Restaurace Tesák, Tesák/Rajnochovice


17.4.2016, sepsal Los


Restaurace "Tesák"
Tesák 206
768 71 Rajnochovice
Tel.: 573 379 305

Recenze z předchozích let:
2015, 2014, 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2006

Los slovos úvodňos

A toš zasa su v horách týchto hostýnských, a jak ináč začať tůru než pjekně v hospůdce, gde sa človjek cítí pohodlně. Na Tesáku, není inačí volba. A toš si to teda partyja šineme pjekně z buszastávky přímo dovnitřka týhle legendy mezi turistickýma občerstvovnama.


Los pivos kvalitos

A toš dneskaj je tu na výbjer víc piv než enem tradiční jeden jedenáctkové Zubr, a sice taky Zubr, ale dajakýsik jarní specyjál či co. Ofšem odolál sem a jal sa holdovať jedenáctce Zubru pod názvem Grand, což je štyrykrát chmelené mok. Pjena bílá, asi majó čistý trubky, teplota jak z osmého schoda, takže chladňéší než optimum, ale na-ex to vypiť nescu, tak co, pořád lépčí než teplý. Chuť parádně nasládlá a říznutá chmelovú hořkosťú, mňam!

4.50


Los jídlos kvalitos

A toš tadyk bylo do kuchyně zainvestováno nemálo peňazí a toš sme sa jali zkusiť místní kuchyňu pjekně od podlahy. Guláš s pjeti knedlama, skvjelé! Sýrové smažáky tři druhy s hranclema, průmjer. Hranolkový hnízdo hajnýho Robátka, průmjer. Polífčička zelňačková, chutná, ale žádný hody to taky nésó. Takže lehký nadprůmjer, pochutnali sme si fšeci, to ne že ne, a na zdéjší turistické občerstvení je to opravdu nadstandard, ale nic víc.

3.50


Los obsluhos kvalitos

A toš dneskaj to byla tragédyja. Putyka bylo dosť narvaná, a i přesto, že obsluhující byli celkem třé, toš absolutně nestíhačka. Prázdný krýgle na nás na stolech čumjely dlúho předlúho, ani gdyž sa kolem nás někdo přitočíl, toš ho nebo ji nenapadlo prázdný sklénky odnést, donáška pejva váznula, a jídlo sme mjeli natřikrát. Při prázdňéjším lokále by to asi bylo daleko lepčí, ale keré hospodské chce prázdné lokál, že? Asi žádné, takže správné hospodské chce a mosí byť nachystané na to, že sa mu lokál zaplníl, a tento staf musí byť schopný obslúžiť. Dneskáj to prostě neklaplo, a i gdyž sme nakonec fšecko dostali bez chyb a reklamací, toš to vječný naháňání obsluhy k našemu stolu bylo frutrující.

2.50


Los prostřeďos kvalitos

A toš vlajka sem, vlajka tam, vlajka kam sa podívám. Interyjér pajzlu je stále stejný a je to tak nechaný schválně, a mezi nama, je to tu skvjelý. Navíc od posledně zcela zrekonstruovali neenem kuchyň, ale konečně byly opraveny i hajzlíky, gde je to konečně plně hygienické a dokonca tam teče teplá voda. Bravo, tak tady to poskočilo v kvalitě prostřédí o dvje třédy véš!

4.25


Los klientelos

A toš aj gdyž to na fotkách néni viďěť, toš tu bylo natřískáno (fotky totiž byly pořízeny počas jiné než dnešní návštěvy - pozn. red.). Hukot tu býl jak na nádraží a fluktuácija klientely byla neuvjeřitelná, mnohdy enem pivo a pryč, častějc tu pak byli i ti, co sa chtěli najest, ale taky enem žrádlo a pryč. Paráda!

4.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

A toš skvjele tu dnes bylo. Pivko jedna báseň, ale bylo problém sa vůbec nekeho dovolať, aby nám ho přinésl. Jídlo průmjerný, ale určitě né špatný. Klientela hlučná, takže dotvářela skvjelú atmošku celý týto tůristický hospody. Nám sa tu líbilo, poseděli sme dostatečně a tím, že sa tu chceme ešče vrátiť, toš doporučujeme.

4.00


Los prognózos

A toš určitě to tu bude fachčiť i dál, po rekonstrukciji hajzlíků se tu určitě lidi už nebudó báť chcát, takže za nedlouho tu opjet nashledanó.