Nádražní restaurace Lokálka, Břeclav


14.2.2016, sepsal Čiva


Lokálka - vlakové nádraží
Sady 28. října 244
690 02 Břeclav

Tel.: 725 606 617
E-mail: dolnikovas@seznam.cz.cz
Web: www.hele.cz/lokalka-vlakove-nadrazi
Facebook: Lokálka-Břeclav

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Již nějakou dobu brázdí české železnice vlak Českých drah typu RailJet, což Čivu, jakožto fanouška železnic, nemohlo nechat chladným. Jednoho dne se tak nalodil na palubu tohoto žihadla, a to konkrétně v Brně. Jako cílová stanice byla zvolena Břeclav, neboť pak vlak zastavuje až ve východním Rajchu, což by znamenalo o dost dražší jízdné a nedostatek peněz na pivko.


Kvalita piva

Výčepní tvrdila, že krom Starobahna 11° Medium za 27 Kč má v záloze ještě třináctku. Nejsem si jist, zda šlo o nabídku podpultovou či se výčepní pouze sekla, nicméně na tabuli za ní byla krom jedenáctky uvedena ještě dvanáctka Drak. Poručil jsem tedy jedenáctky: první dojmy po dlouhé cestě výborné, zhruba za polovinou pivka se však dostavila jeho tradiční mýdlová příchuť. Toto pivo začíná dotírat na Kozla v mé minianketě o kentus roku.

3.00


Kvalita jídla

Jídlo se nabízí v části nádražky zvané „Bufet“, kde jsme seděli i my, jelikož se zde nekouří. Na výběr byla všechna typická nádražková jídla (řízek, smažák, gulášek, nějaký polívky), přičemž bylo možno spatřit nejednoho návštěvníka, kterak spokojeně pomlaskává. Na druhou stranu, hlad je nejlepší kuchař, že jo.

x.xx


Kvalita obsluhy

Obsluha v jídelní části byla právě v permanenci ohledně jídla pro někoho jiného, tudíž jsem se průchodem vydal do kuřácké části nádražky, kde se, krom pivního tanku, nachází i druhý výčep. Paní byla docela hovorná, krom již zmíněného podsouvání třináctky mi například oznámila, že jestli si myslím, když jsem se posadil do nekuřácké části, že nebudu smrdět kouřem, tak to jsem na omylu. Dále jsem byl ještě upozorněn na to, že musím po dokončení konzumace sklenice donést zpátky k jejímu výčepu. Z jejího projevu však zároveň čišela jakási životní skepse, což nelze hodnotit úplně pozitivně.

3.50


Kvalita prostředí

Starobahno to tady vybavilo nejen tanky a ne příliš chutným pivem, ale také vším ostatním. U jedné zdi boxy skoro jako z bystřických doupat, až na to, že zde mají připomínat stará, dřevěná kupéčka, vedle byly barovky u pseudopultů „na stojáka“, v kuřácké restauraci opět boxy, tentokrát na pohled pohodlnější, v barvě zelené a doplněné občas klasickými černými židlemi. Na zdi nádražní hodiny v retro stylu, nástěnné fotografie mašin a upocených dělníků, mezi boxy pak nějaké květiny a taková zvláštní železná (?) konstrukce evokující parní lokomotivu s několika světly namísto komínů. Podle mě je to přeplácané, chtělo by to trošku odlehčit. Na druhou stranu je tu čisto, hajzlíky jak v Intercontinentalu. Abych nezapomněl – v létě funguje velkokapacitní zahrádka přístupná z ulice.

3.75


Klientela

Dalo by se říct, že zde většina rekrutů právě pojídala nějakou krmi, do toho polykala pivka, někdy i lahvová (?!?), v kuřácké části pak pár těžko definovatelných lidí středního věku o pivech a cigárech. Typická nádražková klientela, jako je třeba v Přerově, se zde nekoná, ač by se tu jistě měla dobře např. vzhledem k tomu, že hajzly nejsou na druhé straně perónu, ale přímo v nádražce.

3.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Pivko dobré leda na pár loků, zbytek by spíš patřil vylít. Obsluha poněkud rozšafná, až mírně nebezpečná, svému řemeslu však rozuměla. Interiér na nádražku až hypermoderní, ale zdejší nenádražkové klientele to evidentně nevadí, vždyť situace, že by např. do přerovské nádražky přišla na oběd a kafe osamocená dvacetiletá slečna, je absolutní sci-fi.

3.40


Prognóza

Vzhledem k zauzlenosti břeclavského železničního uzlu budu v tomto případě prognostik optimista – tady se zákazník najde vždycky.