Bufet Koupaliště, Sehradice


22.7.2018, sepsal Los, komentuje Rotkader


Bufet Koupaliště Sehradice
Sehradice 143
763 23 Sehradice

Tel.: 725 121 142

Recenze z předchozích let:
2017

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš je temu skoro přesně rok, co sem sa tu vyskytnúl a přinésl vám svoju recenzu tohoto kúpališčovýho bufáča, a už sem tu zaséj. Horko jako prase, kúpališče Duha v Luhačkách opjet narvaný k prasknutí, a toš sme sa opjet vydáli do téjto vesničky, abysme svlažili naše pivní těla.

Je to zvláštní. Luhačovice jsou hojně navštěvovaným městem, řekl bych, že jde dokonce o nejvíce navštěvované město v celém Zlínském kraji, samotný Zlín nevyjímaje, a přesto je zde pouze jedno pidi koupališťátko. Jsou zde sice nějaké atrakce pro děti, které v Sehradicích nenajdete, ale ty dva pidi tobogány to moc nevytrhnou. Asi Luhačovice spoléhají na to, že sem jezdí spíše lidi starší a pokročilí, léčit se do místních lázní, a koupat se v hotelových bazénech a wellnessech. Přesně jak Los popsal, Duha byla narvaná k prasknutí, a i když jsme ve vodě viděli dostatek prostoru pro naše pivem nateklé těla, tak jsme to vzdali ještě před zaplacením vstupného a při příjemné vzpomínce na loňský rok s pivem Hrádek v ruce jsme se obrátili a pelášili do Sehradic.


Los pivos kvalitos

A toš stejný značky piv a stejný voltáže, tagže pro pořádek desítkový Radegast a jedenáctkový Hrádek ze Slavičína. Páč sem mjel žízeň jak zavalené horník, nemjél sem problém pozřít obje dvje, byť u Radka to bylo z čistě recenzentských důvodů, páč tohle pivo a ešče k temu v desítkovým podání moc nemosím (ale lahvovú dvanáctku si klíďo píďo dom kúpím, to zas né že né). Radek býl skvjele hořký, osvježující a chladný. Hrádek naproti temu byl sladký, ale neméně osvježující a neméně chladný. Mosém potvrdiť, že co sa piv týká, toš tadyk sú jedny z nejlépších čapáků široko daleko.

Osobně Losa moc nechápu, proč se pořád brání tomu Radegastovi, vždyť je toto pivo v poslední době výborné; buď změnili sládka, anebo se mi prostě chutě mění, a já osobně jsem spíše na Radegast. Ten byl na desítku nečekaně chutný, čekal jsem opravdu spíš nějakou vodu na kolena říznutou chmelem, ale opak byl pravdou, a na pivku jsem si velmi pochutnal. Následující Hrádek byl oproti tomu velmi sladký, ta změna chutí byla velmi výrazná, ale mě jakožto milovníkovi sladkého Zubra to nijak nevadilo. Vloni jsem zde zaslechl, že ve slavičínském pivovaře jsou piva vyráběny s velmi rozdílnou kvalitou, prostě jak se sládek vyspí. Letos je prý všechno jinak, sládka vyměnili, a tak jsou všechny várky vyrobeného pivního moku jedna jako druhá, a navíc velmi chutná. Dokonce jsem od jednoho místního týpka získal pivo Hrádek ve dvanáctkovém provedení, sice v PETce, ale jak jsem následně ochutnal doma, tak šlo o jedno nejchutnějších piv, co jsem měl čest kdy ochutnat. No vida, Slavičín, můj nový pivní objev, a vůbec nelituju. Vloni dal Los maximální hodnocení, nechápu proč tak neučinil i letos, já bych se tomu vůbec nebránil.

4.75


Los jídlos kvalitos

A toš oprotivá loňsku tu chybí hlavňí jídelní lákadlo, a sicéj nakládané hermelín. Na to, že už jest půlka letní sezóny pryč, toš tu na jídlo chybí půlka jídelňáku, tagže k nasycéní tu jest enem miska s hranolkama a na přání klobáska. No nic moc. Aji na pitoméj Rusávje majó langoše, bramboráčky apodobně, tu by se slušelo opravdu něco přihodiť. Nevadí, hrancle zasytily, o zbytek sa postaralo pejvo.

