Hospůdka Moštárna, Neubuz


17.6.2017, sepsal Los


Hospůdka Moštárna
Tomáš Mlýnek
Neubuz 125
763 15 Neubuz

Tel.: 775 138 528
Facebook: Hospůdka Moštárna v Neubuzi

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš kolem téjto knajpy sem projížďál snáď stokrát při svéch véletech, ale nigdy by mňa nenapadlo sa tu zastaviť. Respektívně napadlo, ale protože to mám dom docela daleko, toš mi bylo jasný, že jak tu jednúc skončím, taxa dom enem tak nedostanu. A toš ten deň právje nadešél, bylo domluvíno, že tu s pár lidma budeme mít sraz, tagže dneskáj už nebylo možno na nic sa vymluviť a do týhle hospody sem teda smjeřovál zcela cíleně a účelně. A docela sem sa aji těšíl, přece enem venku bylo krásně, teplo, a posezení na venkovní zahrádce sa tak samo nabízalo.


Los pivos kvalitos

A toš nabízaná kombinácija mi silně připomněla sílu plzeňskýho pivováru, páč stejný piva snáď točijó v půlce hospod. Pro milovníky lajt verzí je tu Radegast desítkové voltáže, pro fajnšmekry pak Pilsner Urquell. Já s ohledem na výše zmíněnú vzdálenost k domovu sem zvolíl lehčí variantu a taxa mi na stole po chvíli válel Radek v radkoidní sklénce. Pjena hustá, bílá, ale jestli bylo natočíno na míru, toš to nemožu posódiť, nenašél sem prostě rysku udávající půllitra. Možná tam nakonec byla, ale já nechťél čekať a první škopek ve mně zahučál enem to hvízdlo. Další už sem si dál na chuť a ta byla příjemně hořká, i gdyž šlo o europivoidní desítku, tak žádné ocásek sem nezaznamenál, ani žádnú pachuť apod. A i gdyž nésem v žádném případku zastáncem týto značky piva, tak mně moc šmakovalo.

4.25


Los jídlos kvalitos

A toš nemožu nijak hodnotiť, páč totok je enem nálevna, na jídlo tu súp čipsy, vořechy a podobně. Teplý jídlo sa tu dá vytvořit na místním grilu, ale to je enem v rámci súkromných akcí.

x.xx


Los obsluhos kvalitos

A toš fúsatý boreček na to, že sa jedná o docela rozlehlý areál, lítál mezi stolama docela v solidním tempu. Jaxme z našich dotazú zistili, jednalo sa přímo o aktuálního provozovatela, což bylo aji kvitováno, páč byl ve svojem, a tak mu na kvalitách obsluhy určitě záleží ze fšch nejvíc. My neměli žádné problém ani s donáškú, ani s odnáškú, nic nepoplétl, na dotazy odpovídál bez jakýchkoliv problémů, dokonca sme při placéní každé dostali EET lístek.

4.25


Los prostřeďos kvalitos

A toš rozlehlá zahrádka sa pyšní jak nekolika stromama poskytující přírodní stínek, tak nekolika slunečníkama příjemně odrazujícíma pronikavý sluneční paprsky. Pokád by chčilo, ešče je tu venku posezéní aji pod kulatú stříškú, gde sa nacházá jak kamenný kulatý gril, tak svjete div sa aji televiza! Však díky temu tam bylo plno aji dneska, možná je tam plno furt, místní kuřáci mají výbornú možnosť kuřit, piť a ešče u teho sledovat fotbal či odpolední seryjály. Protože sa zahrádka nacházá docela dál od hlavní cesty, je tu klid a pohoda. Uvnitřka jest to zrekonstruovaný, ale dneskaj sme se tam nijak nevyskytovali, proto budu hodnotiť enem venkovní prostřédí. Hajzlíky byly volně přístupný přímo ze zahrádky, a byly relativně čistý, voda tekoucí, dokonce aji mýdlo a papírový ručníky, takže hygieně jest tu učiněno f pohodě zadost. Ešče nemožu zapomenúť zmíniť aji zde sa vyskytující pódium, takže předpokládám, že sa tu konají aji zábavy, případně jiné hudebně kulturní akce.

4.50


Los klientelos kvalitos

A toš místní štamgasti majó vyhrazené stůl pod kruhovým přístřeškem, gde majú jednak televizu, a jednak blízko na hajzlík. Kromje toho sa tu objevíli aji mladší ročníky, keří si půčili dajakú síť pro volejbal na nedalekým hřišču, pak dajací kolaři, maminy s děckama, starší typové na kolech, prostě docela příjemná smjeska.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Příjemně sem byl překvapené chutí piva, venkovním prostředím i místníma x-boďákama, tagže hodnotiť mosím fakt vysoko, a nic na tym nezmjení ani absence jídla. Doporučuju.

4.25


Los prognózos

A toš hospoda tu funguje pod novým vedením a po rekonstrukci teprvá od loňskýho roku, tagže jest jasný, že si mosí svoju klientelu neenem napřed získať, ale hlavně aji udržet. V rámci dnešní náfštěvy sem zistíl, že kvalitní snahy tu sú, tagže vjeřím, že i gdyž sa knajpa nacházá vlastně mimo obec, toš že si lidi dajú tu prácu a tých pár metrú sem došlapú. Já po dnešku určitě tu nésu naposledy.