Pivnice Mlýn, Přerov


10.5.2015, sepsal Čiva


Pivnice Mlýn
Za Mlýnem 602/2
750 02 Přerov I - Město

Tel.: 734 473 791, 581 221 222
E-mail: pivnicemlyn@gmail.com
Web: www.pivnicemlyn.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

I přepadla mě náhle žízeň v centru Přerova a já zapřemýšlel, kde bych si mohl dát nějaké chutné pivko v ne úplně „pětkovém“ prostředí. Jelikož jsem se právě nacházel v blízkosti řeky Bečvy, padla volba na pivnici, která jest v Přerově obecně známa pod označením „Černá“ (to z dob, kdy její vlajkovou lodí byla piva i limonády z Černé Hory u Blanska a celý objekt se i Černá Hora jmenoval).


Kvalita piva

Jakožto relikt černohorských piv zde zbyl čtrnáctkový Kvasar, dále zde vedou např. Démona 13° knížete Lobkowicze, něco ovocného, Holbu Šeráka (i polotmavou!) a přerovské zlato v podobě Zubra Gold a poslední dobou i Grand. Zcela výjimečně jsem se nepouštěl do žádných experimentů a vsadil na Granda, který tak mohutně propaguje např. kolega Los. Teplota výborná, pěna hustá, chuť řízná a plná chmele, jen u druhého pivka mi na okamžik blesklo hlavou, že vnímám jakousi nepatřičnost. S dalším douškem jsem však tyto pochyby raději zaplašil a celkově tak panuje spokojenost. Rada na závěr: pokud si chcete dát pivko, u něhož se předpokládá menší výtoč (nějaký ten speciál či ovocné), doporučuji se informovat, zda je pivko naražené dlouho nebo krátce – přece jen mít stabilně naražených a odtočených cca 7 druhů piv není jen tak!

4.00


Kvalita jídla

Má návštěva zde byla z těch kratších, nicméně jelikož jeden ze zdejších kuchařů je můj kamarád, tak alespoň na jeho směně bych se zde požít něco pevného neobával. Specialitou byla zde např. pikantní kuřecí křidélka, leč jak je to s nimi v poslední době, to nemám zdání.

x.xx


Kvalita obsluhy

Drobnější blond servírka příjemného vzhledu, avšak trochu úsečně se vyjadřující a mírně odměřeně působící – toť však mohl být jen můj mylný dojem. Pivku rozuměla dobře a točila jej rychle, proto ať se snažím, jak chci, žádné výhrady neshledávám. Zajímavé bylo, že druhé pivko mi dotáčela z kuchyně se vynořivší kuchařka – zajímalo by mě, zda i servírka občas vypomůže v kuchyni.

4.00


Kvalita prostředí

Hlavní sál knajpy, na fotce z cca dvou třetin, doplňují ještě tři salonky a v letních měsících hojně využívaná zahrádka. Značně převažuje dřevo, nějaká ta moderní světélka, květiny lapající prach a bar, u kterého se dá pohodlně lapět na barovkách. Toalety, jak vidno, na vysoké úrovni. Rád bych hodnotil ještě výše, leč bylo, resp. bývá zde dosti zahuleno, to asi proto, že se tento podnik profiluje spíše jako pivnice pro pivní party, než jako restaurace, kam by si na oběd zašla rodinka s dětmi. Já bych zde zákaz kouření ocenil, zákaznící však zřejmě ne.

3.75


Klientela

Tu osamělý pivař se žvárem a novinama, tu parta padesátníků, tu pětadvacátníků, prostě všehochuť dotvářející příjemný hospodský cvrkot. Jen kdyby tolik nehulili.

3.75


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Za účelem rychlejší pivní návštěvy, tedy pár škopků mlasknutých na baru, nelze než hodnotit pozitivně, i když servírka by se mohla pokusit o krapet milejší výraz. Za chvíli zde strávenou jsem však značně zapáchal kouřem cigaretovým, tudíž absolutně spokojen býti nemohu.

3.88


Prognóza

Hned vedle přes cestu nachází se hojně navštěvovaná pivnice U Labutě, která to má vyřešené ideálně – dole pivnice, nahoře restaurace slibující kvalitní gastronomii; ve Mlýně je to takové ambivalentní – jako by chtěli nalákat úplně každého, nabízejí tak od všeho něco a pořád to více působí (a asi i působit má) jako pivnice než jako restaurace. Vzhledem k počtu lidí zde sedících už v brzkém odpoledni však o tento lokál obavu nemám.