Restaurace U Třech, Přerov


25.8.2019, sepsal Čiva


Restaurace & pivnice U třech
Palackého 44
750 02 Přerov

Tel.: 603 469 504
Facebook: Restaurace a Pivnice U Třech

Recenze z předchozích let:
2016, 2009

Mapa


Úvodní slovo

Horečka úterní noci. I tak by sedalo nazvat mé shledání po letech s kolegou Čablou za účelem svlažení hrdel v parném srpnovém počasí. A na co bloumat po Přerově a přemýšlet, kam se vrtnout, když víme, že U třech to prostě čepnout uměj.


Kvalita piva

Nutno podotknout, že od recenze v roce 2016 jsem zde skončil několikrát a vždy mi zde chutnalo – ať už Zubr Gradus, polotmavá Holba i jiné. Tohoto večera byla nabídka poněkud méně zajímavá, a sice 11 Gold (ucházející), pšenice z Litovle (!!!), která na průmysl nechutnala zle, jen mi přišla trochu vodová a drsnější, no a pak – světe, div se – lahůdka v podobě Zubra 12. A proč ten údiv? Toto pivko jsem nikdy nemusel, za můj názor však mohla konzumace dvanáctkových lahváčů. Jaké překvapení pak před časem nastalo v podobě pěkně vyladěné, bylinné a hořké, hutné dvandy, jejížto slušné parametry jsem zde vedl patrnosti i v době recenzní návštěvy. Btw. vše v ceně cca 26 českých – to si pak jedno nedej.

4.00


Kvalita jídla

Různé hermelíny nebo utopence za ceny vpravdě lihové, dokonce tu prý mají dobrá meníčka. My jsme se ale před návštěvou hospody, jak říká pravidlo, nažrali doma.

x.xx


Kvalita obsluhy

Zdejší gay výčepák by jistě vydal na samostatnou recenzi, nicméně spokojme se se základními fakty: je úslužný (možná až moc – kolega prorokoval, že mi při vracení peněz přihodí i svoje telefonní číslo), rychlost roznášky dostačující, pivko čepnout umí, jen asi úplně nepochopil, že mým záměrem bylo pivka střídat, a tak se pokusil nosit mi to, co jsem měl zrovna předtím – naštěstí ale pochopil, že tudy cesta nevede.

3.75


Kvalita prostředí

Zdejší útulně ospalé prostředí anglického pubu se nemění, což je v podstatě dobře, i když o zdejších židlích jsme s kolegou prohlásili, že jedna by nás dva dohromady neunesla. Co by se změnit mohlo, jsou hajzlíky, kde však naštěstí člověk netráví celý večer. Zmínit musím ještě jakýsi „paraván“ hned za vstupními dveřmi, který zakrývá výhled do hlavní části hospody vlevo, takže kdo zde aktuálně sedí, poznáte, až se zpoza paravánu vyloupenete – a podobně na tom jsou již přítomní hosté vůči nově příchozím – v tom spatřuji určité příjemné tajemno.

4.00


Klientela

Převážně pivní fotři – a že jich tu většinou není málo! Naštěstí se tak nehypostazovaly mé chmurné předpovědi, že tuto knajpu položí EET a zejména zákaz hulení, které tady k tomu prostě dycinky patřilo. Kupodivu, i když je lidí více a ještě na nás z horního rohu místnosti cosi vyluzuje TV HOVNA, nenarušuje to kvalitu konverzace o zásadních problémech lidstva.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Pivko je grunt každé recenze – a pivko je tady dobrý, na Přerov jistě nadprůměr. K tomu příjemné sezení v romanticky zašlém pubu dovoluje mi udělit této čtyřce krásnou čtyřku.

4.00


Prognóza

Nebojím se tvrdit, že pokud tato knajpa přežila dosud, přežije i nadále – jednak proto, že několik náleven v okolí skončilo, jednak proto, že pivko je zde extrémně pitelné. Jo a mají tu Jameson za 36!