Giorgio´s Café, Sliema, Malta


1.4.2015, sepsal Oliver


Giorgio´s Café
17, Tigne Seafront
SLM Sliema, Malta

Tel.: +356 2134 2456

Facebook: Giorgio´s Café
Twitter: www.twitter.com/giorgioscaf

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Giorgio's Cafe patří mezi velmi známé a rušné podniky. Každý, kdo žije na Maltě delší dobu, tento podnik zná. Ať přijdete v 10 ráno nebo v 10 v noci, vždy je narváno k prasknutí, a jenom to lítá. Poloha Giorgio’s Cafe je skvělá, jelikož se podnik nachází na ulici Seafront ve městě Sliema. Pojďme se podívat na hodnocení podniku.


Kvalita piva

Nápoje jsou zde všeho druhu i nedruhu. Od kávy italské značky Lavazza, po soft drinky, a je možné objednat i pivo – pouze v plechu. Ovšem pivo Cisk, maltska značka, je výborné jakkoliv. Vyráběno ve verzi lager a excel. Oboji skvělé, až by se nechtělo věřit, že není z Česka... Samozřejmostí je šťáva z čerstvých pomerančů, což mi prostě v Česku chybí. Při návštěvě se svou filipínskou přítelkyní jsem zvolil americano, cappuccino, sprite a na konec horkou čokoládu. Káva super, specialně pena cappuccina je tady úžasná. V horké čokoládě s příchutí kokosu plavou kousky tohoto ořechu. Myslím si,že se nedá co vytknout. Snad jen to, že káva nebyla servírována dohromady,ale postupně. Nejdříve cappuccino, poté americano, ale asi je to jejich systém, a já jsem v tomto dost benevolentní.

5.00


Kvalita jídla

Ke kávě si můžete dát desert, kterých je tady nespočet, a to včetně české Marlenky. To je určitě velké plus. Ráno snídaňové menu, zahrnující ruzné sendviče, ja jsem měl sendvič s plátky lososa a vaječinou. Velmi zajimavá a dobrá kombinace! Přes den pak saláty od zeleninových, po saláty s hovězím. Samozřejmostí jsou hovězí homemade burgery. Jídlo je servírováno do 10 minut,což je úplná bomba.

5.00


Kvalita obsluhy

Většinou čekám 2 minuty než si objednám, obsluha příjemná. Dva nebo tři lidi, kteří dělají servis, další týpek stojící u kávovaru, tvořící pouze kávu, a někdo za pultem pro přípravu desertů. Velmi striktně doržující dresscode, ala oblek bez saka,ale vesta a kravata, v šedobílé barvě. Možno vidět na přiložených fotkách. A jsou rychlí, vždy se zeptají, jestli je vše ok. Nemůžu hodnotit víc jak 5, takže budu hodnotit 5.

5.00


Kvalita prostředí

Má to styl. V rohu místnosti kožený gauč, který jsme okupovali já a má přitelkyně, protože u bílých dřevěných stolů prostě místo nebylo. Židle mi připomínali Thonet styl, ale zapomněl jsem se zeptat. Venku posezení, dnes ráno beznadějně obsazené. Interiér na fotce.

5.00


Klientela

Mix. Rodinky s dětmi, pánové v oblecích, dáma v letech, popíjející kávu, skupinka turistů, postarší anglický pár se sendvičem a čajem. Mladý pár u snídaně. Klidně se může stát, že z jedné strany slyšíte angličtinu, z další strany maltský jazyk, slovanský jazyk ze strany severu a z jihu arabštinu. Já jelikož mám rád kosmopolitní společnost, nemůžu dát méně než 5.

5.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Obsluha stíhá, jídlo je fajn, káva ok, prostředí stylové a zákaznící všehochuť. Vždy sem rád zajdu a nikdy jsem nebyl zklamán. Tady jsou profesionálové, kteří vědí, kterou páčkou zrovna pohnout a jak to chodí. Rozhodně si myslím, že dělají svůj job s láskou a baví je to. I když věřím, že občas jim to musí lézt na nervy.

5.00


Prognóza

Progóza je jednoduchá. Toto je podnik ,který bude asi fungovat celou věčnost. Musel by na něj asi spadnout meteorit, aby to tady skončilo.