Na hřišti, Horní Újezd


12.11.2017, sepsal Karel


Hospoda Na hřišti
Fotbalový klub
Tomáš Koryčánek
Horní Újezd 83
753 53 Všechovice

Tel.: 730 595 940
E-mail: fkhorniujezd@seznam.cz
Web: fkhujezd.webnode.cz
FB: FK Býškovice/Horní Újezd

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

V potocích proteklo hodně vody, Země několikrát oběhla kolem Slunce a mnohokrát více se otočila kolem své osy, od té doby, co se vydal Karel na fotbal do své milované obce Horní Újezd. Jako vždy se slinou na jazyku, během během svátečního dne - bylo Karla, dorazil a užil si místní kopanou. Ruku na srdce - stálo to za to.


Kvalita piva

V poslední době je na čepu Zubr 11, který mi osobně vůbec nevadí a beru ho jako zlatý přerovský střed. Dříve se zde točil i Osečan, po kterém jsem měl střevní potíže a vzhledem k tomu, že je zde k dispozici jen jeden pánský záchod... asi si to dokážete představit. Momentálně je tady dobré přerovské pivo, které neurazí snad nikoho a já ho mám vlastně rád. Za 25 Kč - super!

4.50


Kvalita jídla

V hospodě jsou k mání jen klasické brambůrky a podobné pochutiny, ovšem venku můžete ochutnat speciality z udírny, na které dohlíží člověk nejpovolanější z nejpovolanejších - mistr řezník alias Pulec. Klobásky, cigára a další umí připravit velice precizně, takže nejen proto byste měli navštívit fotbal v Horním Újezdě.

4.50


Kvalita obsluhy

Během fotbalového zápasu zde obvykle obsluhují místní ženy bývalých fotbalistů, po kterých by službu měli převzít kluci z mančaftu. Údajně se pravidelně střídají v točení piva (jo, používám slovo točí, i když vím, že se točí porno nebo autobus na dolní zastávce v Horním Újezdě). Nikdy jsem neměl problém s rychlostí či kvalitou natočeného piva, ať už točil kdokoliv.

4.00


Kvalita prostředí

Viděl jsem spustu hospod na hřištích, ale tahle je nejlepší. Krbová kamna, bezkonkurenční bar, lidové stoly a židle. K tomu televize na sportovní přenosy. Ano, (nemám rád to slovo od jisté doby), jsem pro tuhle hospodu trochu zaujatý, ale tady je cítit přátelství, pivo a v neposlední řadě slivovice.

5.00


Klientela

To víte, nejde o klasikou hospodu. Je zde otevřeno pouze když je fotbal, nebo nějaká akce pro děti, také je to zázemí pro fotbalisty, kteří tady chlastají (nejen) na konci sezóny. Prostory jsou využívány pro oslavy narozenin, také jsem slyšel, že zde proběhlo několik rozluček se svobodou. Tudíž chodí tady úplně všichni od dětí po důchodce.

4.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Když se tady jednou za čas objevím, tak nezůstávám u jednoho piva. Líbí se mi Horní Újezd, líbí se mi hospoda, mám rád ty kluky, kteří za Újezd hrají. Je zde cítit genius loci, břízy zřejmě stále rostou, míč je pořád kulatý a nemusíme se ho bát, tak pojďme na fotbal do Horního Újezda.
P.S. Během poločasové přestávky probíhá zajímavá soutěž o ceny - posledně celé plato piva Zubr 11, to je motivace!

4.50


Prognóza

Krize už byla a určitě ještě přijde. Pokud bude fotbal, bude i hospoda a pokud nebude, tak se to udělá stejně tak, že stejně bude. Nebo? Nikdy nic nebylo!