Bistro Gigula, Solanec pod Soláněm


6.11.2022, sepsal Los


Bistro Gigula
Hutisko-Solanec 113
756 62 Hutisko-Solanec

Tel.: 724 204 070
E-mail: recepce@hotelsolan.cz
Web: www.bistrogigula.cz
Instagram: www.instagram.com/bistrogigula

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš jak popsať to, proč sme sa vyskytnuli právje tu? Jednoduše, prostě něgdo domluvíl, že bysme mohli udělat dajaký cyklovýlet spojený s celovíkendovým pobytem něgde v okolí Velkých Karlovic, a protože spousta lidí súhlasila, toš sme sa prostě přidali aj my. Program vymýšlál něgdo inačí, a toš sme sa vlastně nechávali překvapiť průbjehem víkendu od začátka do konca. A sobotní výlet na elektrokolách nebyl výnimků, prostě až ráno před odjezdem sme byli informováni, kam sa jede, kam sa nejede, a hlavně, gde sa budeme po cestě občerstvovať. A protože zastávky mjely být hnedkaj tři, toš o atraktivitu výšlapu nebylo pochyb.

První zastávka nás čekala něgde na lúce, gde byly fanstastický výhledy na Beskydy, a gde sme mjeli dovezený pivní pochutiny členem posádky, keré nemohl na kole, a toš sem vyrazil na motorový čtyřkolce, aby nám zpestřil naše putování. Nicméně po dalších pár kilácích sme sa už usádlili v regulérní občerstvovně, nacházející sa navrcholu jedné ze sjezdovek lyžařského střediska Soláň. Tento je v zimje asi považován za regulérní apres ski bar, a ono to tu tak vlastně vypadá; ale i teď, v babí léto, je tu neskutečně krásně; ale o tom všem si přečtěte dále ...


Los pivos kvalitos

A toš tadyk sme narazili hnedkaj na začátku; desítkový Radegast byl hnusný, bublinkový, ale na druhou stranu mělo příjemnú teplotu, natočený v čistý sklenici a s bílú pjenú. Takže takový průmjer průmjerů, nenadchne, ale ani v zásadě neurazí.

2.50


Los jídlos kvalitos

A toš totok je bistro, totok není restauračka, a tak tu nabízejú spíš studený pochutiny, maksimálně něco ohřívanýho. My si dali skvjelú polívku, dneska tu mjeli dokonce na výbjér mezi vývarem a fazolačkú, a pak mjeli párky a klobásky, kerý sme sice neochutnali, ale podle polívky možu súdiť, že to tu zehříť umí.

3.50


Los obsluhos kvalitos

A toš tady je to spíš bez obsluhy, teda aspoň venku, gde je čistá samoobsluha. Ale to nevadí, človjek sa aspoň pohne, a dvje usmjevavé servírky uvnitřka bez problémú pomohly s výbjerem i s doporučením.

3.75


Los prostřeďos kvalitos

A toš otevřeně si řeknime, že ať už tu bude pivo sebehnusnější, toš vždycky to tu zachrání prostředí. Nádherné výhledy na okolní hory, v dnešní den již trochu zabarvené do podzimního hávu jsou natolik fascinující, že zapomenete na případná všechna příkoří. I exteriér a interiér tohotok bistra je nádherný, dřevjený, s příjemně rozmístěnými stoly, a hlavně, s celoprosklenú stěnú právje na už zmíněný výhled na horstvo. Tady nelze hodnotiť ináč než plnopočtem.

5.00


Los klientelos kvalitos

A toš s ohledem na to, že sa jedná o horskú chatku, gde sa autem prostě nedostanete, tak je jasný, na jakej typ klientely tady narazíte. Ano, pješo a cykloturisti, nic víc, nic míň. A v zimje samozřejmje hlavně lyžaři. To ale není nic proti ničemu, protože právje i my sme byli jedni z nich, tagže sme byli fšeci naladění na stejnú vlnu, a toš sa dalo pokecať s ostatními cizími hosty o jejich trasách, o jejich tipech na zastávky, o jejich vybavení a dalších plánech, a to je velmi příjemný.

4.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Za mě plná spokojenost, protože to, co se očekávalo, to se taky naplnilo. Pivo sice nic moc, ale teplá polévka, příjemní hosté a překrásné prostředí bylo dokonce nad očekávání. Doporučuju!

4.25


Los prognózos

A toš tady to bude nesmrtelný, protože klientela je tu zajištěna celoročně. A to je moc dobře, takových turistických občerstvení je opravdu potřeba, a tyto navíc majó takovú prazvláštní, ale o to víc famózní atmošku, za kterou se každé chce vraceť. Aj já, jakmile budu mít cestu kolem, sem se stavím na stopro!