Pivovar Holendr, Valašské Meziříčí


24.1.2016, sepsal Cop


Pivovar Holendr
Hřbitovní 484, Krásno nad Bečvou
757 01 Valašské Meziříčí

Tel.: 775 397 075
E-mail: sladci@holendr.cz
Web: www.holendr.cz
Facebook: Pivovar Holendr


Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Recenze

Vážení návštěvníci blogu Pajzly.cz. Rozhodnul jsem se napsat recenci na nově otevřený minipivovar Holender ve Valašském Meziříčí a vzhledem k tomu, že je to můj první počin, co do recenzí a nejsem žádný pisatel, nečekejte zázrak.

K samotnému minipivovaru: Tento se nachází ve Valašském Meziříčí na ulici Hřbitovní č.p. 484, GPS - 49.4816300N, 17.9669783E. Domorodec zná tento objekt pod názvem " dělňák ". Samotná budova je výtvorem totalitních architektů postavená v akci "Z", avšak najdeme zde už i prvky moderní doby v podobě plastových oken a dveří. I přes tento zjev mě velice mile překvapilo samotné zádveří budovy, která si nikterak nezavdá s exteriérem. Vše nové, voňavé a čisté. Absolutně mě dostala ale samotná pivnice, kde jsou dřevěné stoly, židle, věšáky ( vyjma těch co má šenkýřka ). Interiér minipivovaru je obrovský a to díky vysokému stropu, poměrně světlý a vzdušný s kapacitou cca 50 hostů. V pozadí za skleněnou stěnou se nachází samotný pivovar a dozrávací místnost. Při vstupu do pivnice po levé straně je výčep s 6ti druhy pivního moku. Najdete zde od 10° až po 14° pivo. To co mě zde překvapilo nejvíce byla cena piva. Za desítku si zde účtují 22 Kč a pak to jde až k 14° za 29 Kč.

Já jsem osobně ochutnal desítku a jedenáctku. Nejsem žádný someliér, nebo znalec piva a proto vždy říkám buď dobré, výborné, nebo hnus.
V tomto případě musím říci, že oba druhy byly výborné, což není u piva z minipivovarů nic neobvyklého. Alkohol uvedený v nabízeném pivu určitě byl, bo krásný motáček a dobrá nálada byla toho důkazem ( mám na to svědka - manželka, která to platila ). Navíc, jak je to zvykem, je zde celá škála produkce piva nabízena v cestovním balení od jednoho do dvou litrů. Obaly jsou z bezpečnostních dúvodů z plastu a je možno si vybrat zelenou a nebo hnědou variantu PETky.

Ke konečnému hodnocení. Pokud by hodnotil pivní inspektor, dal by asi stříbro a to z důvodu zatím nevzhledného exteriéru, který se má postupně přeměňovat v cosi hezčího a mám informace, že v letošním roce by se měl k pivovaru připojit i bowling, který se bude nacházet v samotné budově v jejím zadním traktu. Nutno poznamenat, že je zde k dispozici velke oplocené parkoviště s fejkovou kamerou.

Tedy všem doporučuji.

S pozdravem
Cop