PUOR, Zlín


21.4.2019, sepsal Los


PUOR Zlín
Pilsner Urquell Original Restaurant
Vavrečkova 7074 (13. budova v areálu Svit)
760 01 Zlín

Tel.: 601 516 666
E-mail: restaurace@puorzlin.cz
Web: www.puorzlin.cz
Facebook: PUORZlin

Recenze z předchozích let:
2018

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš gdyž mi v mobilu přistála pozvánka od Gryzlyho na dajaké to pivko ve Zléně, nebylo o čem moc přemýšlať a hnedkáj sem žádál náfštěvu v PUORu v Baťovje areálu, kerú vloni vychválíl Beer Belly, a o kerý sa po celým Zléně vedú legendy jakožto o výtečné hospodě. A co bysem to byl za šéfredachtóra, gdybysem to nešél prozkúmať osobně. Byli sme na to nakonec celkem štyry, a i gdyž sem tajně dúfál, že by sa aj něgdo jiné mohl chopiť hodnotitelskýho pera, tak nakonec sem v tym ostáljako vždycky sám. Taxa pohodlně usaďte, a pome sa podívať dovnitř.


Los pivos kvalitos

A toš gdyž už sa hospoda menuje po Pilsneru, toš by asi bylo divný, gdyby v ní čepovali neco jiného než Plzeň. Takže v tomto sa opravdu žádný překvapéní nekonalo a nám na stole po pár fteřinách přistály štyry buclatý krýgle naplněné tankovú Plzínkú. Chuť výtečná, čistota sklenic taktéž, pjena bílá jak slovo bóží, asi by nebylo co temu vytknúť, teda do tý doby, než sem zmerčíl cenu, kerá atakovala 50 kaček, a to už je fakt hodně. Na jedno dvje sem gdykoliv, páč chuťovje pivku není moc co vytknúť, ale na dajaké pravidelné chlastání to tu z mojí strany nebude, to bysem mosel zmjeniť prácu a začíť vydělávat dvojnásobný love.

4.00


Los jídlos kvalitos

A toš jest jasný, že neenem pivem jest človjek živ, a gdyž už si dá dajaký ten škopek, toš sa ozve aji žaludek, že by kromje tekutého piviska pozřél aji dačo pevňéjšího. A na výbjér je teho tady fakt víc než dosť. U mňa dnes vyhrála grilovaná žebírka s hořčicó,, křenem a chlebem. Výtek bysem k jídlu moc nenašél, ugrilovaný byly žebra dostatečně, dochucený taktéž, čerstvý křenex a chleba pak byly příjemný na zakúsnutí. Porca byla tak akorát, takže pro vjetšího hladouna by se moselo ešče neco přiobjednať, já sa dosytíl dalším škopkem.

4.25


Los obsluhos kvalitos

A toš lítala kolem nás dajaká defčica, občas doplňovaná mladým hošíkem, a teda možu řéct, že oba dva lítali po hospodě jak šlaci. Už dlúho sem neviďél podobně kvalitní výkony, ale tady s ohledem na zaplněnost hospody ani jiná možnost asi nebyla, páč by se nigdo asi ničehož nedočkál, pokáď by obsluhující mladíci nelítali jak střelení. My sme sa fšeho dočkali zafčasu a v potřebné míře, klobúk dole před těmato pinglama a pinglicama, keří byli sotva plnoletí, ale svojú kvalitú f pohodě předčili i zaslúžené pupkaté výčepáky.

4.75


Los prostřeďos kvalitos

A toš hospoda jest to rozlehlá, o tym žádná, a vejít sa tu može určitě f klidu ke stovce náfštěvníků. Vchody do týhle hospody sú tu dva, my sme sem přišli jakoby "ze strany" budovy ze smjeru od betonovýho podchodu. Hnedkaj po příchodu na nás vybafnúl výčep dysajnovje schovaný po mjeďenú stříšků alias imitací poklice varné kádě; to je dost dobrý architektonický prvek, kerý pobavíl. Hospoda vytvářá takový elko, gde u zdi sú lavice a smjerem do uličky pak Toneťácký židle. Nekerý stoly sú pak vyšší, a u tych sa nacházajú dřevjený barovky. Uvnitřka bylo útulno, čisto a namísto cigaret sme načichli pachem z kuchyně, kerý v dobje našeho pobytu nebyl nijak výrazný, ba nebýl vůbec zaregistrovatelný, ale doma se to pak projevilo o to víc, tagže druhé deň sme mohli prať všecko, včetně spodního prádla.

4.25


Los klientelos kvalitos

A toš náfštěvnost mňa totálně rozsekala. Ten večír tu bylo narváno, jaxem to už hodně dlúho neviďél. Fotky pod recenzú sú převzaté něgde z webu, takhle hospodu určitě nigdy nezažijete, páč klientela si tu mosí stoly dokonca objednávať, a to už je co řéct. Struktura lidí byla překvapivá, úplně mě dostalo to, že s ohledem na vysoké ceny tu byly aji hodně staří důchodci k osmdesátce, celý stůl jich bylo.

5.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Tak pokáď možu hodnotiť podle náfštěvnosti, tak PUOR určitě bude patřit k těm top zlínském hospodám. Tankové pivo šmakózní, byť nekřesťansky drahé, jídlo chutné, obsluha rychlá, prostředí příjemný a klientely dostatek, kerá v daný večír totálně zaplnila celú hospodu. Na občasný pivko, spojený případně s chutným pokrmem, se sem určitě ešče vydám, je to dost dobrý tip na náfštěvu.

4.25


Los prognózos

A toš lidi utrácí za zážitky čím dál víc peněz, a tato hospoda o zážitcích určitě je, proto pokáď neklesnou kvality piva a jídla, bude PUOR tvořiť stálici na zlínské pivní mapje; a to je dobře.