Koupaliště Duha, Pozlovice


29.7.2018, sepsal Los, komentuje Rotkader


Koupaliště Duha
Pozlovice 162
763 26 Pozlovice

Tel.: 724 179 343
E-mail: duha@pozlovice.cz
Web: www.pozlovice.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš gdyž už sme tak brázdili po Luhačovicku, toš by přece byl hřích, gdybysme sa nestavili aji na dajaký kúpališče. V Sehradicách sme už byli, toš bylo potřeba prozkúmať aji kúpališče u Pozlovický přehrady, kerý vykazuje významně vyšší náfštěvnost než zmíněný Sehradice. Esli je to dobrý nebo špatný, to sme sa rozhdli zistiť.

Kola jsme hodili na střechu auta a přemýšleli, kde zakotvit, abychom zrelaxovali. Jelikož pár desítek metrů od parkoviště bylo koupaliště, tak jsme se rozhodli investovat nějakou korunu navíc do vstupného, a kromě žaludku zchladit i těla.


Los pivos kvalitos

A toš Rychtář, opjet pejvo, kerý se nikde jen tak nevyskytuje, tagže příjemný překvapéní. Konkrétně jest tu na čepu desítka a jedenáctka. Jelikož sem šoférovál, toš sem si objednál enem malú jedenáctku, i gdyž voltovje by byla desítka vhodňéjší, ale co už. Fuj, hnus, bluj. Nevím, ešli to pivo bylo přeslazené, nebo bylo překyselené, v té zmjeti pachutí to nebylo k poznání. Tuto značku pejva sem už píl, ale nemám nějak v pamjeti, že by to bylo tak hnusný. Body dávám za to, že to bylo ve skle (dokonca sem si mohl vybrať, či co skla, či do plastkelímku, keré by sem si mohl vzít až na deku), za solidní teplotu a aj za pjenu a barvu.

Na koupalištích bývá povětšinou pivo jen jedno, a pokud už se někde nachází více piv, tak to bývají piva většinou nejen rozdílných stupňovitostí, ale i rozdílných značek. Zde se taky nachází piva rozdílných voltáží, ale značka je jen jediná. Já jsem s pachutěmi až takový problém neměl, pivko příjemně osvěžilo, naopak jsem od europiv necítil onu sterilitu, ale na patře mi zůstávala příjemná nasládlá chuť. Tady s Losem nesouhlasím, myslím si, že by si zasloužilo hodnocení minimálně o bod více.

2.50


Los jídlos kvalitos

A toš to jo, tady je výbjér jako prase. Dostanete tu jak standardního langoša, tak pak kompletní nabídku smažených jídel, od sejra počínaje a kuřecíma kouskama nekonče, to buď s hranclama anebo opíkačkama. Vrcholem slasti je pak nefalšovaný gyros v pitě, naživo ořezávané před zraky hladovjejících. Tak jak mně sklamalo pivo, tak mně hodně nadchla jídelní nabídka. A kromje šíře nabídky mosém řéct, že aj chuťovje to bylo zajímavý; langoš takové průmjér, ale ináč velmi chutný, teda na daný pomjery.

Na základě Losova negativního hodnocení bufetu na koupališti na Rusavě jsem to tam tehdy navštívil. Kromě Rusavy jsem se občas vyskytnul i na koupališti v Holešově, Bystřici pod Hostýnem a posledně i v Sehradicích, takže mám možnost objektivního srovnání. A je fakt, že tady je nabídka jídel opravdu široká, na výběr je opravdu z minimálně deseti jídel zhruba ve složení, které Los popsal. Langoš dělají lepší na Rusavě, ale jinak jsou tu opravdu jídla vysoké úrovni. Je tedy fakt, že vše dostanete na plastovém tácku společně s plastovými příbory, ale to je zde snad logické a jediné možné řešení. Langoš bohužel dávají na papírovém podtácku, který je jednak měkký a jednak se záhy rozmočí, takže pak je problém vůbec udržet konzistenci. Naopak gyros v pitě je správně zabalen v hliníkové fólii, byť nebyl úplně správně do pity zatočen, takže ingredience brzy vypadly ven. No co, hlady tady určitě nikdo neumře a díky široké nabídce se tady nají snad každý.

4.00


Los obsluhos kvalitos

A toš šecko to bylo dajaké spomalené. ejprve mně dostal mladík, u kerýho sem si objednál pivko, čváchl to tam najednúc a podál mi to. Gdyž sem se zaptál, co to je, toš prý pivo. Já na to, že sem si objednál celý pivo a neenem šnytka, protože teho bylo tak lehce nad půlku krýgla. Toš neochotně dotočíl, pjenilo mu to, toš sem čekál snáď deset minut. Mladík u langoša zaséj fšecko dělál jedněma prackama, to znamená stejně špinavýma rukama bral prachy a stejnýma pak chytál langoša a sypal na něj sejra. Naščéstí sa tam objevila dajaká ženština, kerá ho na to upozornila, toš si šél umýt ruky, ale vjeřém temu, že jaxme odešli, toš to bylo to samý. Mladá dífčina u výdeje palačinek zaséj dělala jednu po druhé, tagže dočkať sa palačinky byla otázka půl hodiny. No nevim nevim, takhle ne-e.

