Pivnice ČD, Valašské Meziříčí


18.10.2015, sepsal Los


Pivnice ČD
Lenka Dohnalová - zodp. vedoucí
vlakové nádraží
757 01 Valašské Meziříčí

Recenze z předchozích let:
2009 ála Vágus.cz

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš sem sem zajél zcela zámjerně, abysem to tu zrecenzovál. Vyrazíl sem z téj Bystřice vlakem, ale to sem netušíl, že dorazím na vlaknádr do ValMezu busem, páč byla dajakásik výluka či co. Ale co, řikám si, hlavně že sem tu a že sa konéčně možu ponořiť do zdéjší atmošky pravý nádražky I. kategórije, jak nádražky škatulkujó na blogu vagus.cz.
Jaxem si to tak šmárovál nádražní haló, toš sem uviďél hnedkaj zelený megasvítící nápis, kerý nenechál nikeho na pochybách, že tadyk sa človjek napojí jedna radosť. Enem tak pro pořádek, vchodu sú tu dva, ten vlevo do vytúžený pivnice, ten pravý pak do bistra, gde dostanete do žaludka dačo pevnýho. Moje kroky ovšém logicky smjeřovaly vlevo, tam, gde mňa čekaly spíšéj tekutý pochutiny ...


Los pivos kvalitos

A toš v nabídce sú hnedkáj dvje točený pivka, desítka Gambáč a jedenáct Braník. Nééé, ani jedno nemožu, toš co fčil? Ale je fakt, že Gambáč dostanu fšude, gdežto točáka Braníka ni, toš volba byla na tu silňéjší variantu. Po chvíli sezéní, gdyž sa nic nedělo, sem si fšimnúl nápisu na pípje, že se tadyk jedná o samoobsluhu! No to mně posér. Gdyž sem přišél, toš to píplo, že něgdo přišél, dokonca sa aj výčepák sedící v dajakým kumbálku vedle výčepa ohlédnúl, gdo ho zas otravuje, ale nic. Toš sem se sebrál a šél si objednať přímo na pípu. Braník, OK? Dvacetdva. Co? Platí sa hnedkáj, asi majó špatný zkušenosti. No jo no, toš mně čekalam ešče cesta zpátky ke stolu pro prachy. Ale co, žízéň sem mjél jako zavalenej horník, toš sem zasprintovál tam a zpjet a už sem si to šinúl ke stolu s pjenivým mokem. První glg a kurňa, není to špatný. Furt dobrý. Ale pak to přišlo, jakásik přehořká chuť, spíš pachuť a bylo po nadšéní. Toš sem to rychle žahnúl a dal si ešče jedno. Opjet glg v poho, ale pak nechutný dozvuk. Vypiť sa to dá, teplota solidní, pjena taky, krýgle pjekný, ale nechuť myších ocásků vše degraduje na obyč průmjer ...

2.50


Los jídlos kvalitos

A toš tu sa nenajíte, tu sú enem tekutý specijality jako Fernet, Becher, slivovička apodobně. Najest sa možete vedle v bistru, kerý patří jednemu provozovateli a ono je to i fajn, páč tu je zahulíno až po strop, gdežto v bistráči je typický komunistický pojezéní ve sterilním, ale o to čistším prostřédí. Ale já sem nažratý, toš poďme do dalšího hnusnýho piva.

x.xx


Los obsluhos kvalitos

A toš jak užsem psál v hodnocéní pivsona, toš tadyk sa dajakých služeb moc nedočkáte. Po pípnutí signálu, že sem přišél, sa výčepák enem otočíl, zhodnotíl mně skelným pohledem a dál sa bavíl s dajakým přízrakem v kumbálku velde výčepa. Až gdyž sem sa došinúl přímo k pípje, toš sa zvednúl a kolíbavým pohybem sa vydál mně "obslúžiť". To už bylo viďét, že je víc nalitý jak já. No jo, šak už je enem hoďka do zavíračky (což je v 18:30 hod.), toš už na to asi má nárok, asi už má vyděláno. Platba hotovje hnedkáj u pípy ešče před převzetím plné sklénky je zvláštňí, ale celkem logická, páč sa tu asi scházajú různý individua, kerý asi zdrhaly bez placéní, toš sem to docela aji pochopíl a při samoobslužných objednávkách dalších pivních kúskú už sem si brál kešeňu s prašulema se sebú.

