Černý orel, Kroměříž


6.8.2017, sepsal Čiva


Černý orel
Velké náměstí 24/9
767 01 Kroměříž

Tel.: 573 332 765
E-mail: kancelar@cerny-orel.eu
Web: www.cerny-orel.eu

Recenze z předchozích let:
2017-1

Mapa


Úvodní slovo

NNe že bych se sem nechtěl podívat už dávno, ale jedni na tento podnik nadávají, že za moc peněz málo muziky, druzí si jej naopak pochvalují, takže mě to dlouhou dobu zase tak moc nelákalo, resp. nechávalo v klidu. Nicméně po zveřejnění Milanovy recenze jsem už opravdu nemohl déle čekat, vzal partu přátel a na začátku května (2017) to tady ještě jednou pro čtenáře srnek obhlídl.


Kvalita piva

Tady je to složitější – začnu tedy poněkud zeširoka. Světlou jedenáctkou jsem se nechtěl moc zdržovat, čili jsem ji jen srkem ochutnal od spolusedícího – dobré to bylo. Pořádně jsem si ale už vychutnal polotmavou dvanáctku (za 34 peněz) – bylo to příjemně karamelkové, výrazněji sladové, takřka jako vídeňský ležák. Mňam! Pak ale přišla na řadu IPA 13° za 40 peněz – pivko však nejen že nebylo příliš vychlazené, navíc bylo až moc zakalené a chutnalo to spíš jako směs piva a vodou ředěné meruňkové marmelády – takhle teda ne, pivo za takový peníze musí chutnat úplně jinak! Dvanáctka tedy za 4,5 bodu, IPA za 1 bod. Jo a pozor – sklenice jsou zde pouze čtyřdecové.

2.75


Kvalita jídla

Jelikož jsme přišli hlavně na pivko, tak nás jídelák nabitý drahými pokrmy nechával chladnými. Na druhou stranu, po pár kouscích začal žaludek požadovat i něco pevného – rozhodli jsme se tedy pro nakládaný hermelín (za cca 90 peněz). Vtipné bylo, že hermelín měli jeden poslední, takže jsme k němu přibrali pivní sýr za stejný peníz. Nutno dodat, že obé bylo kvalitně uleželé, chleba též velmi chutný a i nějaká ta malebná přízdoba á la kousky ovoce a zeleniny byla k dispozici.

4.00


Kvalita obsluhy

Personál byl po našem příchodu poměrně zaražený, asi je překvapil příchod pětičlenné veselé skupinky, navíc bez rezervačky. Ujala se nás mladší slečna, ze které se po chvíli vyklubala má známá – bývalá servírka přerovské herny Monaco, avšak moc se ke mně neznala – nu což, osobně si to brát nebudu, i když dříve rozhodně směrem k mé osobě tak málomluvná nebývala. Poté si našeho stolu začala více všímat plnoštíhlá, ráznější servírka, a její kolegyně (ta bývalá přerovská) se věnovala jiným. Donáška objednaného tovaru probíhala v pohodě, jen na konci nás ona ráznější servírka poněkud břitce přesvědčovala, ať si ještě dáme pivko, kam že bychom chodili atd. To mi přišlo poněkud podivné.

3.00


Kvalita prostředí

Obsluha nás nechala vybrat si místo až úplně vzadu, takřka v salonku (nebo spíš výklenku) vyzdobeném židovskou tematikou, všelijaká pseudostará lejstra se zde povalovala, svícny atd. Stůl rozlehlý, židle s polstrováním stabilní, kvalita WC na velmi vysoké úrovni.

4.00


Klientela

Dorazili jsme sem v páteční podvečer a kupodivu zde mnoho lidí nebylo. Jelikož jsme seděli až vzadu, ani jsme nemohli sondovat nově příchozí, takže zde mnoho informací neposkytnu – k obligátnímu průměru přidávám navrch půlbod díky dobrému složení našeho stolu.

3.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Kvality této široko daleko známé knajpy zůstaly za mým očekáváním – jedno ze dvou pivek bylo takřka nepitelné, obsluha nejprve vyzerající, jako by nás tam ani nechtěla, posléze nás však přemlouvající na „ještě jedno pivo“, k tomu legrační příhoda s nakládanými hermelíny – to vše má podíl na jen lehce nadprůměrném hodnocení tohoto podniku.

3.40


Prognóza

Řekl bych, že je to již podnik zavedený a lidmi i z širšího okolí vyhledávaný, takže jistě hned tak nezavře – na druhou stranu po srovnání s restaurací Maxmilián u Mincovny, tedy dvorní restaurací dalšího kroměřížského pivovárku Maxmilián, nevidím vůbec důvod, proč bych měl Černého orla ještě v budoucnu navštívit.