Valašská hospůdka Horal, Velké Karlovice


4.12.2022, sepsal Los


Wellness hotel Horal
Léskové 583
756 06 Velké Karlovice

Tel.: 571 495 500
E-mail: horal@valachy.cz
Web: www.valachy.cz/horal

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš sa mi stala taková hlúpá příhoda; potym, co sme sa napojili a najedli v hospůdce Kyčerka v centru Velkých Karlovic, sme vyrazili zpjet k našemu ubytování v luksusním wellness hotelu Horal. A co sa stalo? Nic a fšecko, prostě mi zhruba 4 kiláky před hotelem vyplivla službu baterka na kole, tagže sem mosel sesednúť a tlačiť kolo do teho kopca. Fakt výživný. Ale aspoň sem si udělál dostatečnú žízeň na to, abysem ochutnál pivko v hotelový restauračce, samozřéjmje pak v průbjehu večera i s něčím pevňéjším do žaludka. A z týhle náfštěvy samozřéjmje přinášám aj tuto hodnotící reportáž, přece enem sa sem moc nedostanu a kdoví jak vy ostatní, tak aspoň ať nasajeme atmošku skrzevá tyto řádky.


Los pivos kvalitos

A toš je jasný, gde sa nacházáte, hned od prvního pohledu. Luksus fšude kam oko dohlídne. A toš mně vůbec ale vůbec nepřekvapilo, že sa tu točí nejdražší pivo v republice, tagže Pilsner Urquell. A vlastně proč ne, pokáď se umí natočiť, tak sa to dá piť aj ve vjetších objemech než enem jedno dvje po jídle. A víceméně moje slova byla potvrzena, pivko bylo osvježující, s nadýchanú pjenú, v čistém plzeňském krýglu s uchem, čisté. Lúpnul sem jich hned několik, přece enem sem byl žíznivé jak hornik, a chutnalo. Šak za ty prachy ...

4.00


Los jídlos kvalitos

A toš na jídelním lístku teho moc není, což je paradoxně super, aspoň človjek nemosí listovať v papírech půl hodiny, ale má vybráno de facto v okamžiku. Díky zamjeření hotelu a restaurce sem si myslél, že guláš s pjeti knedlama si tady prostě nedám, ale jaké bylo moje překvapéní, že je tu celá řada fakt obyčejných jídel typu halušky, kuře, dajaká ryba apod. Jasně, onen gulášek tu není, ale zase si človjek vybere z normálních pokrmů, a nemosí být hladovej u dajaký hauté cousine. Tagže dneska na večeřu kachna se zelím a s knedlou a to vám byla panečku baštafňo.

4.50


Los obsluhos kvalitos

A toš tady už sme moseli spadnóť trocha z hrušky; nažehlení pingli a pinglice tu byli v řadách, ale že bysme to nějak zvlášť poznali na rychlosti, to sa říct nedá. Pokrmy přistály docela zakrátko, ale na každý pitivo sme moseli mávať a čekať, tagže aj gyby človjek chtěl, toš rychlejšího draka tady prostě asi nedostane (což ale určitě není v tymto prostředí nějak záhodno). Nakonec sme sa ale dočkali všeho, tagže vlastně relativně v poho.

3.50


Los prostřeďos kvalitos

A toš pjekně čistý to tu mají. Venku je pár stolků kolem kterých voda jakoby jezírka, a pak desítky a desítky míst pod střechú, dokonce aj s vlastním venkovním barem. Večír pak zapnutý horkovzušný lampy a rozdávaly se tu deky na zakrytí, tagže vybavenost skvjelá. Uvnitřka je to taky příjemný, na to že ide de facto o hotelovú restauračku, tak mi to díky dřevjeným stolům židlím a dolňkům nepřišlo až tak úplně sterilní. No ale doočíbijící bílý stěny a ubrusy mi k lepšímu zážitku moc neladily, ale aspoň to bylo cítit čistotú.

4.00


Los klientelos kvalitos

A toš totok už sem tu nakúsnúl, luksus na luksus. V zasraných montérkách se sem asi netroufnu ukázať, ale protože je to turistická oblast, tak smradlaví cyklisti v zasraných funkčních oděvech až tak moc nevadí, a dokonce tu bylo docela živo. Jasně, byla tu aj spousta ubytovanýc a náfštěvníků wellnessu, tagže nakonec sportovci tu byli v mnešině, ale prostě se s nima počítá jakožto se stálou klientelou. Někeří si hráli na grófy, chodili po lokálu málem ve fraku a paničky smrděly parfémama, že sem mjel problém cítit tu kachnu, ale to prostě k podobným zařízením patří. Za mě ne-e, toto nemosím a raději jakoukoli nádražku než totok; ale zase ruku na srdce, jednúc za čas si človjek ten luksus prostě užít chce že?

2.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Určitě sem si pobyt tady užíl, né že né. Pokáď teda možete šáhnóť hloubjeji do kapsy, užít si výlety, wellnessko, čistotu, pohodu a nadstandardní služby, pak toto je určitě místo pro vás. Enem tak na pivo tady človjek asi nezabloudí, ale od teho tady totok není, totok je relaksační zařízení a fšecko je temu uspůsobený. Já sa tu rád vrátím, proč ne, trochu spočnout, ale na pivo a jídlo sú tu v okolí určitě zajímavjejší prostory.

3.75


Los prognózos

A toš lidi svoje postoje mjení, oproti předchozímu století je čím dál tím míň lidí, co by zašli utratiť nemálo peněz za točený pivko v kdejaký pivnici. Naopak, lidi za svoje peníze chtějí vyšší standard, a tady dostanou dokonalý luksus. Takových lidí je čím dál tím víc a stále víc jich ještě bude, toš pokáď HP Tronic nezkrachuje, tady to prostě bude fachčiť doaleluja. A to je dobře.