Hygienu na ně! Ten mladík u langošů mě naprosto vystrašil, bál jsem se, abych nedostal žloutenku. Jinak je to tak, jak píše Los, všechno neskutečně dlouho trvalo, nejtragičtější to opravdu bylo u výdeje palačinek. Naopak si nemůžu stěžovat u okýnka výdeje gyrosů a ostatních jídel, tam to šlo docela rychle, ale opět a zase dokola - jedněma rukama peníze a těmi samými jídlo. Brrr.

1.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš co byste chťéli od kúpališča? Docela mně šokla rozlehlosť budovy, gde sú v přízemí šatny, hajzlíky a v patře pak výdejny žrádla a pitiva a posezéní po střechů ve stínku. Bazén jest uprostředka areála, kolem jest dostatek zelených ploch pro povalování sa kúpališčních náfštěvníků. Líbilo se mi, že to tu působilo docela komorně, uzavřeně, klidně, možná jest to řádně posekanú trávú, možná jest to řádně oploceným areálem, možná jest to opravdu tím, že areál není nijak veliký. Co se mi už tak nelíbilo bylo, že pokáď dorazíte na kole, toš to mosíte nechať venku před areálem, a i gdyž jest pro kola připravena zastřešená plocha, toš bez pořádnýho řetaza proti ukradéní sem ani nejezdite; mysím si, že by nemjel byť problém vymysleť nájezd s kolama dovnitřka tak, aby sa náfštěvnícic nemoseli každé sekundu kukať, či tam jejich kolo ešče stójí či nestójí.

K prostředí toho asi více neřeknu než co už napsal výše Los, tak snad jen pár doplňujících informací. Jakmile necháte kola v pouze zvenku areálu přístupném prostoru, zaplatíte u okýnka vedle vchodu, dostanete se do příjemně uzavřeného areálu, který byť určitě pojme stovky a stovky lidí, tak působí mile a rodinně. Místa pro rozprostření deky je spousta, a to nejen na trávě mezi vchodem a bazénem, ale hlavně za bazénem. Hlavním prvkem areálu je kromě bazénu, kvůli kterému sem stejně všichni jdou, velká patrová budova, kde se odehrávají kompletní občerstvovací služby, tedy hlavně v prvním patře. Tam si kromě vyzvednutí pitiva a jídla můžete v klidu posedět ve stínku u některé z celé řady dřevěných lavic a stolů. Zajímavostí určitě je možnost zapůjčit si zdarma knihu, kterých je v knihovně k dispozici určitě několik set. S ohledem na kompletní oplocení areálu se pak rodiče nemusí bát o to, že by jim malí potomci utekli k přehradě. Myslím si, že jde o jedno z těch příjemnějších koupališť.

3.75


Los klientelos kvalitos

A toš stačí sa podívať na fotky pod recenzú a jest úplně jasný, gdo tu chodí, gdo tu býl, a gdo tu bude chodívať. Mysis, že k temu není co dodať, enem snáď, že podobný miks xichtů, pohlaví a stáří sa najde na každým kúpališču, a právje proto tu kúpališče sú, aby sa tu mohl rochniť de facto gdokoliv. Nemám s tím problém, pokáď bysem nechťél podobný lidi viděť, toš nemožu na kúpališče vůbec chodiť.

Viz výše Los - howgh! Myslím si, že už tady chybí jen různorodost ras a najdete tady opravdu všechny lidské typy. Los nicméně nezmínil, že byť je klientela velmi různorodá, tak co se hlasitosti týče, tak jednoznačně vedou děti, jejichž křik a mnohdy až ryk se mi zažíral pod kůži, až jsem začal být rád, že začíná působit alkohol v právě požitých pivech, čímž se pobyt zde stal o něco snesitelnějším.

3.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Pro obyvatele a náfštěvníky Luhačovicka jest tento kúpák jasná volba. Kromje svlažení těl sa tu dá i dobře občerstviť a najest, takže tu ide stráviť i celoden. Já budu při příští náfštěvě pořádně promýšlať, kam pudu, ešlivá sem nebo do Sehradic, ale Duha podle mně vítězí, protože přece enem u vody vyhládne a v Sehradicách majó prd.

Jsem rád, že Los nedal hodnocení výš, protože bych s ním nemohl souhlasit; takhle to s přimhouřením obou očí jsem ochoten akceptovat. Kromě toho, že zde nemají nijak extra skvělé pivo, což řidičům je asi jedno, ale neřidiči určitě danou značkou a nekvalitou trpí, tak nehygiena při výdeji jídel zcela jistě vládne, násobená ještě pomalostí obsluhy. Na druhou stranu rozličnost a množství typů nabízených jídel je překvapivě obrovská a prostředí je jedno z těch nejpříjemnějších.

3.75


Los prognózos

A toš s ohledem na to, že Luhačky sú mjesto, Pozlovice mjestys, a ešče ke fšemu obojí obce sú velmi hojně nafštěvovaný turistama a inýma náfštěvama, toš to tu bude navjeky, o klientelu sa tu báť nemosí.

Tady se budou lidi chodit koupat ještě za sto let.