Hostinec Nádraží, Holešov


19.4.2015, sepsal Los


Hostinec Nádraží
Budova vlakového nádraží
769 01 Holešov

Recenze z předchozích let:
---

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš co k temu řéct. Před pár dňama sem opjet projížďál autmo kolem vlakáča v Holešovje, a protože už bylo šero, toš sem si fšimnul, že sa v budovje vlakovýho nádru dajak podezřele svítí. A toš sem strhnul řízení mezi autobusy a parknul to kúšček od svjetel. A svjete div sa, nádražka v Holešovje otevřena jest! A toš sem neváhál a prvním vlakem sem tu po pár dnech dorazíl, abysem tu nasál atmosféru a zrobil recenziju. A toš ju tu dneskaj máte!


Los pivos kvalitos

A toš na čepu jest jen jedno pivko, a to Zubr Grand za dvaadvacet ká. Toto pivko důvjerně znám a toš sem sa na něho docela těšíl. A taky že jo, chuť výborná, hořká, pjena sa držela, sviňa, takže sem nebyl s to několik minut poznať, či mi byla míra natočena, či nemíra, a teplota optimální, že sa dalo pivko žahnúť naex. A toš tak ja!

4.75


Los jídlos kvalitos

A toš to už tu je horší. Hned u vstupu na vás bafne nápis "hostinec", takže si mysím, že to tu se žrádlem nijak nepřeháňajú. Já si teda nic nedal, ale ve zdejší zakouřený čtyřkový hospje bych asi ani nejedl.

x.xx


Los obsluhos kvalitos

A toš postarší týpek, asi místním hodně známý, protože s káždým příchozím si důvjerně tykal a hlásili sa k sobje ménama. F pohodě dorazíl, vysléchnúl si objednávku a s přehledem zkušenýho výčepáka se jal moju objednávku splnit. Pak mi žiznúl škopek na stůl, úžasným grifem napsál čárku a krokem lázeňskýho šviháka si to odkráčel zpjet za bar. Jojo, tu jest viděť zkušenosť a to sa cení.

3.75


Los prostřeďos kvalitos

A toš je to fakt pajzl. Štvrtá cenová jak vyšitá. I gdyž je to tu otevřený chvílu, toš už ubrusy sú propálený, mně to přišlo, že sú použitý asi z jiných knajp v okolí, nebo fakt nevim. Dřevjená konstrukce držící vjetrací jednotku mi více než nápadně připomínala nádražku v Bystřici; asi stejný architekt či co;-) Vchody sú do týhle knajpy dva, jeden z peróna, kudy sem sem přišél já, a druhý z čekárny u pokladen uvnitř budovy, dlúhú tamvú chodbú sem. Dokonce tu sú dveře aji pro třetí vchod přímo smjerem na bus nádr, ale ty sú zadělaný jakýmasik stojanama, aby bylo jasný, že tudy fakt ne-e, a zvenku jest na nich velký nápis, že vchod je vedle. Ináč pár stolů kolem zdí, velký bar, místnost s výherníma automatama a samozřejmě hajzlíky. Na fotkách ide vidět líp, jak to tu vypadá, toš na ně mrkněte pod recenzú.

2.50


Los klientelos

A toš otvíračku tu majó už od osmi od rána, toš si mysím, že sa tu klientela střídá podle teho, gdo ide a gdo neide do práce. Já tu byl v odpoledních hodinách, gdy tu vysedávala omladina i stařina na baru, pak něgdo u stolu a toť vše. Od baru se ozývaly hlášky typu "A čím si holíš piču?" na místní miss u baru sedící. Na to starší týpek tomu mladšímu odpovjeďél, že "ona si ju neholí, pičo, ona si ju líže". Po každé z těchto hlášek následoval výbuch smícha a aj já sem mejl namále, abysem sa nechlámal jak debil. Fšeci do jedneho sledovali na televizní obrazovce probíhající losování Keno či čeho a objevující se čísla komentovali hláškami typu "Kurva, poď ty pičo" apodobně. Prostě super atmoška a mně se odsáď vůbec nechtělo!

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

A toš v tomto případku se nejdná o nádražní restauračku, ale hospodu do slova a do písmena. Jestli je to tak dobře či špatně, to ukáže čas. Pivo bylo úžasný, obsluha bez problémů a klientela se drápala do x-boďáckých výšin. Bohužel o jídle ani památky a taky začuzeno tu bylo fest, i gdyž nás tu bylo enem pjetapůl; při vyšší náfštěvje tu asi není viděť ani na špičku nosa, ale to odhaduju. Architektonicky to tu vypadá jako v bystřické nádražce, kerá je mi taky sympaťická, a toš nemožu hodnotiť moc špatně.

3.75


Los prognózos

Já si moc nedovedu představit smysl existence týhle hospody, protože v blízkým okolí se nechází hned několik podobných pajzlů, jako nádražka na autobusáku, hned naproti přes cestu Bistro, vedle gymplu bouda U čerta a kúšček dál pak naproti Retra i pajzl Na morávce. Ale třebas tu fakt cestující budou čekať ne v Česku vječně zpožděný vlaky a bude to tu žiť. Mně je tahle knajpa docela sympaťická, a toš ešlivá tu bude stáť při mý další vlakoidní cestě, toš se sem zastavím.

tato recenze byla tvořena de facto online, protože Los při svém pobytu v téhle nádražce zasílal jak fotky, tak své dojmy, přímo na Twitter (pozn. red.)