Penzion André, Velké Pavlovice


28.11.2021, sepsal Los


Vinařský penzion André
Pod Břehy 565
691 06 Velké Pavlovice

Tel.: 777 468 894
E-mail: recepce@slechtitelka.cz
Web: www.slechtitelka.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš sepsať tutok recenzu sem po pravdě zvažovál víc jak tři roky, teda vlastně od tý doby, co sme tutok megaluksusní usedlosť objevili, a kam si jedenkráť za rok jezdíváme vyhodiť jaxařiká z kopýtka. Úroveň zdejšího prostřédí, neenem restauračního, ale celkovýho, ruku v ruce se spojenýma službama, je prostě úplně na inačí úrovni, než gdekoli sme doposaváď byli. Jedná sa opravdu o hodně "hóch" místo, kam sa snáď ani normální človjek nemože dostať, a gdyž ano, toš enem účelovje, na objednávku. Taky proto sem si napřed myslél, že hodnotiť takové podnik je vlastně zbytečný; buď někemu luksus sedne a pak to tu vychválí do nebes, anebo si može mysleť neco o sobcích a pak to tu pošle do pekel. No a právje tato myšlénka mně nakonec po třech celovíkendových náfštěvách hír přesvjedčila, že je potřeba sa podívať něgde mezi, nezávislýma očima, a vyhlásiť do svjeta, jak si tu na tom teda stojijó.


Los pivos kvalitos

A toš nechcu vám kaziť radosť hnedkaj na úvod, ale čapovaný pivo tu prostě nehledejte. Tu ste čistě ve vinařský oblasti, ba co víc, možná aj v úplně nejvjetším středu jihomoravských vinařských oblastí, a votom to tu taky celý je. Přehršel vín na vás bafne z každýho koutu, stolu, regálu, vitríny, barpultu, sklépku, prostě odevšad. A já jakožto nevinař? No holt nedostanu nic horšího než lahvovú Plzeň. A otevřeně řečeno, tej je tu v lednicách taky hromada, vytáhli sme několik desítek lahví za večír, a furt mjeli. A dokonca nám ju naložili aj namísto vína do přenosné lednice, abysme ju mjeli chladivú tak jak má byť, no čumjeli sme jako telata na nový vrata, skvjelý servis. Z důvodu absence točeného piva mosím dať průmjer, fšecko ostatní bylo v cajku, takže ve finále lehké nadprůmjér.

3.00


Los jídlos kvalitos

A toš moc tady teho na výbjér fakt nemají, fšehofšudy snáď deset jídél a dosť. Na druhú stranu, jednym dychem mosím dodať, že o co míň tu majó jídel, o to je jejich kvalita vyšší. Za ty roky sem tady teho zkusíl fakt dosť a žádný z těch jídel nebylo špatný, ba právje naopak. Šéfkuchařa tu asi fakt majó skvjelýho a dobře placenýho, a vijó proč. Vyšší hodnocéní ale zaséj nemožu dať kvůlivá ceně, přece enem sa tu nenajíte za pár kaček, ale za jedneho několik stováků prostě vytáhnete natotata. No ale enem mezi nama, i gdyž je to jídlo kvalitní, toš něgdy sem si velikosťú porcí připadnul spíš jak něgde na degustaci, páč sem se pak musel dojest třeba Horalkou. Tento fakt a cena jídla mi nedovolí hodnotit výš.

3.50


Los obsluhos kvalitos

A toš pinglové a pinglice navoňaný a nastrójený jak v nějakým interhotelu první cenový kategorie v socialistickém Československu. A to jako fakt; určitě sú zdejší bílý úbory příjemný, furt lepčí než smradlavý špinavý montérky, ale co je moc, to je moc; my, jakožto upocení cyklisti, sme si tu připadali fakt hlúpje. Naščéstí je temu asi personál zvyklé, páč ani úšklebkem ani mrknutím oka nadali nic znať a starali sa o nás jako o vlastní.

4.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš megaluksus kam sa podíváš. Fšecko nazdobené, navoňané, připravené pojmout desítky a desítky zbohatlíků a podobnéch typů. My sme sa tu ošívali, přece enem sme zvyknutí na inačí prostřédí, ale nakonec sme si docela zvyknuli. Příjemný je posezéní jak na zastřešený a prosklený předzahrádce přímo před penzijónem u parkingu, tak hlavně pak za budovou, nad rybníčkem, pod stromama; tam sa dá aji zbourať a nikeho přitym neotravujete. Díky velké různorodosti prostředí, čistotě a estetickým prvkům mosím hodnott nezvykle vysoko.

4.75


Los klientelos kvalitos

A toš v dobje našéj náfštěvy sme dokonca zahlídli aji tehdejší ministryňu Alenku Schillerovou se svojim mnohapočetným doprovodem, a toš si možete udělat představu o zdejší klientele. Prostě a dobře, neenemže tu nepotkáte žádnýho pjeti ani čtyřboďáka, ale tu by sa nedohledali ani jednoboďáci. Prostě fšeci sa tu chovajú nějak nepřirozeně, strojovje, až arogantně a velkopansky, a z teho sa mi chce blejt velebnosti.

1.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Jasně, nigdo tu nemože prohlúpiť při svojej náfštěvje, velmi dobře sa nají, v krásným prostředí, s rychlp a příjemnú obsluhú. Bohežel ale tímto pozitiva končí; vysolíte tadyk pjekných pár tisícovek enem to hvízdne, na čepovaný pivo zapomeňte, a pokáď máte hlad, toš si objednejte rovnou dvje porce. I přes to fšecko sem gdykoli pojedu znova, toš si udělejte závjery podle sebe.

3.75


Los prognózos

A toš provoz penzijona není hlavním zdrojem příjmů, penzijon slúží coby místo, gde lidi možú ochutnať a kúpiť si vína a další přírodní produkty, kerý sa tu pjestujú a vyrábijú. Majitelé manželé Poliakovi sú na trhu známí pod uskupení ZFP, což je obrovská korporace na trhu s neživotním pojišťéním, a právje toto zajiščuje súvislé tok peněz pro zvelebování zdejší oblasti. A díky za to!