Bar Legenda, Luhačovice


17.6.2017, sepsal Los


Bar Legenda
Masarykova 1070
763 26 Luhačovice

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš sem sem chťél zajíť už od svojéj první náfštěvy Luhaček před cirka 4-5 lety, gdyž sem tu cosik hledál, a procházél kolem tejto parádně prosklený hospody, gde mně kromě uspořádání stolů zaujaly židličky z bystřický ohýbárny. Dneskáj nám to vyšlo, po cestě k už zrecenzovanýmu občerstvéní Zátoka sme kvůli mojemu přání udělať aji povinnú zastáfku tadyk, a kromě atmošky nasát aj dajaký to pivko. Hurá dovnitřka!


Los pivos kvalitos

A toš desítkové Radek a dvanátková Plzeň, myslél sem, že v takové hospůdce dostaneme na výbjér daleko víc, než enem zprofanovaný europiva. Ale co už, každej svého ne/štěstí strůjcem, tak nezbylo, než si navybírat z dostupnej nabídky. Na Plzeň bylo ešče docela brzo, takže desítka to vyhrála na plný čáře. Následně sem zistíl, že až takovú chybu sem vlastně neudělál, páč to pivko bylo vlastně dobrý. Dobrý? Ne, dobrý je za tři, já bysem to pasovál na dvojku, takže chvalitebný, a chválit opravdu mosím, páč Radek a ešče k temu v desítkovým vydání je moje vlastně neoblíbený pivko. Dneskáj do mně ofšem zahučelo jedna báseň, nezanechávajíce žádnej nechutnej ocas, ale docela příjemnú hořkú chuť. Sem docela překvapené, proč sem doposaváď tuto značku aj voltáž odmítál, toto sa fakticky dalo, a už se ani nedivím, že hospodské tu to pivko má; prostě mu sem na něj lidi chodí, a není sa čemu diviť.

4.00


Los jídlos kvalitos

A toš tadyk sme si nedali nic, jednak bysme tu asi teho moc nedostali, páč ide fakt o bar, a ne o restauračku, a jednak sme si chtěli nechat hlad na poživatiny v už zmiňovaný Zátoce u přehrady.

x.xx


Los obsluhos kvalitos

A toš to možu, příjemné týpek vjekovje tak kolem 35-40, kerý fšecky zdravíl, ke každýmu prohodíl pár slov, byl úslužné, rychlé a pohotové. U štamgastů bylo vidět že má slovo, a oni že ho berou jako do party mezi sebe. Pivsony byly rozneseny s lehkosťó pingla provjeřenýho létama prakse, a pro ty, keří pivo nechťěli, toš těm bylo hnedkaj nabídnutá celá řada dalších alko i nealko pitiva. Docela mně potěšílo, jaksme se chystali k odchodu, že na něm bylo viďěť zklamání, že už mu nebudeme dělať další společnosť, a toš sa snažíl nás tam udržať dalšíma a dalšíma nabídkama. Tady nemám žádných výtek, obsluha par excellence ...

5.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš kvůlivá prostřédí sem sem chťél vždycky jít. Pokaždý, gdyž sem projížďál kolem, toš mně fascinovala prosklená výloha, kerá tvoří průčelí týhle knajpy. Přes den, gdyž je teplo, toš je odsunutá, aby mohl dovnitřka prúdiť vzduch, gdyž je kosa, toš je zavřítá. F každým případku ide viděť dovnitřka na pochlastávající osazenstvo, tagže ne pro každýho tato knajpa určena jest, prostě ten, gdož nechce býti u piva viděn, toš sem asi nepáchne. Nicméně uvnitřka to jest útulný, dřevjený stoly a židličky z bystřický fakbriky dodávají útulný pocit, i jejich rozmísťéní je fajne. U baru sú taky dřevjený barovky, na kerých zrovna si taky gdosik vychutnávál pivko hnedkaj od zdroja, prostě pohoda.

4.25


Los klientelos kvalitos

A toš sem mjél takové pocit, že sa tu fšeci znajú. Jest sicéj jasný, že na hlavní luhačovický štráse sa mezi osazenstvem mosí logicky vyskytovať lázeňští hosti a jiní náfštěvníci tohotok mjesta, ale v dobje naší náfštěvy tu sedělo pár týpků asi u štamgastskýho stola, pak jich dalších pár přišlo. Na to, že bylo těsně po poledni, toš do seba lámali jednu vodku za druhú a samozřéjmje to zapíjali piviskem, toš si mysím, že gdybysme tu seděli ešče tak hoďku dvje, toš tu mohlo byť docela veselo.

4.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Náfštěva Legendy nezklamala. I gdyž mě nabídka piv moc neoslovila, toš možu řéct, že chutovje bylo fšecko f pořádku, žádný ocásek sa nekonál a pivisko chutilo i osvježilo. Obsluha byla rychlá, veselá a pozorná a štamgasti tvořili správnú atmosféru v útulným prostřédí. Určitě tu nésu naposledy.

4.25


Los prognózos

A toš vzhledem ke strategickýmu umísťéní u hlavní cesty, gde prúdí tisíce a tisíce turistú, lázeňských hostú a iných kolem procházejících sa o osud nebójím.