Ouha, když jsem shlédnul jídelní nabídku visící na zdi vedle výčepu, můj žaludek zaplesal radostí. Jak rychle jsem se natěšil, tak rychle jsem se zklamal, ani hermelín, ani utopenci nebyli k dispozici, klobásky by mě sice udělali, ale moc se mi nechtělo čekat, a tak Losovy hranolky přišly vhod aspoň na rychlé zasycení a trocha soli i na navození větší žízně. Zklamání veliké převeliké. Jak už bylo zmíněno, už jsme za polovinou letošní letní sezóny, takže mít všechny jídla k dispozici by už mělo být samozřejmostí. Anebo pak druhá možnost, prostě ty jídla, která nejsou, jednoduše sundat z nabídky ze stěny a je vyřešeno.

2.00


Los obsluhos kvalitos

A toš průbježně sa tu točily dvje pomladší holčiny, kerý víceméně tráví svůj čas za okýnkem, gde čepujú, dávajú na pult sodovky, jídlo, pokřikují na hosty, aby si přišli pro nachystaný pití i pochutiny, vydávajú zmrzlinu, kasírujú apod. Něgdy ale taky vylezú z onéj budky a posbírajú prázný sklénky od těch, kerým bylo zatěžko to donýst zpjet, anebo zapomněli. Párkrát sa stalo, že jídlo aji pitivo donesli ke stolu přímo hostům, takže i gdyž je jednoznačně na okýnku napsáno, že sa jedná o samooblužný provoz, tak to není až tak pravda, a něgdy ide o poloobslužný bufáč. A naprosto f pohodě.

Na všech koupalištích jsou bufety samoobslužné, takže nejinak je tomu i zde a myslím si, že jiná možnost není s ohledem na účel koupaliště ani možný. Obě dívčiny točily pivko s přehledem, určitě to nedělaly prvně, ani prvním rokem, na pivo jsem čekal opravdu jen pár desítek vteřin, takže se po objednávce ani nevyplatilo se vracet ke svému stolu, protože to bych se uchodil. Pokud jsem jednou neslyšel, bylo mi pivo doneseno až na stůl, takže velmi překvapení.

4.25


Los prostřeďos kvalitos

A toš pokáď budu hodnotiť enem bufáč, tak tady k žádný zmjeně oprotivá loňsku nedošlo, rozmísťéní stolků a židlí jest furt stejný, akorát tu došlo k jedný investici, a sicéj, že byla na zeď nainstalována televiza, tagže bylo možno kukať na probíhající mistrovství svjeta ve fotbálku. Toto je příjemné doplňéní příjemnýho interyjéra, i gdyž asi ne každé to ocení. Kromje teho tady sú aji repráky na slúpech, tagže pokáď neide telka, je puščený rádyjo a tak tu není mrtvo a ticho. Co sa týče okolá bazéna, toš tadyk došlo taky k úpravám, a sicéj, že byly vykácený všecky stromy, kerý sa v areálu loni nacházely. No nevim nevim, stromy slúžily jako přírodní stínidlo pro náfštěvníky, takhle sa mosijó buď smažiť na přímým slunku, anebo sa schovávať pod malýma žlutýma slunečníkama, kerý sú tu nachystaný. Ale těch je velmi málo, tagže při vjetší náfštěvnosti sa prostě bude vjetšina na tom slunku přece enem smažiť.

Tady je bufet takový příjemný, maličký, komorní, celozastřešený. Určitě to tu slouží i jako letní hospůdka, není to tedy jen čistokrevný koupalištní bufet, ale vlastně konkurence pro hospodu v Sehradicích. A to konkurence velmi solidní. Jedním očkem jsme koukali na televizi, kde šel zápas z MS v Rusku, poté začalo hrát rádio, takže letní romantika byla dokonalá. Posezení je tu spousta, většina zastřešená, pak ještě nějaké stoly a lavice jsou vedle záchodů i s megaohništěm, které ale asi není nijak využíváno. Plastové stoly a židle nejsou na škodu, naopak, pokud člověk přijde mokrý z bazénu, tak je to ideální. Jak je pod stříškama příjemně, tak asi méně příjemně se cítili návšštěvníci u bazénu, protože v areálu neexistuje žádný stín. Ale co, kdo chce pivko, sedí v bufetu, kdo chce vodu a slunce, tak je u bazénu, každému to jeho. Velmi příjemné místo, určitě příjemnější než v Luhačovicích na koupališti Duha, ale možná je to dáno tím, že je zde méně lidí, a tak méně křiku a jiných otravných elementů.

