Restaurace Tesák, Tesák/Rajnochovice


10.3.2019, sepsal Los


Restaurace "Tesák"
Tesák 206
768 71 Rajnochovice

Tel.: 573 379 305
E-mail: restauracetesak@centrum.cz
Web: www.restauracetesak.websnadno.cz

Recenze z předchozích let:
2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2006

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš po dlúhé předlúhé dobje sa mně poščestilo, že sem mjél volné víkend enem sám pro sebe a tak program byl celkem jasný od začátku do konca. Výšlap. A ne ledajaké, prostě výšlap se fším fšudy, to znamená odjezd z Bystřice "desítkou" na Tesák, náfštěva místní nejoblíbeňéší putyky na svjetě a pak lehký volný sešup do Chvalčova do restaurace Říka. Fšecko probíhalo jak mjelo a ešče sem si i přes ten alkoholové opar aji spústu vjecí zapamatovál, a toš sa chcu fčilkaj podělit s ostatníma, jak sa tu na Tesáku žije, pije, chčije ...


Los pivos kvalitos

A toš oprotivá dřívjéjším časům sú tu hnedkáj dvje stupňovitosti přerovského Zubra, jedenáctkové Grand a čtrnáctkové specyjál. Jelikož sme chtěli dnešek přežiť, šli sme do nižší voltáže, ale vůbec ale vůbec sme nelitovali. Pjena čistá bílá jak má byť, chuť řízná a rázná, teplota chladná ale zubynevylamující a příjemný chmelový ocásek na patře nás ujistíl, že naša volba byla optimální a že sme tady dneskaj těch škopkú dali nepočítaně, to vám asi moc vykládať nemosím, že jo. Dal bych maximum bodů, ale to nemožu, to by to pivo moselo byť zadara. Nemám pivu co vytknúť, prostě sa dnes sešli fšecky pozitiva a my si moc pošmáknuli. No nic, ideme sa najest ...

4.75


Los jídlos kvalitos

A toš pravidelně jídelňák sem nafotíl a možete ho shlédnúť dole ve fotkách. Na výbjér je teho pokokot, tagže vybrať si dle aktuální chuti néni vůbec problém. Já mjél chuť na nemasový žrádlo a tak sem si objednál sýrovú trojku, což jest smažený hermelín, niva a eidam, doplněný šťúchanýma bramborama, Pítkeč sa pustíl do čistýho smažáku s vařeným zemákem. Mňam, obzvláště smažená niva byla výtečná a šťouchačky s osmaženú cibulkú byly jedny z nélepčích, co sem gdy jed. Tajak pivo, tak aj jídlo sa dneskaj povedlo, doporučuju si nechat při procházkách hlad a najest sa tu.

4.25


Los obsluhos kvalitos

A toš dneska tu kmitál dajaký nový středněvjeký klučina, což byla příjemná zmjena oprotivá vždy sa tu vyskytujících postarších ženštinách. Mosím pochváliť, že sa ničehož nedivíl naším specyjálním požadavkúm a s nóblesú nosíl jedno pivisko aj se štamprdlama jako by sa nechumelilo.

4.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš nostalgija od začátku do konca. Vlaječky u stropu sú tu desítky let a ať sa něgdo opováží je sundať, v tym okamžiku bysem tu přestál chodíť. Naščéstí sa jima tady chlubí a zostanú tu, co zu bude otevříno. Zubrácký ubrusy na stole čistý, překvaléním pak bylo, že už tu nenosijó příbory balený do ubrósku, ale sú uložený ve stojanu jako fšude inde. Díky temu, že sa tu nekúří, toš zmizéla aji deka, kerá dříve oddělovala přední "nekuřáckó" část od zadní "kuřácký". Vůně historie je tu fšude cítiť a já sa tu vždycky cítím "líp jak na svjetě". Hajzlíky už sice nezáří takovú čistotú jako po jejcih rekonstrukci, ale furt lepčí než gdysi. Zajímavostí bylo, že v zásobníku na papírový ručníky byl vložené špinavé kus, kerýho sem sa štítíl enem dotknúť, ale mysím si, že to byla něčí schválnosť ...

4.25


Los klientelos kvalitos

A toš vzhledem k temu, že sme tu strávili půlku dňa, toš sa tu vystřídala veškerá možná klientela. Díky temu možu dneskaj toto kritérium zhodnotiť velmi objektívně. Zrána sa tu nasáčkovala rodinka od děcek do deseti let až po baičky a dědečky, ti sa usadili k velkýmu stolu uprostřed knajpy. K pravé zdi, bráno z pohledu od vchodu, sa usadili dva týpci, každé sám ke svýmu stolu, keří sa buď chystali na výšlap, anebo už přišli z výšlapu. Pivo, rum a jídlo, to mjeli společné, a bylo viděť, že si přítomnosť na Tesáku taky užívajó. Po objedě už sa začaly scházat spíš rodinky, kerý od rána s děckama něgde rajzovali po horách a sem sa stahovaly na závjerečné pivo a rekonvalescenci. Taktéž postarší páry a opjet osamocení týpci, samopíči, o samotě popíjející a přemítající gdovíočem. Parádna, žádný konflikt, žádný otrava, žádný otrapa.

4.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Na Tesáku to možu, je to moje nejoblíbeňéší knajpa na celým svjetě, a totok moje přesvjedčéní sa samozřéjmje mosí odraziť aji v celkovým hodnocéní. Co tady zlepšiť? Třeba hygienu na hajzlíkoch, pustit tam teplú vodu by nebylo na škodu. A taky gdyby začali nabízať ubytování, mysím si, že by sa tu našlo dosť lidí, keří by odolali lákadlu súsedního hotelu Čerňava a přespali přímo v budovje, gde zachlastajú. Ináč doporučuju nic nemjeniť, ani interiér, ani exteriér, ani kuchařa, ani pivo; jest jasný, že obsluha sa tu mjeniť bude, ale pokáď bude podobný kvality jako dnes, tak pak nebude problém. Návštěvu tu možu enem doporučiť a ten, gdo nebýl nikdy v hospodě na Tesáku, tak ešče nigdy nebýl v pořádný hospodě. Howgh.

4.25


Los prognózos

A toš pokáď tu budú chodiť lidi, bude to tu fungovať, ale to přece néni žádná múdrosť, to přeca dá rozum, že to tak mosí byť. Já budu tajně dúfať, že sa tu budu moct stavovať aji se svojima děckama a vnúčatama, páč toto retro prostřédí už sa nigde moc nevyskytuje, a jest potřeba lidem ukázať, že neenem navoněný sterilní restauračky umí zaujmout a skvjele napojiť a nakrmiť.