Bistro Princ Asie, Luhačovice


7.6.2020, sepsal Los


Nádražní Bistro Princ Asie
Nádražní 261
763 26 Luhačovice

Tel.: 773 475 592

Recenze z předchozích let:
---

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš sem si dál poprvý cestu z nový práce vlakem dom, a tak mezi moje zastávky nesmjela chybjeť ani luhačovická nádražka. Ešče vlóni to tu fungovalo jako "Bistro Na peróně", ale totok sem nemjél tu česť nafštíviť, a taxem si nenechál ujít jeho nástupca, vietnamský fastfood pod krkolomným názvem "Bistro Princ Asie". Uř od svojech děcek sem mjel povjedomí, že sa tu vaří asijský smažený a podobný fastfúdový speciality, dokonca s pozitivní odezvú, ale o ty sem dneskáj zájem nemjél. Přece enem Covid-19 ešče úplně neodezňél a moja dúvjera v nádražní hygienu ešče nedosáhla tolika procent, abysem byl ochotné si nechať zkaziť žaludek nečím iným, než tekutú stravú. Ale aj tak si mysím, že dnešní hodnocéní bude dostatečný, a napříšče mám co doháňat, aspoň mám důvod sa tu staviť znova a vyzkúšať aj pevnú stravu. Ale fčil rychle do tehotok nádražního bistra na pivko!


Los pivos kvalitos

A toš pivo v téjto asijské paluši mi dlúho doporučpvál náš dvorní malíř Martin Kužela ze Sehradic, taxem byl nachystané na výtečnú chuť. Ale doprdele to, co sem dostal do huby, to překonalo fšecky moje představy. Nádherně sa táhnoucí hustá a hutná chuť, pivně-chmelové chuťě mi zůstávaly na patře i na škraňách, úžasná pjena držela na hladině snáď aj gdyž sem dopíl. Mysím si, že lepčího Zubra sem nigdy nigde ešče nepíl, a to mi ho čepovál a nosíl veitnamský pikolík! Jasný plný počet, tady jsem ani na chvílu neváhál. A gdo nevjeří ať tam bježí. Těším se něgdy na repete, už sem přemluvíl aji paní Losovou, kerá sa taky už fčil těší.

5.00


Los jídlos kvalitos

A toš jaxem psál v úvodu, jídlo sem dneskáj vynechál. Ale nekeří mjeli tu odvahu a dali si tu něco. Hnedkaj po příchodu tu nejeden štamgast dlábíl dajaký nudle s dajakým masovým doplňéním, a nevypadalo to zle. Všeobecně sa to tu má v povjedomí okolních obyvatel, že tentok fástfúd je relativně chutnej, a s ohledem na to, jaký jsem dostal superpivko, toš nemám temu důvod nevjeřiť. Taxa aspoň těšte napříšče, až sa tu dostanu, toš dačo zkusím, a podám raport.

x.xx


Los obsluhos kvalitos

A toš vzhledem k temu, že sem tu býl ešče za doby koroňáku, toš bylo jasný, že s obsluhó moc počítať nemožu; a taky že jo, pikolík točíl enem za barem, a pro fšeco sem si mosel chodiť tam a nazpjet. Óká, beru, za normálních okolností bysem to asi nepřehlídnúl, ale dneskaj to mosém brať jako standard. Na druhú stranu, aj gdyž to bylo zakázaný, toš mi pivko aj ke stolu donésl, gdyž sem sa dlúho k temu nemjél, tagže bylo viděť, že na hostech mu záležá, kovid nekovid.

3.50


Los prostřeďos kvalitos

A toš představte si vietnamský fastfood, tak dajak to uvnitřka vypadá. Polokovový židličky u čtveratých aj podlúhlých stolů, rozmístěné fšude možně po interiéru kam enem človjekovo oko dohlídne. Není to určitě tak úplně sterilní interiér, přece enem trocha té nádražní kultůry tady zostalo, tagže aji posezéní uvnitřka bysem si dokázál představiť. Jediný co by mě ale sralo, tak by byla ta fluktuace lidí, kerá by dovnitřka prúdila tam a zpjet při objednávání jídla a jeho odnášce k domovu. Proto venku mě to vyhovuje daleko víc, je tam vjetší klídek, a usazení lidi sa víceméně nehýbú.

4.00


Los klientelos kvalitos

A toš uvnitřka pořádně nikdo, proč taky, gdyž už venku svítil a hřál oskar na plný kule. Semtam se tam samozřéjmje gdosik objevíl, ale enem proto, aby si objednál dajaký čínský dobroty se sebou, a pak tak jak rychle dorazíl, tak rychle ten dotyčný vypadnul, páč jídlo je tu hotový do pjeti minut max. Venku seděli sasloužilí x-boďáci, což sem poznal neenem podle jejich zjevu, ale taky podle řečí, gdy sa fšeci navzájem znali a vykládali vlastně furt to samý, od politiky, přes sport, až po ceny cigár a chlastu. Tato smjesice polovičních bezdomovců mi je určitě sympatičťéjší než naškrobení kravaťáci u stolů s bílýma ubrusama, a tak mosím hodnotiť fakt vysoko.

4.75


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Nejlépší pivo široko daleko, to už samo o sobje láká k další náfštěvje. Už sem tu byl celkovje dvakrát po Covidu, tagže možu potvrdiť svoje dojmy z prvňí náfštěvy jako platné. S ohledem na to, že Covid nepřežila vedle stojící picérkka Rimini, toš je toto bistro jediný fungující občerstvovací stánek široko daleko, toš enem dúfám, že tato skutečnosť dopomože místním vitsnamským provozovatelům ke svjetlým a dlouhotrvajícím zítřkům. Já náfštěvu tady doporučuju a slibuju, že sa tu budu vyskytovať co to pude.

4.25


Los prognózos

A toš jaem psal výše, vjeřím ve svjetlé zítřky; fastfood a dobrý pivo, to je záruka věčné trvanlivosti, a v lázeňským mjestečku sa tento podnik určitě neztratí.Pro informaci o tym, jak to tady vypadá, tak kromje fotek přikládám video již zmíněného Martina Kužely ze Sehradic, kerý místní nádražku natočil detailně a tento svůj filmeček zveřejnil na svém Youtube profilu.