Hospoda Kyčerka, Velké Karlovice


20.11.2022, sepsal Los


Hospoda kyčerka
Malé Karlovice 774
756 06 Velké Karlovice

Tel.: 725 514 946
E-mail: recepce@hospodakycerka.cz
Web: www.hospodakycerka.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš předposlední zastávka v rámci dnešního cyklovýleta, těsně předtím, že pak pošlapeme už k našemu ubytování. Taky proto sem si chtěl tady užít trochu netradična, a naobjednál sem si prostě neco inačího, než bysem udělál asi normálně. A ešlivá sem litovál nebo ne, to sa dozvíte za chvílu.


Los pivos kvalitos

A toš nevím kolik z vás ví, že sa přímo ve Velkých Karlovicách nachází vařírna piva pod názvem Karlovský minipivovar? No, přímo v Karlovicách to néni, je to kousek za nima v obci Léskové, ale to je enem detail, protože tato osada prostě pod Velký Karlovice prostě spadá. Pro zajímavosť, jejich pivo se krátce nedávno v dobje covidu točilo i v hospodě u cesty na Trojáku. A toš sem nijak dúho nezkoumál, čím se napojím a nechal si donést místní pivko, tuším že šlo o desítku s podnázvem Mazel. A tady otevřeně přiznám, že šlo o chybu. Už z dob na Trojáku, gde mjeli tmavú jedenáctku Šibal sem vjeděl, že tady to moc neumí, a tento patok mně v tym enem utvrdil. Pivo bylo takové neslané nemastné, na konci zanechávajíce takový myší ocásek; nebylo úplně k zblití, to zas ne, ale prostě žádná pořádná chuť, jen náznak. Dopiť sem ho nakonec dopíl, nerad po sobje nechávám dajaké zbytky, ale další sem už nemjel chuť ani čas si objednať a tak zůstává u tohoto nedobrého zážitku. Body dávám za čistý krýgl a bílú pjenu.

2.00


Los jídlos kvalitos

A toš na jídlo bysem si za normálních okolností dal asi dajakej megastejk, ať už to stojí za to, ale zústál sem u svýho přesvjedčéní a objednál si prostě dajakú lidovku. A ano, je tu taková, výpčeky se zelím a knedlou, to je vončo milá tončo. Cena hrubo přes dvje kila sice žádná lidovka není, ale Karlovice sú vyhlášené resort, a ten prostě levný není, to sem si mjel zajet na už nekolikrát zmíněné Troják a je to. No nic, pusťme sa do jídla; a tady oproti pivu se na mě pro zmjenu usmálo štěstí. Co sem tak koukal do taléřků ostatních, keří si ten stejk dali, případně dajaký hambáč, toš výpečky na taléřku rozhodně neudělaly ostudu, by možná právje naopak. Joj, pošmáknul sem si, lahoda.

4.50


Los obsluhos kvalitos

A toš tadyk musí něgde být dajaký tetovací salún, případně jedním z kritérií pro přijetí na roli obsluhy musí být potetovaná půlka těla, ináč si nedovedu vysvjetliť, proč fšici byli černě i barevně zmalovaní všudemožně. Faň, pochopím decentní malůvky, ale pokáď má obsluhující dífčina potetovaný ruce i prsty, tak sorry, mě to připadá, jako by mjela ruce permanentně špinavý, a mě sa z teho zvedá kybl. Aspoň že byla faň, poletovala kolem nás bez nijakých problémů, nosila, odnášala, ptala sa, tady asi problém nebyl.

3.25


Los prostřeďos kvalitos

A toš si to tu hraje na dajakú kolibu, ale hajzl majó na chodbje; přesněji řečeno, hajzlík je mimo hospodu, dokonce o patro níž. Interiér je příjemný, dřevo dává takový komorní ráz. Bohužel, stoly sú dajaký malý, musel sem si oddělat sůsední židlu abysem se dokázal trochu usadiť, nevím, jak by to vypadalo, kdyby si něgdo sedl hned vedle mě, to bysme sa tlačili na sebe jak buzny snáď. Taky těch milion dekorací po zdech a oknech, to je jak ve vetešnictví, ale na druhú stranu mi to připadlo lepší, jak gdyby byly stěny holé. Rozhodně se mě tu ale líbilo, tagže výše uvedené neberte až tak jako kritiku, ale spíš popis skutečnosti.

3.50


Los klientelos kvalitos

A toš dneska tu bylo poloprázdno, asi proto, že sme tu byli už v poobjedovém čase, a taky proto, že sme tu byli ve všední den; ináč si to neumím vysvjetliť. Ale to určitě byla enem výnimka, protože ináč by tu neprovozovali hospodu s tolika židlama a s posezením venku. Kolem vede hlavní cyklotrasa i žlutá turistická značka, tagže minout tohle občerstvení asi moc nende.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Ale jo, určitě to nebyla špatná volba tady přibrzdiť. Asi sú v okolí podobně kvalitní restauračky ve velkým počtu, ale asi sú aji horší. Za mě dnes pivo hrůza, jídlo skvjelé, málo lidí tagže docela klid na posezení, potetovaná ale milá obsluha a celodřevjené komorní prostředí s přeplácanými stěnami od cetek. Rozhodně nadprůmjer, howgh.

3.50


Los prognózos

A toš tady to patří do HP koncernu, a ten to tu padnóť asi nenechá; i gdyž, gdyž vidím, kam to dotáhlo NWT se svojou aktuální insolvencí, tak človjek nigdy neví. Ale ne, zaplašme chmury a těšme sa, že sa tu opjet něgdy potkáme.