Goldhopfen bar, Leipzig, Německo


12.5.2019, sepsal Čiva


Goldhopfen - Craft Beer Bar Leipzig
Kolonnadenstraße 11
04109 Leipzig
Deutschland

Tel.: +49 163 2433576
Facebook: @goldhopfen

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Lipsko – město mladých levičáků, rozsáhlých parků a následkem spojeneckého bombardování i širokých bulvárů s novou zástavbou. Dokonce i pojízdného trabanta tady můžete potkat. Přece jen jsme ale nemohli kultuře věnovat celé odpoledne, a tak jsme i proto, že lilo jak z konve, zapadli do hospody. Kolega avizoval, že tam točí místní pivo a není to ani tak hospoda, jako spíš klubovnička. Inu, nejen kvůli nevalné pověsti saské pivní scény jsem měl obavy – ty se však brzy rozplynuly.


Kvalita piva

Borec tady má na čepu čtyři pivka – názvy lze vidět na fotce níže. Vybrali jme si č. 3 a 4, tedy Pale ALE a něco jako Wheat ALE, tedy kombinaci ejlu a pšenice. Zrovna tohle domácí pivko Weisse Elster (č. 4) bylo fajn sladké (po tropech), hutné, ale trochu mi chyběl říz. To Stortebeker (č. 3) byl pěkně citrusový, lehčí, osvěžující a řízný ejlík, jedna báseň. Lehce vtipná je zde pak Plzeň v přepočtu za kilo českých.

4.25


Kvalita jídla

Jídlo jsme neregistrovali a ani nepotřebovali, ale týpek nám na stůl beze slova přihrál sklenici se soletkama, čímž si u nás nemálo šplhnul.

x.xx


Kvalita obsluhy

Čiman okolo čtyřicítky, těžko říct, když má dnes každej kluk/chlap plnovous (mimochodem, v Německu začíná spíš frčet knírek jak z osmdesátkových filmů pro dospělé). Byl milý, pohotový, pivko měl ošetřené dobře. Ale já přece jen radši servírky než fousatý chlapy.

4.00


Kvalita prostředí

Kolega děl pravdu. Klubovnička. Stoly i židle jsou tu takový pelmel, my naštěstí obsadili klasický stůl s klasickými židlemi – přece jen nemožnost se opřít mě zpravidla činí poněkud nervózním. V rohu sympatický malý bar, ve dvoře možná zahrádka, možná ne. Chtělo by to tady vymalovat, ale to už by asi nebylo zó kůl. Pozitivně naopak hodnotím to, že byla na stole přítomna svíčka a malý kaktus.

3.75


Klientela

V podvečer všedního dne obsazeny asi tři stoly, to nám však spíše vyhovovalo, neboť jsme chtěli během znepokojivě krátké doby probrat pokud možno co nejvíc věcí – to se snad povedlo.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Útulná zašívárna (kolega by řekl „zašívárnička“) kousek od centra v zóně Zentrum-West. Pivko překvapivě dobré, obsluha milá, podnik bez zbytečných hluků vhodný k rozpravám u svíčky a kaktusu.

4.00


Prognóza

Podniku přeju, ať tam vydrží do mé další návštěvy už jen proto, že takových zatím v Lipsku moc není – a tady se mi líbilo. Myslím si ale, že lehké to mít úplně nebude – přece jen je to v Sasku s dobrým pivem slabší než v jiných částech rajchu.