Valašský šenk, Vizovice


6.1.2019, sepsal Los


Valašský šenk Vizovice
Lázeňská 451
763 12 Vizovice

Tel.: 577 452 652
E-mail: info@senkvizovice.cz
Web: www.senkvizovice.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš v předvánoční čas bylo aji Losovi jasný, že aspoň jedenkrát do roka je potřeba si vyhodiť z kopejtka v lepším podniku než enem ve čtyřkové paluši či na stojáka v dajaké nádražce. Volba tentokráť padla na Valašské šenk ve Vizovicách, páč jednak jinde nebylo místo, a jednak sem mjel dovoz aji odvoz, a toš nebylo nad čím přemýšlať.


Los pivos kvalitos

A toš na čepu mjeli enem jednu značku a jednu voltáž, a to Plzeň. Vzhledem k temu, že sa jedná o čistokrevnú restauračku, toš volba to určitě néni špatná, a s ohledem na místní ceny jídla je taktéž jasný, že náfštěvníci si za kvalitu bez problémú připlatijá. Ale dneska ne-e, dneska sa kvalita nedostavila. Z níže uvedený fotky je na první pohled viďéť, že pjena byla Jarového typu a chuť jakbysmet. Na patře po vypití zostávala nepříjemná pachuť, přirovnal bych to k zatuchlině mixovanou s myšími ocásky. Ešlivá nemjeli odtočíno anebo co iné sa pokazilo, netuším, ale já si dal ten večír enem první a poslední pivko a přešel sem rači na tvrdý alkohol, gde byla jistota kvality zaručena. Body uděluju hlavně za příjemnú chladnú teplotu piva a barvu.

2.50


Los jídlos kvalitos

A toš tady sa oprotivá pivu pochlapili. Na jídlo sme nečekali dýl jak 15-20 minut, a ze fšech donesenéch pokrmů ani jeden nevypadal špatně, ba přímo naopak. Chuťovje sme navzájem vyzkúšali od každýho neco a mosím potvrdiť, že si za jídlo zaslúží nemalú pochvalu. Konkrétně sme mjeli vepřoidní koleno, kerý nebylo vysušený (jako např. na Prženských pasekách), bylo řádně propečený a chlebík k temu chutný. Následně sa na našem stole povalovaly aji hovjezí stejky, kerý byly naopak nepropečený, ale to bylo na objednávku, takže vsjo v parjádke. Taky tu dávajó mňamózní předkrmy ve formje chleba se sádlem a cibulí, hovjezí jazyk a tak podobně. Pochvala.

4.50


Los obsluhos kvalitos

A toš tady sme to dneskaj moc nevychytali, anebo spíšéj mladá obsluhující dífčina nebyla zvyknutá na tak vysoký tempo, kerý sme nasadili hnedkáj po příchodu, a ve kerým sme nepolevili po celý večír. O pitivo sme si moseli neustále říkať, připomínať sa a popoháňat. Je prostě jasný, že tadyk chodijó lidi na jídlo, tagže četnost náfštěv u stolu je desetinová oproti temu, co sme požadovali. To by mohla byť omluva, gdyby tu ale bylo narváno. My sme tu ofšem po vjetšinu večera byli zcela sami. Byla ale usmjevavá, ochotná a neřekla ani půl slova poté, co sme začali vyřváňat jak na lesy a štamprdle lítaly vzduchem. Lehký nadprůmjer, ale pro ty, co sa tu idú najset, je možno klidně aj bodík připočíst.

3.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš už z názvu jest zřejmý, že sa tu jedná o napodobeninu valašské dřevjenice, kerých sa tu před 20. stoletím vyskytovalo habakuk. Plán to je pjekný, ale gdyž ona dispozica hospody sama o sobje je jaksi divná. Restauračka je vlastně taková zatáčková, nevím jak to líp popsať, ale asi takto - po příchodu sa dáte doprava, vlevo míjíte barpult a vpravo pár stolů. Pak proti vám je vyvíšenina, gde jest vjetší stůl. Pak sa dáte doleva, gde sú u zdi po pravý ruce další stoly. Je to prostě taková nudla, tagže gdyž si sednete ke stolu blíž ke dveřím, toš vás fšeci míjajů tam a zpátky a čumí vám do jídla a pitiva. Ináč ale to tu jest příjemný, v krbu hoří polínka, fšude dobový dekorace, dřevo vládne fšude kam sa podíváš. A to já možu, parec hore.

4.75


Los klientelos kvalitos

A toš klientélu už sem zmínil něgde výše a v zásadě enem možu dneskáj potvrdiť, že nebylo vlastně keho hodnotiť. Při našem příchodu seděl enem postarší pár o stůl vedle, ináč mrtvo. Jakmile sa pár zvednůl k odchodu, toš za chvílu přišél o něco méně postarší pár, keré si sedl daleko od nás ke zdi, páč už sme byli asi trocha hlučňéjší, a toš oni asi chtěli mít trochu teho přdvánočního klidu. Ale mjeli smolu, byli sme rozjetí, toš sme vyřvávali na celú hospodu. A to bylo z náfštěšvníků vlastně dnešní večír fše, takže mosím hodnotiť enem průmjerně. Samozřéjmje, pokáď bysem hodnotíl nás, toš pjet bodú jest málo, ale o tom to není. Mysím si ale, že žádné štamgast tu nevysedává, přece enem sú určitě v okolí typicý pajzly s levnéjším a asi i chutňéjším pivem.

3.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Asi takto, pokáď bysem sem šél čistě za účelem jídla, tak potem ja, to néni co řešiť, jedná sa o určitě vyhledávanú restauračku, gde sa dobře vaří, dobře sedí a obsluha jest milá. My sme ale přišti vlastně spíše popiť a to už tak slavný nebylo, páč i gdyž sme si břucha nabuchali výborným jídlem, tak v oblasti donášky a odnášky pitiva to bylo poslabší. Navíc plzeňský pivo bylo ten den fakt hnusný, tagže pokáď bychom byli čistí pivaři, asi bysme sa razdva zvedli a odpoklonkovali jinam. Naščéstí zásobárna kubánských rumů byla dostatečná a my si tak teda vystačili s tvrdým pitivem dosytosti. Finální účet pak jasně hovoříl, že sme dneskáj nezaháleli a doma z nás mjeli fšeci radosť jak sviňa.

3.75


Los prognózos

A toš tadyk néni co řešiť, tento šenk tu bude stáť ešče v dobje, gdy neenem my, ale aji naše děcka a praděcka budú už dávno prdět do hliny. A určitě si to zaslúží, páč restauraček s dobrým jídlem a valašským prostřédím k temu jest určitě potřeba, páč neenem pivem jest syt človjek, a tak si určitě zaslúžíme těžce vydělaný penízky utratiť aji za kvalitňéjší služby. A že nešlo a neide o nijak malý sumy, toš enem pro zajímavosť uvádím, že dnéšní občerstvéní stálo skoro čtvrtinu průmjernýho platu v Český republice. A toš asi tak, howgh.