U Jána, Pozlovice


3.11.2019, sepsal Los


„U Jána“ Restaurace Bowling Pizza
Pozlovice 67
763 26 Luhačovice

Tel.: 577 134 011
E-mail: bowling@faktpozlovice.cz
Web: bowling.faktpozlovice.cz
Facebook: Bowling-Pizzerie U Jána

Recenze z předchozích let:
---

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš původňejc sem se chystál k Ogarovi naproti přes cestu, ale ten večír tam mjeli nějaký tanečky, a mně sa jednak nechtělo poslúchať dajaký vřéskání, a jednak pak platiť nemalý vstupný. A toš volba na dnešní pivínko padla hned na hospodu naproti přes cestu, přece enem sme byli žízniví a nechtělo sa nám nic inačího hledať.


Los pivos kvalitos

A toš Gambáč a Plzeň, tady si myslím, že nebylo co řešiť, dneskaj sem si chťél na pivku pochutnať, a ne do sebe ládovať rekordy. Předpokládal sem, že tak po dvou třech škopcích se mi začne nafukovať břuch a žaludek, a že stejnak pak přesedlám na štamprdle. Ojojoj, jaxem sa mýlíl. Totok byla snáď nejlepší točená Plzínka, kerú sem snáď gdy píl, páč nenafukovala, žádný bublinky ani pachutě nebyly zaznamenány, teplota velmi pitelná a míra i pjena v pořádku. Tady dneskaj mosím dať hodnocéní hodně hodně vysoko, maksimální ale byť nemože už kvůli ceně, kerú si sice tohle pivo može řéct, ale lidová rozhodně néni. Mňam.

4.75


Los jídlos kvalitos

A toš jedná sa o čistokrevnú restauračku, toš to by bylo, aby jídlo nebylo. Ale my sme dneskaj opravdu přišli spíšéj na pivko, tagže žádný hody se tu dneskaj nekonaly. Na druhú stranu úplně bez jídla sme taky nebyli, objednali sme si domácí čipsy nakrájané z čerstvje uvařených brambor, a k temu dajaký ostrý dip. Bylo to velmi velmi žratelný, zmizelo to v nás jakoby nic, tagže kuchyňa asi bude kvalitní; no ale podle jedněch čipsů přece nemožu hodnotiť jídlo jako takový, tagže pro dnešek bez hodnocéní, ale s příslibem, že sa tu ešče ukážeme, a pak si na jídlo řádně posvítíme.

x.xx


Los obsluhos kvalitos

A toš obsluha byla poslabším článkem. Nejenže si nás na úvod nevšímala a nic nenosila, ale paxme sa o pivko moseli pomálu prosiť, ukazovať, prázdný krýgle schválně dávať na viditelnú stranu stola apodobně. V průbjehu večíra sa pak tyto nedostatky trochu popravili, holčina se asi rozhýbala a tak šlo fše tak jak má, ale správný výčepák z ní asi nigdy nebyl a nebude, to by sa mosela ináč otáčať. Na druhú stranu ale zaséj byla příjemná, usmjevavá, hovorná, žádná zamračená škatula, a tak si mysím, že obsluha jest zde docela f poho.

3.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš místnosť jest to veliká, s židlama potáhnutýma bílú koženkú, svjetlýma stěnama a dřevjenýma stolama. Mjel sem strach, že tu budeme na svjetle jak na socialistický diskotéce, ale jak přišlo setmjéní, toš aj uvnitřka snížili intenzitu osvjetléní, a bylo zde velmi příjemné pološero. Hajzlíky sú pak cestú vedle baru, kolem dveří, keré vedú nahoru na bouling, a pjekně voněly, čistotú skoro zářily. Celá hospoda jest vlastně enem ona zmíněná velká místnosť, ale opticky jest rozdělena zábradlíma a dřevjenýma zástěnama, tagže si tu nepřipadáte jak na letišti, ale docela v súkromí. Jojo, solidní čistá moderní restauračka, žádná zaplivaná čtyřka, tagže nekomu to vyhovovať bude, někomu míň.

4.25


Los klientelos kvalitos

A toš postupně sa stoly zaplňovaly až tu nakonec bylo narváno až k prasknutí. No, kecal bych, asi jeden nebo dva stoly byly furt k dispozici, ale ináč to tu příjemně hučalo. Jaxem už řikál výš, tak hospoda jest opticky rozdělená různýma zástěnama a i sloupama, a tyto v zásadě brání temu, abyste vjedomky či nevjedomky poslúchali řeši odvedlejška. A to je důležitý a příjemný, že sa nigdo chcanechca bude míchať do vašeho hovoru. A dnešní osazenstvo? Mladé páry, starší páry, parta čtyřicátnic na oslavje narozenin nebo čeho, týpci jako my na jedno a tak dále a tak dále, jojo, fajne to tu dnes hučalo.

4.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

A toš i gdyž dnešní cíl byl inačí, tak rozhodně sme neprohlúpili, gdyž sme sa vydali sem. Pivko v podobje Plzně bylo fantastické, jídlo určitě umí taky uklohnit, aspoň co sme mjeli možnosť poznať z domácích čipsů s dipem, prostředí prostorný, čistý, hajzlíky taktéž a klientela neotravující, nevyřvávající, naopak svýma řečma navozující tu správnú hospodskú atmošku. Za mně ano, a to i přesto, že obsluha byla trošku zpomalená, ale jaxem už řikál, byl to enem dočasný nedostatek, keré se potym napravíl.

4.25


Los prognózos

A toš Pozlovice jako takový rostú rok od roka, jako lázeňský mjestys vzkvétá, a i lázeňských hostí jezdí rok od roka víc a víc, ubytovací ani stravovací kapacity od jara do podzima prostě nestíhajú, a tak nemám strach, že by sa tu dačo pokazilo, a tato putyka zanikla. A to jest fajne, páč sa mi tu líbilo a bylo by škoda o ňu přijíť.