4.25


Los klientelos kvalitos

A toš co byste čekali, prostě děcka lítající a cákající kolem a v bazeňě, k nim samozřéjmje rodičové, buď obá dvá, anebo aspoň jeden. Co je ale příjemný překvapéní je, že sa tu vyskytujú aji štamgasti, keří sedíja u stola nejblíž výdejního okýnka, a keří sem vůbec ale vůbec nechodíja na kúpák, ale čistě za pivním občerstvéním, a nutné říct, že tvoříjá příjemnú skupinku, kerá svojim halasem aji přítomnosťú samotnú dotvářajú příjemnú atmošku.

Osobně nedokážu posoudit, jestli zdejší osazenstvo se nějak liší od ostatních koupališť, a to nejen ve zdejším kraji, ale vlastně všeobecně. V době naší návštěvy byly stoly a stolky pod zastřešenou částí posezení de facto všechny plně obsazeny, což sice na jednu stranu bylo příjemné zjištění, ale na druhou stranu si vlastně nebylo kam do stínu sednout. Proto jsme se usadili pěkně na sluníčku u měgaohniště vedle toalet, to aby nám volty z pivka intenzivněji proudily do krve. Několik ležících osob okolo bazénu pak svědčilo o tom, že nejen za pivem sem někteří přišli. A samozřejmě děti tady chybět nemohly, pro ně byl bazén hlavním zdrojem zábavy. Prostě standardní osazenstvo, ničím podle mě výjimečné, ale ani ničím neotravné.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Celkovje mosím hodnotiť pozitívňě, páč jest to tu faň. Pozitivama určitě sú - vynikající pivko, příjemný prostřédí a přítomnosť štamgastú. Negativama ofšem sú - chybjející půlka jídelní nabídky, samoobsluha a vykácený stromy, kerý prostřédí kolem bazéna jednak zastiňovaly, a jednak dodávaly pocit súkromí. A i gdyž hodnotím o neco hůř jak vloni, tak se semkaj budu vždycky těšiť.

Kvalitativní rozdíly mezi bufety na koupalištích nejsou nijak zvlášť rozdílné, a ani zde nevidím nějaká extrémní pozitiva, proč by měl člověk zajít zrovna sem. Ano, pivo bylo fantastické, ale s ohledem na vzdálenost od měst se sem člověk stejně musí dostat autem, takže jej neochutná. Výhodou určitě je, že zde není hlava na hlavě, a tak člověk v klidu i zaplave a zrelaxuje. Nevýhodou pak určitě je studená voda, velmi chabá nabídka jídel a absence stínu, tedy když nepočítám zastřešenou část posezení u bufetu. Já bych dal hodnocení dvě, pokud je člověk autem, tak 2,5, pokud si ale pivo dát může, tak souhlasím s Losem.

3.50


Los prognózos

A toš tu to patří obci, tagže aji gdyby to tu moseli dotovať, tak snáď to tu bude fungovať, páč jest to dělaný hlavně pro občany, a ne na dajaký výdělek. A to je faň.

Jako služba místním to zde určitě slouží výborně, obec se stará o posekání trávy, čistotu bazénu, údržbu toalet a prostředí všeobecně, takže to zde vypadá na úrovni. Jak jsem se ale dozvěděl, tak zde neprobíhají žádné akce ani párty, a to ani veřejné ani soukromé, přičemž by to díky odlehlosti od obydlí neměl být problém. Ale i to svědčí o tom, že na zdejším koupališti nemíní obec vydělávat peníze, ale chce to zde nechat čistě jako službu občanům, a to se musí oceni.