Bašta U Dokládalů, Přerov


16.7.2023, sepsal Los


Bašta U Dokládalů
U Laguny 3162
750 02 Přerov I - Město

Tel.: 603 869 397
Facebook: Bašta U Dokládalů

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš sem do Přerova něgde na vyhnálov k vodním lagunám sem byl zván majitelem Mýšou už delší čas, konkrétně od našeho zimního setkání u něj v bufetu na sjezdovce na Tesáku. Ale nigdy nebyla ta správná chvíla, hlavně díky potřebje zajistiť si odvoz domů; přece enem Přerov není zrovna blízko mého bydlišče, a z tama sa ke mně do dědiny človjek moc nedostane ani přes týden, natož o víkendu. Ale nakonec slovo dalo slovo a my sme zmjenili plán cesty tak, abysme tudyma konečně mohli jet a zdejší místo řádně prozkúmať.

Už v zimje sem zkúmál, gde sa bašta vlastně nacházá, a jaxa k ní dostanu. Od Mýši sem dostál ujiščení, že sa tam dá dojet autem až k hospodě. Dobře , řikám si, a aj gdyž GPSka protestovala, toš sem z cesty odbočíl doprava na polňačku a dojél až před hospodu. To, že na nás fšeci čumjeli jak na idioty, to mi bylo následně vysvjetleno, že sa tu fakt nejezdí a auto sa nechává pár set metrů dál u skateparku na velkým parkingu. Tagže vážení, sem fakt enem po svých ...


Los pivos kvalitos

A toš co byste asi tak čekali od přerovské hospody; jasně, Zubr je evryver, tak i tady. Což ale není na škodu, protože jde o pivko velmi chutné, a kdo čte moje recenzije, toš ví, že sem jím odkojené a tím pádem néni lepčí volby. Tady si sice pro pivko mosíte dojíť k výdejnímu okýnku, ale následně možete si pak vybrať, do čeho vám načepujú; my prvních pár kúskú do různýho skla, silnýho, tenkýho, vysokýho, s uchem či bez, ale páč sme pak chtěli aj korzovať po okolí, toš sme si to pak nechali čepnúť do plastovýho kelímka, což mně osobně přišlo skvjelý a já si pak procházku užíval o to víc. Průtočnost trubek je tady opravdu hektická, tagže pivko díky temu netrpí žádnýma neduhama, a pjekně klúže jak po skle přímo do žalúdka.

4.75


Los jídlos kvalitos

A toš za normálního provoza netuším, co sa tu nabízá, ale ináč každý víkend sú tu spešlity na rožňu. Dnešní výbjér byl široké, mohli sme si dať grilovaný makrely, nebo klobásky, nebo cigára, nebo búček, nebo žebra a asi možná ešče neco. U nás zvítězil búček, páč ten sme nigde moc neochutnali, a volba to byla naprosto geniální. Búček v nás probudíl žíznivé já, a to ste pak mjeli viděť ten pivní splávek. A protože je jasný, že tu nésme naposledy, toš napříšče popíšu aj chutě tých ostatních pokrmú, to mi vjeřte, se na to těším už fčil.

4.25


Los obsluhos kvalitos

A toš pokáď funguje venek, tak na obluhu zapomeňte, tady si pjekně vystojíte frontu u okýnka, gde si nahlásíte tekutý požadavek a pak si pjekně počkáte na výsledek. Je ale fakt, že klučina za malým okýnkem byl rychlé jak srajda, tagže počkať si na pivko nějakých pár desítek vteřín nebýl zase dajaké problém. Skvjelé je, že u piva si možete dokonca aj nadiktovať, do čeho to chcete čepnúť, zdalivá do kelímka, anebo do skla silného, tenkého, vysokého, s uchem bez ucha apod. Tuto variaci sem vyzkúšál a byl to zajímavý zážitek. Gdyž je hnusně a sedí sa uvnitř, toš tam samozřéjmje normální obsluha funguje, ale totok ešče mosím na podzim či v zimje ovjeřiť, proto dneskaj obsluhu hodnotiť nemožu.