2.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš zcela typická nádražka, s megavysokým stropem a lustrama na megadlúhých řetězech či co to bylo. Čtveratý stolky rozházený po relativně velkým prostoru byly zajímavý hlavně v tom, že mjely ubrusy různý barvy (spíš různý zelený barvy). Výčep byl schovanej za jakýmsik dřevjeným obložéním nyní shodný barvy s obložéním všech stěn. Megaokna sice propůšťaly pár luxů dovnitř, ale mohlo to byť lepčí, gdyby je něgdo po těch desetiletích umyl. Zajímostí určitě bylo, že úplně na šech stolech byly plný popelníky, takže ať sem si chťél sednúť kamkoliv, toš sem mjél v popelníku tolik špačků, jako by sem tam seďél snáď od otvíračky (což je od 5:30 hod.). Důležitá byla aji televiza, kerá tu narušovala ticho anebo hukot, to podle počtu náfštěvníků, a v neposledním případě aji rozhlas, gde sa furt hlásilo, kerej vlak dojél a kerej odjél. Sranda byla, že úplně u všech hlášení, kerý sem za tu hoďku slyšél, hlášení vždycky začínalo: "Zpožděný vlak ...", no jo no, Český dráhy ... Vše je zdokumentováno na fotkách pod recenzú, toš si udělejte názor sami; mně se tu líbilo, mám rád takovýto nádražní prostřédí, ale ty popelníky, a tím pádem aji od popela špinavý ubrusy, mně fakt dostaly a smrděly...

3.75


Los klientelos

A toš já sem zažíl oba dva extrémy, gdy je tu docela narváno (v dobje mýho příchoda), a gdy je tu pusto prázdno (v dobje mýho dopíjení posledního pivka cca 10 minut před zavíračkou - aspoň sem mjel dostatek klidu na to to tu pjekně nafotiť). Gdyž je tu plněji, toš je tu zahulíno až po megavysoký strop a človjek musí pak smrdět ešče týden; gdyž je tu prázdno, toš sa tu človjek bojí a enem čeká, gdy ho ostrým skelným pohledem výčepák beze slov vyhodí. Klientela se ovšem sestávala z drtivé vjetšiny z místních štamgastů, což je zcela v rozporu s účelem týhle knajpy, gde by se mjeli schovávať hlavně cestující čekající na vječně zpožděný vlakový spoje. Je ale fakt, že sa tu objevilo aji pár cestujících, ale enem takých, keří vzhledem bez mrknutí oka zapadli mezi místní antismetánku; to že to byli cestující sem poznál vlastně enem proto, že po ohlášení příjezdu jakéhosik spoje sa rychle zvedli a zmizeli ze dvéří ven (ha, to je ta výhoda platby za chlast předem, není třeba čekat na zpomalenýho výčepáka, aby vás případně zkasírovál).

4.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

A toš já tu chcu jít znova, ale zkusím asi ten Gambrinus, třeba mně ta pachuť nepotká. Prostřédí typický nádražky je pro mně fascinující, klientela vágusoidního typu je skvjelá a jídlo si možete dať hned ve vedléjších dvěřích v bistru, to sú jednoznačný klady. Kromje píva je tu pak ale záporem zcela evidentní záporák v podobje výčepáka, nalitýho víc než vjetšina místních náfštěvníků, což sráží hodnocéní na tu úroveň, kam to tadyk patří.

3.00


Los prognózos

A toš tadyk to mosí fungovať, atmoška je tu nade fše, a nepokazí to ani výčepák. Já tu zajdu třebas aji na kofču gdykoliv, gdy budu ve ValMezu, páč já tuto nádražku možu, ale vjeřím, že vjetšina se mnú nebude tyto pocity sdílet. Nicméně nádražku tento nádr prostě potřebuje, ide o frekventovanú vlakoidní křižovatku, toš sa o osud moc nebójím.
(Ale boj se, boj, Losu, protože máme na vlastní oči ověřeno, že tato nádražka je nabídnuta na pronájem, tak se může klidně stát, že to tady bude zavřený minimálně po dobu, než se najde jiný šílenec, který to tu bude provozovat - pozn. red.)