Bufet Koupaliště, Sehradice


2.7.2017, sepsal Los


Bufet Koupaliště Sehradice
Sehradice 143
763 23 Sehradice

Tel.: 725 121 142

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš sme sa tu objevíli úplně náhodú, páč původňě sme chtěli zajet na Rusavu, a gdyž nevyšla ta, toš sme si to nasmjeřováli aspoň při cestě do Luhaček pak na kúpališče u přehrady. Ale kamoši mňa už dopředu tydlyfonem upozorňováli, že tam to bývá narvaný, a že sa mám rači objéviť v Sehradicách, gde je sice enem bazén bez dajakých atracijí pro děcka, ale zaséj tam néni tolik lidí, a v bufáču sú určitě lepčí laskominy, než široko daleko. A toš sem rači dal na rady a objevili sme sa na sehradským kúpališču, děcka ve vodě, já v bufáči ...


Los pivos kvalitos

A toš piva sú tu dvje, vlastně enem jedno, to druhý za pivo moc neberu. Tím pivem byla pro mně zcela neznámá, a o to více překvapující, značka Hrádek z nedalekýho Slavičína, na kerým sem ten den uleťél; a tím nepivem mám na mysli desítkovýho Radegasta, kerý, opjet o to více překvapující, mjél snáď vjetší výtoč než Hrádek; ale proti gustu žádné dišputát, že jo, asi sú místní už teho slavičínskýho pejwa přepití, ináč si to neumím vysvjetliť. Hrádek býl famózní - hutná pjena, kerá držala až do samotnýho posledního loku, příjemná pivní plná chuť, je fakt, že pro nekeho sa to može zdáť trochu sladší pivo, takže ti preferující hořký piva majó smolu. Já nemožu dať inú známku než maksimální, páč mi chutnalo víc i jak můj oblíbené Zubřík Grand. Škoda enem, že piva byla točená pod mírú (viz foto níže), a to něgdy fakt hodně (aji 1,5 cm pod čárkú), takže sem mjél namísto půllitra často enem čtyřdecku ... ale tu hodnotíme chuť, a Hrádek je top pivo.

5.00


Los jídlos kvalitos

A toš tadyk majó docela výbjér - cigáro s hořčicó, domácí utopenci, nakládané hermelín a typický hranolky. Ochutnali sme fšecko a tak ke fšeckemu možu dačo říct. Jednoduše, fšecko jest velmi chutný! Cigára udělaný na venkovním elektrickým grilu sú asi z dajaký domácí výroby, páč tam bylo cítiť maso; utopenec je megautopenec, s velmichutným nakyslým zálivem a nakládanú cibulkú; na hranolkách néni co zkaziť a podle chuti je možnosť si dať tatarku anebo kečup; no a na závjér nakládané hermelín jest taktéž z domácej výroby, páč takový sem ešče nežral, poctivje naložený do česnekovo cibulový zálivky. Co dodať? Tu sa (narozdíl od kúpališče na Rusavje) dá f pohodě najest, a dokonca si aj pochutnať.

4.00


Los obsluhos kvalitos

A toš obsluha bývá nejlabčím článkem snáď na fšech kúpališčách, a nejinak je temu aji tu. Pokáď narazíte na mladú blonďatú dífčinu, toš máte smolu; ta je jak roztržitá, tak zapomjetlivá. Takže sa vám može lehce stať, že vaša objednávka jest zapomenuta, a čekáte zbytečně. Kromje teho čepuje suprovní podmíráky, takže sem chlastál čtyřdecáky. Lepčí je to f případě, že narazíte na hnědovlasú brýlatú dífčinu, ta stíhá obsluhu s přehledem, dokonca aji roznášá pochutiny po stolech, což jest mnohdy rychléjší než vyřvávat zpoza okénka, že už je nejaké žrádlo hotové.

3.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš sem pořídíl spústu fotek, kerý najdete pod recenzú, abysem to nemusél moc popisovať. Ale aspoň v krátkosti - jeden bazén, dostatek místa kolem pro ležání a u bufáče taky dostatek posezéní pro žíznivce a hladovce; kromje teho sú vedle krytýho posezéní ešče lavky vedle bez střechy, takže místa je tu opravdu pro desítky a desítky lidí. Problémem može ale byť, že spústa náfštěvníků bere plastový židličky pod střechú jako svoju základňu, to znamená, že obsadí stoly a židle dekama, ručníkama, taškama apodobně, no a to se pak kapacita posezéní u bufeta radikálně smršťuje, a mnohdy tak mosí žíznivec dať pivsona buď na slunku na lavkách anebo na svojí dece. Ale to sa naščéstí stává málokdy. Celkovje tu moc lidí nechodí, alespoň ve srovnání s inýma kúpališčama například v nedalekých Luhačovicách, a proto je tu klid, pohoda, takový komorní, až domácké, prostřédí, a totok jest nutno oceniť. Hajzlíky sú docela čistý, dokonca jest možno sa aj vysprchovať, ale to sem rači nezkúšál, páč paradoksně sprcha byla nejvíc špinavá.

4.50


Los klientelos kvalitos

A toš tady sa dajú najíť aji štamgasti, což je velmi příjemný zjiščéní. Ceny sú tu totiž více než lidový, a toš jest to tu velkú konkurencí sehradický hospodě, kerá sa stala hospodú roku Zlínskýho kraje za loňské rok. Štamgasti vjetšinú obsadí stůl hnedkaj naproti výdejního okýnka, popřípadě pak zboku bufeta pod deštníkem u grilu a výdeje zmrzliny. Na zbytku zastřešenýho posezéní sa pak nacházajú vjetšinú náfštěvníci, keří nechcú zdechnóť na slunku na dece a toš sa po kúpačce stahujú pod střechu do stína. To, že zabírajó místo případným pivním ochutnávačom, to už tu zmíněný bylo, ale naščéstí sa nestává moc často, že by tu bylo tolik lidí, že by nebylo nakonec kam sednúť. I díky relativně malýmu počtu náfštěvníků tu néni slyšet jinde fšudypřítomné dětské ryk, řev, křik a brek, a totok jest to nejzajímajéjší pozitivum, co sem tu stačíl vysledovať.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Jo, toš jaxa bude dať, toš budu jezdiť sem, daleko rači než do Luhaček, na Rusavu či do Zléna. Nejlepčí pivo, sice mnohdy podmjerečný, chutný jídlo, samoobsluha u výdejního okýnka a obsluha uvnitř občas roztržitá, občas zapomjetlivá, nicméně vždy usmjevavá, navíc případný výhrady f pohodě vynahradí parádní prostřédí a celkovje klidný pobyt, proto mosím hodnotiť velmi pozitívně, a tím pádem tu určitě nésu naposledy.

4.25


Los prognózos

A toš tu to funguje pár let, poslední dva tři roky pré pod obcí, předtým to mjél gdosik pronajatý. Díky temu, že obec určitě má zájem na vysoké kulturní úrovni svojich obyvatél, toš má a bude mjeť zájem o to, aby to tu fachčilo, proto nemám o buducnosť obavy, a to ani kúpališče jako celku, tak ani bufeta jako takovýho. A to je podle mně moc dobře ...