x.xx


Los prostřeďos kvalitos

A toš neco tak krásnýho sem ešče snáď neviďél. Ešlivá mně dosud vždy uchvátily krásy Hostýnských hor, tak byť je totok úplně jiný kafé, tak krása střídá nádheru. Nádherné zalesněné prostředí, v sousedství hned tři rybníky známé jako Velká laguna, Malá Laguna a pak chráněné pidijezírko zvané mokřad. Všechny jsme prošli a shlédli na vlastní oči, a to za asistence piva v kelímku (což sem komentovál výše). Hospůdka je krásně schovaná před zraky náhodných kolemjdoucích, spíše pak kolem projíždějících po sousední cyklostezce, ale pokud slezete z kola a vejdete do místních prostor, tak zůstanete stáť s otevřenú hubú, co sa to tu dokázalo vybudovať. Z bývalý zbořeniny o pár metrech čtverečních tu dneska stojí krásně zrekonstruovaná budovat, gde z jedný poloviny kolem ní jest zastřešený prostor k sezéní, a z průčelí pak ohnišče, přístřešek pro přípavu jídel na grilu, roštu a v udírně a dalších pár stolů z masivu pod širákem. Přístup je ze dvúch stran, jednak z cyklostezky od řeky Bečvy, a jednak už zmíněný příchod příjezd od skateparku alébrž od Velké Laguny. Gdo nezažíl, toš mi neuvjeří, ale fakt je zdejší prostředí to top, co sem gdy zažíl. Bravo!

5.00


Los klientelos kvalitos

A toš neskutečná hromada lidí, tipovál bych dobrých 150 a víc, keří sa tu usádlili a vegetili na šech možných lavicách, kmenech okolo ohnišťa, stolkách po střechú, stojících u vysokých barpultů z kmenů, no neuvjeřitelné. Smjesica byla taky od fšeho neco - cyklisti, turisti, rodinky s děckama v kočárkoch, partyje chlapů, partyje ženských, omladina pješky i na elektro kolobrndách; miksáž byla taktéž neuvjeřitelná. A i díky temu si tam nepřipadáte nějak divně a osamoceně, aj gdyž ste tam poprvý, prostě zapadnete něgde mezi a už jste jejich.

4.75


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Tady nelze hodnotiť ináč jak plným počtem, my sme byly natolik uchváceni, jak ešče snáď nigdy. Jasně, samoobsluha není obsluha a vystáť si frontu v draku asi fakt není nic extra, ale naopak i toto má své kúzlo; no a pokáď je hnusně, a sedíte uvnitř, toš tam je plná obsluha jak má byť. Nesmírně krásné prostředí okolí lagun, lesopark, do kterého je bašta usazena, skvjelé místní pivko, podporované pamlsky z grilu, a milion lidiček dotvářející už tak nezapomenutelnou atmosféru, to je neco, co mosíte zažiť. A to, že na takovým vyhnálovje gdesik na okraji Přerova sa furt scházají stovky lidí, to je reklama sama o sobje. A jasně, majitela znám osobně, ale nenechte sa zmýliť, totok dnešní hodnocéní není reklama, totok je fakt.

5.00


Los prognózos

A toš Mýša Dokládal doložíl, že sa umí o hospodu postarať, to je viděť jak fyzycky na budovje a okolí, tak aj na klientele a neskutečné šíři nabízených sportovních služeb - ty sem ešče nezmínil že? Taksi vemte, že tu si možete pronajmúť sítě a balóny na nohejbal, na badminton, volejbal a jít si zahrát na jedno ze čtyř písečných hřišč hnedkaj na lúce pod hospodú; před hřiščama je pak několik košů na discgolf, kerý si tady taky možete zaházať, gdyž si tu půčíte létající talíře ... No, s ohledem na všeobecnú strarostlivosť a péči, kam enem oko dohlídne, toto tu može položiť enem přírodní katastrofa anebo úmrtí/odstěhování sa majitela, ináč to tu bude nafurt!