Nádražní pivnice "Dvořan", Staré Město u Uh. Hradiště


28.6.2020, sepsal Los


Nádražní restaurace ČD - Dvořan
Nádražní 243
686 01 Staré město


Recenze z předchozích let:
2020-1, 2019

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš gdyž už sem byl dneska pivně načaté z vedlejší nádražní restaurace, toš jak mně z tama vykopli, toš sem sa lehce volně přesunúl do zhruba pjet metrů vzdálený pivnice, gde sem mohl ve svém pátečně odpoledním ochutnávání místních moků pokračovať. A že sem udělál dobře, to říkám hnedkaj na začátku, páč tu se mě líbilo snád ešče více než v restauračce. Škoda enem, že mi pak zhruba do hodiny jel spoj smjerem k domovu, ináč by sem se tu zdržél rád delší čas, ale co nebylo dneskaj, to sa može napraviť příště.


Los pivos kvalitos

A toš tady přišlo hodně velký, a jedním dechem hodně příjemný, překvapéní. Tady sa nečepují Svijany, jak temu je vedle v restauračce, nene, tady majó pro mě netradiční pivní značku Ferdinand. A proč netradiční? No jednoduchý, toto pivo sem ešče v životě nepíl!!! Taky čumíte na drát jako já, že? Proto sem si o tomto pivku fšecko podstatn přečetl na letákách, kerý visijó na zdi u stolu, a než sem to dočetl, toš už mi první točený přistálo na stole. Mňam, to sa snáď nedá ani popsať ta dobrota, kerá chladila moje vnitřnosti. Pokáď si dobře pamatuju, toš tu byl na výbjér ze dvúch voltáží, 10 i 11. Desítka je pak čepovaná do tenkýho skla, gdežto moja jedenáctka mi přistála na stole v pjekným těžkým krýglu s uchem. No teda, co temu vytknúť? Asi nic.

4.75


Los jídlos kvalitos

A toš jedna smaženka, a gdyž říkám jedna, toš tím myslí jedna. Sama paní výčepní si nám stěžovala, že majitél néni schopné tuná zajistiť dostatek jídla pro cestující, keří sa tu pravidelně ptají na nějaké dobroty pro zaplácnutí žaludka, ale dnes prostě bude mít ščestí enem jeden jediný z nich, fšeci ostatní budó mjeť holt dneskaj smolu. Jelikož sem byl ale docela zasycené z objedovýho meny z vedlejší jídelny, toš sem si onu jednu dobrotu nechal ujít. Snáď příště vyzkúšám, abysem mohl plnohodnotně ohodnotiť aj totok kritérium, dnes ale bez hodnocéní.

x.xx


Los obsluhos kvalitos

A toš postarší obéznější paní, ale příjemně ukecaná a znalá svojeho řemesla. Pravidelně komunikovala jak se štamgastama, tak s nama, co sme tu byli poprvý, ale brala nás tak jaxi za svoje, přece enem sme jí dneskaj dělali solidní tržbu, protože kromje zmíněného výtečného pivka sme tu rozjeli aj paňákové ruletu. Povykládala nám jak o vedlejších pomjerech v restauraci, tak o pracovních vztazích jednotlivých zamjestnanců, tak o vztazích mezi jídelnó a touto pivnicó, tak o místní pivje, tak o štamgastech a spousty dalšího. Suprovní bylo, že vjeděla, gdy gdo donde, tagže už třeba pjet minut před příchodem dalšího x-boďáka mu nachystala paňáka a kofolu, aby jak skutečně "na čas" dorazíl, aby se mu to hnedkaj objevilo na stole, ešče předtím, než stačíl otevřít hubu a objednať si. Za mě profík nad profíky.

4.50


Los prostřeďos kvalitos

A toš tady je to malinkatý, teda aspoň oprotivá vedlejší jídelně. Ale zase pro svoje účely to tu je dostatečný, přece enom na co človjek potřebuje nějakú megahalu na to, aby si tu kúpil smaženku, tatranku, anebo tu poseďél u pár točených. Dva podlúhlý stoly s lavicama po pravý straně, tři plnohodnotný stoly s židlama po levý ruce; podle mě kapacita klidně pro nějakých 25-30 lidí, a to si myslím, že je ažaž. Prostředí působí čistě, přece enem bílý stěny tento pocit bez problémů navozují, ale aj ubrusy a vše ostatní tu zářilo čistotú. Na hajzlíky ale musíte tento prostor opustiť a buď sa vydať doleva, gde sú otevřený jedny veřejný záchodky, anebo doprava do hlavního nádražního foajé s pokladnama a čekárnú, gde sú údajně další hajzlíky. Já mjel ešče to ščestí, že sem stihnul otevřený ty první hned vedle, toš sem nemusel navalené mezi lidi hledať ty druhý. Jakou otvíračku ale ty bližší mají, to je mi záhadou, ale asi o moc dýl než do dvou třech ne, páč už tam uklízečka dělala pořádky před zavřítím.

4.00


Los klientelos

A toš tady sa to pjetiboďákama enem hemžilo, jeden štamgast vedle druhýho, prostě nejúžasnější klientela, jakou si může obdivovatel nádražních restaurací představit. Myslím si, že lidi v blogu Vágus.cz by tady mjeli do jedneho orgasmus, jací týpci sa tu vyskytovali. Tady není možný dať jiný než plný počet bodů.

5.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Tak jak pro mě má kouzlo interiér spíš vedlejší jídelny, tak o to větší kouzlo má tato malá pivnice v přítomnosti zkušené obsluhy a hromady štamgastů nejen nádražního typu. Vynikající pivko značky Ferdinand pak jen podtrhuje výjimečnost této malé, milé, nádražní, hospůdky, a já se už teď těším na chvíle, gdy si budu mocť opjet něgdy vzíť půl dňa volno a vyraziť sem poseděť, pokecať, odpočinout si a popít. Moc faň to tu je!

4.25


Prognóza

A toš i gdyž vedlejší jídelna třeba něgdy zkrachuje, protože ty blafy sa tam moc jíst nedají, toš tato pivnice povede svůj vječný život nafurt; cestujících se tu každodenně vyskytují stovky a tisíce, a i gdyby mělo hlad nebo žízeň enem jedno procento, toš to je furt dostatek potenciálních klientů, keří budú schopni tuto pivnicu uživiť. A to je dobře, této hospůdce to přeju.