Hospůdka Moštárna, Neubuz


7.10.2018, sepsal Los & Luťas


Hospůdka Moštárna
Neubuz 125
763 15 Neubuz

Tel.: 775 138 528
Facebook: Hospůdka Moštárna v Neubuzi

Recenze z předchozích let:
2018-1

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš původně sem vůbec nechťél tuto hospodu znova v jednym roku recenzovať, ale při mojí asi páté letošní náfštěvje hír sem zistíl, že sa bude jednat o náfštěvu poslední se stávajícím provozním, a toš sem neváhál, pozvál ho na drink, zrobíl pár fotek a kapitolu pana Tomáše pjekně završím recenzú ...

V této hospůdce se poslední dobou celkem pravidelně nacházím, při mých čím dál častějších výletech na kole a jelikož situace přála, přidám svoji trošku rozumu k Losově recenzi. Vše podstatné již bylo zmíněno výše, tak jdeme na tooo.


Los pivos kvalitos

A toš desítkové Radegast a o stupeň vyšší Plzéň, to už bylo řečený a sepsaný v mojéj předchozéj recenzi, a na tym sa nic nezmjenilo ani fčil. Protože sem byl na kole a nemohl si dovoliť vyšší pivní voltáž z důvodu cesty dom, toš desítkové Radek zvítězíl i tentokrát. Z počátku sa ně zdál dajaký divný, asi bylo málo odtočíno, páč sme tu zapadli hned s otvíračkou, ale jaxa hospoda plnila a štamgasti zajisili svojim tempem řádý průtok, nemjelo to pak už žádnú vjetší chybu (3.50).

Já měl tu čest i při cestě na kole Plzeň ochutnat (i několikrát) a i přes to, že jsme byli zcela jistě mezi prvními zákazníky ten den, tak mé obavy o pachuť prvního piva ze bečky byly naprosto mylné. Plznička zahučela jak nikdy a chutově výborná. Radegastova desítka taky neměla chybu a v otázce piva se s Losem shodnu (3.50).

3.50


Los jídlos kvalitos

A toš tajak posledně, dali sme si enem česnekový čipsy, páč žádný řádný jídlo tu není, nebylo a nebude.

Asi není třeba přidávat nic dalšího. Kde nic není ani recenze nepomůže. Nicméně mě mrzí nevyužitý potenciál udírny! Klobáska z udírny by zcela jistě k pivku šmakovala. (x.xx).

x.xx


Los obsluhos kvalitos

A toš tenhle týpek tu tvoříl kolorit, a jeho pinglovský umjení nás vždy těšilo. Jaxa přiznál, po 18ti letech odcházá z branže, a ide rubať dřevo do lesa. Škoda, takto přicházá hospodská branže o jednoho z nejlépčích výčepáků a pinglů. Pro infomacu, naša náfštěva sa uskutečnila dva dny před jeho odchodem z putyky, v pátek 21.9.2018 ... (5.00)

Tak tenhle týpek co tu je (vlastně byl) neměl chybu. Jde vidět, že mu šlo o hladký chod knajpy a kmital ssebou jak štírek. I při běžném zátěžovém testu (objednat pivo, jak ho donese hned si říct o brambůrky a jak je donese, tak další pivo) kmital s úsměvem na tváři přes celou zahrádku. Tak takových jen víc! Snad nový majitel nebude uplně mimo mísu. S hodnocením se shoduji. (5.00).

5.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš dneskáj sme nebyli enem venku na megazahrádce, ale mrkli sme aji dovnitřka, protože sme byli zvjedaví, v jakým prostřédí sa tu pije v chladných mjesících. A možu řéct, že uvnitřka jest to velmi útulný, hrubý židle i neotesaný stoly byly úchvatný a kamna u zdi dávaly jasně najevo, že zimou tu klientela určitě netrpí. Letní megazahrádka schovaná před slunkem jak vzrostlýma stromama, tak slunečníkama pak slúží svojemu letnímu účelu víc jak důstojně a mysím si, že útulňéjších hospod moc v okolí néni (5.00).

Zahrádka je umístěna mezi hlavním silničním tahem a fotbalovým hřištěm. V dobách našich recenzentních návštěv panoval všude klid i přesto, že hlavní tah okupovaly motorové vozidla v nemalém množství. Jak to chodí při fotbálku netuším nicméně klidně prostředí za mě palec hore. Vnitřek hospůdky pěkně ve dřevě, výběr „baňkového“ pití nic extra, ale základ poslouží víc než dost. Záchody trochu menší ale udržované. Nicméně v hodnocení se držím trochu střídměji (4.00).

4.50


Los klientelos kvalitos

A toš moc lidiček sem tu nigdy nepotkál, toš nevím, co si o tym mám mysleť. Možná jedno z rozhodnutí o zmjeně působnosti pigla je aj neutěšená náfštěvnost tehotok podnik, keré je prostě plné asi enem f průbjehu fotbalových utkání na hřišču hnedkaj vedle, anebo pak na súkromných párty. Ináč bysem osobně nenašél žádné důvod semkaj jít, páč hospoda je mimo obec, tagže odsud domů daleko. Pár týpků a týpkiň sedělo jako vždy venku pod stříškú, tak šest sedum, víc ne-e, a to bylo asi tak fše (3.50).

Těžko říct. Je to podobná situace jako s jídlem – kde nic není.. Ikdyž občas jsme na pár místních v letním altánku narazili, ale seděli v poklidu a moc do řeči jsme se nedávali. Budu se držet průměru (3.00).

3.25


CELKOVÉ HODNOCENÍ

No uvidíme, jak to tu noví provozovatelé budou zvelebovat, za stávajícího to nebylo špatné, snahy o propagaci byly aji na socyjálních sítích, otevřenost pro pořádání soukroméch akcijí byla velká, tagže spokojenost. Pivko osvježující, na jídlo sice nic, ale totok jest pivnica, prostřédí famózní, obsluha taktéž a klientela dajaká byla, neotravující, nehlučící, ale dajaký kolorit tvořící. Za mně určitě mosím potvrdiť svoje vysoký hodnocéní z předchozéj recenzije, a určitě sa tu f průběhu pár mjesíců vyskytnu znova, abysem překontrolovál pravdivost mých slov (4.50).

Za současného stavu mám jen pozitivní slova. Uvidíme co s danou situací udělá nový majitel. Snad se k recenzi dostaneme už brzo (4.00).

4.25


Los prognózos

A toš hospoda by mjela fungovať pod novým provozovatelem, toš ten sa snáď bude snažiť, aby vydělál dajaký prašule, tagže sa minimálně na příští rok o její fungování nebojím ... v průbjehu nadcházející zimy ešče podrobíme z Luťasem hodnocéní vnitřních prostor s novým nájemcom, toš sa těším, těšíš, těšíme ...

I kdyby majitel byl dobrý, tak mám obavy aby vydržel delší dobu. Fluktulace lidí tady není buhvíjak velká a bude se muset hodně snažit aby sem lidi přitáhl a ještě se uživil. Mno uvidíme..