Pizzerie Bludička, Luhačovice


23.4.2017, sepsal Los


Pizzerie Bludička
L. Janáčka 8520
763 26 Luhačovice

Tel.: 577 131 647

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš sme sa s rodinkú vydáli do teho městečka lázeňskýho, abychom si jednak prošli hentu kolonádu, dali si dajaký ty oplatky a celkovje sme si udělali rodinné prográmek tak, aby si to užili tajak dospjeláci, toš aji omladina v podobje spústy děcek. A jelikož to byl vélet pořádné, toš aji hlad sa dostavíl. Prvňí na raně byla tahlencta picérka, Bludička, gde sme teda zapadnuli ...


Los pivos kvalitos

A toš to snáď ne-e, enem Staropramen, europivo to hnusný. I gdyž mjeli několik voltáží, toš dvanáctku sem si nedál, páč ta snáď byla enem ta nefiltrovaná, taká kalná, snáď aji s tyma kvasnicama, a ty jak já cítím už z padesáti metrú, toš bluju hneď. Toš na mně zůstala volba nižší voltáže; pivko na pohled nevykazovalo žádný vady, pjena f poho, barva jakžtakž, žádný bublinky, sklénka čistá. Chuť? No europivo jak vyšitý; určitě to nebýl žádné zkažené patok, aji trubky tu majó čistý, ale žádný pivní hody tady určitě uspořádať taky néni možný. Takže neurazilo, ale ani nenadchlo, což týhle restauračce asi stačí. A mně taky stačilo, jedno, a dosť.

3.00


Los jídlos kvalitos

A toš sme si dali kompletní meny, to znamená aji s polívkama. Ty byl fšecky naprosto famózní. Bílá kyselica byla kyselá, hustá, moc šmakózní. Česnečka taky jakbysmet, výtečná česneková chuť, ani moc nevtíravá, trochu pikantní, ale zaséj ne moc. Roztékající sýr byl samořéjmje složitěji zpracovatelný, ale fše opravdu skvjelý. O to horší byly picy. Salámová ešče šla, ale enem uvnitř, páč okraje byly černý jako uhel. Pak dajaká s kukuřicó, hodně mastná, a navíc neslaná, taková bez chuti. Černých okrajú bylo míň než na salámový, ale asi to taky chtělio vytáhnúť z trúby o pár desítek vteřín dříf. Nejlépší tak nakonec byly pizza tyčinky se šunkú, ty sice taky byly mastňéjší, ale chuť byla taká nejvíc picová, vyrovnaná, měkká a okraje nejmíň spálený. Toš nažratí sme byli fšeci a o to šlo, tagže fajne. A hodnocéní? Toš pokáď bysme zostali enem u tych polívek, toš bysem dál plné počet, vzhledem ale k průmjerným picám mosím výrazně snížiť.

3.25


Los obsluhos kvalitos

A toš dvje dífčiny, jedna starší, jedna mladší, vjekovje tak pod třicet a nad třicet. Obsluhovaly nás obje dvje, prostě asi gdo zrovna šél kolem kuchyně či barpulta, toš vzal anebo nachystal. Nám to bylo fcelku jedno, páč aspoň obsluha nevázla a fše poctivje nosila, odnášala a aji pitivo doplňovala. Mysím, že tady néni co vjetšího vytknúť, proto mosím hodnotiť nadprůmjerně.

4.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš pjekný je to tu. Přední takové dřevjenicové styl, kuřícká část restauračky. Zprvu sem si ani nefšimnul, že tu existuje ešče nekuřácká zóna, páč ta je schovaná za průchodem kolem barpulta. Ano, pokáď chcete jít do zadní zóny, tak mosíte projít přímo kolem vchodu za barpult, takovým malým prostorem, človjek by ani netušíl, že sa tam može jít. Naščéstí sme byli upozorňéní, že tu taková možnosť je a toš sme si posedali dozadu do svjetle očalúněných boxů, gde sa nacházá aji samostaná místnosť pro malý děcka, gde sa možú hráť. Jo, to je dobré nápad, ale nedovedu si představiť tu šílenú frekvenci pobíhajících děcek kolem boxů do a z hrací místnosti a stejnak jejich rodičú, keří by je tam co chfílu šli kontrolovať. Dneskaj bylo naščéstí děckoprázdno a toš sme si mohli u boxů f klidu fše vychutnávať. Dajaký body mosím strhnúť za hajzlíky, jejichž čistota rozhodně néni hodná typický restauračky, teplá voda jim nic neříká, a i gdyž sú tu papírový ručníky, toš všeobecně hajzlíky působí zastarale a nehygienicky.

3.50


Los klientelos kvalitos

A toš dnešňí mixtura náfštěvníků mi vyhovovala. F přední kuřácký místnosti seďél štamgast s piviskem před sebú a cigárem v hubje, pak dajaký postarší pár taktéž požívající alkonápoje, a u dalších dvúch stolú nápodobně. Vzadu, gde sme byli my, toš tam byl enem mladší pár dávající si dajaký žrádlo a aj pivisko. Fšeobecně tu byl klid, pohoda, taková komorňí atmoška, kerá určitě působí líp, než gdyby tu byli vyvřávající děcka anebo ožralí fanúšci dajakýho sporta. Pokáď je tu podobná klijentéla na denní pořádku, toš pak sa tu človjek neenem že nemosí báť vkročiť, ale aji sa može těšiť na příjemný posezéní.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

No co k temu řéct. Pokáď by pizzy byly stejně dobrý jako polífky, toš si mysím, že je to tu horké kandydát na hospodu roka. Takhle ne-e, takhle ide sice o nadprůmjernú, ale přece ne top restauračku, kerá navíc disponuje docela hnusnú značkú piva. Prostřédí příjemný, hajzlíky bohužél takový špinavý, ale obsluha a klientela dokáže na tamní nehygienu trochu zapomenóť. Já sa tu určitě objévím a budu sa tu určitě cítiť docela fajne, a ostatním to tu i přes daný nedostatky možu doporučiť.

3.50


Los prognózos

A toš co sem tak slyšél, toš pizzy tu bývajú ty nejlépčí, ale my sme asi narazili na inačího kuchaře než kolegové. A toš potem přejeme, aby fšeci střídající sa tu kuchaři byli na stejně vysoký úrovni, aby pak lidi nemoseli po očku sledovať, gdo že to stojí za kuchyňskú linkú, a podle teho si žrádlo dať anebo nedať.