Restaurace Laudon, Nový Jičín


5.5.2019, sepsal Myšák


Restaurace LAUDON
Žerotínova 7
741 01 Nový Jičín

Tel.: 732 429 542
E-mail: mailto@email.cz
Web: www.laudon-nj.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Letos v únoru jsem zavítal do Nového Jičína. Nikdy předtím jsem tu nebyl. Zato tu byl generál Laudon: ano, ten, co jede přes vesnici, až skončí v Bystřici, nebo tak nějak to tvrdí národní píseň. Ten tu má hned vedle náměstí restauraci: jde se k ní z podloubí na východní straně, takže je schovaná na menším dvoře mezi náměstím a první okružní uličkou. Herr General, dovolte mi vstoupit.


Kvalita piva

Plzeň za 40 korun českých: neměla chybu, jenom pěna mohla být hustší.

4.00


Kvalita jídla

Smažený sýr z meníčka za 99 korun baťovských: porce přes celý talíř. Jídelníček celkově pestrý. Svařené víno se podává v buclatém keramickém hrnku s vlastnoručním podpisem generála Laudona.

5.00


Kvalita obsluhy

Mladý uctivý pinkl docházel pravidelně a včas. Nevadila mu velká bankovka, za kterou bych pohostil celou porotu.

5.00


Kvalita prostředí

Před vchodem je kuřácký oddíl, v době svařáků samozřejmě nepoužitelný. Hlavní lokál s výčepem uprostřed je útulný, i díky nízkému stropu, ale já jsem obsadil liduprázdný salonek. Je tu taky útulno, lehké kovové židle jsou pohodlné a stěny omítnuté, holé cihly jenom lemují dveře. Na celé jedné stěně je vyobrazený sám generál, jak jede na koni a drtí kopyty mrňavé nepřátele.

4.00


Klientela

V salonku jsem byl sám, v hlavním lokálu sedělo několik hostí, ale žádné zvuky ke mně nedoléhaly.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Zlatý střed: už ne lidovka a ještě ne snobárna. Nemám zásadních námitek, jenom si představuju, že v pátek večer tu není slyšet vlastního slova. Nicméně kdybych zase přijel, nebudu zkoušet jiný podnik.

4.00


Prognóza

Strategická poloha v historickém centru okresního města a v podstatě univerzální styl v sousedství barů, cukráren a picérií jsou dobrými předpoklady, aby generál Laudon na tom koni ještě vydržel.