Občerstvení Na Florenci, Bystřice p. H.


24.5.2015, sepsal Los


Občerstvení "Na Florenci"
Přerovská 1641
Autobusové nádraží
768 61 Bystřice p. H.

Recenze z předchozích let:
2014, 2013, 2008

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš sem se jedneho dňa vydál na cesty, a protože mně kleklo auto, toš sem musél jet tú hromadnú dopravú či co. A toš sem zvolil bus, protože vlak do danej stanice zrovna nejél. Na busnádru sem byl jaxi brzo, a toš sem s mírným zaváháním vkročíl do místní nádražky...


Los pivos kvalitos

A toš piv tu majó víc, ale co si tak pamatuju, toš mjeli Zubra Grand a dajakú Holbu. A toš Grand je úžasný pivko gdekoliv a gdykoliv, toš sem ani na chvílu nezaváhál a objednál si přerovský to mok. Pjena byla bílá, takže trubky tu majó čisté; anebo už mjeli dost odtočíno, toš byly aj propláchnutý. Chuť byla vynikájící, toš proti temi nemožu řéct ani půl slova, navíc mi bylo pivko naservírováno do novýho Grandoidního krýgla s uchem, toš tím nekeho aj zabiť, ale mně to vyhovuje. Jedinó vadu na kráse to mjelo, a sice v tym, že sem si dal enem dvje a musel sem padať, páč už sem za oknama viďél najížďat onen bus, kerým sem sa mjél vydať na cesty.

4.50


Los jídlos kvalitos

A toš tu by mňa ani nenapadlo si něco dať, přece enem to je normální paluša, sice nekuřácká, ale furt enem paluša. Vlastně sem sa ani neoptál, či neco dávajú najesť anebo ne-e, ale v tuto chvílu mi to bylo jedno.

x.xx


Los obsluhos kvalitos

A toš paní tak kolem štyrycítky byla v pohodě, usměvavá, pohotová, rychlá, komunikativní. Se spoustou náfštěvníků sa znala a dala sa s nima do řeči, takže tímto byla navozena taková domácká atmosféra, jakože tu fšichni só častěji než doma či co. Já hodnotím v pohodě.

4.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš fotky sem sice nopořizovál, ale popsať to možu. Po příchodu najdete po pravý straně vchody na hajzlíky, nad kterýma je zapnutá televiza. Oproti vám napřímo je jeden stůl pro tak šest lidí. Hospoda sa pak nacházá nalevo od vchoda, gde sú asi štyry stoly, z teho tři čtveratý a jeden až vzádu kulatý. Taky sa tu nacházá malý barpult bez barovek, enem tak na stojáka gdo chce. Tipuju, že kapacita tu može byť neco kolem 20-25 lidí a to je mysim dostačující. Jak už psál výše, jedná sa o nekuřáckó hospodu, takže kuřáci chodijó smrdět ven na autobusák, a to je enem dobře, páč pak by človjek, který sa tu příde schovat před dešťom, anebo jako já počkat na spoj, smrďél jako prase a to by při chystaným cestování asi nebylo to pravý ořechový. Bylo tu docela svjetlo díky oknům a taky je hospoda docela úzká, a toš procházať zezadu smjerem k hajzlíkom sa mosí opatrně, ať v cestičce sedící osazenstvo nezválcujete. Ináč ale fpoho!

3.00


Los klientelos

A toš tu to žilo, na to, že bylo po poledni, toš tu bylo takových deset lidí různýho vjeku aji pohlaví. Jeden vykládal histórky z domu, co ho čeká a nemine po příchodu, druhé na to oponovál svýma zážitkama ze svojí zahrady či co apod. Ostatní se enem chichotali, a to aji od vedlejších stolů, páč fšecko bylo slyšet; aji já sem neudržél kútky fklidu a musel sem sa u nekerých popisovaných zážitků usmívať a dokonce aji zasmáť. Jak už sem gdesik psál, toš spusta osazenstva sa navzájem znala a toš to tu fakt mjelo domáckú atmosféru a já sa tu fakt cítil parádně.

4.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

A toš ja, jak sem tu vstupovál s mírnýma obavama, co to tu bude za pajzl, toš mně to tu docela příjemně překvapílo. Hospoda je to sice opravdu nekolikátá cenová skupina, ale nesmrdí kouřem, pivko vynikající, osazenstvo taktéž, obsluha klidná a stíhající a prostředí v rámci možností, sice úzká, ale čistá. Jojo, pokáď ešče něgdy pojedu busem, tak sa tu rád zastavím, už bez obav, a možná dokonce pudu schválně o dost dříf, abysem mjel dostatek času si tu poseděť.

4.00


Los prognózos

A toš jo, pokáď sa aji jiní odváží tu vstúpiť, toš pak majó o klientelu postaráno, protože tu je o vás fajne postaráno a to je fajne!