Hotel "Na Trojáku", Troják


20.6.2021, sepsal Los


Hotel Na Trojáku
Hošťálková 217
756 22 Hošťálková - Troják

Tel.: 573 391 090, 778 778 232
E-mail: hotel@natrojaku.cz
Web: natrojaku.cz

Recenze z předchozích let:
2020 2014

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš vlóni sem sa tu vydál čistě po turistický značce, gdyž sem si v podzimním covidovým uvolněným mezidobí vyšél sám samotinký do tých hór hostýnskéch, a možu řéct, že díky posezéní uvnitřka v hotelový sterilní restauračce sa mi tu pobyt zdál takové průmjerné, neslané, nemastné...
Fčil je ale situace inačí; okamžitě, jak letos skončily ty půlroční zákazy náfštěv hospod a externího ubytování, sem si objednál pobyt tutok na Trojáku, páč jest odsáď výhodný místo pro pješí turistiku fšmi smjery, hlavně pak na Vičanov, Tesák, případně na druhú stranu kolem Marušky až na Prženský paseky, anebo kliďánko piďánko i smjerem na jih dolů na Držkovú a Kašavu. A díky temu, že se mjel možnosť prohlídnúť si hotel neenem z pohledu hodinovýho návštěvníka, ale z pohledu celovíkendovýho hosta, toš je na čase moje loňské hodnocéní opraviť, napraviť, dať na správnú míru. A toš sa posaďte, nalíme si čistýho vína, piva či gořalky, a poďme sa ponořiť do atmošky rekreakčního komplexa Na Trojáku.


Los pivos kvalitos

A toš vloni sem na fofr a na rychlý přísun alkovoltů zvolíl místní Holbu voltáže 12, nyní sem nikam nespjechál, a toš sme sa po klidném dosednutí rozhodli dát pár škopků v lehkém hávu, a sice 10°, stejná značka, Holba. Krásný krýgl, bílá pjena, to fšecko na nás volalo už od tý chvíle, co sme uviďéli číšnicu, jak to k nám nese. No a tvl, jestli je totok desítka, toš potem jak može chutnať jedenáctka? Chuť to mjelo skvjele pivně chmelovou, pivo bylo hutný, žádná voda na kolena. Následuje trocha chmelový hořkosti, ale zaséj né moc, totok pivo je, podobně jako další značka v holbácké stáji - Zubr, spíše naslálé, než nějak extra hořké. A votomtoje, protože já sem spíšéj zastáncem sladkého pivního nádychu, toš sem byl spokojené nad míru. Dokonca si mysím, že mi chutnalo víc, než vloni dvanáctka; ale to si možu enem domýšlať, letos sem přímú srovnávačku neudělál... Ale i tak hodnotím výš než lóni, tato Horská desítka, jak zní ofiko název, mňa fakt šmakovala.

4.50


Los jídlos kvalitos

A toš moc hlada sme nemjeli, ale zaséj úplně sytí sme taky nebyli, a toš sme sa rozhodli po čase opjet zakusiť kuchyňu místního hotela, a vynechať tak turistické pochutiny nabízející sa v nedaleký turistický hospodě. V nabídce je přehršel možností, tak jak ve správné restauraci, a nakonec padl výbjér z obou pólů; jeden si dál luxusní panenku s bramborama a hříbkovú omáčků, druhý si dál talíř s fazolama, opečenú klobáskú a chleba. Navzájem sme samozřéjmje vyzkúšali jeden od druhýho, a i gdyž už to od loňska moc neide, toš mosím hodnocenéní jídla i tak zvýšiť. Teda co ten kuchař umí s pitomýma fazolama a babišovú klobáskú, to mi nejde na rozum dofčilka, tak skvjelé fazolové taléřek sem ešče v životě nejédl. A druhý jídlo, panenka, ta sama o sobje jest zárukú kvality, ale ty ingrediénce kolem dokola pak utvářajú celistvý dojem a chuť. A zde to bylo opjet na jedničku; brambory byly výborně dochucené a bílá hříbková omáčka byla jedna báseň. Opjet říkám "bravo"!

