Restaurace Černý orel, Kroměříž


3.3.2019, sepsal Los


Černý orel
Velké náměstí 24/9
767 01 Kroměříž

Tel.: 573 332 765
E-mail: kancelar@cerny-orel.eu
Web: www.cerny-orel.eu

Recenze z předchozích let:
2017-2, 2017-1

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš v Kromjeřížu sa moc často nevyskytuju, tagže gdyž už sem moje kroky zavítaly, taxem si nenechál ujíž pozvání do dajaké místní putyky. Spolustolovník zvolil Černýho orla, hlavně kvůlivá temu, že sa tu dá aji ubytovať a tak není nutný šlapať přes půlku Kromcla poté, co sa napojíme místníma pivama, vařenýma přímo v prostorách restauračky.


Los pivos kvalitos

A toš pivisek sa vyzkúšalo víc, fšecky mjely víc jak jedenáctkovú silu, takže žádné břečky sa tu človjek nedočká. Jest fakt, že úplně ne fšecky mi šmakovaly, hlavně ty vícestupňové specijály byly nezvyklé, ale přece proto sme sem šli ne? Vyzkúšal sem tři druhy pivisek a abysem pravdu řékl, tak nejvíc mně utvjela v pamjeti obyčejná jedenáctka. Tím ale nechcu v žádným případku řéct, že ostatní byl bluvajs, to ani omylem, fšecky piviska byly f pohodě poživatelný a to jest dobře.

4.00


Los jídlos kvalitos

A toš na jídlo sme si tentokrát dali bezmasé jídlo, páč sme chtěli do sebe dostať více škopků, tak abysme sa nepřežráli. Vítězem se pro tento večír staly zapečené bramboráčky s olomouckými syrečky, keré sme si nechali doporučiť od obsluhující dífčiny. Nebylo to špatné, to ne, ale zase svjeta kraj bysem za tím nešél. K pivku ofšem více než optimální volba, pak do nás padalo jedno za druhým ...

3.25


Los obsluhos kvalitos

A toš dvje silňéjší dífčiny sa točily neenem za výčepním pultem, ale aji na place. Nebyly to žádné miss, ale o to hovorňéjší byly, schopny doporučiť jak pivní mok tak pevnou stravu. Taky kolem nás lítaly takže sme nepocítili ničehož nedostatek. V rámci obsluhy nemám co vytknout.

4.50


Los prostřeďos kvalitos

A toš úzká nudla jest tato restauračka. Po příchodu vlevo jest výčepní pult, vpravo první stůl s lavicama, ostatní stoly sú pak podél pravý zdi až dozadu k hajzlíkům. Po celý levý stěně sa pak vyskytujú pivovařící kádě. My sme seděli hned u vchodu u velýho stolu, ale gdybysme seděli dál vzádu u menších stolků, tak ty sú tak blízko procházející uličky, že bysem mjel strach, že mi každý procházející shodí ze stolu pivo.

3.50


Los klientelos kvalitos

A toš moc sa nás tu ten večír nevyskytovalo, asi bylo vysoký datum před výplató, a asi i proto, že byl všední den a druhý ráno sa šlo normálka do rachoty. Kromje nás "vepředu" pak seděly dva páry vzádu, potichu mluvící a nijak neotravující. Pohodový večír tu dnes byl.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Nevím jak to vypadá ve vedlejší pivnici, ale pokud se člověk chce solidně najíst a napít nezvyklých piv, tak sem je to jasná volba. Komu k jídlu stačí obyčejné europivo, tak si v Kroměříži určitě vybere kdekoliv, přece jenom tu není zrovna levno a i piva sú výrazně dražší. Ale holt za kvalitu sa platí a tu si možete byť jistí, že za svoje prachy dostanete chutný nášup. Osobně preferuji na jídlo nedalekou jídelnu Avion s lidovými jídly, ale co se týče piva, tak sem zavítám rád kdykoliv.

3.75


Los prognózos

A toš minipivováry rostú jako húby po dešču, protože lidi majó dosť europivních sraček. Pokud si Černý orel udrží stávající kvalitu, nebójím sa o jeho eksistencu.