Restaurace Jazz Tibet, Olomouc


19.10.2016, sepsal Čiva


JAZZ TIBET CLUB
Sokolská 48
772 00 Olomouc

Tel.: 777 746 887
E-mail: bar@jazztibet.cz
Web: www.jazztibet.cz
Facebook: Jazz Tibet Club

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Už delší dobu si dělám zálusk na točeného Chomouta, což je de facto olomoucký minipivovar, byť se nachází až v místní části Chomoutov, pár km od centra města. Až na vesnici se nám nechtělo, tudíž jsme jednoho květnového dne roku 2016 zapadli do Jazz Tibetu, hospůdky v centru, kde se Chomout stabilně točí.


Kvalita piva

V nabídce byla Režná Bára a tuším klasická 12°, ty zůstaly nepovšimnuty. My dali nejprve přednost pšenici, kterážto však vůbec nenadchla, taková vodová a skoro nijaká – mírné zklamání (3,5 bodů). Zato UP ALE 12°, to byla velká paráda! Citrusová smršť, nádherná vůně, barva i osvěžující chuť (5 bodů).

4.25


Kvalita jídla

Z meníčka bylo vybráno kuřátko na divoko s bramborovou kaší – chutné, porce dostatečná!

4.25


Kvalita obsluhy

Nás měl na starost pikolík lehce pod čtyřicet let – tovar donášel hbitě, leč když jsme si po obědě dávali už třetí IPU, cukalo mu v koutcích – takové jednání já nemusím. K tomu když jsme odcházeli, tak postával před hospodou s kuchařem a vyhuloval – toto není dobrá reklama. Mimochodem restaurace je propojena s vedlejší kavárnou, čili jsme byli několikrát svědky podivného úkazu, že obsluha i s tovarem vystoupala schůdky na pódium a zmizela za oponou.

3.50


Kvalita prostředí

Po levé straně od vchodu je několik málo boxů, velký výčep a schůdky do prvního patra, kde se dá posedět na jakémsi „mezonetu“. V pravé části knajpy je krom hudebního pódia pro případné koncerty i spousta stolků a židlí, všemu jasně dominuje tmavé dřevo. Kouzlo zdejšímu interiéru dodává nejen klenutý strop, ale i příjemně vrzající podlaha.

4.50


Klientela

Lidí tu byla v době oběda spousta, nicméně v poobědové hodině jsme zde takřka osaměli – to však vůbec nebylo na škodu.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Vynikající IPA a chutný oběd mají na svědomí převážně pozitivní dojmy, chtělo by to však obsluhu trošku srovnat do latě. Prostředí útulné, klientela bezproblémová.

4.10


Prognóza

Jelikož je Jazz v centru Olomouce, dobře zde vaří a podávají netradiční a velmi dobré pivo, lze předpokládat, že budoucnost podniku bude dobrá. Ne že by však nebylo co zlepšovat, viz obsluha.