Bufet Na hřišti, Dolní Lhota


21.10.2018, sepsal Los


TJ Dolní Lhota
763 23 Dolní Lhota

Web: fotbal.dolni-lhota.cz/
Facebook: TJDolniLhota

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš ke každý vesnici patří hospoda, fotbal a kostel, a toto vše v Dolní Lhotě majó. A gdyž už sme se tady vyskytli, toš sme místní fotbalový zápas nemohli vynechať, přece enem atmosféra III. B třídy bývá mnohdy lepčí než prvoligový zápasy v nedalekým Zlíně. A ke správnýmu hřišči patří logicky aji občerstvení, bufet, či aspoň stánek. A nejinak temu jest i zde, gde bylo vloni postaveno celodřevjený zastřešéní aji se sedačkama, takže sa tu dá poseděť a popiť aji za dešťa. Tento bufáč pracovně a výstižně nazvané "Na hřišti" je otevřené jen a pouze v dobje konání fotbalových utkání, jindy sa tu nenapojíte, a tak jest moja dnešní recenza o to víc raritní. Jo, a místní výčepák mňa nechál fotiť jak zbjesilýho, tagže pod recenzú najdete celú sériju fotografií, abyste si mohli udělať představu, jak to tu vypadá, a jaká tu jest atmoška.


Los pivos kvalitos

A toš velmi, ale velmi příjemný překvapéní - jedenáctkové Bernard, ten sa tu v okolí nigde moc nevyskytuje, tagže neenem že je to raritka sa jím v okolí Luhaček napojiť, ale navíc byl velmi chutný. Natočené býl do krýgla dle vlastního výbjeru, tagže buďto do silnostěnnýho kulatýho krýgla s uchem, do vyšší tenkostěnný sklénky, nebo dokonce do sklénky na stopce. Malý pivka sú čepovaný do super baculatýho krýglíka, případně dle přání taktéž do skleničky na šťopce. Pjena bílá, čistá, teplota naprosto famózní, holt pultový výčepní kostka poháněná vzduchem jest pořád jedno z těch nejkvalitňéjších výčepních zařízení. Mňa šmakovalo pivko moc, lúpnúli sme jich tu nepočítaně a dokonce sme sa tu zapomňéli aji po skončéní fotbalovýho utkání (s vítězným skóre 3:1 pro domácí) a poseděli do černočený noci.

4.75


Los jídlos kvalitos

A toš zkuste si tipnóť, co sa tu podává za jídlo? Ano, ke pivu patří klobáska. Ta tady sice néní, ale jest tu dlouhý cigáro, respektive jedna porce sú dvje cigára na papírovým tácku s kečupem, hořčicó a chlebem dle vlastní potřeby. Cigára sú pjekně grilovaný jak na elektrickým grilu, tak na dřevjeným uhlí, asi aby stihnuli hlavně v přestávce uspokojiť desítky objednávek hladových náfštěvníků. Po utkání sa na ohni pak dělajó masa pro domácí hráče, což krásně zavonělo a škoda enem, že totok není nabízeno nehráčům. Ináč pak už sú tu standardní čipsy, cibulový kroužky, vořechy, a pokáď nechcete nic najest, tak jest možno sa nasytiť spoustou chlastu, od rumu počínaje, po whisky zdaleka nekonče. Já sa docela dobře nadlábnul od každýho něco, a aji na panáčky přišél večír čas.

3.50


Los obsluhos kvalitos

A toš správné výčepák jak má byť. F pohodě stíhál jak čepovať skvjelý pivka, ale aji nalívál paňáčky, semtam skáknúl pomoct dcerce s cigárama, děckám nalívál sodovky, vydávál sladkosti a tak pořád dokola. Po zápase si pak s náma dal do nosa, i gdyž tu byl autem, kerý pak mosel nechať přes noc tu, tagže bydlí asi něgde poblíž. Jojo, pohodové týpek, jménem tuším Petr, ale přezdívali mu Jindra.

5.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš atmosféra jak v seryjálu Okresní přebor, a to mám fakt moc rád. Fanúšci pokřikovali jak na hráče, tak na protihráče, semtam to samozřéjmje schytali aji rozhodčí, prostě pohoda. Zastřešený posezéní jest velmi povedený, akorát tu svítilo slunko, protože už byl podzim, tagže slunko bylo nízko, ale za to stavitelé nemožou. A to, že sa tu dá poseděť aji za dešťa, to jest významné bonus navíc, i gdyž si nedovedu představiť, že bysem tu šél čumjet na fotbal v děšču. Hajzlíky sa pak nacházajú pár metrů vedle v unimo buňkách, s příjemným ziščéním, že tu teče teplá voda a sú tu papírový ručníky. Jojo, zdejší prostřédí mi vyhovuje.

4.25


Los klientelos kvalitos

A toš domácí fanúšci jednoznačně převažovali, i gdyž sa tu vyskytlo pár postarších týpků viditelně fandících súpeřúm. Několik desítek lidí pak sedělo na lavičkách pár desítek metrů od bufetu podél hřišča, a ve vzdáleným rohu pak skupina děcek profandila celé zápas, mávajíce vlajkú a bubnující na buben. Prostě pohoda sálala z každýho, tedy do tý doby, než rozhodčí blbje zapískál, anebo domácí hráč neco netrefíl, anebo súpeř zfauloval dajakýho domácího hráča, to se pak emoce rozvířily, ale fše v normálu, žádný výstřelky. Počas našeho posezéní sme se se spústou lidí seznámili, poseděli, popili, pokecali, byli ochotní, otevření, společenští, buďto sme mjeli ščéstí, anebo sú dolnolhoťáci prostě faň.

4.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Myslím, že sme tu nebyli naposledy, a určitě rádi využijeme dalšího pozvání na místní domácí zápas. Pivko fantastické, natočený zkušeným výčepákem, na jídlo "enem" grilovaný cigára, ale co byste čekali od bufáču otevřenýho enem na pár hodín jedenkrát za 14 dní při utkáních. Lidi super, zastřešený posezéní příjemný, blízkost hajzlíků s teplú vodú skvjelá, mysím si, že spousta lidí sem nechodí ani tak na fotbal, jako spíš jako na společenskú akci, pokecať, odpočinút, popiť, zrelaxovať, a to, že se na hřišču honí za mičudó dvaadvacet týpků, to už je enem třešnička na dortu.

4.25


Los prognózos

A toš jest sice na internetu známý, že fotbalový mančafty na dědinách vymírajó, ale pevně vjeřím, že totok není případ Dolní Lhoty a jejich fotbalovýho mančaftu. Jest sice fakt, že ještě do loňska Dolní Lhota hrála okresní přebor, ze kterýho sestúpila do III. B třídy, což prej mjelo vliv aji na počet diváků, ale co, aspoň se na pivo nečekalo nijak dlúho ve frontě.