Restaurace Na Jižní, Přerov


1.4.2018, sepsal Čiva


Minipivovar Na Jižní
Jižní čtvrť III/11
750 02 Přerov

Tel.: 604 218 284
E-mail: hotel@najizni.cz
Web: www.najizni.cz

Recenze z předchozích let:
2017

Mapa


Úvodní slovo

Nápad zajít Na Jižní se v rámci kumpačky nesetkal s příliš radostnými reakcemi, nicméně já jsem člověk, co rád dává podnikům druhou šanci, ještě k tomu, když mají potenciál dělat alespoň trochu zajímavá piva, resp. alespoň zajímavější než Zubr. A jak to dopadlo? Hned se dozvíte!


Kvalita piva

Podezřelá byla již akce toho víkendu, kdy všechna piva měla být za 22 korun, a to dokonce i svrchně kvašené kousky 13° a 16°! Přece komu se daří, ten nemá potřebu dělat takovéto mega akce, že? Chyba byla zejména v tom, že tato cenová akce neplatila ve všech prostorách Jižní (je zde krom pivnice ještě restaurace a sportbar). Z důvodů, které budou uvedeny dále, jsme seděli v restauraci, kde byla ze sedmi piv uvedených v „nabídce“ jen čtyři a 16° byla ne za 22, ale za 32 peněz, což je ale i tak dobrá cena – jen kdyby neavizovali 22 peněz. Ke kvalitě: Šestnáctka byla bez řízu, v chuti trochu jako povidla nebo jeřabiny, pivko to připomínalo jen lehce, ale pít se dala. Třináctka byla v lepší formě, slušně hořká a karamelová, jen tam rušily tóny leštěnky na dřevo. Světlá 11° byla taková nezáživná, asi jako Zubr 10°, ale opět se to vypít dalo. Celkově slabší průměr.

2.75


Kvalita jídla

Nejedli jsme, ale okolo nošené jídlo vypadalo dobře.

x.xx


Kvalita obsluhy

V restauraci je obsluha vizuálně velmi odlišná od té v pivnici. Po place poletovaly dvě šikovné mladé holky, které tovar nosily docela hbitě, jen nám neuměly vysvětlit, proč jedno z piv stojí ve vedlejší místnosti o 10 korun méně než u nich (ona 16°) a jedna z nich měla docela problémy se závěrečným účtováním.

3.75


Kvalita prostředí

Zde se dostávám k tomu, co mě velmi pobouřilo – již venku na dveřích pivnice mě znepokojil nápis „vstup pouze pro členy“. Řekl jsem si, že asi pivnici nějak rozdělili a z jedné části udělali uzavřený spolek. CHYBA! Z celé pivnice udělali kuřácký klub, kam smí jen lidé s členstvím a kdo členem není, nemá zde co pohledávat. To byl tedy důvod, proč jsme nakonec skončili v restauračce. Ta je zařízená pěkně, vše v masivním dřevě, lapače prachu v podobě brnění atd.

3.75


Klientela

Starší i mladí, spíše návštěvníci kvůli jídlu – jen málo stolů zde bylo pouze o pivu (třeba ten náš).

3.75


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Již jsem trochu „vychladl“ a nebudu tak Jižní úplně zatracovat, avšak uděluji v součtu pouze průměr, jelikož restauračka je vcelku fajn, zatímco pivnice se aktuálně změnila v Mordor. Zavedení kuřáckého klubu vnímám jako obrovský krok zpět a také jako velký podraz, jelikož kdo se podívá na webové stránky Jižní (viz foto dole), tak zjistí, že může navštívit pivnici ve stylu 1. republiky a výborně se zde najíst s přáteli – to by vás sem ale napřed museli pustit a nehulit vám pod nos!!!

3.00


Prognóza

Nevím nevím, jak tohle dopadne. Kvalita piva jde nahoru pouze po milimetrových krůčcích a k tomu z pěkné pivnice udělali smradlavý lokál. Cca za rok se sem zajdu podívat a podám aktuální info. Zdejšímu sládkovi doporučuji návštěvu např. pivovárku Helf v Oseku nad Bečvou, kde by se mohl dozvědět, jak se vaří pivo typu „ejl“.