4.75


Los obsluhos kvalitos

A toš tady sa o nás starala paní v nejlépších letech. Po celú dobu byla usmjevavá, úslužná, veselá, a pro nějaké to slovo bokem nešla nikdá daleko. Poradila, pomohla, donesla, odnesla, a to fše ve frekvenci, kerá nám více než vyhovovala. Jasně, kromje nás a jedné či dvou obsazených lavic tu nigdo nebyl (ale je fakt, že sem sa nekoukal dovnitř), ale i gdyby byl, toš vím, že na to nebyla sama, a určitě by bylo vše v naprostým pořádku aj tak. Její přirozená ochota, vyplývající z její povahy, z ní sršela fšemi smjery, a my se tu i díky ní cítili parádně. Děkujeme.

4.75


Los prostřeďos kvalitos

A toš letoš žádný interyjér, ale pjekně sme si sedli venku na zahrádku, kerá sa nacházá vpravo od hotela, mezi hotelovú budovú a oplocenú sportovní plochú s minigolfem a prolízačkama pro děcka. S ohledem na přicházející léto, ale ještě nekončící jaro, bylo vše rozkvetlé, voňavé, a tím pádem útulné. Jasně, venku to není nic pro alergiky, ale my sme naščéstí zdraví v tomto ohledu jako řípy, a toš si to možeme užívať, aj gdyž nám pampelišky sahaly na záda. Sousedící sportovní venkovní area, gde sa nacházá regulérní minigolfové hřiště a několik poházených prolézaček, houpaček a skluzavek posekaná nebyla, a tak s ohledem i na mnoho desítek let staré provedení jednotlivých atrakcí tento areál působil poněkud zašle. Já retro sice miluju, ale někdy je hodně retro až na škodu. Gdyby byla tráva posečená, houpačky čerstvje natřené a minigolfové zastávky vyčištěné, doplněné o lavičky pro případný odpočinek, tak by to tu hodně prokouklo.

3.25


Los klientelos kvalitos

A toš pořádně nigde nigdo, ešlivá sem kromje nás napočítál pjet dalších hostí u jiných lavic, toš to bylo moc. Jasně, bylo to faň, že sme si mohli vybrať posezení dle vlastního výbjeru, a taky, že díky temu obsluha sa nám vjenovala na jedničku, ale přece enem temu něco chybjelo; chybjeli další hosti, keří by svojú přítomností a hlukem svých debat tak nějak toto posezení rozzářili, oživili, zpříjemnili. Tagže vy, gdož se tomu tady dosud vyhýbáte, přečtěte si moje slova v celkovým hodnocéní, a hybaj sem propřítě, jasný?

2.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Myslím si, že návštěvníci Trojáku mají možnost sa napojit a hlavně skvěle najíst; gdo chce enem rychlovku, óká, ať valí k cestě do pivnice. Gdo ale chce si pochutnať, pozvať nekeho na dobrý kus žvanca, tak prosím vás, poďte do hotela, tady určitě neprohlúpíte. Jasně, retro na vás svým prostřédím dýchá ze všech stran, ale gdo to má takto rád, ať si připočte k celkovýmu hodnocéní ešče půl bodu. Gdo takovú socialistickú atmošku moc nemusí, tak si myslím, že je tady špatně, a tím nemyslím v této restauraci jako takové, ale všeobecně na Trojáku. A takových je určitě velmi málo, tagže to, kteří dosud váhali a báli sa zatočiť do hotela, aby třebas nerušili hotelové hosty, tak já jakožto hotelové host naopak říkám, zabočte tu, aspoň tu nebude tak prázdno, a hlavně, máte moje doporučéní.

4.00


Los prognózos

A toš pjekně to tu provozujú, fše enem kvete, alespoň co sa uvnitřka týká, škoda enem, že venku sú prolízačky a minigolf takový zanedbaný, na první pohled to vypadá, že to tu nechávajú dožiť. Ináč temu není moc co vytknúť, já sa tu určitě vrátím, a budu tady na Trojáku přebávať rači, než na původně plánovaném Tesáku v chatkách bystřický velkožidličkárny. Holandké majitél tu určitě prašule nasype, gdyž bude potřeba, tagže sa o osud nijak nobójím.