Moštárna, Neubuz


24.3.2019, sepsal Los


Hospůdka Moštárna
Neubuz 125
763 15 Neubuz

Tel.: 721 760 301
Facebook: Hospůdka Moštárna v Neubuzi

Recenze z předchozích let:
2018-2, 2018-1

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš paní zima vládla venku plnou silou, a taxme sa rozhodnuli, že gdyž už sme tolikrát strávili na Moštárně v Neubuzi pivní odpoledne venku na zahrádce, tak je na čase taky prozkúmať ynteryjér týto putyky, Proto sme v rámci dnešního pátečního odpoledne zašli vjemovje sem na pivko, abysme zistili, či sa tu dá piť a byť aji v zimje, anebo jest to spíšéj letní knajpa ...


Los pivos kvalitos

A toš v lítě tu chlastáme povjetšinú desítkovýho Radegasta, páč na slunku by nám nabízená Plzéň lezla příliš do hlavy. Dneska temu jest ale jinak, venku kosa jak z nosa, a toš sme zmjenili obvyklú značku i stupňovitost, a dali si Plzínku v pjekně baculatým krýglu. Na tý néni co zkaziť, a taxme šli do jistoty, že si pošmákneme. A stalo sa. Pivko klúzalo do krka samo, těžká sklenica s uchem potěšila, a nejlepčí tu sú keramický podtácky, žádný špinavý měkký papírový, ale poctivý starodávný takový malý talířky, kerý pjekně cinkaly, gdyž sme na ně sklénku pokládali. Parec hore.

4.50


Los jídlos kvalitos

A toš totok jest spíšéj nalívárna, proto žádný hody tu nečekejte. Na druhú stranu, nabízajou tady celoročně dajaký pomazánky či škvarky s chlebem, dokonce ešlivá si dobře pamatuju tu majó utopence. Párkrát do roka tu pak pořádajó akce s uzením masa, žeber, tataráčkový hody, pečená kolena apod., a to sú velmi lákavý nabídky. My sme tu ale byli mimo podobnú akciju, proto sme si vystačili s čipsama o ořechama.

x.xx


Los obsluhos kvalitos

A toš jaxem už psál ve svý loňský podzimní recenzi, původní majitél hospodu pustíl dalším lidem, a šel makať do lesa. Aktuálně nás teda obsluhovala dajaká mladší dífčina, kerá kromje točení piva sa ešče vjenovala udržování tepla v krbu. Donášku stíhala, o tym žádná, ale chcu ju viďěť v lítě, jak bude plná zahrádka, to sa teprvá pozná, jak na tym je. Takhle nemožu řéct, že by byla obsluha špatná, to ne-e, ale kvality přindeme pořádně provjeřit v teplých mjesících.

3.50


Los prostřeďos kvalitos

A toš venku to možeme, super zahrádka. Dnes ale enem uvnitřka a byl sem sakra příjemně překvapené, jak útulná hospůdka jest. Těžký stoly a židle, dalo by sa řéct z neotesanýho dřeva, ladijó s oranžovje natřenýma zdma, kamna hřála a praskala, dřevo naložený pod barpultem pak enem dotvářelo výtečnú komorní atmosféru. Tak tak ja, tady to jest velmi útulný a pokáď bude v lítě pršet, toš sa sem dovnitřka gdykoliv rád nasáčkuju.

4.50


Los klientelos kvalitos

A toš z fotek jest zřejmý, že sme tu byli zpočátku sami. A ono sa není čemu diviť, šak bylo pravý odpoledne, toš spústa lidí byla ešče v rachotě. Naščéstí sa pak začali trúsiť dajací štamgasti, aspoň podla vítání sa s obsluhú sme tak usúdili, a toš užsme tu nebyli tajak kůl v plotě. Navečér sa tu určitě dajaké partyje sešly, aspoň o tym hovořili, ale to užsme tu nebyli, a mysím, že to byla škoda, páč pokáď v takovým příjemným prostřédí ešče hospoda hučí klábosením osazenstva, toš potom atmoška mosí vystřeliť na stupnici raketovje nahoru.

3.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

A toš mysím si, že tato hospoda potěší tajak v lítě na zahrádce, tak aj v zimje uvnitř. Výbjér piv mezi Radkem a Plzní jest více než dostatečný, teplý jídlo sice pravidelně není k dispozici, ale dajaký studený chuťovky tu nandete, obsluha stíhající, štamgastú dostatek, prostě paráda. Doporučuju a gdykoliv sa tu rád objévím.

4.25


Prognóza

A toš snaha o zatraktivňéní pobytu tady jest vysoká, je viděť, že aji noví majitelé si hospody hledí a snaží sa, takže vjeřím temu, že to tu bude fungovať furt. A jakmile začnú na jaře domácí fotbalový utkání na súsedním hřišču, tak sa o obživu nebójím a přeju jim to.