"Bufet", nádraží Ostrava-Svinov


7.8.2016, sepsal Čiva


Bufet
vlakové nádraží
Peterkova ul. 721 00 Ostrava - Svinov

Recenze z předchozích let:
2015

Mapa


Úvodní slovo

Poslední dubnový den mě zavál do Ostravy a jelikož jsem měl před cestou zpět pár minut k dobru, zamířil sem do jedné ze svinovských nádražek. Do té hlavní, která je kuřácká, se mi právě kvůli potenciálnímu načichnutí kouřem nechtělo, prostřední „Café“ je zase dost klaustrofobní – volba tedy padla na „Bufet“, který se ze všech podniků nachází vpravo.


Kvalita piva

Radegast 12° za 28, cena tedy oproti loňsku stejná. Pivko bylo příjemně studené, hořké však jen trochu a rovněž postrádalo říz, ani to tělo nějak extra plné nebylo na to, že šlo o dvanáctku. Panuje tedy mírné zklamání, ale co naplat, Radechlast je už v podstatě europivo.

3.00


Kvalita jídla

Spousta zákusků, lidem z Vágus.cz by se zde evidentně líbilo. Pak nějaké bagety, saláty a možná, kdybyste hezky poprosili, tak vám paní i něco ohřeje.

x.xx


Kvalita obsluhy

Žena kolem padesátky, lehce zakopřená – aby taky ne, když krom mě v lokále nikdo nebyl. Pivko čepla natřikrát velmi umně, poděkovala za dýško, rozloučila se. Totální los průměros.

3.00


Kvalita prostředí

Tady se mi líbí, kdyby tu byly hajzlíky a piva nosila obsluha až ke stolu, dokázal bych tady asi posedět déle – ne tak v zahulené hlavní nádražce. Zde je to takové hezky prosluněné (možná až moc), svěžejší a útulnější, nicméně zase žádný nadstandard.

3.60


Klientela

Krátce po mě přišla za obsluhou starší ženština sondovat, jaký jsou v nabídce zákusky. Ani kdybych se hodně snažil, tak z tohohle prostě hodnocení klientely neudělám, to teda ne.

x.xx


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Je to takový solidní průměr, pokud tedy člověk skousne to, že to tady kvůli absenci hajzlíků není na delší sezení. Obsluha příjemná, prostředí relativně čísté, pivko v „kvalitě“ euroležáku, avšak na osvěžení to stačilo.

3.20


Prognóza

Já osobně si myslím, že tři nádražky jsou na Svinov moc, ještě k tomu obě nekuřácké nabízejí v podstatě totéž, jen je jedna rádoby kavárnou a druhá spíše jídelnou. V každém z těch podniků pak sedí jen pár kousků a vypadá to, že vlastně nikde nikdo není. Podivná to záležitost.