Nádražní minipivovar Bahno, Pardubice


22.9.2019, sepsal Čiva


Pivovar Bahno
Náměstí Jana Pernera 217
530 02 Pardubice

E-mail: pivo-bahno@seznam.cz
Web: pivovar-bahno.cz
Facebook: @PIVOVARBAHNO

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Vážený čtenáři, dnešní recenzovaný subjekt je opravdu výjimečný, vždyť která nádražka se může pochlubit tím, že má vlastní pivo? Ano, takový podnik v ČR úplně ojedinělý není, např. v Zábřeze n/M je to podobné (minipivovar Welzl), nicméně jistě jich mnoho není. Další zvláštností může být i to, že hned vedle funguje zavedená nádražka, kde jsme to byli očíhnout pár let zpátky (docela dobře tam vaří a krom Budvaru mají nyní i Antoše), takže Bahno musí o svou klientelu na pardubickém nádru opravdu bojovat.


Kvalita piva

A že má čím bojovat – v kolonce „pivo“ na rozdíl od sousedního podniku pálí vpravdě ostrými, a sice následující nabídkou: Pils, Dunkelweizen, Red ALE, Pale ALE, a to vše za 35 velké pivko, 25 pak malé. Ejlík čistý, svěží, jen trochu zemitý, tmavá pšenice brilantní!

4.00


Kvalita jídla

Nic, přátelé, vůbec nic.

x.xx


Kvalita obsluhy

Slečna za pípou přijímá objednávky jako v klasické nádražce, čili musíte vy k ní, ona k vám nepůjde. Čepování jí jde dobře a jakmile připojí širší úsměv, bude to snad na 5 bodů z pěti.

3.75


Kvalita prostředí

Většina hospy sestává z krmítek na stojáka, u jedné ze zdí je pak prapodivná směs koženého gauče, židlí a stolu. Chybí zde takřka jakékoliv lapače prachu, prostředí je tedy strohé až běda. Jsem opravdu na rozpacích – na jednu stranu je ta strohost fajn, na druhou stranu (být tu delší dobu) bych chtěl nějaký ten útulnější prvek – kytičku na stole, tácky, prostě něco.

3.75


Klientela

Inu, především pivní turisté, tak jako já. Tedy lidi, kteří nejdou do nádražky mlasknout 10 kousků po dvacce, ale spíš tací, co objevují neznámé pochutiny. Dokonce zde v době mé návštěvy prováděli recenzní činnost lidé ze skupiny Minipivovárci.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Je to zde podle mého opravdu spíše na jedno, dvě nebo tři před odjezdem vlaku, nicméně pivko je zde opravdu chutné a za něj jsem rád, protože Bahno jinde nepotkáte. Kelnerka sympatická, ceny lidové, takže jo, tady by to šlo.

4.00


Prognóza

Tento podnik je na internetech docela často posuzován – a ne vždy pozitivně (zejména kvůli ne příliš pevné otevírací době), já však vidím budoucnost Bahna dobře, protože zájem o něj nepochybně je.