Bufet Na koupališti, Rusava


21.8.2016, sepsal Los


Bufet Na koupališti
Rusava 248
768 41 Rusava

Tel.: 777 790 007
E-mail: rusava-cecher@email.cz
Web: www.rusava-cecher.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš sme sa vydali na kolách po tych stopách Drásalových či co. Z Bystřice do Holešova na kole pohodička, ale pak hnedkaj za Žopama to začalo. Stúpák jako kráva, šél sem skoro půlku cesty pješmo a kolo táhnúl podél sebe. Ešče že mňa nigdo kromje spolukolovníkú neviďél, ináč by to byla ostuda jako prase, fuňél sem jak lokomotýva a lilo ze mňa jako z vola. A pak přišél blahodárné sešup dolú do Rusavy. Gdyž sme míjeli rusavský kópališče, toš nigdo v tych štyrycítkách neprotestovál a naše snahy o zdolání Drásalovské třiatřicítky vzaly za svoje a fšeci sme sa nahrnuli na kópák a hlavně na pivo. Jaká to byla chyba, toš totok je mojú nutnosťú tadyk popsať...


Los pivos kvalitos

A toš Zubr deset. Totok ešče nebyla ta nejvjétší chyba, o kerý sem mluvíl v úvodu. Kvalitně vychlazený, ne přechlazený, a toš mohl prvňí póllitr zmizeť v našich útrobách natotata. Ke druhýmu sme se dostali až po čase, až po vystátí předlúhý fronty, ale jednak sme byli žízniví, a jednak pivko vůbec nebylo špatný. Po třetím škopku sme už žízeň nemjéli, ale i tak sme si ešče dvje dali, páč gdyby nám něgdo řékl, že se jedná o jedenáctkovýho Golda, toš bysme mu klidně vjeřili, páč chuť byla docela plná, ne vodová, a aj pjena sa chvílu v tym pařáku držela. Fajne. Navíc se pivko točilo do dajakých nových krýglů s motivem Granda, těžkých, s uchem a tvarovje příjemným natolik, že pivko klúzalo do krka samo.

4.00


Los jídlos kvalitos

A toš jídlo sme si dáť chťěli, ale dopředu už říkám, že mjelo fšecky proti. Jednak sme si opjet moseli vystáť dlúhú frontu jak za komančů na maso. Po objednání a zaplacéní sme pak čekali na zhotovéní. No a pak sme v noci fšeci trpjeli průjmama, srali sme jak aminy! No toš totok ne-e! Jád si dál langoša, kerý byl podle mně nedodělaný, páč těsto bylo jakésik skvjetlé, nekřupavé. Chtuné to bylo, co byste taky chtěli, gdyž na to nakydáte hromadu kečupa, tatarky a zasypete sejrem. Kolega si dál enem hranolky, pré drží dyjétu. Na hranolkách snáď nejde co zkaziť, ale to by se musely usmažiť, a ne enem na povrchu zežlótnóť a uvnitř neslaný nemastný rozmňáganý. A třetí z nás si dál bramboráčky, kerý bohužel vykazovály stejný nedostatky jak langoš - svjetlý, nekřupavý, přemaštěný, a ešče navíc přesolený. Humus!

1.00


Los obsluhos kvalitos

A toš o obsluze si to možete nechať enem zdáť. Pingl za pivním pultem namísto teho, aby mjél roztočených takových 15-20 pivisek, toš sa každýho jak do blba ptá, esli si dá pivo nebo jo a každý začíná točiť od začátka. Pak sa není čemu diviť, že je tu fronta až pomalu k dětskýmu bazénku (viz foto pod recenzú). Dvje robky v okýnku, gde sa vydávajú pokrmy taky nestíhaly; tmavovláska byla aspoň slušná a usmjevavá, ale blondýnka byla napučený, zamračená a bylo viděť, že ju lidi na druhý straně okýnka pjekně serú.

2.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš kúpališče, co vyste čekali. Občerstvéní je hnedkaj u vchodu, posezéní venku, samoobsluha jednak venku na jídlo a jednak uvnitř na pitivo. Venkovní posezéní jest fajne, z velký části aji zastíněný Zubráckýma megaslunečníkama. Dobrý je, že pokáď si dáte pivisko do kelímku, toš si ho možete vzít aji na deku, ale stejnak na to každý dlabál a sklénky cinkaly po celým areálu. Enem by mně zajímalo, kolik skla denně moseli odepsať, páč určitě ne každé byl natolik poctivý, aby sklo vracél do výčepa ... Za výčepem sa nacházajú hajzlíky, ale tak tam sa enem vybluť, už při vstupu sa mi navalovalo a než sem sa dochcál, toš sem málem nekolikrát vrhnúl. Tady poslať hygienu a zavře neenem koupališče, ale snáď nechá deratizovať aji celú Rusavu, hnus!

2.75


Los klientelos

A toš co na to řéct, řvoucí děcka, řvoucí rodiče po děckách, řvoucí vedócí táborů po táborových děckách, řvoucí mládežníci jeden po druhým, všude samý řev. Jediný klidný místo človjek nenajde a toš sa mosí smířiť s tým, co je. Ale pokáď bysme chtěli klid, toš tu nemáme co dělať, že jo ...

2.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

A toš co na to řéct. Na kúpališče to ide, teda pivo. Jídlo rači ne-e, nedovedu si představiť, co ten hnus musí udělať se střevama děcek, pro kerý je totok jídlo primárně určený. Čekací doba taky děs, a to sem ešče nezmíníl, že i gdyž je kúpališče otevřený do sedmi, toš bufáč zavírá už v šest! Totok gdo vymyslél, to byl debil. Takže gdo jede kolem a má chuť na pivsona, proč ne, pak sa smočiť a rychle pryč, než začnete mjeť hlad; kolem kúpališče je dosť hospod s daleko daleko lepčím žrádlem.

2.50


Los prognózos

A toš letošek má v pronájmu koupalištní bufáč provozovatél nedalekýho penzijónu Čecher, ale nijak zvlášť do zlepšéní obsluhy, kvality jídla a prostřédí nezasáhl. Asi sa stavíme aji na kontrolu do Čechera, jestli tam taky hajzlíky smrdí žlótenkó a čekací doba je tam tak dlúhá; snáď bude na Čecheru aji usmjevavjéjší obsluha a chytřéjší výčepák, kerý si pivo prostě natočí dopředu. Já na Rusavu jezdím rád, ale propříště si sedneme na pivko něgde jinde, a rád oželím aji osvježéní v bazénu ...