Na hřišti, Kostelec u Zlína


26.6.2022, sepsal Los


Hospoda Na hřišti
Lázeňská 723
763 14 Zlín - Kostelec

Tel.:
Facebook: Hospoda na hristi Kostelec
Recenze z předchozích let:
---

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš gdyž sem sa dovzjeďél, že naše dnešní červnové páteční večerní pivní radovánky sa budú odehrávať v Kostelci u Zlína v pajzlu u fotbalovýho hřišča, toš sem si myslél, co za utkánís a može hrát v pátek večír. Mám totiž zafixovanú představu, že bufety u fotbalovéch hřišť na dědinách sú otevřené enem a pouze v dobje, gdy sa tu plahočí 11 místních čutálistú proti 11 iným kopálistom z některé okolní dědiny. A taky to tak po příchodu jasně vypadalo; venkovní lavečky z železné konstrukce, pobitý dřevjenýma prknama na sezení a jako stoly, to naznačovalo zdejší jasný účel. Ale gde sú fotbálisti? Nigde nigdo na hřišti ani mimo něj, toš že by to tu fungovalo ináč? A taky že jo! Místní bufet je totiž regulérní hospodou, kam si lidi možú zajít kromje pondělka každý další deň v týdnu. No paráda, to nebývá zvykem, ale jaxem se následně přesvjedčíl, tak máme kostelanům co záviděť.


Los pivos kvalitos

A toš na výbjér sú dvje značky a dvje voltáže. Desítkový Radegast je asi místníma oblíbené, alespoň v ten večír byla jeho výtoč nadprůmjrná, ale mně jaxi neoslovila ani značka ani voltáž, protože konkrétně tuto kombinaci považuju za „vodu na kolena“. A proto sem začal pátrať po jiné alternatívje a taky se mi panečku dostalo řádné odezvy, a to v podobje regulérního Pilsneru Urquellu. Po cenovce sem ani nepátrál, protože tohle pivo je prostě dražší, ale pro tento pobyt byl pivní výbjér prostě jasnej. A to i přesto, že vím, že jak dám dvje tři, tak su nafúknuté jak balon a mosím to zchlazovať paňákama. Ale překvapení číslo dvje! Pivko bylo hutný, žádný bublinky, žádný grcání, žádný nafúkání, prostě sem jich lupnůl v klidu dajakých šest sedm a stále sem byl připravené na další. Tagže mjením svůj názor na točenú Plzeň a už vím, že to není o pivu, ale o trubkách, o způsobu točení a tím pádem o panu výčepním. Nelze než hodnotiť hodně vysoko, byť ne maksimálně právje kvůlivá hodně vysoký ceně.

4.75


Los jídlos kvalitos

A toš tu si dáš maksimálně dajaký čipsy, vořechy a případně ešče jiný pochutiny, po kterých sem ale nijak nepátrál, protože sme si v klídku objednali pizzu z nedaleký dědiny Hvozdná. Na tento způsob stravování sú tu všeci zvyklí, včetně provozovatelú, takgže nebyl žádný problém sa tu stravovať vlastními pokrmy.

x.xx


Los obsluhos kvalitos

A toš co sem tak od místňáků zasléchl, tak místní pingl má svoje nálady, něgdy je faň a lítá kolem hostí jak kača na koštěti, ale něgdy má svoje chmury, a to je pak lepčí si pro pivo chodiť až k výčepu. My dnes mjeli kliku na tu jeho lepší náladu a tak i gdyž sme sa k výčepu raději vypadli sami, protože sme jednak seděli venku, gde nebylo od výčepa viděť, a a jednak to do nás padalo jak do hluboký studny, tagže stačiť našemu startovnímu tempu prostě nemohl nigdo. S přibývajícími hodinami se naše tempo ale vrátilo k normálnímu zdejšímu průmjeru a tak už byla obsluha schopná nás obslúžiť bez nijakých vjetších prodlev.

4.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš já osobně naprosto zbožňuju podobné bufety, ať už sa nacházajú gdekoliv. A ten zdejší je fakt v překrásném podhůří, obklopené loukami, nedalekými lesy i pahorky Vizovických vrchů. Areál fotabolevých hřiště je prostě úplně mimo jakoukoliv silniční komunikaci, tagže gdo o něm neví, tak sa tu prostě nemá jak objeviť, a tato izolovanost ešče umocňuje kúzlo zdejšího prostředí. Byl sem pak překvapené interiérem, který byl relativně malý, ale aji tak sa tu kromje výčepa vešel karambolovej stůl a kolem něj dobrých 6-7 stolů pro dobrých 30-40 pijanů. Šok pak přišél na cestě na hajzlík, kerú sem absolvovál po neuvjeřitelně dlůhý chodbě, vedoucí k šatnám. Takový vnitřní prostor sem si zvenku vůbec neuvjedomovál. Hajzlíky navíc byly čistý jak slovo bóží, což bylo velmi příjemný ziščéní.

5.00


Los klientelos

A toš je jasný, že sem zavítajú enem místňáci, anebo podobně jako já, něgdo v doprovodu místňáků. Cizák sem prostě nezavítá, ani gdyby náhodú chtěl, protože co by tu taky dělal, že? Musel by sa sem na ten vystrkov dajak dopravit, a následně aj pryč odpravit, a to je určitě nemalá překážka. Faň, možná na kole jako mezizastávka, faň, beru, ale zase na druhú stranu i tak by člověk byl neustále pod drobnohledem místňáků a to není každýmu příjemný. A že těch místních lidí je tu fakt hodně, to bylo taky skvělý, je viděť, že sa lidi tady asi do hospod po covidu vrací, a že neváhají pustiť dajakú korunu pro relaxaci svého prací či čímkoliv jiným dobitýho těla a mysli. Jasně, blbé řeči u hraní karambolu asi nepotěší, ale to prostě patří ke koloritu asi všude v českomoravských hospodách, stejně tak jako kipicování při hraní pokeru. Ale furt to bylo příjemnější, než gdyby si nás nigdo nevšímal, anebo gdyby byla hospoda prázdná. Za mě určitě hodně silný pozitivní dojmy.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Dnešek jsem si užil plnými doušky, ve společnosti místních štamgastů sem nasál atmosféru, vyzkúšál místní pivo i pizzu, zahrál si poker ai karambol, v pozdějších nočních hodinách se na telce dokonce půščala dajaká muzika a místní muži a ženy i tancovali mezi stolama a kulábrem, prostě naprosto úžasnej večír. Pokáď máte někoho, gdo v okolí bydlí, toš ho přemluvte ať s váma sem zajde, stojí to za to, ale samotný člověk sa tu asi enem tak nevydá, ale je to určitě škoda.

4.25


Los prognózos

A toš přežilo to tu covid? Přežilo. Tak pokáď si majitél svoju klientelu bude hýčkať, tak nevidím žádný důvod k panice a tenhle hospodskej bufáč tu bude na hřišču strašiť ešče hodně dlůho.