Restaurace Tesák, Tesák/Rajnochovice


1.2.2015, sepsal Los


Restaurace "Tesák"
Tesák 206
768 71 Rajnochovice
Tel.: 573 379 305

Recenze z předchozích let:
2014, 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2006

Los slovos úvodňos

A toš totok byl cíl mýho dnešního pěšotůristického výletu. Započali sme s Pítkečem svoje putování na Trojáku, a poněvádž sme se tam trocha víc zdrželi než bylo v plánu, toš sme sa vykašlali na Hostýn a valili podél sjezdovky z Trojáku dolů, pak nahoru na Vičanov a kolem Tesáckého cvičáku až tu, do restauračky Tesák.


Los pivos kvalitos

A toš tady byla pivní nabídka velmi velmi lákavá - nový Zubr jedenáctka pod názvem Grand. Toto pivko sem už vyzkúšál na Ovčárně a dodnes si pamatuju úžasnou chmelovú a hutnú chuť. A nejináč temu bylo aji tu; pivko bylo donesený v krásných zubráckých krýglech a pjena se skvěla svou bělostí i šeru, kerý taddy všude vládlo. Chuť byla ta očekávaná, to znamená hutná, ne moc nahořklá ale zase ne moc sladká. A toš nezbývalo než tady loupnúť několik škopků až do odjezda autobusa, čehožpak sme nijak nelitovali, protože čas u tohotok pivka strávený zdál se nám i tak převelmi krátký. Bravo!

4.50


Los jídlos kvalitos

A toš protože už sem se jakžtakž najedl na Trojáku, toš sem hodně přemýšlál, co si tady vůbec dám za pevnú stravu. Nakonec zvítězil obyčejný vepřořízek s maštěnýma bramborama a stejně jako temu bylo u piva, ani tu sem svojeho výbjeru nelitovál. Brambory byly maštěný máslem dostatečně a poté, co sem si řízek přisolíl, toš sem nemjél vjetších výtek. Fajne, pro tůristy určitě dostatečná kuchyňa.

3.75


Los obsluhos kvalitos

A toš byl tu novej výčepní, daaký týpek kol a kolem štyrycítky, ale ten sa většinó vyskytovál enem za výčepním pultem. Aji tak sa mjel co otáčať, páč hospoda byla v dobje našeho příchodu tak z poloviny obsazená a i gdyž sa to pak docela vylidnilo, žíznivých hostů tady bylo furt dost. Nás obsluhovala paní po padesátce, kerá v pohodě lítala mezi stolama a gdyž už nestíhala, toš jemně húkla na výčepáka, aby jí pomoh dajaký to pivko donýst k určitýmu stolu. Obsluha tudíž bez vjetších výtek.

4.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš vlaječky všude pod stropem kam oko dohlídne. Bez vlaječek by nebyl Tesák a toš enem dúfám, že je nigdy nigdo nesundá, páč potem by veškerá atmosféra šla do kytek. Stolů po hospodě je fakt hodně, ale určitě ona kapacita není nijak naddimenzovaná, páč žíznivých a hladových turistů sa tu o víkendech určitě vyskytuje do bludu. Z fotek pod recenzú možete interiér shlídnout sami, nemá smysla to víc popisovať, páč jedna fotka dá určitě za tisíc slov. Bohužel jak je interiér příjemný, o to je to horší na hajzlech; špína, smrad, enem studená voda, chybjející kapesníčky, pochcaná zem, na prkýnko bych nesedl ani s půlmetrovým nánosem hajzlpapíru na něm, no fuj. Špinavé hajzíky prostě sráží hodnocení prostředí o několik řádů dole.

2.00


Los klientelos

A toš spousta turistů, tak to tu je asi furt. Přes týden bysem tipnúl, že je tu mrtvo, ale o víkendech to tu určitě žije od rána do večera. Poznať to ide aji podle plných parkingů jak před hospodú samotnú, tak na place u autobusové točny. A mně lidi v hospodě vyhovujú, musí tam byť a tady sú, takže klientelu hodnotím taktéž nadrpůmjerně.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

A toš co na to řéct? Pivo jedna báseň, jídlo výživné a chutné, byť žádné gurmánské hody nečekejte; a proč taky, totok je turistická hospoda a ne dajaký hotel či zážitková kuchyňa. Klientela furt se střídající podle teho, jací tůristi sem zrovna zavítajú a prostředí hospody je útulné s atmosférou; bohužel hajzly jsou hnusný, přehnusný a tento fakt přebíjí celkový dojem a tudíž nelze hodnotit celkovje lépe než hodnotím; pokud se hygiena na WC zvýší, poteče i teplá voda a papírových kapesníků bude na utření rukou dostatek, klidně pak přičtu k dnešnímu hodnocení celý bod nahoru, takhle ale k dnešnímu dni bohužel.

3.50


Los prognózos

A toš vjeřme temu, že sousední hotelová restauračka není konkurencí, protože pak by tu bylo asi prázdno. Ale zase pokud tady tvoří klientelu z 99% turisti, taxe o Tesák moc nebojím, a to je vlastně dobře, těším se tu na další návštěvu (ale chcát budu chodit ven).