Bufet Koupaliště, Sehradice


27.7.2019, sepsal Los


Bufet Koupaliště Sehradice
Sehradice 143
763 23 Sehradice

Tel.: 725 121 142

Recenze z předchozích let:
2018, 2017

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš semkaj sem sa těšíl hodně hodně, ale letošní léto neléto jaksi moc neumožňovalo venkovní kúpání. Až teda fčil sme sa sem konečně mohli vypraviť, vedro jako v pekle, víkend před nama, a toš nejlépčí čas smočit naše pivní těla a občerstviť sa jak pivkem Hrádek, tak místníma pokrmama.


Los pivos kvalitos

A toš na pivním poli došlo k velké zmjeně, a gdyž říkám k velké, tak mysím k velké. Namísto Hrádku 11 Karpat se tu čepuje Hrádek 10 Rejtín. To by nebylo nic až tak převratného, gdyby se nejednalo o hnus humus fialovej. Ano, na Hrádek 11 jsme tu jezdili už enem kvůli němu, a okoupání pak bylo spíše enem bonusem, ale na tuhle sračku tady určitě už nepojedu. Proboha proč? Vždyť desítku tu majó v podobje Radegasta, toš proč ešče další desítku? A ešče k temu tak hnusnou? Bod dávám jen za to, že to mjelo pjenu a že to mjelo správnú teplotu, ináč důrazně nedoporučuju. Druhý bod pak dávám za to, že to nemusíte piť, ale možete si dať už zmiňovanýho Radka, takže na suchu nezostanete.

2.00


Los jídlos kvalitos

A toš místní nakládané hermelín v pikantní omáčce plný česneku a dozdobený čili papričkou je vyhlášenú specijalitú. A letos je temu nejináč. Chuť výtečná, sice mohlo byť naloženo dýl, ale asi díky velké spotřebje nemá šanci nová várka hermelínů čas ani vyzrát. Dalším jídle je tu cigáro, resp. dvje megadlúhé nohy cigára z produkce místního zabijáka Sanytráka, a taktéž velmi šmakózní. Pro děcka sa tu smaží furt dokola hranolky doplněný kečupem nebo tatarkú, a pro faňšmekry je tu aji utopenec, kerý sme sice nezkusili, ale chystáme sa na to. Hlady tady určitě nigdo nepojde, a dokonce si človjek aji pošmákne. Gut.

4.00


Los obsluhos kvalitos

A toš mladá dífčina na druhý straně barovýho okýnka pivo točila už jako zkušený pingl, což sa odrazilo jak v rychlosti, tak kvalitě natočéní. Kromje pivka točila aj Kofolu děckám, takže fšecky tři výčepní kohoutky sú využitý. Mjela dajakú pomocnicu vzadu, kerá pomáhala opíkať cigára na elektrickým grilu, smažiť hranolky, a chytať hermelíny apod. Lístek si možete vziť buď ke stolu, anebo je možno ho nechať u ní, což je výhoda, páč ináč ve vjetru budete lístek hledať furt gde možně po celým areálu. Obsluha je ochotná to při čase aj donýst ke stolu, což je spíš výjimka, ale tady je to oficiálně samoobsluha, toš tak to človjek musí brať, a s tímto já osobně problém nemám.

4.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš krásý venkovský kúpališče, v oploceným areálu, úplně mimo hlavní komunikaci, tagže pohoda, klídek, tabáček. Díky temu, že vloni vykáceli vzrostlý stromy v areálu, toš stín museli nahradiť velkýma slunečníkama, což je v řešení naprosto v pohodě, nehledě na to, že ten, gdo se chce slunit, tak ide stejnak na slunko, a ten, gdo nechce, toš sedne pod stříšku u bufáče. Další výhodú pokácení stromú pak je, že z nich nelétá bordel do bazéna, tagže voda tu je fakticky čistá, a dneskaj s ohledem na tropické teploty posleních dní byla jako kafé. Bufáč sám o sobje nabízá desítky míst k sezení, a gdo sa nevejde pod střechu, toš može využíť dřevjených stolů a lavic vedle hajzlíků u nevyužitého megaohniště. Zajímavý je sledovat lidi cestou na hajzlíky, protože enem místní a zasvjecení vijó, že pravý dveři sú ženy a levý muži; neznalý mužik si to pak v pohodě može nakráčet mezi ženský, protože označéní na dveřách je z druhý strany, tagže rozlišiť to pak može enem tím, že nevidí pisoáry...

4.50


Los klientelos kvalitos

A toš co sem tak viďél, tak dajaký auta stály před areálem, tagže sú tu aji lidi z vjetší dálky, než enem ze Sehradic. Nicméně s postupem času tito mizijá a ostávajú enem místní, což ale vůbec není na škodu, protože všecko se pak stáhne do bufáče a kolem bazúnu je mrtvo pusto, gdežto v bufáči to začíná žiť. Obsluha točí jedno pivko za druhým, začínajó lítať štamprdle, a začíná se zesilovať muzika z amplionů rozvješených pod střechů. Dost dobrý pak je, že bazén je k dispozici furt, tagže aj za tmy sa tu dá skočiť do vody, čehož sme řádně využili, abysme trošku odrazili nápor alkoholu v krvi.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Mysím si, že jakožto koupaliště s klidným odpočinkem je to sehradické parádní. Relativně málo lidí, hospoda hned na břehu, voda čistá a osvěžující, pivo Hrádek už bohužel ne, alepak když zkousnete Radegasta, tak aj pivkem se tu možete hostiť. Na jídlo sa tu taky neco najde, prostředí komorní, klidné, tiché, příjemné, lidi fajní, nevím, co temu moc víc vytknúť. Dneskáj hodnotím o něco líp než vloni, ale ne kvůli pivu, ale kvůli obsluze, kerá za ty roky už chytnula grif a natočení pivka a příprava jídla už netrvá celú vječnost, ale klidně si na to možete počkať u okýnka.

4.00


Los prognózos

A toš kúpák jest v područí zdejšího zastupitelstva, a tak pokáď sa bude dědina aji nadále takhle starať, toš nemám strach o budúcnosť ...