Restaurace "Katowna", Hranice n. M.


13.9.2015, sepsal Čiva


Restaurace Katowna
Na Náspech 55
753 01 Hranice n. M.

Tel.: 607 679 141
E-mail: svarcp@email.cz, jockers1@seznam.cz
Web: www.restauracekatowna.cz
Facebook: restaurace.katowna

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Jednoho parného dne se Čiva zjevil v centru Hranic (na Moravě) s tím, že by to chtělo nějaký ten žejdlík vdechnouti. I byla mu již kdysi dávno odporučena restaurace Katowna, a i když se na budově „skvěl“ štít avizující Starobahno, tak se Čiva nezlakol a vpadnul dnu.


Kvalita piva

Tož toto! V nabídce byly nějaké Krušovice (!?), které Čiva netestoval, jelikož volba padla na speciální třináctkové zelené Starobahno (za cca 35 kč) – no to byla ale chuťovka! Speciální sklenice „na stopce“, hebká pěna, řízná a plná chuť, v horku, které panovalo, působilo toto pivko jako balzám! Prý do toho lejou nějaký speciální likér, i to by vysvětlovalo Čivův stav brzy po dopití tohoto výtečného moku. Testována byla i jedenáctka medium a světe, div se, ono to bylo dobré!

4.25


Kvalita jídla

Zde se prý vaří dobře, my však byli právě po vydatném privátním obědě, čili ničivo nebylo.

x.xx


Kvalita obsluhy

Velmi milý muž lehce přes 30, ani okem nemrknul, že poroučíme si v restauračce iba pivka, za chvíli byl s nimi zpět a i když měl co dělat s ostatními hosty, brzy si všiml, že jsme na suchu a jal se tento nedostatek napravovati. Na závěr uctivě poděkoval, skoro i poklonu složil – zde panuje rovněž spokojenost.

4.00


Kvalita prostředí

Po vstupu do restauračky se ocitáte v mírně klaustrofobní „chodbě“, na které je vlevo výčep, vpravo je vnitřní prostor šenku, prostor kamenno-dřevěný, aby taky ne, když se restaurace nachází opravdu v prostorách bývalé katovny v domě z 15. století. My se dali chodbou rovno, kudy se dostanete na zahrádku – zde byl menší nedostatek v tom, jak byl plastový nábytek „poházený“ po place, věřím však, že to byl jen chvilkový nedostatek. Nahoře lze ještě posedět na terase, čili možností, kde budete konzumovat objednaný tovar, máte opravdu mnoho.

3.75


Klientela

Sem tam rodinka s dětma, ženský na kafi po nějakým výšlapu, mladý páreček na pivku – nikdo výrazněji zapamatovatelný ať už pozitivně nebo negativně – taky dobře.

3.75


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Výborné speciální pivko z brněnské produkce, příjemná, až skoro nezaznamenatelná (v dobrém slova smyslu) obsluha, klidné (i když trochu pocuchané) venkovní posezení a k tomu ještě mnoho lákadel a možností, které však budou muset počkat do příští návštěvy – spokojenost a palec hore!

3.90


Prognóza

Dle fluktuace lidu a rovněž dle toho, že Katowna je obecně v Hranicích pojem, bych o tento podnik obavy rozhodně neměl, přirovnal bych ho (opravdu jen velmi přibližně) např. k bystřickým Živným – zde prostě vždycky někdo bude; hlavně aby na to podnik nehřešil.