Canada Pub, Zlín


17.11.2019, sepsal Los


Canada Pub
Gahurova 5265
760 01 Zlín

Tel.: 573 776 573
E-mail: rezervace@canadapub.cz
Web: www.canadapub.cz

Recenze z předchozích let:
2016

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš mjél sem čas zhruba hodinku do odjezdu busu, a toš sem si řékl, že prubnu dajakú zlínskú nádražku. Jakmile sem ale dorazíl před nedávno Luťasem zrecenzovanú vlakovú nádražku Fast Food, tak mňa přešla chuť, teplý počasí vytáhlo snáď fšecky bezďáky ze Zlína sem, keří tuu obsadili fšecky lavky před budovú a chlemtali piviska jedno za druhým. Pocit, že bysem měl mít sklínku "umytó" ve stejný vodě jako sklínky od těchto ožralcú, ve mě vyvolál zvracání, aniž bysem požíl. A taxem šél hledať dál. Další nádražka, tentokrát na busstanici, nabízela de facto stejnú sebranku. A už sem toho mjel dosť, pudu do nějaké normální paluše; a nejblíž nádru je slavná Canada, kam sem chodíl ešče za dob svých studií ve Zléně hluboko v 90. letech, a taxem si řékl, že to stojí za to si sem sednúť snáď po čtvrtstoletí.


Los pivos kvalitos

A toš tadyk sem byl v pasti hned na začátku; výčepák na mně vybafnúl nabídku snáď čtyř pjeti piv, a fčil si vyber, gdyž vlastně ani jedno není úplně bježný typ, kerý chlemtám, toš bysem nejrači vyzkúšál fšecky. Nakonec vyhrálo tankový Starobrno jedenáctkový voltáže. Mno nic moc, taková myší pachuť, ani pjena moc nedržéla. A toš sem zmjenil značku a začál do sebe súkať Krošovice, stejné voltáže. A tadyk už sem si pořádně spravíl chuť; pivní chuť mi zůstávala na patře, pivko i vonělo, pjena bílá, teplota ožraloidní. Tak tak ja, dal sem pro jistotu rychle ešče Krušky nambr dva a padal na bus.

3.75


Los jídlos kvalitos

A toš vaříjá tady teho dosť, od pizzy, přes stejky a další masivo, až po hambáče. Já ofšem nemjel ani čas ani chuť, toš sem dneskáj jídlem pohrdnúl.

x.xx


Los obsluhos kvalitos

A toš správný výčepák, u kerýho bylo hned na první pohled zřejmý, že sa v pivním průmyslu točí už hezkú řádku let; jednak byl min. 40+, ale hlavně byl příjemné, pivko nosíl s grácií, usmívál sa, prohodíl pár slov, ptál sa, či šmakoválo, prostě naprostá pohoda a klídeček. Ani gdyž sem mu řekl, že to Starobahno chutná jako bahno, ani okem nemŕkl, a už nabízál další značky a voltáže. Ja pane, dost dobrý.

4.50


Los prostřeďos kvalitos

A toš megahospoda jak sviňa, gde uprostřed kralujó barpulty, gde je možný seďěť do 270°, a zbytek hospody pak tvoří u zadní zdi boxy a zbytek vyplňujó dřevjený stoličky a stolky. Potěšílo, že jak barovky, tak křesílka, sú vyrobený v naší domovský Toneťácký fabrice, ale to spíš enem nostalgija na domov, ináč za to moseli vypláznúť pjekný ranec, páč cenová úrovéň týchto židliček je hodně vysoká. Různě sú pak po zdech a slúpech rozvješený televize, páč sa asi jedná o sportovní hospodu, kerú navíc okořeňuje aj sázkové automat pro ešče intenzívnější fanďéní. A proč ne-e, mě sa líbilo aj v Bystřici U Hanuša, což byla taky sportovní pajza, tagže totok zamjeřéní mi není proti srsti.

4.00


Los klientelos kvalitos

A toš moc lidí tu ešče neseďélo, bylo kolem čtvrtý odpoledne a napočítál sem na celú hospodu takových 10 lidí, fšecko spíše pomladší ročníky tak do třiceti, jedinú výnimku sem tvoříl já a dajaká matka s dceró a jejím fešákem a s velkým čoklem sedící u dveří. Mladí borečci, co seďéli taky kúšček od vchoda, chodili pravidelně každých dvacet minut ven kuřit, dvá pak seďéli přímo u výčepa a aj cosik drtili do sebe a nevypadalo to špatně. Pokáď tu je narváno, mosí tu byť slušný hukot, takhle dneska spíše v poklídečku, a mně to ani nevadilo, páč sem na pivko nemusél čekať a na hajzlíkoch nebyla fronta.

3.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Určitě sem udělál dobře, že sem sa stavíl tu, a že sem nedostál odvahu jít si porovnat opary na některé z nádražek. Tady byl klídek, čisto, piv něúrekom, obsluha zkušená, klientela nerušící, prostředí sice obrovské, ale nerušivé a moderní. Pro kuřáky je dokonce před hospodú místo ukrytý pod vysunovacíma žaluzijema, tagže při kúření nezmoknú a v teplých mjesících možú tam seděť a kuřiť furt; akorát je to blízko u cesty, toš auta mosijá rušiť. Ale já byl dneskáj uvnitřka, a gdo chce zabiť čas při čekání na spoj, toš do Canady ať klidně zajde, neprohlúpí.

3.75


Los prognózos

A toš strategické umístění hospody u nádraží je asi nejlepší devízou. Tato hospoda tu funguje již desítky let, za tu dobu se její kvality opravdu pozvedly a nic nenasvjedčuje temu, že by sa to tu nějak kazilo. Pokáď dožiju, toš sa tu určitě ešče budu chtět objeviť, snáď dříf než za dalších 25 let tajak včil.