby se aspoň s blaženým úsměvem vraceli s dobrým pocitem, že již mají objednáno a je jim točeno.

2.50


Los prostřeďos kvalitos

A toš uvnitř to bylo krásný, velký, obrovský, pivnicový. Přesně takto si představuju typickou pivnicu, gde sa človjek usadí jako do brlohu a može chmlemtať jeden škopek za druhým. My sme ofšem seděli venku, gde byly tři čtyři stoly s lavkama a jeden Zubrácký slunečník, pod kterým sa krčili de facto fšeci aktuální náfštěvníci. I gdyž to bylo kúšček od cesty, tak betonová zídka, o kerý byly opřený kola, tak trochu blízkost silnice eliminovala a posezení bylo relativně poklidné.

Interiér hospody jsem shlédnul jen letmo při objednávce pití, ale pod recenzí z internetu stažené fotky jednoznačně vypovídají o rozlehlosti interiérových prostor. Naše venkovní posezení na betonové zahrádce bylo s ohledem na počasí sice příjemné, ale je fakt, že bych se nebránil ani posezení uvnitř, tedy pokud by tam někdo seděl, abych se tam nebál, protože venku jsme byli jednak jako sardinky schovaní a natlačení pod jediným slunečníkem, a jednak jsme byli velmi blízko místní komunikaci vedoucí k přehradě, kde jezdilo jedno auto za druhým. Tady s Losem nesouhlasím, já bych hodnotil níže, venek tak 2.50, vnitřek klidně o 2 body více ...

4.00


Los klientelos kvalitos

A toš uvnitřka pusto prázdno, ani sa nebylo čemu diviť, venku bylo přes třicet, toš co by gdo smrďél vevnitř. Venku nás sedělo cirka deset dvanáct, fšeci narvaní pod slunečníkem, fšecko postarší typy, fšecko místní, fšecko páry, fšecko v pohodě. S takovú klientelú nemám absolutní problém.

Tak tady to bylo docela na jedno brdo. Byť už dávno nejsme s Losem teenageři, tak tady jsme jednoznačně výrazně snižovali aktuální věkový průměr. Z aktuálně přítomného osazenstva bylo přesně půl na půl muží a žen, věku mezi 50 a 60 lety. Co jsme tak pochopili z řečí, tak byli asi všichni místní, což jsme kvitovali, protože jsme se aspoň něco dozvěděli o aktuálních problémech Pozlovic a Luhačovic, jejich obyvatel, místní politiky apod.

4.25


CELKOVÉ HODNOCENÍ

A toš ja, na pivo to tu možu doporučiť, ať už budete seďěť venku či uvnitř, prostě na krátkú zastávku si to tu umím představiť gdykoliv. Možná by stálo za to poprosiť pivovar ešče o jeden dva slunečníky navíc, pak by byla zahrádka pokryta neenem stínem, ale určitě aji klientelú, protože by si to určitě zaslúžila (jak ta zahrádka, tak ta klientela :-)

Tahle pivnice je a bude zcela jistě dobrý tip na lahodné pivní občerstvení při některé z dalších projížděk. Na druhou stranu ovšem otevřeně říkám, že s ohledem na blízkost oblíbené Zátoky to tu na moc mých návštěv nevidím, nicméně na Zátoku je to ještě přes velký kopec, takže aspoň na jedno na nabrání sil se tu asi někdy ještě objevím, protože tu bylo příjemně. Děkuji.

3.75


Los prognózos

A toš pan Krajča to má rozjetý na více místech, kromje týhle pivnice ešče vede nádražku v Luhačkách a občerstvéní na místním fotbalovým hřišti, toš je viďěť, že sa snaží a že v tym má praksu. Toš ať mu to tu dlúho funguje a neenem místním slúží, je to tu faň.

Věřím ve světlé zítřky. Luhačovice a Pozlovice jsou každoročně hojněji navštěvovány, takže o cizí klientelu určitě je postaráno, minimálně od jara do podzimu. No a v zimě to tu určitě zachraňují místní, kterých tady bylo dost, a tím pádem je vidět, že jde o oblíbenou zastávku. A proč ne.